valentis 1.0 - en to el translation catalogue (1496 entries)

en: %1$s Font
el: %1$s Γραμματοσειρά

en: %1$s Font Size
el: %1$s Μέγεθος Γραμματοσειράς

en: %1$s Text Color
el: %1$s Χρώμα Κειμένου

en: %1$s Letter Spacing
el: %1$s Απόσταση Γραμμάτων

en: %1$s Line Height
el: %1$s Ύψος Γραμμής

en: %1$s All Caps
el: %1$s Όλα Κεφαλαία

en: Off
el: Απενεργοποίηση

en: On
el: Ενεργοποίηση

en: Background Color
el: Χρώμα Φόντου

en: Background Image
el: Εικόνα φόντου:

en: Upload an image
el: Αποστολή εικόνας

en: Choose a Background Image
el: Επιλογή εικόνας φόντου

en: Set As Background
el: Ορισμός ως φόντου

en: Use Border
el: Χρησιμοποιήστε Περίγραμμα

en: No
el: Όχι

en: Yes
el: Ναι

en: Border Color
el: Χρώμα Περιγράμματος

en: Border Width
el: Πλάτος Περιγράμματος

en: Border Style
el: Στυλ Περιγράμματος

en: Custom Margin
el: Προσαρμοσμένο Περιθώριο

en: Custom Padding
el: Προσαρμοσμένο Γέμισμα

en: Use Custom Styles for %1$s
el: Χρησιμοποιήστε Προσαρμοσμένα Στυλ για το %1$s

en: %1$s Text Size
el: %1$s το Μέγεθος του Κειμένου

en: %1$s Background Color
el: %1$s το Χρώμα του Φόντου

en: %1$s Border Width
el: %1$s Πλάτος των Συνόρων

en: %1$s Border Color
el: %1$s Χρώμα των Συνόρων

en: %1$s Border Radius
el: %1$s Συνόρων Ακτίνα

en: Add %1$s Icon
el: Προσθέστε %1$s Εικονίδιο

en: Default
el: Αρχικό

en: %1$s Icon
el: %1$s Εικονίδιο

en: %1$s Icon Color
el: %1$s Εικονίδιο Χρώμα

en: %1$s Icon Placement
el: %1$s Εικονίδιο Τοποθέτηση

en: Right
el: Δεξιά

en: Left
el: Αριστερά

en: Only Show Icon On Hover for %1$s
el: Δείχνουν μόνο Εικονίδιο Hover για το %1$s

en: %1$s Hover Text Color
el: %1$s Hover Χρώμα του Κειμένου

en: %1$s Hover Background Color
el: %1$s Hover Χρώμα του Φόντου

en: %1$s Hover Border Color
el: %1$s Hover Χρώμα των Συνόρων

en: %1$s Hover Border Radius
el: %1$s Αιωρείται Συνόρων Ακτίνα

en: %1$s Hover Letter Spacing
el: %1$s Αιωρείται Επιστολή Απόσταση

en: Before
el: Πριν

en: Main Element
el: Κύριο Στοιχείο

en: After
el: Μετά

en: Hex Value
el: Τιμή Χρώματος

en: Choose Custom Color
el: Επιλογή Προσαρμοσμένου Χρώματος

en: Upload
el: Μεταφόρτωση

en: Choose image
el: Επιλογή Εικόνας

en: Set image
el: Ορισμός Εικόνας

en: Top
el: Πάνω μέρος

en: Bottom
el: Κάτω μέρος

en: General Settings
el: Γενικές Ρυθμίσεις

en: Advanced Design Settings
el: Προηγμένες Ρυθμίσεις Σχεδιασμού

en: Custom CSS
el: Προσαρμοσμένη CSS

en: You don't have sufficient permissions to access the settings
el: Δεν έχετε επαρκή δικαιώματα για να αποκτήσετε πρόσβαση στις ρυθμίσεις

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Here you can define the content that will be placed within the current tab.
el: Εδώ μπορείτε ορίσετε το περιεχόμενο που θα τοποθετηθεί μέσα στην τρέχουσα καρτέλα.

en: Add New Item
el: Προσθήκη καινούριου στοιχείου

en: Add New %s
el: Προσθήκη νέου %s

en: %1$s %2$s Settings
el: %1$s %2$s Ρυθμίσεις

en: Item
el: Αντικείμενο

en: Module
el: Πρόσθετο

en: Column
el: Στήλη

en: Padding
el: Γέμισμα

en: Parallax Effect
el: Εφέ Παράλλαξης

en: Parallax Method
el: Μέθοδος Παράλλαξης

en: True Parallax
el: Πραγματική παράλλαξη

en: CSS Class
el: Κλάση CSS

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
el: Αυτή η ανάρτηση προστατεύεται από κωδικό ασφαλείας. Εισάγεται τον κωδικό για να δείτε τα σχόλια.

en: 0 Comments
el: 0 Σχόλια

en: 1 Comment
el: 1 Σχόλιο

en: Comments
el: Σχόλια

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older Comments
el: <span class="meta-nav">&larr;</span> Παλαιότερα Σχόλια

en: Newer Comments <span class="meta-nav">&rarr;</span>
el: Νεότερα Σχόλια <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Submit Comment
el: Υποβάλετε Σχόλιο

en: Submit a Comment
el: Υποβάλετε ένα Σχόλιο

en: Leave a Reply to %s
el: Απαντήστε στο %s

en: Add New Layout
el: Προσθήκη Νέου Διάταξης

en: Edit Layout
el: Επεξεργασία Διάταξης

en: New Layout
el: Νέο Διάταξη

en: All Layouts
el: Όλες οι διατάξεις

en: View Layout
el: Εμφάνιση Διάταξης

en: Search Layouts
el: Αναζήτηση Διατάξεων

en: Nothing found
el: Δε βρέθηκαν αποτελέσματα

en: Nothing found in Trash
el: Δε βρέθηκαν αποτελέσματα στα Σκουπίδια

en: Scope
el: Σκοπός

en: Layout Type
el: Τύπος Διάταξης

en: Module Width
el: Πλάτος Module

en: Category
el: Κατηγορία

en: <strong>%1$s</strong> widget area has been created. You can create more areas, once you finish update the page to see all the areas.
el: Δημιουργήθηκε <strong>%1$s</strong> περιοχή γραφικών στοιχείων. Μπορείτε να δημιουργήσετε και άλλες περιοχές. Όταν θα τελειώσετε, ανανεώστε τη σελίδα για να δείτε όλες τις περιοχές.

en: Replace the existing content with loaded layout
el: Αντικατάσταση τρέχοντος περιεχομένου με τη νέα διάταξη

en: Load
el: Κατέβασμα

en: Delete
el: Διαγραφή

en: You have not saved any items to your valentis Library yet. Once an item has been saved to your library, it will appear here for easy use.
el: Δεν έχετε αποθηκεύσει κανένα στοιχείο στη valentis Βιβλιοθήκη σας ακόμα. Μόλις ένα στοιχείο έχει αποθηκευτεί στη βιβλιοθήκη σας, θα εμφανιστεί εδώ για εύκολη χρήση.

en: Configuration error
el: Σφάλμα ρύθμισης παραμέτρων

en: Please enter first name
el: Παρακαλούμε εισάγετε το όνομα

en: Incorrect email
el: Λάθος μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

en: Configuration error: List is not defined
el: Σφάλμα ρύθμισης παραμέτρων: δεν έχει οριστεί Λίστα

en: Subscribed - look for the confirmation email!
el: Εγγεγραμμένος - αναζητήστε το email επιβεβαίωσης!

en: Configuration error: api key is not defined
el: Σφάλμα ρύθμισης παραμέτρων: api κλειδί δεν ορίζεται

en: Aweber: Wrong configuration data
el: Aweber: Λάθος δεδομένα ρύθμισης παραμέτρων

en: Nonce failed.
el: Nonce απέτυχε.

en: Authorization code is empty.
el: Κωδικός εξουσιοδότησης είναι άδειο.

en: Authorization code is invalid. Try regenerating it and paste in the new code.
el: Κωδικός εξουσιοδότησης είναι έγκυρη. Προσπαθήστε αναγέννησης και επικόλληση στον νέο κώδικα.

en: Aweber API Exception
el: Aweber API Εξαίρεση

en: Type
el: Τύπος

en: Message
el: Μήνυμα

en: Documentation
el: Τεκμηρίωση

en: Nonce failed
el: Nonce απέτυχε

en: Projects
el: Έργα

en: Project
el: Το έργο

en: Add New
el: Προσθέστε Νέο

en: Add New Project
el: Προσθήκη Νέου Έργου

en: Edit Project
el: Edit Έργου

en: New Project
el: Νέο Έργο

en: All Projects
el: Όλα Τα Έργα

en: View Project
el: Προβολή Του Έργου

en: Search Projects
el: Αναζήτηση Έργων

en: Project Categories
el: Κατηγορίες Έργων

en: Project Category
el: Κατηγορία Έργου

en: Search Categories
el: Αναζήτηση Κατηγορίες

en: All Categories
el: Όλες οι Κατηγορίες

en: Parent Category
el: Γονική Κατηγορία

en: Parent Category:
el: Γονική Κατηγορία:

en: Edit Category
el: Επεξεργασία Κατηγορίας

en: Update Category
el: Update Κατηγορία

en: Add New Category
el: Να Προσθέσετε Νέα Κατηγορία

en: New Category Name
el: Το Νέο Όνομα Της Κατηγορίας

en: Categories
el: Κατηγορίες

en: Project Tags
el: Ετικέτες Έργου

en: Project Tag
el: Το Έργο Ετικέττα

en: Search Tags
el: Αναζήτηση Κατηγορία

en: All Tags
el: Όλα Τα Tags

en: Parent Tag
el: Μητρική Ετικέττα

en: Parent Tag:
el: Μητρική Ετικέττα:

en: Edit Tag
el: Επεξεργαστείτε Ετικέτα

en: Update Tag
el: Ενημέρωση Ετικέττα

en: Add New Tag
el: Προσθήκη Νέας Ετικέτας

en: New Tag Name
el: Το Νέο Όνομα Ετικέτας

en: You are using the %1$s plugin. We recommend clearing the plugin cache after updating your theme.
el: Χρησιμοποιείτε την προσθήκη %1$s. Σας συνιστούμε την εκκαθάριση της μνήμης cache της προσθήκης μετά την ενημέρωση του θέματός σας.

en: Clear Plugin Cache
el: Εκκαθάριση Μνήμης Cache Προσθήκης

en: Builder files may also be cached in your browser. Please clear your browser cache.
el: Αρχεία του Builder μπορεί επίσης να είναι προσωρινά αποθηκευμένα στο πρόγραμμα περιήγησής σας. Παρακαλούμε εκκαθαρίστε τη μνήμη cache του προγράμματος περιήγησής σας.

en: Clear Browser Cache
el: Εκκαθάριση Μνήμης Cache Προγράμματος Περιήγησης

en: Builder Cache Warning
el: Προειδοποίηση Cache του Builder

en: The valentis Builder has been updated, however your browser is loading an old cached version of the builder. Loading old files can cause the builder to malfunction.
el: Ο valentis Builder έχει ενημερωθεί, ωστόσο το πρόγραμμα περιήγησής σας φορτώνει μια παλιά αποθηκευμένη έκδοση του κατασκευαστή. Η φόρτωση παλιών αρχείων μπορεί να προκαλέσει δυσλειτουργία του κατασκευαστή.

en: Reload The Builder
el: Επαναφόρτωση Του Builder

en: If you have cleared your plugin cache and browser cache, but still get this warning, then your files may be cached at the DNS or Server level. Contact your host or CDN for assistance.
el: Αν έχετε εκκαθαρίσει τη μνήμη cache της προσθήκης και του προγράμματος περιήγησής σας, αλλά εξακολουθείτε να λαμβάνετε αυτή την προειδοποίηση, τότε τα αρχεία σας μπορεί να είναι προσωρινά αποθηκευμένα στο επίπεδο DNS ή Διακομιστή. Επικοινωνήστε με τον πάροχο φιλοξενίας ή CDN σας για βοήθεια.

en: valentis Builder Timeout
el: Λήξη Χρόνου του valentis Builder

en: Save & Exit
el: Αποθήκευση & Έξοδος

en: You have WP_DEBUG enabled. Please disable this setting in wp-config.php
el: Έχετε ενεργοποιημένο το WP_DEBUG. Παρακαλούμε απενεργοποιήστε αυτή τη ρύθμιση στο wp-config.php

en: Disable Debug Mode
el: Απενεργοποίηση Λειτουργίας Αποσφαλμάτωσης

en: You are using third party plugins. Try disabling each plugin to see if one is causing a conflict.
el: Χρησιμοποιείτε προσθήκες τρίτων. Προσπαθήστε να απενεργοποιήσετε μία-μία τις προσθήκες για να δείτε αν κάποια δημιουργεί διένεξη.

en: Manage Your Plugins
el: Διαχειριστείτε τις Προσθήκες Σας

en: You are using an outdated version of WordPress. Please upgrade.
el: Χρησιμοποιείτε μια παλιά έκδοση του WordPress. Παρακαλούμε αναβαθμίστε.

en: Upgrade WordPress
el: Αναβάθμιση WordPress

en: Please increase your PHP Memory Limit to 128M. You can return the value to default via the valentis Theme Options in the future
el: Παρακαλούμε αυξήστε το Όριο Μνήμης της PHP σας σε 128M. Στο μέλλον, μπορείτε να επαναφέρετε αυτή την τιμή στην προεπιλεγμένη μέσω των Επιλογών Θέματος valentis

en: Increase Your Memory Limit Now
el: Αυξήστε Τώρα το Όριο Μνήμης σας

en: You are using an outdated version of the theme. The latest version is %1$s
el: Χρησιμοποιείτε μια παλιά έκδοση του θέματος. Η τελευταία έκδοση είναι η %1$s

en: Upgrade
el: Αναβαθμίστε

en: Disable Memory Limit Increase
el: Απενεργοποιήστε Αύξηση Ορίου Μνήμης

en: valentis Role Editor Settings
el: Ρυθμίσεις valentis Role Editor

en: valentis Builder Layout
el: Διάταξη valentis Builder

en: valentis Builder Layouts
el: Διατάξεις valentis Builder

en: Please, check the fields below to make sure you entered the correct information.
el: Παρακαλούμε, ελέγξτε τα παρακάτω πεδία για να βεβαιωθείτε ότι έχετε εισαγάγει τη σωστή πληροφόρηση.

en: Please, fill in the following fields:
el: Παρακαλούμε, συμπληρώστε τα παρακάτω πεδία:

en: Please, fix the following errors:
el: Παρακαλούμε διορθώστε τα παρακάτω σφάλματα:

en: Invalid email
el: Μη έγκυρο email

en: Prev
el: Προηγ

en: Previous
el: Προηγούμενο

en: Next
el: Την επόμενη

en: You entered the wrong number in captcha.
el: Εισάγατε λάθος νούμερο στο captcha.

en: Unauthorized access. Preview cannot be accessed outside %1$s.
el: Μη εξουσιοδοτημένη πρόσβαση. Προεπισκόπηση δεν είναι δυνατή έξω από %1$s.

en: Clear
el: Καθαρισμός

en: Select Color
el: Επιλογή Χρώματος

en: Current Color
el: Τρέχον Χρώμα

en: Your memory limit has been increased
el: Το όριο μνήμης σας έχει αυξηθεί

en: Your memory limit can't be changed automatically
el: Το όριο μνήμης σας δεν μπορεί να αλλαχτεί αυτόματα

en: Name
el: Όνομα

en: Email Address
el: Διεύθυνση Email

en: Column %s Background Image
el: Στήλη %s Εικόνα Φόντου

en: If defined, this image will be used as the background for this module. To remove a background image, simply delete the URL from the settings field.
el: Αν ορισθεί, αυτή η εικόνα θα χρησιμοποιείται ως εικόνα φόντου για αυτή τη λειτουργική μονάδα. Για να καταργήσετε μια εικόνα φόντου, απλώς διαγράψτε τη διεύθυνση URL από το πεδίο ρυθμίσεων.

en: Column %s Parallax Effect
el: Στήλη %s Εφέ Παραλλαγής

en: Here you can choose whether or not use parallax effect for the featured image
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε αν χρησιμοποιηθεί ή όχι το φαινόμενο παράλλαξης για την προβαλλόμενη εικόνα

en: Column %s Parallax Method
el: Στήλη %s Μέθοδος Παραλλαγής

en: Here you can choose which parallax method to use for the featured image
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε ποια μέθοδο παράλλαξης να χρησιμοποιείται για την προβαλλόμενη εικόνα

en: Column %s Background Color
el: Στήλη %s Χρώμα Φόντου

en: Column %s Custom Padding
el: Στήλη %s Ιδιαίτερο Γέμισμα

en: Adjust padding to specific values, or leave blank to use the default padding.
el: Ρυθμίστε το γέμισμα σε συγκεκριμένες τιμές, ή αφήστε το καινό για να χρησιμοποιήσετε το προεπιλεγμένο γέμισμα

en: Column %s CSS ID
el: Στήλη %s CSS ID

en: Column %s CSS Class
el: Στήλη %s CSS Class

en: Column %s before
el: Στήλη %s πριν

en: Column %s Main Element
el: Στήλη %s Κύριο Στοιχείο

en: Column %s After
el: Στήλη %s Μετά

en: Thanks for contacting us
el: Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε μαζί μας

en: Submit
el: Υποβολή

en: Day(s)
el: Ημέρα(ες)

en: Day
el: Ημέρα

en: Hour(s)
el: Ώρα(ες)

en: Hrs
el: ώρες

en: Minute(s)
el: Λεπτό(ά)

en: Min
el: λ.

en: Sec
el: δευτερόλεπτα

en: First Name
el: Μικρό Όνομα

en: Last Name
el: Επώνυμο

en: All
el: Όλα

en: Login as %s
el: Σύνδεση ως %s

en: Login
el: Συνδεθείτε

en: Log out
el: Αποσυνδεθείτε

en: Forgot your password?
el: Ξεχάσατε τον κωδικό σας;

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: Password
el: Κωδικός

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Search for:
el: Αναζήτηση για:

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Save Draft
el: Αποθήκευση Προχείρου

en: Publish
el: Δημοσίευση

en: Visual
el: Οπτικό

en: Text
el: Κείμενο

en: Add Media
el: Πρόσθεση Οπτικοακουστικού

en: Insert Media
el: Εισαγωγή Οπτικοακουστικού

en: Update Gallery
el: Ανανέωση συλλογής

en: Find
el: Εύρεση

en: Geocode was not successful for the following reason
el: Η μετατροπή σε γεωγραφικές συντεταγμένες απέτυχε για τον εξής λόγο

en: Geocoder failed due to
el: Η μετατροπή σε γεωγραφικές συντεταγμένες απέτυχε λόγω του

en: No results found
el: Δεν βρέθηκαν αποτελέσματα

en: Invalid Pin and address data. Please try again.
el: Άκυρο Pin και δεδομένα διεύθυνσης. Παρακαλούμε προσπαθήστε πάλι.

en: General
el: Γενικό

en: Design
el: Σχέδιο

en: Change API Key
el: Αλλαγή Κλειδιού API

en: Generate From Video
el: Δημιουργία από βίντεο

en: Undo
el: Αναίρεση

en: Redo
el: Επαναλάβετε

en: Lock
el: Κλειδαριά

en: Unlock
el: Ξεκλειδώσετε

en: Copy
el: Αντίγραφο

en: Paste
el: Επικόλληση

en: Disable
el: Απενεργοποίηση

en: Enable
el: Ενεργοποίηση

en: Save to Library
el: Αποθήκευση στη Βιβλιοθήκη

en: Row
el: Σειρά

en: Section
el: Τμήμα

en: Disable Global
el: Απενεργοποίηση Καθολικής

en: Insert Module
el: Εισαγωγή λειτουργικής μονάδας

en: Insert Columns
el: Εισαγωγή στηλών

en: Insert Section
el: Εισαγωγή Ενότητας

en: Insert Row
el: Εισαγωγή Γραμμής

en: New Module
el: Νέο Module

en: New Row
el: Νέα Σειρά

en: New Section
el: Νέα Ενότητα

en: Add From Library
el: Προσθήκη από βιβλιοθήκη

en: Add to Library
el: Πρόσθεση στη Βιβλιοθήκη

en: loading...
el: φορτώνει...

en: Regular
el: Κανονικό

en: Fullwidth
el: Πλήρες πλάτος

en: Specialty
el: Ειδικό

en: Choose Layout
el: Επιλογή Διάταξης

en: Clear Layout
el: Απαλοιφή διάταξης

en: All of your current page content will be lost. Do you wish to proceed?
el: Όλο το περιεχόμενο της τρέχουσας σελίδας θα χαθεί. Θέλετε να προχωρήσετε;

en: Load From Library
el: Φόρτωση Από Βιβλιοθήκη

en: Predefined Layouts
el: Προκαθορισμένες Διατάξεις

en: Replace existing content.
el: Αντικατάσταση υπάρχοντος περιεχομένου.

en: Portability
el: Φορητότητα

en: Export
el: Εξαγωγή

en: Import
el: Εισαγωγή

en: Exporting your valentis Builder Layout will create a JSON file that can be imported into a different website.
el: Η εξαγωγή της Διάταξης valentis Builder θα δημιουργήσει ένα αρχείο τύπου JSON που μπορεί να εισαχθεί σε μια άλλη ιστοσελίδα.

en: Export File Name
el: Όνομα Αρχείου Εξαγωγής

en: Export valentis Builder Layout
el: Εξαγωγή Διάταξης valentis Builder

en: Importing a previously-exported valentis Builder Layout file will overwrite all content currently on this page.
el: Η εισαγωγή ενός αρχείου valentis Builder που είχε εξαχθεί νωρίτερα θα αντικαταστήσει το περιεχόμενο σε αυτή τη σελίδα.

en: Select File To Import
el: Επιλέξτε Αρχείο Προς Εισαγωγή

en: Download backup before importing
el: Κατεβάστε αντίγραφο ασφαλείας πριν την εισαγωγή

en: Import valentis Builder Layout
el: Εισαγωγή Διάταξης valentis Builder

en: No File Selected
el: Δεν Επιλέχθηκε Αρχείο

en: Choose File
el: Επιλέξτε Αρχείο

en: Include General Settings
el: Να Περιλαμβάνονται οι Γενικές Ρυθμίσεις

en: Include Advanced Design Settings
el: Να Περιλαμβάνονται οι Προηγμένες Ρυθμίσεις Σχεδιασμού

en: Include Custom CSS
el: Να Περιλαμβάνεται Προσαρμοσμένο CSS

en: Select category(ies) for new template or type a new name ( optional )
el: Επιλογή κατηγορία(-ών) για  νέο πρότυπο ή πληκτρολογήστε ένα νέο όνομα ( προαιρετικό )

en: Template Name
el: Όνομα Προτύπου

en: Selective Sync
el: Επιλεκτικός Συγχρονισμός

en: Please select at least 1 tab to save
el: Παρακαλώ Επιλέξτε τουλάχιστον 1 καρτέλα για αποθήκευση

en: Save as Global
el: Αποθήκευση ως Γενικό

en: Make this a global item
el: Να γίνει αυτό γενικό στοιχείο

en: Create New Category
el: Δημιουργία Νέας Κατηγορίας

en: Add To Categories
el: Προσθήκη Στις Κατηγορίες

en: Here you can add the current item to your valentis Library for later use.
el: Εδώ μπορείτε να προσθέσετε το τρέχον στοιχείο στην Βιβλιοθήκη valentis για μεταγενέστερη χρήση.

en: Save your current page to the valentis Library for later use.
el: Αποθήκευση της τρέχουσας σελίδας σας στην valentis Βιβλιοθήκη για μελλοντική χρήση.

en: Page Settings
el: Ρυθμίσεις Σελίδας

en: Editing History
el: Επεξεργασία Ιστορικού

en: History States
el: Καταστάσεις Ιστορικού

en: Exit Visual Builder
el: Έξοδος Οπτικού Κατασκευαστή

en: You do not have permission to edit the module, row or section in this split test.
el: Δεν έχετε την άδεια να επεξεργαστείτε τη μονάδα, γραμμή ή ενότητα αυτής της διαχωρισμένης δοκιμής.

en: A split testing goal cannot be moved inside of a split testing subject. To perform this action you must first end your split test.
el: Ένας στόχος διαχωρισμένης δοκιμής δεν μπορεί να μετακινηθεί μέσα σε ένα θέμα διαχωρισμένης δοκιμής. Για να εκτελέσετε αυτήν την ενέργεια πρέπει πρώτα να τερματίσετε τη διαχωρισμένη δοκιμή σας.

en: A split testing subject cannot be moved inside of a split testing goal. To perform this action you must first end your split test.
el: Ένα θέμα διαχωρισμένης δοκιμής δεν μπορεί να μετακινηθεί μέσα σε ένα στόχο διαχωρισμένης δοκιμής. Για να εκτελέσετε αυτήν την ενέργεια πρέπει πρώτα να τερματίσετε τη διαχωρισμένη δοκιμή σας.

en: Once set, a goal that has been placed inside a split testing subject cannot be moved outside the split testing subject. You can end your split test and start a new one if you would like to make this change.
el: Μόλις τεθεί, ένας στόχος που έχει τοποθετηθεί μέσα σε ένα θέμα διαχωρισμένης δοκιμής δεν μπορεί να μετακινηθεί έξω από το θέμα διαχωρισμένης δοκιμής. Αν θέλετε να κάνετε αυτήν την αλλαγή, μπορείτε να τερματίσετε τη διαχωρισμένη δοκιμή σας και να ξεκινήσετε μια νέα.

en: The section should have at least one row.
el: Ο τομέας πρέπει να έχει τουλάχιστον μια σειρά.

en: You cannot add global modules into global sections or rows
el: Δεν μπορείτε να προσθέσετε γενικά modules σε γενικά τμήματα ή σειρές

en: 3 column row can't be used in this column.
el: Η σειρά 3 στήλων δεν μπορεί να χρησιμοιηθεί σε αυτή τη στήλη.

en: Zoom Out
el: Σμίκρυνση

en: Desktop View
el: Οθόνη Υπολογιστή

en: Tablet View
el: Οθόνη Τάμπλετ

en: Phone View
el: Οθόνη Τηλεφώνου

en: Save To Library
el: Αποθήκευση στη βιβλιοθήκη

en: Expand Settings
el: Άνοιγμα Ρυθμίσεων

en: Collapse Settings
el: Κλείσιμο Ρυθμίσεων

en: Save as Draft
el: Αποθήκευση ως Πρόχειρο

en: Expand Modal
el: Άνοιγμα Τύπων

en: Contract Modal
el: Κλείσιμο Τύπων

en: Resize Modal
el: Αλλαγή Μεγέθους Τύπων

en: Snap to Left
el: Σπάσιμο προς τα Αριστερά

en: Separate Modal
el: Διαχωρισμός Τύπων

en: Discard All Changes
el: Αναίρεση Όλων των Αλλαγών

en: Save Changes
el: Αποθηκεύστε Αλλαγές

en: Text Color
el: Χρώμα Κειμένου

en: Move Section
el: Μετακίνηση Ενότητας

en: Section Settings
el: Ρυθμίσεις Ενότητας

en: Duplicate Section
el: Κλωνοποίηση Ενότητας

en: Save Section To Library
el: Αποθήκευση Ενότητας Στη Βιβλιοθήκη

en: Delete Section
el: Διαγραφή ενότητας

en: Add New Section
el: Πρόσθεση Νέας Ενότητας

en: Move Row
el: Μετακίνηση Στήλης

en: Row Settings
el: Ρυθμίσεις Στήλης

en: Duplicate Row
el: Κλωνοποίηση Γραμμής

en: Save Row To Library
el: Αποθήκευση Γραμμής Στη Βιβλιοθήκη

en: Delete Row
el: Διαγραφή σειράς

en: Change Column Structure
el: Αλλαγή Δομής Στήλης

en: Add New Row
el: Πρόσθεση Νέας Γραμμής

en: Move Module
el: Μετακίνηση Τύπου

en: Module Settings
el: Ρυθμίσεις λειτουργικής μονάδας

en: Duplicate Module
el: Κλωνοποίηση Τύπου

en: Save Module To Library
el: Αποθήκευση Τύπου Στη Βιβλιοθήκη

en: Delete Module
el: Διαγραφή Τύπου

en: Add New Module
el: Πρόσθεση Νέου Τύπου

en: Unsaved changes will be lost if you leave the valentis Builder at this time.
el: Αλλαγές που δεν έχουν αποθηκευτεί θα χαθούν αν φύγετε από τον valentis Builder τώρα.

en: Rows
el: Σειρές

en: Sections
el: Τμήματα

en: Layouts
el: Διατάξεις

en: Global/not Global
el: Γενικό/ μη Γενικό

en: Global
el: Γενικό

en: not Global
el: μη Γενικό

en: you don't have sufficient permissions to access this page
el: δεν έχετε επαρκή δικαιώματα για πρόσβαση σε αυτή τη σελίδα

en: Mine
el: Δικό Μου

en: Center
el: Στο κέντρο

en: Justified
el: Πλήρης

en: Select a menu
el: Επιλέξτε ένα μενού

en: No Comments
el: Δεν Υπάρχουν Σχόλια

en: %d Comments
el: %d Σχόλια

en: Posts by %s
el: Αναρτήσεις από %s

en: You currently don't have any projects assigned to a category.
el: Προς το παρόν δεν έχετε ορίσει καμιά εργασία σε μια κατηγορία.

en: Solid
el: Συμπαγής

en: Dotted
el: Με Κουκκίδες

en: Dashed
el: Διακεκομμένη

en: Double
el: Διπλή

en: Groove
el: Εγκοπή

en: Ridge
el: Ακμή

en: Inset
el: Ορισμός Εσωτερικού Περιγράμματος

en: Outset
el: Ορισμός Εξωτερικού Περιγράμματος

en: You do not have sufficient permissions to export the content of this site.
el: Δεν έχετε επαρκή δικαιώματα για να εξάγετε το περιεχόμενο αυτής της σελίδας.

en: Manage Categories
el: Διαχείριση Κατηγοριών

en: Use Default Editor
el: Χρήση Αρχικού Συντάκτη

en: Use The valentis Builder
el: Χρήση Του valentis Κατασκευαστή

en: Use Visual Builder
el: Χρήση Οπτικού Κατασκευαστή

en: Here you can create new widget areas for use in the Sidebar module
el: Εδώ μπορείτε να δημιουργήσετε καινούριες περιοχές γραφικών στοιχείων για χρήση στη λειτουργική μονάδα για πλαϊνή γραμμή.

en: Note: Naming your widget area "sidebar 1", "sidebar 2", "sidebar 3", "sidebar 4" or "sidebar 5" will cause conflicts with this theme
el: Σηµείωση: ορισμός ονομασιών για τις δικές σας περιοχές γραφικών στοιχείων "sidebar 1", "sidebar 2", "sidebar 3", "sidebar 4" ή "sidebar 5" θα προκαλεί διενέξεις με αυτό το θέμα.

en: Widget Name
el: Ονομασία περιοχής γραφικών στοιχείων

en: Create
el: Ονομασία περιοχής γραφικών στοιχείων

en: Fullwidth Module
el: Module Πλήρους Πλάτους

en: Fullwidth Section
el: Τμήμα Πλήρους Πλάτους

en: Specialty Section
el: Ειδικό Τμήμα

en: Layout
el: Διάταξη

en: Template Type
el: Τύπος Προτύπου

en: New Template Settings
el: Νέες Ρυθμίσεις Προτύπου

en: Fullwidth module can't be used outside of the Fullwidth Section.
el: Το πρόσθετο πλήρους πλάτους δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί εκτός του Τομέα Πλήρους πλάτους.

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: Still images cannot be generated from this video service and/or this video format
el: Ακίνητες εικόνες μπορούν να παραχθούν από αυτή την υπηρεσία βίντεο ή/και από αυτή τη μορφή βίνετο

en: No available options for this configuration.
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμες επιλογές γι' αυτήν τη ρύθμιση.

en: You're about to update global module. This change will be applied to all pages where you use this module. Press OK if you want to update this module
el: Είστε έτοιμοι να ενημερώσετε το γενικό module Η αλλαγή αυτή θα εφαρμοστεί σε όλες τις σελίδες που μπορείτε να χρησιμοποιήσετε αυτό το Module. Πιέστε το πλήκτρο OK, αν θέλετε να ενημερώσετε αυτό το Module

en: You cannot add global rows into global sections
el: Δεν μπορείτε να προσθέσετε γενικές γραμμές σε γενικά τμήματα

en: Map Pin Address cannot be empty
el: Η Διεύθυνση Pin του Χάρτη δεν μπορεί να είναι κενή

en: You do not have permission to unlock this section.
el: Δεν έχετε την άδεια για να ξεκλειδώσετε αυτό το τμήμα.

en: You do not have permission to unlock this row.
el: Δεν έχετε την άδεια για να ξεκλειδώσετε αυτή τη σειρά.

en: You do not have permission to unlock this module.
el: Δεν έχετε την άδεια για να ξεκλειδώσετε αυτή την ενότητα.

en: You do not have permission to perform this task.
el: Δεν έχετε δικαιώματα για να εκτελέσετε αυτήν την εργασία.

en: Unable to perform copy/paste process due to inavailability of localStorage feature in your browser. Please use latest modern browser (Chrome, Firefox, or Safari) to perform copy/paste process
el: Σε θέση να εκτελέσει αντιγραφή/επικόλληση διαδικασία λόγω inavailability της localStorage χαρακτηριστικό στο πρόγραμμα περιήγησής σας. Παρακαλούμε χρησιμοποιήστε την τελευταία σύγχρονο πρόγραμμα περιήγησης (Chrome, Firefox ή Safari) για να εκτελέσετε αντιγραφή/επικόλληση διαδικασία

en: Invalid Color
el: Άκυρο Χρώμα

en: Sales
el: Πωλήσεις

en: Total
el: Σύνολο

en: Unauthorized Action
el: Μη Εξουσιοδοτημένη Ενέργεια

en: Select Split Testing Subject
el: Επιλέξτε Θέμα Διαχωρισμένης Δοκιμής

en: You have activated the valentis Leads Split Testing System. Using split testing, you can create different element variations on your page to find out which variation most positively affects the conversion rate of your desired goal. After closing this window, please click on the section, row or module that you would like to split test.
el: Έχετε ενεργοποιήσει το valentis Leads Split Testing System. Χρησιμοποιώντας διαχωρισμένες δοκιμές, μπορείτε να δημιουργήσετε διαφορετικές παραλλαγές στη σελίδα σας για να βρείτε ποια παραλλαγή επηρεάζει περισσότερο θετικά το δείκτη μετατροπής του επιθυμητού στόχου σας. Μετά το κλείσιμο αυτού του παραθύρου, κάντε κλικ στην ενότητα, γραμμή ή μονάδα που θα θέλατε να διαχωρίσετε τη δοκιμή.

en: Select Your Goal
el: Επιλέξτε Στόχο Σας

en: Congratulations, you have selected a split testing subject! Next you need to select your goal. After closing this window, please click the section, row or module that you want to use as your goal. Depending on the element you choose, valentis will track relevant conversion rates for clicks, reads or sales. For example, if you select a Call To Action module as your goal, then valentis will track how variations in your test subjects affect how often visitors read and click the button in your Call To Action module. The test subject itself can also be selected as your goal.
el: Συγχαρητήρια, έχετε επιλέξει ένα θέμα διαχωρισμένης δοκιμής! Στη συνέχεια θα πρέπει να επιλέξετε το στόχο σας. Μετά το κλείσιμο αυτού του παραθύρου, κάντε κλικ στην ενότητα, γραμμή ή μονάδα που θέλετε να χρησιμοποιήσετε σαν στόχο σας. Ανάλογα με το στοιχείο που θα επιλέξετε, το valentis θα παρακολουθεί τους σχετικούς δείκτες μετατροπής για τα κλικ, αναγνώσεις ή πωλήσεις. Για παράδειγμα, αν επιλέξετε μια μονάδα Call To Action σαν στόχο σας, τότε το valentis θα παρακολουθεί πώς οι παραλλαγές στα δοκιμαστικά θέματά σας επηρεάζουν το πόσο συχνά οι επισκέπτες διαβάζουν και κάνουν κλικ στην ενότητά σας Call To Action. Το ίδιο το δοκιμαστικό θέμα μπορεί επίσης να επιλεγεί σαν στόχος σας.

en: Configure Subject Variations
el: Διαμορφώστε Παραλλαγές Θέματος

en: Congratulations, your split test is ready to go! You will notice that your split testing subject has been duplicated. Each split testing variation will be displayed to your visitors and statistics will be collected to figure out which variation results in the highest goal conversion rate. Your test will begin when you save this page.
el: Συγχαρητήρια, η διαχωρισμένη δοκιμή σας είναι έτοιμη να ξεκινήσει! Θα παρατηρήσετε ότι το θέμα της διαχωρισμένης δοκιμής σας έχει αντιγραφεί. Κάθε παραλλαγή της διαχωρισμένης δοκιμής θα εμφανίζεται στους επισκέπτες σας και θα συλλέγονται στατιστικά στοιχεία για να καταλάβετε ποια παραλλαγή έχει σαν αποτελέσματα τον υψηλότερο δείκτη μετατροπής του στόχου. Η δοκιμή σας θα ξεκινήσει μόλις αποθηκεύσετε αυτή τη σελίδα.

en: Select Split Testing Winner
el: Επιλέξτε Νικητή Διαχωρισμένης Δοκιμής

en: Before ending your split test, you must choose which split testing variation to keep. Please select your favorite or highest converting subject. Alternative split testing subjects will be removed.
el: Πριν από τον τερματισμό της διαχωρισμένης δοκιμής σας, πρέπει να επιλέξετε ποια παραλλαγή διαχωρισμένης δοκιμής θα κρατήσετε. Επιλέξτε το αγαπημένο σας ή με την υψηλότερη μετατροπή θέμα. Τα εναλλακτικά θέματα διαχωρισμένων δοκιμών θα αφαιρεθούν.

en: You need to select a split testing subject first.
el: Πρέπει πρώτα να επιλέξετε ένα θέμα διαχωρισμένης δοκιμής.

en: Select Split Testing Goal
el: Επιλέξτε Στόχο Διαχωρισμένης Δοκιμής

en: You need to select a split testing goal first.
el: Πρέπει πρώτα να επιλέξετε ένα στόχο διαχωρισμένης δοκιμής.

en: Select A Different Goal
el: Επιλέξτε Ένα Διαφορετικό Στόχο

en: This element cannot be used as a your split testing goal. Please select a different module, or section.
el: Αυτό το στοιχείο δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί σαν στόχος της διαχωρισμένης δοκιμής σας. Παρακαλούμε επιλέξτε μια διαφορετική μονάδα ή τμήμα.

en: Can't Save Layout
el: Δεν Είναι Δυνατή η Αποθήκευση της Διάταξης

en: You cannot save layout while a split test is running. Please end your split test and then try again.
el: Δεν μπορείτε να αποθηκεύσετε τη διάταξη ενώ εκτελείται μια διαχωρισμένη δοκιμή. Παρακαλούμε, τερματίστε τη διαχωρισμένη δοκιμή σας και κατόπιν προσπαθήστε πάλι.

en: Can't Save Section
el: Δεν Είναι Δυνατή η Αποθήκευση της Ενότητας

en: You cannot save this section while a split test is running. Please end your split test and then try again.
el: Δεν μπορείτε να αποθηκεύσετε αυτή την ενότητα ενώ εκτελείται μια διαχωρισμένη δοκιμή. Παρακαλούμε, τερματίστε τη διαχωρισμένη δοκιμή σας και κατόπιν προσπαθήστε πάλι.

en: Can't Save Row
el: Δεν Είναι Δυνατή η Αποθήκευση της Γραμμής

en: You cannot save this row while a split test is running. Please end your split test and then try again.
el: Δεν μπορείτε να αποθηκεύσετε αυτή τη γραμμή ενώ εκτελείται μια διαχωρισμένη δοκιμή. Παρακαλούμε, τερματίστε τη διαχωρισμένη δοκιμή σας και κατόπιν προσπαθήστε πάλι.

en: Can't Save Module
el: Δεν Είναι Δυνατή η Αποθήκευση της Μονάδας

en: You cannot save this module while a split test is running. Please end your split test and then try again.
el: Δεν μπορείτε να αποθηκεύσετε αυτή τη μονάδα ενώ εκτελείται μια διαχωρισμένη δοκιμή. Παρακαλούμε, τερματίστε τη διαχωρισμένη δοκιμή σας και κατόπιν προσπαθήστε πάλι.

en: Can't Load Layout
el: Δεν Είναι Δυνατή η Φόρτωση της Διάταξης

en: You cannot load a new layout while a split test is running. Please end your split test and then try again.
el: Δεν μπορείτε να φορτώσετε μια νέα διάταξη ενώ εκτελείται μια διαχωρισμένη δοκιμή. Παρακαλούμε, τερματίστε τη διαχωρισμένη δοκιμή σας και κατόπιν προσπαθήστε πάλι.

en: Can't Clear Layout
el: Δεν Είναι Δυνατή η Απαλοιφή της Διάταξης

en: You cannot clear your layout while a split testing is running. Please end your split test before clearing your layout.
el: Δεν μπορείτε να απαλείψετε τη διάταξή σας ενώ εκτελείται μια διαχωρισμένη δοκιμή. Παρακαλούμε, τερματίστε τη διαχωρισμένη δοκιμή σας πριν απαλείψετε τη διάταξή σας.

en: Can't Import/Export Layout
el: Δεν Είναι Δυνατή Η Εισαγωγή/Εξαγωγή Της Διάταξης

en: You cannot import or export a layout while a split test is running. Please end your split test and then try again.
el: Δεν είναι δυνατή η εισαγωγή ή εξαγωγή μιας διάταξης όταν το τεστ διαίρεσης είναι σε εξέλιξη. Παρακαλούμε τερματίστε το τεστ διαίρεσης και δοκιμάστε πάλι.

en: Can't Move Goal
el: Μη Δυνατή Μετακίνηση Στόχου

en: Can't Move Subject
el: Μη Δυνατή Μετακίνηση Θέματος

en: Can't Clone Section
el: Δεν Είναι Δυνατή η Αντιγραφή της Ενότητας

en: This section cannot be duplicated because it contains a split testing goal. Goals cannot be duplicated. You must first end your split test before performing this action.
el: Αυτή η ενότητα δεν μπορεί να αντιγραφεί επειδή περιέχει ένα στόχο διαχωρισμένης δοκιμής. Οι στόχοι δεν μπορούν να αντιγραφούν. Πρέπει πρώτα να τερματίσετε τη διαχωρισμένη δοκιμή σας πριν εκτελέσετε αυτήν την ενέργεια.

en: Can't Clone Row
el: Δεν Είναι Δυνατή η Αντιγραφή της Γραμμής

en: This row cannot be duplicated because it contains a split testing goal. Goals cannot be duplicated. You must first end your split test before performing this action.
el: Αυτή η γραμμή δεν μπορεί να αντιγραφεί επειδή περιέχει ένα στόχο διαχωρισμένης δοκιμής. Οι στόχοι δεν μπορούν να αντιγραφούν. Πρέπει πρώτα να τερματίσετε τη διαχωρισμένη δοκιμή σας πριν εκτελέσετε αυτήν την ενέργεια.

en: Can't Remove Section
el: Δεν Είναι Δυνατή η Αφαίρεση της Ενότητας

en: This section cannot be removed because it contains a split testing goal. Goals cannot be deleted. You must first end your split test before performing this action.
el: Αυτή η ενότητα δεν μπορεί να αφαιρεθεί επειδή περιέχει ένα στόχο διαχωρισμένης δοκιμής. Οι στόχοι δεν μπορούν να διαγραφούν. Πρέπει πρώτα να τερματίσετε τη διαχωρισμένη δοκιμή σας πριν εκτελέσετε αυτήν την ενέργεια.

en: Can't Remove Row
el: Μη Δυνατή Μετακίνηση Γραμμής

en: This row cannot be removed because it contains a split testing goal. Goals cannot be deleted. You must first end your split test before performing this action.
el: Αυτή η γραμμή δεν μπορεί να αφαιρεθεί επειδή περιέχει ένα στόχο διαχωρισμένης δοκιμής. Οι στόχοι δεν μπορούν να διαγραφούν. Πρέπει πρώτα να τερματίσετε τη διαχωρισμένη δοκιμή σας πριν εκτελέσετε αυτήν την ενέργεια.

en: Split testing requires at least 2 subject variations. This variation cannot be removed until additional variations have been added.
el: Η διαχωρισμένη δοκιμή απαιτεί τουλάχιστον 2 παραλλαγές θέματος. Αυτή η παραλλαγή δεν μπορεί να αφαιρεθεί μέχρι να προστεθούν επιπλέον παραλλαγές.

en: Split testing requires at least 2 subject variations. This variation cannot be removed until additional variations have been added
el: Η διαχωρισμένη δοκιμή απαιτεί τουλάχιστον 2 παραλλαγές θέματος. Αυτή η παραλλαγή δεν μπορεί να αφαιρεθεί μέχρι να προστεθούν επιπλέον παραλλαγές

en: ID
el: Ταυτότητα

en: Subject
el: Θέμα

en: Impressions
el: Αποτυπώματα

en: Clicks
el: Κλικ

en: Clickthrough Rate
el: Δείκτης Κλικ Μετάβασης

en: Reads
el: Αναγνώσεις

en: Reading Rate
el: Δείκτης Αναγνώσεων

en: Stays
el: Παραμονές

en: Bounce Rate
el: Δείκτης Αναπηδήσεων

en: Goal Views
el: Εμφανίσεις Στόχου

en: Goal Reads
el: Αναγνώσεις Στόχου

en: Engagement Rate
el: Δείκτης Επίδρασης

en: Conversion Goals
el: Στόχοι Μετατροπής

en: Conversion Rate
el: Δείκτης Μετατροπής

en: Shortcode Conversions
el: Μετατροπές Συντομεύσεων

en: Did
el: Το έκανε

en: Added
el: Πρόσθεσε

en: Edited
el: Επεξεργασία

en: Removed
el: Αφαιρεθεί

en: Moved
el: Μετακόμισε

en: Expanded
el: Επεκταθε'ν

en: Collapsed
el: Κατέρρευσε

en: Locked
el: Κλειδωμένο

en: Unlocked
el: Ξεκλείδωτη

en: Cloned
el: Κλωνοποιημένων

en: Cleared
el: Εκκαθαριστεί

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένη

en: Disabled
el: Με αναπηρία

en: Copied
el: Αντιγραφή

en: Renamed
el: Μετονομάστηκε

en: Loaded
el: Φορτωμένο

en: Turned On
el: Ανοικτό

en: Turned Off
el: Κλειστό

en: Saved Section
el: Έσωσε Το Τμήμα

en: Saved Row
el: Έσωσε Σειρά

en: Saved Module
el: Έσωσε Την Ενότητα

en: Page
el: Σελίδα

en: Split Testing
el: Διαχωρισμένη Δοκιμή

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: on Phone
el: στο Τηλέφωνο

en: on Tablet
el: σε Τάμπλετ

en: on Desktop
el: σε Υπολογιστή

en: The valentis Builder
el: Ο valentis Κατασκευαστής

en: % Comments
el: % Σχόλια

en: by
el: από

en: Rename
el: Μετονομασία

en: Paste After
el: Μετά Την Επικόλληση

en: Split Test
el: Διαχωρισμένη Δοκιμή

en: End Split Test
el: Τερματισμός Διαχωρισμένης Δοκιμής

en: Expand
el: Επέκταση

en: Collapse
el: Κατάρρευση

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Enter a new name for this module
el: Εισάγετε ένα νέο όνομα για αυτήν την ενότητα

en: See History
el: Δείτε Την Ιστορία

en: View Stats
el: Εμφάνιση Στατιστικών

en: View Split Testing Stats
el: Εμφάνιση Στατιστικών Διαχωρισμένης Δοκιμής

en: Clone Section
el: Κλωνοποίηση ενότητας

en: Unlock Section
el: Ξεκλειδώστε Το Τμήμα

en: Expand Section
el: Αναπτύξτε Την Ενότητα

en: Standard Section
el: Τυπικό Τμήμα

en: Clone Row
el: Κλωνοποίηση σειράς

en: Change Structure
el: Αλλαγή Δομής

en: Unlock Row
el: Ξεκλειδώστε Σειρά

en: Expand Row
el: Επεκτείνει Σειρά

en: Add Row
el: Προσθήκη σειράς

en: Insert Column(s)
el: Εισαγωγή στήλης (στηλών)

en: Clone Module
el: Κλωνοποίηση λειτουργικής μονάδας

en: Remove Module
el: Αφαίρεση Module

en: Unlock Module
el: Ξεκλειδώστε Ενότητα

en: Save & Add To Library
el: Αποθήκευση & Προσθήκη Στη Βιβλιοθήκη

en: Load Layout
el: Φόρτωση διάταξης

en: Insert Module(s)
el: Εισαγωγή λειτουργικής(ώ) μονάδας(ων)

en: Disable Builder
el: Απενεργοποίηση Κατασκευαστή

en: All content created in the valentis Builder will be lost. Previous content will be restored.
el: Όλο το περιεχόμενο που δημιουργήθηκε στον valentis Κατασκευαστεί θα χαθεί. Το Προηγούμενο περιεχόμενο θα αποκατασταθεί.

en: Do you wish to proceed?
el: Επιθυμείτε να συνεχίσετε;

en: All of your current page content will be lost.
el: Όλα το περιεχόμενο της τρέχουσας σελίδας σας, θα χαθεί.

en: All advanced module settings in will be lost.
el: Όλες οι προηγμένες ρυθμίσεις του Module σας θα χαθούν.

en: Layout Name:
el: Όνομα Διάταξης:

en: Save And Add To Library
el: Αποθήκευση Και Προσθήκη στη Βιβλιοθήκη

en: Add To Categories:
el: Προσθήκη Στις Κατηγορίες:

en: Include General settings
el: Να Περιλαμβάνονται οι Γενικές ρυθμίσεις

en: Include Advanced Design settings
el: Να Περιλαμβάνονται οι Προηγμένες Ρυθμίσεις Σχεδιασμού

en: Here you can save the current item and add it to your valentis Library for later use as well.
el: Εδώ μπορείτε επίσης να αποθηκεύσετε το τρέχων στοιχείο και να το προσθέσετε στη valentis Βιβλιοθήκη για μελλοντική χρήση.

en: Save as Global:
el: Αποθήκευση ως Γενικό:

en: valentis Builder Settings
el: Ρυθμίσεις valentis Builder

en: End Split Test?
el: Τερματισμός Διαχωρισμένης Δοκιμής;

en: Upon ending your split test, you will be asked to select which subject variation you would like to keep. Remaining subjects will be removed.
el: Μετά το τέλος της διαχωρισμένης δοκιμής σας, θα σας ζητηθεί να επιλέξετε την παραλλαγή θέματος που θα θέλατε να κρατήσετε. Τα υπόλοιπα θέματα θα αφαιρεθούν.

en: Note: this process cannot be undone.
el: Σημείωση: αυτή η διαδικασία δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Ok
el: Εντάξει

en: An Error Occurred
el: Παρουσιάστηκε Σφάλμα

en: For some reason, you cannot perform this task.
el: Για κάποιο λόγο, δεν μπορείτε να εκτελέσετε αυτήν την εργασία.

en: Proceed
el: Προχωρήστε

en: Save as Global Item
el: Αποθηκεύστε σαν Καθολικό Στοιχείο

en: Set Winner Status
el: Καθορίστε Κατάσταση Νικητή

en: You were using global item as split testing winner. Consequently, you have to choose between:
el: Χρησιμοποιούσατε καθολικό στοιχείο σαν νικητή της διαχωρισμένης δοκιμής. Κατά συνέπεια, θα πρέπει να επιλέξετε μεταξύ:

en: Save winner as global item (selected subject will be synced and your global item will be updated in the valentis Library)
el: Αποθηκεύστε το νικητή σαν καθολικό στοιχείο (το επιλεγμένο θέμα θα συγχρονιστεί και το καθολικό στοιχείο σας θα ενημερωθεί στη Βιβλιοθήκη valentis)

en: Save winner as non-global item (selected subject will no longer be a global item and your changes will not modify the global item)
el: Αποθηκεύστε το νικητή σαν μη καθολικό στοιχείο (το επιλεγμένο θέμα δεν θα είναι πλέον καθολικό στοιχείο και οι αλλαγές σας δεν θα τροποποιήσουν το καθολικό στοιχείο)

en: Last 24 Hours
el: Τελευταίο 24ωρο

en: Last 7 Days
el: Τελευταίες 7 Ημέρες

en: Last Month
el: Τελευταίος Μήνας

en: All Time
el: Από την Αρχή

en: Summary &amp; Data
el: Περίληψη & Δεδομένα

en: Statistics are still being collected for this time frame
el: Στατιστικά στοιχεία εξακολουθούν να συλλέγονται για αυτό το χρονικό πλαίσιο

en: Stats will be displayed upon sufficient data collection
el: Στατιστικά στοιχεία θα εμφανιστούν μετά από επαρκή συλλογή δεδομένων

en: Split Testing Statistics
el: Στατιστικά Διαχωρισμένης Δοκιμής

en: Bounces
el: Αναπηδήσεις

en: Goal Engagement
el: Επίδραση Στόχου

en: Conversions
el: Μετατροπές

en: Statistics are being collected
el: Στατιστικά στοιχεία συλλέγονται

en: Refresh Stats
el: Ανανέωση Στατιστικών

en: End Split Test &amp; Pick Winner
el: Τέλος Τεστ Διαίρεσης & Επιλογή Νικητή

en: Add Specialty Section
el: Προσθήκη ειδικής ενότητας

en: Mobile
el: Κινητό

en: Desktop
el: Επιφάνεια εργασίας

en: Enable Split Testing
el: Ενεργοποιήστε Διαχωρισμένη Δοκιμή

en: Bounce Rate Limit
el: Όριο Δείκτη Αναπηδήσεων

en: Stats refresh interval
el: Χρονικό διάστημα ανανέωσης στατιστικών

en: Hourly
el: Κάθε Ώρα

en: Daily
el: Καθημερινά

en: Shortcode Tracking
el: Παρακολούθηση Συντομεύσεων

en: Shortcode for Tracking:
el: Συντόμευση για Παρακολούθηση:

en: Color Picker Color Pallete
el: Χρωματική Παλέτα Επιλογέα Χρώματος

en: Gutter Width
el: Απόσταση Στήλης

en: Light Text Color
el: Ανοιχτό Χρώμα Κειμένου

en: Dark Text Color
el: Σκούρο Χρώμα Κειμένου

en: Content Area Background Color
el: Χρώμα Φόντου Περιοχής Περιεχομένου

en: Section Background Color
el: Χρώμα Φόντου Ενότητας

en: Connecting...
el: Σύνδεση...

en: Connection failed
el: Η σύνδεση απέτυχε

en: Removing connection...
el: Αφαίρεση σύνδεση...

en: Done
el: Κάνει

en: Step 1:
el: Βήμα 1:

en: Generate authorization code
el: Δημιουργία κωδικού εξουσιοδότησης

en: Step 2: Paste in the authorization code and click "Make a connection" button:
el: Βήμα 2: Επικόλληση στον κωδικό εξουσιοδότησης και κάντε κλικ στην επιλογή "σύνδεση" κουμπί:

en: Make a connection
el: Κάνετε μια σύνδεση

en: Aweber is set up properly. You can remove connection here if you wish.
el: Aweber έχει ρυθμιστεί σωστά. Μπορείτε να αφαιρέσετε σύνδεση, αν το επιθυμείτε.

en: Remove the connection
el: Αφαιρέστε τη σύνδεση

en: Read more
el: Διαβάστε περισσότερα

en: Theme Customizer
el: Προσαρμογέας Θεμάτων

en: Module Customizer
el: Προσαρμογέας Module

en: Page Options
el: Επιλογές Σελίδας

en: Plugin Options
el: Plugin Επιλογές

en: Theme Options
el: Επιλογές Θέμα

en: valentis Library
el: Βιβλιοθήκη valentis

en: Add/Delete Item
el: Προσθήκη/Διαγραφή Στοιχείων

en: Edit Item
el: Επεξεργασία Στοιχείων

en: Move Item
el: Μετακινήστε Το Στοιχείο

en: Disable Item
el: Απενεργοποίηση Στοιχείων

en: Lock Item
el: Κλειδαριά Στοιχείο

en: Toggle valentis Builder
el: Εναλλαγή valentis Builder

en: Library Settings
el: Ρυθμίσεις Βιβλιοθήκης

en: Edit Global Items
el: Edit Παγκόσμια Στοιχεία

en: Settings Tabs
el: Ρυθμίσεις Καρτέλες

en: Advanced Settings
el: Ρυθμίσεις Για Προχωρημένους

en: Settings Types
el: Ρυθμίσεις Τύπους

en: Edit Colors
el: Επεξεργαστείτε Τα Χρώματα

en: Edit Content
el: Επεξεργαστείτε Το Περιεχόμενο

en: Edit Fonts
el: Επεξεργαστείτε Γραμματοσειρές

en: Edit Buttons
el: Επεξεργαστείτε Τα Κουμπιά

en: Edit Configuration
el: Επεξεργασία Ρυθμίσεων

en: Module Use
el: Ενότητα Χρήση

en: Administrator
el: Διαχειριστής

en: Editor
el: Συντάκτης

en: Author
el: Συγγραφέας

en: Contributor
el: Συνεργάτης

en: valentis Role Editor
el: valentis Ρόλο Editor

en: Save valentis Roles
el: Εξοικονομήστε valentis Ρόλους

en: Using the valentis Role Editor, you can limit the types of actions that can be taken by WordPress users of different roles. This is a great way to limit the functionality available to your customers or guest authors to ensure that they only have the necessary options available to them.
el: Χρησιμοποιώντας το valentis Ρόλο Editor, μπορείτε να περιορίσετε τους τύπους των δράσεων που μπορούν να αναληφθούν από WordPress χρήστες διαφορετικούς ρόλους. Αυτό είναι ένας πολύ καλός τρόπος για να περιορίσετε τις λειτουργίες που είναι διαθέσιμες για τους πελάτες σας ή συγγραφείς επισκεπτών για να εξασφαλιστεί ότι έχουν μόνο τις απαραίτητες επιλογές στη διάθεσή τους.

en: Reset Roles
el: Επαναφορά Ρόλους

en: All of your current role settings will be set to defaults. Do you wish to proceed?
el: Όλα τα τρέχοντα ρόλο ρυθμίσεις θα πρέπει να οριστεί σε προεπιλογή. Θέλετε να συνεχίσετε;

en: no
el: όχι

note: translators: 1: date, 2: time
en: on %1$s at %2$s
el: στο %1$s σε %2$s

en: (Edit)
el: (Επεξεργασία)

en: Reply
el: Απάντηση

en: Your comment is awaiting moderation.
el: Το σχόλιό σας είναι σε αναμονή επανελέγχου.

en: Enable Visual Builder
el: Ενεργοποίηση Οπτικού Κατασκευαστή

en: Built For Any
el: Κατασκευασμένο Για Οποιοδήποτε

en: Built For
el: Κατασκευασμένο Για

en: Global Layout
el: Καθολική Διάταξη

en: Standard
el: Βασικό

en: Homepage Basic
el: Κεντρική σελίδα με βασική διάταξη

en: Homepage Shop
el: Κεντρική σελίδα με διάταξη καταστήματος

en: Homepage Portfolio
el: Κεντρική σελίδα με διάταξη πορτφολίου

en: Homepage Company
el: Κεντρική σελίδας με διάταξη εταιρείας

en: Homepage Corporate
el: Κεντρική σελίδα με εταιρική διάταξη

en: Homepage Extended
el: Εκτεταμένη κεντρική σελίδα

en: Page Fullwidth
el: Πλήρες πλάτος της σελίδας

en: Page Right Sidebar
el: Δεξιά πλαϊνή γραμμή της σελίδας

en: Page Left Sidebar
el: Αριστερή πλαϊνή γραμμή της σελίδας

en: Page Dual Sidebars
el: Πλαϊνές γραμμές και από τις δύο πλευρές της σελίδας

en: Portfolio Grid
el: Διάταξη για πορτφόλιο σε μορφή πλέγματος

en: Portfolio 1 Column
el: Διάταξη για πορτφόλιο με μια στήλη

en: Portfolio Fullwidth Carousel
el: Διάταξη για πορτφόλιο σε μορφή Carousel πλήρους πλάτους

en: Portfolio Fullwidth Grid
el: PΔιάταξη για πορτφόλιο με πλέγμα πλήρους πλάτους

en: Project Extended
el: Διάταξη για εκτεταμένο έργο

en: Project Extended 2
el: Διάταξη για εκτεταμένο έργο 2

en: Blog Masonry
el: Ιστολόγιο σε μορφή πλέγματος

en: Blog Standard
el: Τυπικό ιστολόγιο

en: Shop Basic
el: Κατάστημα με βασική διάταξη

en: Shop Extended
el: Εκτεταμένο κατάστημα

en: Splash Page
el: Σελίδα υποδοχής

en: Maintenance Mode
el: Λειτουργία συντήρησης

en: Coming Soon
el: Προσεχώς

en: Landing Page
el: Σελίδα προορισμού

en: About Me
el: Πληροφορίες για μένα

en: About Us
el: Πληροφορίες για μας

en: Contact Us
el: Επικοινωνία

en: Our Team
el: Η ομάδα μας

en: Creative Agency
el: Δημιουργικό πρακτορείο

en: Sales Page
el: Σελίδα πωλήσεων

en: Case Study
el: Μελέτη περίπτωσης

en: Product Features
el: Δυνατότητες προϊόντος

en: Image
el: Εικόνα

en: Left To Right
el: Από τα αριστερά προς τα δεξιά

en: Right To Left
el: Από τα δεξιά προς τα αριστερά

en: Top To Bottom
el: Από πάνω προς τα κάτω

en: Bottom To Top
el: Από κάτω προς τα πάνω

en: Fade In
el: Σταδιακή εμφάνιση

en: No Animation
el: Χωρίς κινούμενο σχέδιο

en: Image URL
el: Διεύθυνση URL εικόνας

en: Choose an Image
el: Επιλογή εικόνας

en: Set As Image
el: Ορισμός ως εικόνας

en: Upload your desired image, or type in the URL to the image you would like to display.
el: Ανεβάστε την εικόνα που επιθυμείτε ή εισάγετε τη διεύθυνση URL για την εικόνα που θέλετε να εμφανίζεται.

en: Image Alternative Text
el: Εναλλακτικό κείμενο εικόνας

en: This defines the HTML ALT text. A short description of your image can be placed here.
el: Αυτό ορίζει το εναλλακτικό κείμενο εικόνας. Μια σύντομη περιγραφή της εικόνας σας μπορεί να τοποθετηθεί εδώ.

en: Image Title Text
el: Κείμενο τίτλου εικόνας

en: This defines the HTML Title text.
el: Αυτό ορίζει το κείμενο τίτλου	HTML.

en: Open in Lightbox
el: Άνοιγμα στο Lightbox

en: Here you can choose whether or not the image should open in Lightbox. Note: if you select to open the image in Lightbox, url options below will be ignored.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε αν η εικόνα πρέπει να ανοίγει στο Lightbox. Σηµείωση: αν επιλέξετε να ανοίγει η εικόνα στο Lightbox, οι επιλογές διεύθυνσης URL παρακάτω θα αγνοούνται.

en: Link URL
el: Η διεύθυνση URL του συνδέσμου

en: If you would like your image to be a link, input your destination URL here. No link will be created if this field is left blank.
el: Αν θέλετε η εικόνα σας να έχει έναν σύνδεσμο, εισάγετε εδώ τη δική σας διεύθυνση URL προορισμού. Δεν θα δημιουργηθεί κανένας σύνδεσμος αν αφήσετε αυτό το πεδίο κενό.

en: Url Opens
el: Η διεύθυνση URL ανοίγει

en: In The Same Window
el: στο ίδιο παράθυρο

en: In The New Tab
el: στην καινούρια καρτέλα

en: Here you can choose whether or not your link opens in a new window
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε αν ο σύνδεσμός σας θ' ανοίγει σε ένα καινούριο παράθυρο.

en: Image Overlay
el: Επικάλυψη Εικόνας

en: If enabled, an overlay color and icon will be displayed when a visitors hovers over the image
el: Αν είναι ενεργοποιημένο, θα εμφανίζεται ένα χρώμα επικάλυψης και ένα εικονίδιο όταν ο επισκέπτης μετακινεί το δείκτη πάνω από την εικόνα

en: Overlay Icon Color
el: Χρώμα Εικονιδίου Επικάλυψης

en: Here you can define a custom color for the overlay icon
el: Εδώ μπορείτε να ορίσετε ένα προσαρμοσμένο χρώμα για το εικονίδιο επικάλυψης

en: Hover Overlay Color
el: Χρώμα Επικάλυψης Όταν βρίσκεται το Ποντίκι από Πάνω

en: Here you can define a custom color for the overlay
el: Εδώ μπορείτε να ορίσετε ένα προσαρμοσμένο χρώμα για την επικάλυψη

en: Hover Icon Picker
el: Επιλογέας Εικονιδίου  Όταν βρίσκεται το Ποντίκι από Πάνω

en: Here you can define a custom icon for the overlay
el: Εδώ μπορείτε να ορίσετε ένα προσαρμοσμένο εικονίδιο για την επικάλυψη

en: Animation
el: Κινούμενο σχέδιο

en: This controls the direction of the lazy-loading animation.
el: Αυτό ελέγχει την κατεύθυνση του κινούμενου σχεδίου.

en: Remove Space Below The Image
el: Αφαίρεση διαστήματος κάτω από την εικόνα

en: Here you can choose whether or not the image should have a space below it.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε, αν κάτω από την εικόνα πρέπει να υπάρχει ένα διάστημα.

en: Image Alignment
el: Ευθυγράμμιση Εικόνων

en: Here you can choose the image alignment.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε την ευθυγράμμιση της εικόνας.

en: Image Max Width
el: Μέγιστο Πλάτος Εικόνας

en: Force Fullwidth
el: Να γίνει Πλήρους Πλάτους

en: Always Center Image On Mobile
el: Να κετράρετε Πάντα Η Εικόνα στα Κινητά

en: Disable on
el: Απενεργοποιήστε στο

en: Phone
el: Τηλέφωνο

en: This will disable the module on selected devices
el: Αυτό θα απενεργοποιήσει τη μονάδα στις επιλεγμένες συσκευές

en: Admin Label
el: Ετικέτα διαχείρισης

en: This will change the label of the module in the builder for easy identification.
el: Αυτή η επιλογή αλλάξει την ετικέτα της λειτουργικής μονάδας στον κατασκευαστή για εύκολη αναγνώριση.

en: Gallery
el: Συλλογή

en: Caption
el: Λεζάντα

en: Title
el: Τίτλος

en: Gallery Item
el: Στοιχείο Γκαλερί

en: Overlay
el: Επικάλυψη

en: Overlay Icon
el: Εικονίδιο Επικάλυψης

en: Gallery Item Title
el: Τίτλος Στοιχείου Γκαλερί

en: Gallery Item Caption
el: Λεζάντα Αντικειμένου Γκαλερί

en: Gallery Pagination
el: Σελιδοποίηση Γκαλερί

en: Pagination Active Page
el: Ενεργή Σελίδα Σελιδοποίησης

en: Gallery Images
el: Εικόνες συλλογής

en: Grid
el: Πλέγμα

en: Toggle between the various blog layout types.
el: Εναλλαγή ανάμεσα σε διάφορους τύπους διάταξης.

en: Images Number
el: Αριθμός εικόνων

en: Define the number of images that should be displayed per page.
el: Ορίστε των αριθμό εικόνων που πρέπει να εμφανίζονται ανά σελίδα.

en: Show Title and Caption
el: Εμφάνιση τίτλου και λεζάντας

en: Here you can choose whether to show the images title and caption, if the image has them.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε, αν θα εμφανίζονται τίτλοι και λεζάντες των εικόνων, αν η εικόνα τους έχει.

en: Show Pagination
el: Εμφάνιση σελιδοποίησης

en: Enable or disable pagination for this feed.
el: Ενεργοποίηση ή απενεργοποίηση της σελιδοποίησης για αυτή την τροφοδοσία.

en: Dark
el: Σκοτεινό

en: Light
el: Φωτεινό

en: Here you can choose whether your text should be light or dark. If you are working with a dark background, then your text should be light. If your background is light, then your text should be set to dark.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε, αν το κείμενό σας πρέπει να είναι ανοιχτόχρωμο ή σκουρόχρωμο. Αν έχετε σκούρο φόντο, τότε το κείμενό σας πρέπει να είναι ανοιχτόχρωμο. Αν το φόντο σας είναι ανοιχτό, τότε το κείμενό σας πρέπει να είναι σκουρόχρωμο.

en: Automatic Animation
el: Αυτόματο κινούμενο σχέδιο

en: If you would like the slider to slide automatically, without the visitor having to click the next button, enable this option and then adjust the rotation speed below if desired.
el: Αν θέλετε το slider να σέρνεται αυτόματα, χωρίς να χρειάζεται ο επισκέπτης να κάνει κλικ στο κουμπί «Επόμενο», ενεργοποιήστε αυτή την επιλογή και μετά προσαρμόστε την ταχύτητα ανταλλαγής παρακάτω, αν θέλετε.

en: Automatic Animation Speed (in ms)
el: Αυτόματη ταχύτητα κινούμενου σχεδίου (ανά χιλιοστό του δευτερολέπτου)

en: Here you can designate how fast the slider fades between each slide, if 'Automatic Animation' option is enabled above. The higher the number the longer the pause between each rotation.
el: Εδώ μπορείτε να ορίσετε πόσο γρήγορα το slider αντικαθιστά ένα slide με το άλλο, αν πιο πάνω ενεργοποιήθηκε η επιλογή «Αυτόματο κινούμενο σχέδιο». Όσο μεγαλύτερος είναι ο αριθμός, τόσο μεγαλύτερη είναι η παύση ανάμεσα στις ανταλλαγές.

en: Zoom Icon Color
el: Χρώμα Εικονιδίου Μεγέθυνσης

en: Video
el: Βίντεο

en: Video Icon
el: Εικονίδιο Βίντεο

en: Video MP4/URL
el: Βίντεο σε μορφή αρχείου .MP4 URL

en: Upload a video
el: Ανέβασμα βίντεο

en: Choose a Video MP4 File
el: Επιλογή βίντεο σε μορφή αρχείου .MP4

en: Set As Video
el: Ορισμός ως βίντεο

en: Upload your desired video in .MP4 format, or type in the URL to the video you would like to display
el: Ανεβάστε το βίντεο που επιθυμείτε σε μορφή αρχείου .MP4 ή εισάγετε τη διεύθυνση URL για το βίντεο που θέλετε να εμφανίζεται.

en: Video Webm
el: Βίντεο σε μορφή αρχείου .WEBM

en: Choose a Video WEBM File
el: Επιλέξτε ένα βίντεο σε μορφή αρχείου .WEBM

en: Upload the .WEBM version of your video here. All uploaded videos should be in both .MP4 .WEBM formats to ensure maximum compatibility in all browsers.
el: Ανεβάστε εδώ το βίντεο σας σε μορφή αρχείου .WEBM. Όλα τα βίντεο πρέπει να ανεβάζονται και στις δύο μορφές αρχείου, .MP4 και .WEBM, για να εξασφαλισθεί μέγιστη συμβατότητα σε όλα τα προγράμματα περιήγησης.

en: Image Overlay URL
el: Διεύθυνση URL επικάλυψης εικόνας

en: Upload your desired image, or type in the URL to the image you would like to display over your video. You can also generate a still image from your video.
el: Ανεβάστε την εικόνα που επιθυμείτε ή εισάγετε τη διεύθυνση URL για την εικόνα που θέλετε να εμφανίζεται πάνω από το βίντεό σας. Μπορείτε επίσης να δημιουργήσετε μια σταθερή εικόνα από το βίντεό σας.

en: Play Icon Color
el: Χρώμα Εικονιδίου Αναπαραγωγής

en: Video Slider
el: Slider για βίντεο

en: Play Button
el: Κουμπί Αναπαραγωγής

en: Thumbnail Item
el: Μικρογραφία Στοιχείου

en: Slider Arrows
el: Βέλη Ρυθμιστικού

en: Display Image Overlays on Main Video
el: Εμφάνιση επικάλυψης εικόνας στο κυρίως βίντεο

en: Hide
el: Απόκρυψη

en: Show
el: Εμφάνιση

en: This option will cover the player UI on the main video. This image can either be uploaded in each video setting or auto-generated by valentis.
el: Αυτή η επιλογή θα καλύψει το περιβάλλον εργασίας του προγράμματος αναπαραγωγής στο κυρίως βίντεο. Αυτή η εικόνα μπορεί είτε να ανεβαστεί στη ρύθμιση του κάθε βίντεο ή να δημιουργηθεί αυτόματα με το valentis.

en: Arrows
el: Βέλη

en: Show Arrows
el: Εμφάνιση βελών

en: Hide Arrows
el: Απόκρυψη βελών

en: This setting will turn on and off the navigation arrows.
el: Αυτή η ρύθμιση θα ενεργοποιεί και θα απενεργοποιεί τα βέλη της περιήγησης.

en: Slider Controls
el: Χρώμα των στοιχείων ελέγχου του slider

en: Use Thumbnail Track
el: Χρήση παρακολούθησης μικρογραφιών

en: Use Dot Navigation
el: Χρήση περιήγησης σε μορφή κουκίδων

en: This setting will let you choose to use the thumbnail track controls below the slider or dot navigation at the bottom of the slider.
el: Αυτή η ρύθμιση θα σας δώσει τη δυνατότητα να επιλέξετε ανάμεσα στα στοιχεία ελέγχου μικρογραφιών κάτω από το slider ή τη περιήγηση σε μορφή κουκίδων στο κάτω μέρος του slider.

en: Slider Controls Color
el: Χρώμα των στοιχείων ελέγχου του slider

en: This setting will make your slider controls either light or dark in color. Slider controls are either the arrows on the thumbnail track or the circles in dot navigation.
el: Αυτή η ρύθμιση θα κάνει τα στοιχεία ελέγχου του slider είτε ανοιχτόχρωμα, είτε σκουρόχρωμα. Τα στοιχεία ελέγχου του slider είναι είτε βέλη για παρακολούθηση μικρογραφιών, είτε κύκλοι στην περιήγηση σε μορφή κουκίδων.

en: Thumbnail Overlay Color
el: Χρώμα Επικάλυψης Μικρογραφίας

en: New Video
el: Καινούριο βίντεο

en: Video Settings
el: Ρυθμίσεις βίντεο

en: This will change the label of the video in the builder for easy identification.
el: Αυτό θ' αλλάξει την ετικέτα του βίντεο στον κατασκευαστή για εύκολη αναγνώριση.

en: Slider Arrows Color
el: Χρώμα βελών του slider

en: This setting will make your slider arrows either light or dark in color.
el: Αυτή η ρύθμιση θα κάνει τα βέλη του slider σας είτε ανοιχτόχρωμα, είτε σκουρόχρωμα.

en: Header
el: Kεφαλίδα

en: Here you can choose the value of your text. If you are working with a dark background, then your text should be set to light. If you are working with a light background, then your text should be dark.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε την τιμή για το κείμενό σας. Αν έχετε σκούρο φόντο, τότε το κείμενό σας πρέπει να είναι ανοιχτόχρωμο. Αν το φόντο σας είναι ανοιχτό, τότε το κείμενό σας πρέπει να είναι σκουρόχρωμο.

en: Text Orientation
el: Προσανατολισμός κειμένου

en: This controls the how your text is aligned within the module.
el: Αυτή η επιλογή ελέγχει ποια θα είναι η στοίχιση του κειμένου σας μέσα στη λειτουργική μονάδα.

en: Here you can create the content that will be used within the module.
el: Εδώ μπορείτε να δημιουργήσετε το περιεχόμενο που θα χρησιμοποιείται μέσα στη λειτουργική μονάδα.

en: Max Width
el: Μέγιστο Πλάτος

en: Body
el: Κορμός

en: Blurb Image
el: Περιγραφή Εικόνας

en: Blurb Title
el: Περιγραφή Τίτλου

en: Blurb Content
el: Περιγραφή Περιεχομένου

en: The title of your blurb will appear in bold below your blurb image.
el: Ο τίτλος του blurb σας θα εμφανισθεί με έντονους χαρακτήρες κάτω από την εικόνα του blurb σας.

en: Url
el: Διεύθυνση URL

en: If you would like to make your blurb a link, input your destination URL here.
el: Αν θέλετε το blurb σας να έχει έναν σύνδεσμο, εισάγετε εδώ τη δική σας διεύθυνση URL προορισμού.

en: Use Icon
el: Χρησιμοποιήστε εικονίδιο

en: Here you can choose whether icon set below should be used.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε αν θα χρησιμοποιηθεί το εικονίδιο που ορίζεται παρακάτω.

en: Icon
el: Εικονίδιο

en: Choose an icon to display with your blurb.
el: Επιλέξτε ένα εικονίδιο που θα εμφανίζεται στο blurb σας.

en: Icon Color
el: Χρώμα εικονιδίου

en: Here you can define a custom color for your icon.
el: Εδώ μπορείτε να ορίσετε κάποιο προσαρμοσμένο χρώμα για το εικονίδιό σας.

en: Circle Icon
el: Κυκλικό εικονίδιο

en: Here you can choose whether icon set above should display within a circle.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε, αν το εικονίδιο που ορίστηκε παραπάνω πρέπει να εμφανίζεται μέσα στον κύκλο.

en: Circle Color
el: Χρώμα κύκλου

en: Here you can define a custom color for the icon circle.
el: Εδώ μπορείτε να ορίσετε ένα προσαρμοσμένο χρώμα για τον κύκλο του εικονιδίου.

en: Show Circle Border
el: Εμφάνιση περιγράμματος κύκλου

en: Here you can choose whether if the icon circle border should display.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε, αν πρέπει να εμφανίζεται το περίγραμμα κύκλου εικονιδίου.

en: Circle Border Color
el: Χρώμα περιγράμματος κύκλου

en: Here you can define a custom color for the icon circle border.
el: Εδώ μπορείτε να ορίσετε ένα προσαρμοσμένο χρώμα για το περίγραμμα κύκλου εικονιδίου.

en: Upload an image to display at the top of your blurb.
el: Ανεβάστε μια εικόνα που θα εμφανίζεται στο πάνω μέρος του blurb σας.

en: Image Alt Text
el: Εναλλακτικό κείμενο εικόνας

en: Define the HTML ALT text for your image here.
el: Ορίστε εδώ το εναλλακτικό κείμενο για την εικόνα σας.

en: Image/Icon Placement
el: Τοποθέτηση εικόνας/εικονιδίου

en: Here you can choose where to place the icon.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε  που να τοποθετήσετε το εικονίδιο.

en: Image/Icon Animation
el: Κινούμενο σχέδιο εικόνας/εικονιδίου

en: This will control how your blurb text is aligned.
el: Αυτή η επιλογή θα ελέγχει τη στοίχιση του κειμένου του blurb σας.

en: Input the main text content for your module here.
el: Εισάγετε εδώ το περιεχόμενο κυρίως κειμένου για τη λειτουργική μονάδα σας.

en: Use Icon Font Size
el: Χρήση Μεγέθους Γραμματοσειράς Εικονιδίου

en: Icon Font Size
el: Μέγεθος Γραμματοσειράς Εικονιδίου

en: Tabs
el: Καρτέλες

en: Tab
el: Καρτέλα

en: Tabs Controls
el: Ρυθμίσεις Καρτελών

en: Active Tab
el: Ενεργή Καρτέλα

en: Tabs Content
el: Περιεχόμενο Καρτελών

en: Active Tab Background Color
el: Χρώμα Φόντου Ενεργής Καρτέλας

en: Inactive Tab Background Color
el: Χρώμα Φόντου Ανενεργής Καρτέλας

en: New Tab
el: Καινούρια καρτέλα

en: Tab Settings
el: Ρυθμίσεις καρτέλας

en: The title will be used within the tab button for this tab.
el: Ο τίτλος θα χρησιμοποιείται μέσα στο κουμπί της καρτέλας για αυτή την καρτέλα.

en: Slide
el: Διαφάνεια

en: Button
el: Κουμπί

en: Slide Description
el: Περιγραφή Διαφάνειας

en: Slide Title
el: Τίτλος Διαφάνειας

en: Slide Button
el: Κουμπί Διαφάνειας

en: Slide Controllers
el: Χειριστήρια Διαφάνειας

en: Slide Active Controller
el: Ενεργό Χειριστήριο Διαφάνειας

en: Slide Image
el: Εικόνα για το slide

en: Slide Arrows
el: Βέλη Ολίσθησης

en: Show Controls
el: Εμφάνιση Ρυθμιστών

en: This setting will turn on and off the circle buttons at the bottom of the slider.
el: Αυτή η ρύθμιση θα ενεργοποιεί και θα απενεργοποιεί τα κυκλικά κουμπιά του slider.

en: Continue Automatic Slide on Hover
el: Συνεχίστε την Αυτόματη φωτογραφική Διαφάνεια για Hover

en: Turning this on will allow automatic sliding to continue on mouse hover.
el: Η ενεργοποίηση αυτής θα επιτρέψει την αυτόματη συρόμενη για να συνεχίσετε για αιωρείται το ποντίκι.

en: Use Parallax effect
el: Χρήση Φαινομένου Παράλλαξης

en: Enabling this option will give your background images a fixed position as you scroll.
el: Αν ενεργοποιήσετε αυτή την επιλογή, η εικόνα φόντου σας θα παραμένει στη θέση, ενώ εσείς θα κυλάτε τη σελίδα.

en: Parallax method
el: Μέθοδος παράλλαξης

en: Define the method, used for the parallax effect.
el: Ορίστε τη μέθοδο που θα χρησιμοποιηθεί για τη δημιουργία φαινομένου παράλλαξης.

en: Remove Inner Shadow
el: Αφαίρεση Εσωτερικής Σκιάς

en: Background Image Position
el: Θέση Της Εικόνας Φόντου

en: Top Left
el: Πάνω Αριστερά

en: Top Right
el: Πάνω Δεξιά

en: Center Right
el: Κέντρο Δεξιά

en: Center Left
el: Κέντρο Αριστερά

en: Bottom Left
el: Κάτω Αριστερά

en: Bottom Center
el: Κάτω Κέντρο

en: Bottom Right
el: Κάτω Δεξιά

en: Background Image Size
el: Το Μέγεθος Της Εικόνας Φόντου

en: Fit
el: Τακτοποίηση

en: Actual Size
el: Πραγματικό Μέγεθος

en: Top Padding
el: Άνω Γέμισμα

en: Bottom Padding
el: Κάτω Γέμισμα

en: Hide Content On Mobile
el: Απόκρυψη Περιεχομένου Σε Κινητό

en: Hide CTA On Mobile
el: Απόκρυψη CTA Σε κινητό

en: Show Image / Video On Mobile
el: Εμφάνιση Εικόνας / Βίντεο Σε Κινητό

en: New Slide
el: Καινούριο slide

en: Slide Settings
el: Ρυθμίσεις για slide

en: Slide Description Container
el: Μετακίνηση Χώρου Περιγραφής

en: Heading
el: Επικεφαλίδα

en: Define the title text for your slide.
el: Ορίστε το κειμένο του τίτλου για το slide σας.

en: Button Text
el: Κείμενο του κουμπιού

en: Define the text for the slide button
el: Ορίστε το κειμένο για το κουμπί του slide

en: Button URL
el: Διεύθυνση URL του κουμπιού

en: Input a destination URL for the slide button.
el: Εισάγετε μια διεύθυνση URL προορισμού για το κουμπί του slide.

en: Cover
el: Κάλυψη

en: Use the color picker to choose a background color for this module.
el: Χρησιμοποιήστε τον επιλογέα χρώματος για να επιλέξετε ένα χρώμα φόντου για αυτή τη λειτουργική μονάδα.

en: Choose a Slide Image
el: Επιλογή εικόνας για το slide

en: Set As Slide Image
el: Ορισμός ως εικόνας του slide

en: If defined, this slide image will appear to the left of your slide text. Upload an image, or leave blank for a text-only slide.
el: Αν ορισθεί, αυτή η εικόνα για το slide θα εμφανισθεί αριστερά από το κείμενο του slide σας. Ανεβάστε μια εικόνα ή αφήστε το πεδίο κενό, αν το slide έχει μόνο κείμενο.

en: Use Background Overlay
el: Χρησιμοποιήστε Επικάλυψη Φόντου

en: yes
el: ναι

en: When enabled, a custom overlay color will be added above your background image and behind your slider content.
el: Όταν είναι ενεργοποιημένο, θα προστίθεται ένα προσαρμοσμένο χρώμα επικάλυψης πάνω από την εικόνα φόντου σας και πίσω από το περιεχόμενο του ρυθμιστικού σας.

en: Background Overlay Color
el: Χρώμα Φόντου Επικάλυψης

en: Use the color picker to choose a color for the background overlay.
el: Χρησιμοποιήστε τον επιλογέα χρώματος για να διαλέξετε χρώμα για την επικάλυψη φόντου.

en: Use Text Overlay
el: Χρησιμοποιήστε Επικάλυψη Κειμένου

en: When enabled, a background color is added behind the slider text to make it more readable atop background images.
el: Όταν είναι ενεργοποιημένο, προστίθεται ένα χρώμα φόντου πίσω από το κείμενο του ρυθμιστικού για να το κάνει πιο ευανάγνωστο πάνω από τις εικόνες φόντου.

en: Text Overlay Color
el: Χρώμα Επικάλυψης Κειμένου

en: Use the color picker to choose a color for the text overlay.
el: Χρησιμοποιήστε τον επιλογέα χρώματος για να διαλέξετε χρώμα για την επικάλυψη κειμένου.

en: Slide Image Vertical Alignment
el: Κατακόρυφη στοίχιση εικόνας του slide

en: This setting determines the vertical alignment of your slide image. Your image can either be vertically centered, or aligned to the bottom of your slide.
el: Αυτή η ρύθμιση ορίζει την κατακόρυφη στοίχιση της εικόνας του slide σας. Η εικόνα σας μπορεί να είναι είτε κάθετα κεντραρισμένη, είτε στοιχισμένη στο κάτω μέρος του slide σας.

en: Slide Video
el: Βίντεο για το slide

en: If defined, this video will appear to the left of your slide text. Enter youtube or vimeo page url, or leave blank for a text-only slide.
el: Αν ορισθεί, αυτό το βίντεο θα εμφανισθεί αριστερά από το κείμενο του slide σας. Εισάγετε τη διεύθυνση URL της σελίδας Youtube ή Vimeo, ή αφήστε κενό, αν το slide έχει μόνο κείμενο.

en: If you have a slide image defined, input your HTML ALT text for the image here.
el: Αν έχετε ορίσει μια εικόνα για το slide, εισάγετε εδώ εναλλακτικό κείμενο για αυτή την εικόνα.

en: Here you can choose whether your text is light or dark. If you have a slide with a dark background, then choose light text. If you have a light background, then use dark text.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε αν το κείμενό σας θα είναι ανοιχτόχρωμο ή σκουρόχρωμο. Αν έχετε ένα slide με σκούρο φόντο, τότε το κείμενό σας πρέπει να είναι ανοιχτόχρωμο. Αν το φόντο σας είναι ανοιχτό, τότε το κείμενό σας πρέπει να είναι σκουρόχρωμο.

en: Background Video MP4
el: Βίντεο φόντου .MP4

en: Choose a Background Video MP4 File
el: Επιλογή βίντεο φόντου

en: Set As Background Video
el: Ορισμός ως βίντεο φόντου

en: All videos should be uploaded in both .MP4 .WEBM formats to ensure maximum compatibility in all browsers. Upload the .MP4 version here. <b>Important Note: Video backgrounds are disabled from mobile devices. Instead, your background image will be used. For this reason, you should define both a background image and a background video to ensure best results.</b>
el: Όλα τα βίντεο πρέπει να ανεβάζονται όσο στη μορφή .MP4 τόσο και .WEBM για να εξασφαλισθεί μέγιστη συμβατότητα σε όλα τα προγράμματα περιήγησης. Εδώ ανεβάστε το στη μορφη .MP4. Σηµαντική σηµείωση: φόντα σε μορφή βίντεο είναι απενεργοποιημένα για κινητές συσκευές. Αντί για αυτά θα χρησιμοποιείται η εικόνα φόντου σας. Για αυτό το λόγο πρέπει να ορίζετε όσο μια εικόνα φόντου τόσο και ένα βίντεο φόντου για να εξασφαλίσετε τα καλύτερα αποτελέσματα.

en: Background Video Webm
el: Βίντεο φόντου .WEBM

en: Choose a Background Video WEBM File
el: Επιλογή βίντεο φόντου σε μορφή αρχείου .WEBM

en: All videos should be uploaded in both .MP4 .WEBM formats to ensure maximum compatibility in all browsers. Upload the .WEBM version here. <b>Important Note: Video backgrounds are disabled from mobile devices. Instead, your background image will be used. For this reason, you should define both a background image and a background video to ensure best results.</b>
el: Όλα τα βίντεο πρέπει να ανεβάζονται όσο στη μορφή .MP4 τόσο και .WEBM για να εξασφαλισθεί μέγιστη συμβατότητα σε όλα τα προγράμματα περιήγησης. Σηµαντική σηµείωση: φόντα σε μορφή βίντεο είναι απενεργοποιημένα για κινητές συσκευές. Αντί για αυτά θα χρησιμοποιείται η εικόνα φόντου σας. Για αυτό το λόγο πρέπει να ορίζετε όσο μια εικόνα φόντου τόσο και ένα βίντεο φόντου για να εξασφαλίσετε τα καλύτερα αποτελέσματα.

en: Background Video Width
el: Πλατος βίντεο φόντου

en: In order for videos to be sized correctly, you must input the exact width (in pixels) of your video here.
el: Για να έχουν τα βίντεο σωστό µέγεθος, πρέπει να εισάγετε εδώ το ακριβές πλάτος (σε pixel) του βίντεό σας.

en: Background Video Height
el: Ύψος βίντεο φόντου

en: In order for videos to be sized correctly, you must input the exact height (in pixels) of your video here.
el: Για να έχουν τα βίντεο σωστό µέγεθος, πρέπει να εισάγετε εδώ το ακριβές ύψος (σε pixel) του βίντεό σας.

en: Pause Video
el: Παύση βίντεο

en: Allow video to be paused by other players when they begin playing
el: Επιτρέψτε να γίνεται παύση βίντεο όταν αρχίζουν την αναπαραγωγή άλλα προγράμματα αναπαραγωγής.

en: Input your main slide text content here.
el: Εισάγετε εδώ το περιεχόμενο κειμένου του κυρίως slide.

en: Arrows Custom Color
el: Προσαρμοσμένο Χρώμα Βελών

en: Dot Nav Custom Color
el: Προσαρμοσμένο Χρώμα Πλοήγησης Κουκκίδας

en: This will change the label of the slide in the builder for easy identification.
el: Αυτό θα αλλάξει την ετικέτα της διαφάνειας στην builder για εύκολη αναγνώριση.

en: Text Overlay Border Radius
el: Ακτίνα Περιγράμματος Επικάλυψης Κειμένου

en: Post Slider
el: Ρυθμιστικό Αναρτήσεων

en: Meta
el: Μεταδεδομένα

en: Posts Number
el: Αριθμός δημοσιεύσεων

en: Choose how many posts you would like to display in the slider.
el: Επιλέξτε πόσες αναρτήσεις θέλετε να εμφανίζονται στο ρυθμιστικό.

en: Include Categories
el: Αριθμός δημοσιεύσεων

en: Choose which categories you would like to include in the slider.
el: Επιλέξτε πόσες κατηγορίες θέλετε να περιλαμβάνονται στο ρυθμιστικό.

en: Order By
el: Ταξινόμηση κατά

en: Date: new to old
el: Ημερομηνία: νεότερη προς παλαιότερη

en: Date: old to new
el: Ημερομηνία: παλαιότερη προς νεότερη

en: Title: a-z
el: Τίτλος: a-z

en: Title: z-a
el: Τίτλος: z-a

en: Random
el: Τυχαίο

en: Here you can adjust the order in which posts are displayed.
el: Εδώ μπορείτε να ρυθμίσετε τη σειρά με την οποία εμφανίζονται οι αναρτήσεις.

en: Show Read More Button
el: Εμφάνιση Πλήκτρου Διαβάστε Περισσότερα

en: This setting will turn on and off the read more button.
el: Αυτή η ρύθμιση θα ενεργοποιεί και απενεργοποιεί το πλήκτρο διαβάστε περισσότερα.

en: Define the text which will be displayed on "Read More" button. leave blank for default ( Read More )
el: Ορίστε το κείμενο που θα εμφανίζεται στο πλήκτρο \"Read More\". Αφήστε κενό για το προεπιλεγμένο ( Διαβάστε Περισσότερα )

en: Content Display
el: Εμφάνιση Περιεχομένου

en: Show Excerpt
el: Εμφάνιση αποσπάσματος

en: Show Content
el: Εμφάνιση περιεχομένου

en: Showing the full content will not truncate your posts in the slider. Showing the excerpt will only display excerpt text.
el: Η εμφάνιση πλήρους περιεχομένου δεν θα περικόπτει τις αναρτήσεις σας στο ρυθμιστικό. Η εμφάνιση αποσπάσματος θα εμφανίζει μόνο το κείμενο του αποπάσματος.

en: Use Post Excerpt if Defined
el: Χρησιμοποιήστε Απόσπασμα Δημοσίευσης αν έχει Οριστεί

en: Disable this option if you want to ignore manually defined excerpts and always generate it automatically.
el: Απενεργοποιήστε αυτή την επιλογή αν θέλετε να αγνοήσετε μη αυτόματα οριζόμενα αποσπάσματα και να δημιουργούνται πάντα αυτόματα.

en: Automatic Excerpt Length
el: Μήκος Αυτόματου Αποσπάσματος

en: Define the length of automatically generated excerpts. Leave blank for default ( 270 )
el: Ορίστε το μήκος των αυτόματα δημιουργούμενων αποσπασμάτων. Αφήστε κενό για το προεπιλεγμένο ( 270 )

en: Show Post Meta
el: Εμφάνιση Μεταδεδομένων Ανάρτησης

en: This setting will turn on and off the meta section.
el: Αυτή η ρύθμιση θα ενεργοποιεί και απενεργοποιεί την ενότητα μεταδεδομένων.

en: Choose a Background
el: Επιλέξτε ένα Φόντο

en: Upload your desired image, or type in the URL to the image you would like to use as the background for the slider.
el: Ανεβάστε την επιθυμητή εικόνα σας ή πληκτρολογήστε τη διεύθυνση URL της εικόνας που θέλετε να χρησιμοποιήσετε σαν φόντο για το ρυθμιστικό.

en: Show Featured Image
el: Εμφάνιση προβεβλημένης εικόνας

en: This setting will turn on and off the featured image in the slider.
el: Η ρύθμιση αυτή θα ενεργοποιεί και απενεργοποιεί την προβεβλημένη εικόνα στο ρυθμιστικό.

en: Image Placement
el: Τοποθέτηση Εικόνας

en: Background
el: Φόντο

en: Select how you would like to display the featured image in slides
el: Επιλέξτε πώς θέλετε να εμφανίζετε την προβεβλημένη εικόνα σε σλάιντς

en: Show Image On Mobile
el: Εμφάνιση Εικόνας Σε Κινητό

en: by %s
el: από %s

en: Testimonial
el: Συστάσεις

en: Testimonial Portrait
el: Πορτραίτο Πιστοποιητικού

en: Testimonial Description
el: Περιγραφή Πιστοποιητικού

en: Testimonial Author
el: Συγγραφέας Πιστοποιητικού

en: Testimonial Meta
el: Πιστοποιητικό Μεταδεδομένων

en: Author Name
el: Όνομα συγγραφέα

en: Input the name of the testimonial author.
el: Εισάγετε το όνομα του συγγραφέα των συστάσεων.

en: Job Title
el: Τίτλος της θέσεως εργασίας

en: Input the job title.
el: Εισάγετε τον τίτλο της θέσεως εργασίας.

en: Company Name
el: Επωνυμία της εταιρείας

en: Input the name of the company.
el: Εισάγετε την επωνυμία της εταιρείας.

en: Author/Company URL
el: Διεύθυνση URL του συγγραφέα/της εταιρείας

en: Input the website of the author or leave blank for no link.
el: Εισάγετε την τοποθεσία web του συγγραφέα ή αφήστε κενό αν δεν υπάρχει σύνδεσμος.

en: URLs Open
el: Τρόπος ανοίγματος διευθύνσεων URL

en: Choose whether or not the URL should open in a new window.
el: Επιλέξτε, αν η διεύθυνση URL πρέπει να ανοίγει σε ένα καινούριο παράθυρο.

en: Portrait Image URL
el: Διεύθυνση URL εικόνας κατακόρυφου προσανατολισμού

en: Quote Icon
el: Εικονίδιο προσφοράς

en: Visible
el: Ορατό

en: Hidden
el: Κρυφό

en: Choose whether or not the quote icon should be visible.
el: Επιλέξτε, αν το εικονίδιο προσφοράς πρέπει να είναι ορατό.

en: Use Background Color
el: Χρήση Χρώματος Φόντου

en: Here you can choose whether background color setting below should be used or not.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε, αν πρέπει να χρησιμοποιηθεί η παρακάτω ρύθμιση για το χρώμα φόντου.

en: Here you can define a custom background color for your CTA.
el: Εδώ μπορείτε να ορίσετε ένα προσαρμοσμένο χρώμα φόντου για την έκκληση σας για ενέργεια.

en: This will adjust the alignment of the module text.
el: Αυτή η επιλογή θα προσαρμόσει τη στοίχιση του κειμένου της λειτουργικής μονάδας.

en: Quote Icon Color
el: Χρώμα Εικονιδίου Παράθεσης

en: Portrait Border Radius
el: Ακτίνα Περιγράμματος Πορτραίτου

en: Portrait Width
el: Πλάτος Πορτραίτου

en: Portrait Height
el: Ύψος Πορτραίτου

en: Pricing Tables
el: Πίνακες Τιμολόγησης

en: Pricing Table
el: Πίνακας τιμών

en: Pricing Heading
el: Υπόκεφαλίδα Τιμολόγησης

en: Pricing Title
el: Τίτλος Τιμολόγησης

en: Pricing Subtitle
el: Υπότιτλος Τιμολόγησης

en: Pricing Top
el: Επάνω Μέρος Πίνακα Τιμολόγησης

en: Price
el: Τιμή

en: Currency
el: Νόμισμα

en: Frequency
el: Συχνότητα

en: Pricing Content
el: Περιεχόμενο Πίνακα Τιμολόγησης

en: Pricing Item
el: Τιμολογούμενο Είδος

en: Excluded Item
el: Εξαιρούμενο Είδος

en: Pricing Button
el: Κουμπί Τιμολόγησης

en: Featured Table
el: Προβαλλόμενος Πίνακας

en: Subheader
el: Υποκεφαλίδα

en: Currency &amp; Frequency
el: Νόμισμα &amp; Συχνότητα

en: Featured Table Background Color
el: Χρώμα Φόντου Προβαλλόμενου Πίνακα

en: Table Header Background Color
el: Χρώμα Φόντου Κεφαλίδας Πίνακα

en: Featured Table Header Background Color
el: Χρώμα Φόντου Κεφαλίδας Προβαλλόμενου Πίνακα

en: Featured Table Header Text Color
el: Χρώμα Κειμένου Κεφαλίδας Προβαλλόμενου Πίνακα

en: Featured Table Subheader Text Color
el: Χρώμα Κειμένου Υποκεφαλίδας Προβαλλόμενου Πίνακα

en: Featured Table Price Color
el: Χρώμα Τιμής Προβαλλόμενου Πίνακα

en: Featured Table Body Text Color
el: Χρώμα Κειμένου Κορμού Προβαλλόμενου Πίνακα

en: Show Bullet
el: Εμφάνιση Κουκκίδας

en: Bullet Color
el: Χρώμα Κουκκίδας

en: Featured Table Bullet Color
el: Χρώμα Κουκκίδας Προβαλλόμενου Πίνακα

en: Remove Featured Table Drop Shadow
el: Αφαίρεση Σκίασης Προβαλλόμενου Πίνακα

en: Center List Items
el: Κεντράρετε Τη Λίστα Στοιχείων

en: New Pricing Table
el: Καινούριος πίνακας τιμών

en: Pricing Table Settings
el: Ρυθμίσεις για πίνακες τιμών

en: Make This Table Featured
el: Αυτός ο πίνακας να γίνει προβεβλημένος

en: Featuring a table will make it stand out from the rest.
el: Αν ορίσετε τον πίνακα ως προβεβλημένο θα ξεχωρίζει ανάμεσα στους άλλους.

en: Define a title for the pricing table.
el: Ορίστε έναν τίτλο για τον πίνακα τιμών.

en: Subtitle
el: Υπότιτλος

en: Define a sub title for the table if desired.
el: Ορίστε έναν υπότιτλο για τον πίνακα, αν θέλετε.

en: Input your desired currency symbol here.
el: Εισάγετε εδώ το σύμβολο του νομίσματος που επιθυμείτε.

en: Per
el: Ανά

en: If your pricing is subscription based, input the subscription payment cycle here.
el: Αν η τιµολόγησή σας βασίζεται στη συνδρομή, εισάγετε εδώ τον κύκλο πληρωμής με συνδρομή.

en: Input the value of the product here.
el: Εισάγετε εδώ την τιμή του προϊόντος.

en: Input the destination URL for the signup button.
el: Εισάγετε τη διεύθυνση URL προορισμού για το κουμπί εγγραφής.

en: Adjust the text used from the signup button.
el: Προσαρμόστε το κείμενο που χρησιμοποιήθηκε για το κουμπί εγγραφής.

en: Input a list of features that are/are not included in the product. Separate items on a new line, and begin with either a + or - symbol:
el: Εισάγετε μια λίστα λειτουργιών που έχουν/δεν έχουν συμπεριληφθεί στο προϊόν. Ξεχωρίστε τα στοιχεία καταχωρώντας κάθε από αυτά σε μια καινούρια γραμμή αρχίζοντας από το σύμβολο a + ή -.

en: Included option
el: Συμπεριλαµβανόμενη επιλογή

en: Excluded option
el: Μη συμπεριλαµβανόμενη επιλογή

en: Excluded Item Color
el: Εξαιρεμένο Χρώμα Στοιχείου

en: Call To Action
el: Έκκληση για ενέργεια

en: Promo Description
el: Περιγραφή

en: Promo Button
el: Κουμπί

en: Promo Title
el: Προωθητικός Τίτλος

en: Input your value to action title here.
el: Εισάγετε εδώ την τιμή σας για τον τίτλο της ενέργειας.

en: Input the destination URL for your CTA button.
el: Εισάγετε τη διεύθυνση URL προορισμού για το κουμπί σας για την έκκληση για ενέργεια.

en: Input your desired button text, or leave blank for no button.
el: Εισάγετε κείμενο για το κουμπί που επιθυμείτε ή αφήστε κενό αν δεν υπάρχει κουμπί.

en: Input the destination URL for your button.
el: Εισάγετε τη διεύθυνση URL προορισμού για το πλήκτρο σας.

en: Input your desired button text.
el: Εισάγετε το επιθυμητό σας κείμενο πλήκτρου.

en: Button alignment
el: Ευθυγράμμιση πλήκτρου

en: Here you can define the alignemnt of Button
el: Εδώ μπορείτε να ορίσετε την ευθυγράμμιση του Πλήκτρου

en: Audio
el: Αρχεία ήχου

en: Audio Cover Art
el: Εικόνα Ήχου

en: Audio Content
el: Περιεχόμενο Ήχου

en: Audio Title
el: Τίτλος Αρχείου Ήχου

en: Audio Meta
el: Μεταδεδομένα Ήχου

en: Player Buttons
el: Πλήκτρα Προγράμματος Αναπαραγωγής

en: Player Timer
el: Μετρητής Προγράμματος Αναπαραγωγής

en: Player Sliders
el: Ρυθμιστικά Προγράμματος Αναπαραγωγής

en: Player Sliders Current
el: Τρέχοντα Ρυθμιστικά Προγράμματος Αναπαραγωγής

en: Upload an audio file
el: Ανέβασμα αρχείου ήχου

en: Choose an Audio file
el: Επιλογή ενός αρχείου ήχου

en: Set As Audio for the module
el: Ορισμός ως αρχείο ήχου για τη λειτουργική μονάδα

en: Define the audio file for use in the module. To remove an audio file from the module, simply delete the URL from the settings field.
el: Ορίστε το αρχείο ήχου για χρήση στη λειτουργική μονάδα. Για να αφαιρέσετε ένα αρχείο ήχου από τη λειτουργική μονάδα, απλώς διαγράψτε τη διεύθυνση URL από το πεδίο ρυθμίσεων.

en: Define a title.
el: Ορίστε έναν τίτλο.

en: Artist Name
el: Όνομα καλλιτέχνη

en: Define an artist name.
el: Ορισμός του ονόματος του καλλιτέχνη.

en: Album name
el: Τίτλος του άλμπουμ

en: Define an album name.
el: Ορισμός του τίτλου του άλμπουμ.

en: Cover Art Image URL
el: Διεύθυνση URL για την εικόνα εξώφυλλου

en: Define a custom background color for your module, or leave blank to use the default color.
el: Ορίστε ένα προσαρμοσμένο χρώμα φόντου για τη λειτουργική μονάδα σας ή αφήστε κενό για να χρησιμοποιήσετε το προεπιλεγμένο χρώμα.

en: Email Optin
el: email Optin

en: Subscribe
el: Εγγραφείτε

en: Newsletter Description
el: Περιγραφή Ενημερωτικού Δελτίου

en: Newsletter Form
el: Φόρμα Ενημερωτικού Δελτίου

en: Newsletter Fields
el: Πεδία Ενημερωτικού Δελτίου

en: Newsletter Button
el: Κουμπί Ενημερωτικού Δελτίου

en: Select the list
el: Επιλέξτε τη λίστα

en: Service Provider
el: Υπηρεσία παροχής

en: Here you can choose a service provider.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε μια υπηρεσία παροχής.

en: Feed Title
el: Τίτλος τροφοδοσίας

en: Enter <a href="%1$s" target="_blank">Feed Title</a>.
el: Εισάγετε <a href="%1$s" target="_blank">Feed Title</a>.

en: MailChimp lists
el: Λίστες MailChimp

en: Here you can choose MailChimp list to add customers to. If you don't see any lists here, you need to make sure MailChimp API key is set in %1$s and you have at least one list on a MailChimp account. If you added new list, but it doesn't appear here, activate 'Regenerate MailChimp Lists' option in %1$s.%2$s
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε τη λίστα MailChimp για να προσθέσετε πελάτες. Αν δεν βλέπετε καμιά λίστα εδώ, πρέπει να βεβαιωθείτε ότι το κλειδί API του MailChimp έχει οριστεί στο %1$s και ότι έχετε μία τουλάχιστον λίστα σε ένα λογαριασμό MailChimp. Αν προσθέσατε μια λίστα αλλά δεν εμφανίζεται εδώ, ενεργοποιήστε την επιλογή 'Αναδημιουργήστε Λίστες MailChimp' στο %1$s.%2$s

en: valentis Plugin Options
el: Επιλογές Προσθέτου valentis

en: Don't forget to disable it once the list has been regenerated.
el: Μην ξεχάσετε να το απενεργοποιήσετε μόλις αναδημιουργηθεί η λίστα.

en: Aweber lists
el: Λίστες Aweber

en: Here you can choose Aweber list to add customers to. If you don't see any lists here, you need to make sure Aweber is set up properly in %1$s and you have at least one list on a Aweber account. If you added new list, but it doesn't appear here, activate 'Regenerate Aweber Lists' option in %1$s.%2$s
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε τη λίστα Aweber για να προσθέσετε πελάτες. Αν δεν βλέπετε καμιά λίστα εδώ, πρέπει να βεβαιωθείτε ότι το Aweber έχει εγκατασταθεί σωστά στο %1$s και ότι έχετε μία τουλάχιστον λίστα σε ένα λογαριασμό Aweber. Αν προσθέσατε μια λίστα αλλά δεν εμφανίζεται εδώ, ενεργοποιήστε την επιλογή 'Αναδημιουργήστε Λίστες Aweber' στο %1$s.%2$s

en: Choose a title of your signup box.
el: Επιλέξτε έναν τίτλο για το πλαίσιο εγγραφής σας.

en: Here you can change the text used for the signup button.
el: Εδώ μπορείτε να αλλάξετε το κείμενο που χρησιμοποιήθηκε για το κουμπί εγγραφής.

en: Here you can adjust the alignment of your text.
el: Εδώ μπορείτε να προσαρμόσετε τη στοίχιση του κειμένου σας.

en: Form Field Background Color
el: Χρώμα Φόντου Πεδίου Φόρμας

en: Form Field Text Color
el: Χρώμα Κειμένου Πεδίου Φόρμας

en: Focus Background Color
el: Χρώμα Φόντου Εστιασμένου Πεδίου

en: Focus Text Color
el: Χρώμα Κειμένου Εστιασμένου Πεδίου

en: Use Focus Border Color
el: Χρήση Χρώματος Περιγράμματος Εστιασμένου Πεδίου

en: Focus Border Color
el: Χρώμα Περιγράμματος Εστιασμένου Πεδίου

en: Login Description
el: Περιγραφή Εισόδου

en: Login Form
el: Φόρμα Εισόδου

en: Login Fields
el: Πεδία Εισόδου

en: Login Button
el: Πλήκτρο Εισόδου

en: Choose a title of your login box.
el: Επιλέξτε έναν τίτλο για το δικό σας πλαίσιο της εισαγωγής στο σύστημα.

en: Redirect To The Current Page
el: Ανακατεύθυνση στην τρέχουσα σελίδα

en: Here you can choose whether the user should be redirected to the current page.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε, αν ο χρήστης πρέπει να ανακατευθυνθεί στην τρέχουσα σελίδα.

en: Logged in as %1$s
el: Συνδεθήκατε ως %1$s

en: Portfolio
el: Πορτφόλιο

en: Portfolio Image
el: Εικόνα Χαρτοφυλακίου

en: Portfolio Title
el: Τίτλος του πορτφολίου

en: Portfolio Post Meta
el: Πληροφορίες Εικόνας Χαρτοφυλακίου

en: Choose your desired portfolio layout style.
el: Επιλέξτε στυλ διάταξης που επιθυμείτε για το πορτφόλιο.

en: Define the number of projects that should be displayed per page.
el: Ορισμός του αριθμού των έργων που πρέπει να εμφανίζονται ανά σελίδα.

en: Select the categories that you would like to include in the feed.
el: Επιλέξτε τις κατηγορίες που θέλετε να συμπεριλάβετε στην τροφοδοσία.

en: Show Title
el: Εμφάνιση τίτλου

en: Turn project titles on or off.
el: Ενεργοποίηση ή απενεργοποίηση των έργων.

en: Show Categories
el: Εμφάνιση κατηγοριών

en: Turn the category links on or off.
el: Ενεργοποίηση και απενεργοποίηση των συνδέσμων για κατηγορίες.

en: &laquo; Older Entries
el: &laquo; Παλαιότερες καταχωρήσεις

en: Next Entries &raquo;
el: Επόμενες καταχωρήσεις &raquo;

en: Filterable Portfolio
el: Πορτφόλιο με δυνατότητα φιλτραρίσματος

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Portfolio Filters
el: Φίλτρα Χαρτοφυλακίου

en: Active Portfolio Filter
el: Ενεργό Φίλτρο Χαρτοφυλακίου

en: Portfolio Pagination
el: Σελιδοποίηση Χαρτοφυλακίου

en: Bar Counters
el: Γραμμικοί μετρητές

en: Bar Counter
el: Μετρητής

en: Percent
el: Ποσοστό

en: Counter Title
el: Τίτλος Μετρητή

en: Counter Container
el: Περιέκτης Μετρητή

en: Counter Amount
el: Αριθμός Μετρητή

en: This will adjust the color of the empty space in the bar (currently gray).
el: Αυτή η επιλογή θα προσαρμόσει το χρώμα του κενού διαστήματος στη γραμμή (προς το παρόν γκρίζο).

en: Bar Background Color
el: Χρώμα φόντου γραμμής

en: This will change the fill color for the bar.
el: Αυτή η επιλογή θ' αλλάξει το χρώμα γεμίσματος της γραμμής.

en: Use Percentages
el: Χρήση Ποσοστών

en: Bar Top Padding
el: Γέμισμα Επάνω Μπάρας

en: Bar Bottom Padding
el: Γέμισμα Κάτω Μπάρας

en: Border Radius
el: Ακτίνα Περιγράμματος

en: New Bar Counter
el: Καινούριος γραμμικός μετρητής

en: Bar Counter Settings
el: Ρυθμίσεις για γραμμικό μετρητή

en: Input a title for your bar.
el: Εισάγετε έναν τίτλο για τη γραμμή σας.

en: Define a percentage for this bar.
el: Ορισμός του ποσοστού για αυτή τη γραμμή.

en: Label Color
el: Χρώμα Ετικέτας

en: Percentage Color
el: Χρώμα Ποσοστού

en: Circle Counter
el: Κυκλικός μετρητής

en: Number
el: Αριθμός

en: Percent Container
el: Κοντέινερ Ποσοστού

en: Circle Counter Title
el: Τίτλος Κυκλικού Μετρητή

en: Percent Text
el: Κείμενο Ποσοστού

en: Input a title for the circle counter.
el: Εισάγετε έναν τίτλο για τον κυκλικό μετρητή

en: Define a number for the circle counter. (Don't include the percentage sign, use the option below.). <strong>Note: You can use only natural numbers from 0 to 100</strong>
el: Ορίστε έναν αριθμό για τον κυκλικό μετρητή. (Μην περιλαμβάνετε το σήμα ποσοστού, χρησιμοποιήστε την παρακάτω επιλογή.) Σηµείωση: μπορείτε να χρησιμοποιείτε μόνο φυσικούς αριθμούς από 0 έως 100.

en: Percent Sign
el: Σήμα ποσοστού

en: Here you can choose whether the percent sign should be added after the number set above.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε αν το σήμα ποσοστού πρέπει να προσθέτεται μετά από τον αριθμό που ορίστηκε παραπάνω.

en: Circle Color Opacity
el: Χρώμα Αδιαφάνειας Κύκλου

en: Number Counter
el: Αριθμητικός μετρητής

en: Number Counter Title
el: Τίτλος Αριθμού Μετρητή

en: Input a title for the counter.
el: Εισάγετε έναν τίτλο για τον μετρητή

en: Define a number for the counter. (Don't include the percentage sign, use the option below.)
el: Ορίστε έναν αριθμό για τον μετρητή. (Μην περιλαμβάνετε το σήμα ποσοστού, χρησιμοποιήστε την παρακάτω επιλογή.)

en: Counter Text Color
el: Χρώμα του κειμένου του μετρητή

en: Here you can choose whether your title text should be light or dark. If you are working with a dark background, then your text should be light. If your background is light, then your text should be set to dark.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε αν το κείμενό του τίτλου σας θα είναι ανοιχτόχρωμο ή σκουρόχρωμο. Αν έχετε σκούρο φόντο, τότε το κείμενό σας πρέπει να είναι ανοιχτόχρωμο. Αν το φόντο σας είναι ανοιχτό, τότε το κείμενό σας πρέπει να είναι σκουρόχρωμο.

en: Toggle
el: Εναλλαγή

en: Open Toggle
el: Άνοιγμα Εναλλαγής

en: Toggle Title
el: Εναλλαγή Τίτλου

en: Toggle Icon
el: Εναλλαγή Εικονιδίου

en: Toggle Content
el: Εναλλαγή Περιεχομένου

en: Open Toggle Background Color
el: Άνοιγμα Εναλλαγής Χρώματος Φόντου

en: Open Toggle Text Color
el: Άνοιγμα Εναλλαγής Χρώματος Κειμένου

en: Closed Toggle Background Color
el: Κλείσιμο Εναλλαγής Χρώματος Φόντου

en: Closed Toggle Text Color
el: Κλείσιμο Εναλλαγής Χρώματος Κειμένου

en: The toggle title will appear above the content and when the toggle is closed.
el: Ο τίτλος της εναλλαγής θα εμφανίζεται πάνω από το περιεχόμενο και όταν η εναλλαγή είναι κλειστή.

en: State
el: Κατάσταση

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Open
el: Άνοιγμα

en: Choose whether or not this toggle should start in an open or closed state.
el: Επιλέξτε, αν αυτή η εναλλαγή πρέπει να ξεκινάει όταν είναι ανοιχτή ή κλειστή.

en: Contact Form
el: Φόρμα επικοινωνίας

en: Field
el: Πεδίο

en: Form Field
el: Πεδίο Φόρμας

en: Contact Title
el: Τίτλος Επαφής

en: Contact Button
el: Κουμπί Επαφής

en: Form Fields
el: Πεδία Φόρμας

en: Message Field
el: Πεδίο Μηνύματος

en: Captcha Field
el: Πεδίο Επαλήθευσης Captcha

en: Captcha Text
el: Κείμενο Επαλήθευσης Captcha

en: Display Captcha
el: Εμφάνιση Captcha

en: Turn the captcha on or off using this option.
el: Ενεργοποιείτε και απενεργοποιείτε τα Captcha χρησιμοποιώντας αυτή την επιλογή.

en: Input the email address where messages should be sent.<br /><br /> Note: email delivery and spam prevention are complex processes. We recommend using a delivery service such as <a href="%1$s">Mandrill</a>, <a href="%2$s">SendGrid</a>, or other similar service to ensure the deliverability of messages that are submitted through this form
el: Εισάγετε τη διεύθυνση email που θα αποστέλλονται τα μηνύματα.<br /><br /> Σημείωση: Η παράδοση email και η πρόληψη ανεπιθύμητων μηνυμάτων είναι πολύπλοκες διαδικασίες. Σας προτείνουμε να χρησιμοποιήσετε μια υπηρεσία παράδοσης όπως οι <a href="%1$s">Mandrill</a>, <a href="%2$s">SendGrid</a> ή άλλη παρόμοια υπηρεσία για να εξασφαλίσετε την παράδοση των μηνυμάτων που υποβάλλονται μέσω αυτής της φόρμας

en: Define a title for your contact form.
el: Ορισμός τίτλου για τη δική σας φόρμα επικοινωνίας

en: Message Pattern
el: Σχέδιο Μηνύματος

en: Here you can define the custom pattern for the email Message. Fields should be included in following format - <strong>%%field_id%%</strong>. For example if you want to include the field with id = <strong>phone</strong> and field with id = <strong>message</strong>, then you can use the following pattern: <strong>My message is %%message%% and phone number is %%phone%%</strong>. Leave blank for default.
el: Εδώ μπορείτε να ορίσετε το προσαρμοσμένο πρότυπο του Μηνύματος email. Τα πεδία πρέπει να περιλαμβάνονται με την ακόλουθη μορφή - <strong>%%field_id%%</strong>. Για παράδειγμα, αν θέλετε να περιλάβετε το πεδίο με ταυτότητα = <strong>phone</strong> και το πεδίο με ταυτότητα = <strong>message</strong>, τότε μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το παρακάτω πρότυπο: <strong>Το μήνυμά μου είναι %%message%% και ο αριθμός τηλεφώνου είναι %%phone%%</strong>. Αφήστε κενό για το προεπιλεγμένο.

en: Enable Redirect URL
el: Ενεργοποιήστε Ανακατεύθυνση Διεύθυνσης URL

en: Redirect users after successful form submission.
el: Ανακατευθύνατε χρήστες μετά την επιτυχή υποβολή φόρμας.

en: Redirect URL
el: Ανακατεύθυνση Διεύθυνσης URL

en: Type the Redirect URL
el: Πληκτρολογήστε την Ανακατεύθυνση Διεύθυνσης URL

en: Success Message
el: Μήνυμα Επιτυχίας

en: Type the message you want to display after successful form submission. Leave blank for default
el: Πληκτρολογήστε το μήνυμα που θέλετε να εμφανίζεται μετά την επιτυχή υποβολή της φόρμας. Αφήστε κενό για το προεπιλεγμένο

en: Form Background Color
el: Χρώμα Φόντου Φόρμας

en: Input Border Radius
el: Εισαγωγή Ακτίνας Περιγράμματος

en: Make sure you entered the captcha.
el: Σιγουρευτείτε ότι εισάγατε το captcha.

en: Make sure you fill in all required fields.
el: Βεβαιωθείτε ότι έχετε συμπληρώσει όλα τα υποχρεωτικά πεδία.

en: Invalid Email.
el: Μη έγκυρο Email.

en: Please refresh the page and try again.
el: Παρακαλούμε ανανεώστε τη σελίδα και προσπαθήστε πάλι.

en: New Message From %1$s%2$s
el: Νέο Μήνυμα από %1$s%2$s

en: New Field
el: Νέο Πεδίο

en: Field Settings
el: Ρυθμίσεις Πεδίου

en: Field ID
el: Ταυτότητα Πεδίου

en: Define the unique ID of this field. You should use only English characters without special characters and spaces.
el: Ορίστε τη μοναδική ταυτότητα αυτού του πεδίου. Πρέπει να χρησιμοποιήσετε μόνο αγγλικούς χαρακτήρες χωρίς ειδικούς χαρακτήρες και διαστήματα.

en: Input Field
el: Πεδίο Καταχώρησης

en: Email Field
el: Πεδίο Email

en: Textarea
el: Χώρος Κειμένου

en: Choose the type of field
el: Επιλέξτε τον τύπο του πεδίου

en: Required Field
el: Υποχρεωτικό Πεδίο

en: Define whether the field should be required or optional
el: Ορίστε αν το πεδίο πρέπει να είναι υποχρεωτικό ή προαιρετικό

en: Make Fullwidth
el: Κάντε Πλήρους Πλάτους

en: If enabled, the field will take 100% of the width of the content area, otherwise it will take 50%
el: Αν είναι ενεργοποιημένο, το πεδίο θα καταλάβει το 100% του πλάτους της περιοχής περιεχομένου, αλλιώς θα καταλάβει το 50%

en: Sidebar
el: Πλαϊνή γραμμή

en: Orientation
el: Προσανατολισμός

en: Choose which side of the page your sidebar will be on. This setting controls text orientation and border position.
el: Επιλέξτε σε ποια πλευρά της σελίδας θα είναι η πλαϊνή γραμμή. Από αυτή τη ρύθμιση εξαρτάται ο προσανατολισμός του κειμένου και η θέση του περιγράμματος.

en: Widget Area
el: Περιοχή γραφικού στοιχείου

en: Select a widget-area that you would like to display. You can create new widget areas within the Appearances > Widgets tab.
el: Επιλέξτε μια περιοχή στην οποία θέλετε να εμφανίζεται το γραφικό στοιχείο. Μπορείτε να δημιουργήσετε καινούριες περιοχές γραφικών στοιχείων στην καρτέλα Εμφανίσεις > Γραφικά στοιχεία.

en: Remove Border Separator
el: Αφαίρεση Διαχωριστή Περιγράμματος

en: Divider
el: Διαχωριστής

en: Don't Show Divider
el: Να μην εμφανίζεται ο διαχωριστής

en: Show Divider
el: Εμφάνιση διαχωριστή

en: Color
el: Χρώμα

en: This will adjust the color of the 1px divider line.
el: Αυτή η επολογή θα προσαρμόσει το χρώμα της 1px διαχωριστικής γραμμής.

en: Visibility
el: Ορατότητα

en: This settings turns on and off the 1px divider line, but does not affect the divider height.
el: Αυτή η ρύθμιση ενεργοποιεί και απενεργοποιεί τη 1px διαχωριστική γραμμή, αλλά δεν επηρεάζει το ύψος του διαχωριστή.

en: Height
el: Ύψος

en: Define how much space should be added below the divider.
el: Καθορίστε πόσος χώρος θα πρέπει να προστεθεί κάτω από το διαχωριστή

en: Divider Style
el: Στυλ διαχωριστή

en: Divider Position
el: Θέση Διαχωριστή

en: Vertically Centered
el: Κεντραρισμένο Κάθετα

en: Divider Weight
el: Ύψος Διαχωριστή

en: Hide On Mobile
el: Απόκρυψη Στο Κινητό

en: Person
el: Πρόσωπο

en: Member Image
el: Εικόνα Μέλους

en: Member Description
el: Περιγραφή Μέλους

en: Member Position
el: Θέση Μέλους

en: Member Social Links
el: Σύνδεσμοι Κοινωνικών Δικτύων Μέλους

en: Input the name of the person
el: Εισάγετε το όνομα του προσώπου

en: Position
el: Θέση

en: Input the person's position.
el: Εισάγετε τη θέση του προσώπου

en: Facebook Profile Url
el: Προφίλ Facebook URL

en: Input Facebook Profile Url.
el: Εισάγετε τη διεύθυνση URL για το προφίλ στο Facebook.

en: Twitter Profile Url
el: Προφίλ Twitter URL

en: Input Twitter Profile Url
el: Εισάγετε τη διεύθυνση URL για το προφίλ στο Twitter.

en: Google+ Profile Url
el: Προφίλ Google+ URL

en: Input Google+ Profile Url
el: Εισάγετε τη διεύθυνση URL για το προφίλ στο Google+.

en: LinkedIn Profile Url
el: Εισάγετε τη διεύθυνση URL για το προφίλ στο LinkedIn.

en: Input LinkedIn Profile Url
el: Εισάγετε τη διεύθυνση URL για το προφίλ στο LinkedIn.

en: Description
el: Περιγραφή

en: Icon Hover Color
el: Χρώμα Εικονιδίου Όταν βρίσκεται το Ποντίκι από Πάνω

en: Blog
el: Ιστολόγιο

en: Post Meta
el: Μεταδεδομένα Ανάρτησης

en: Pagenavi
el: Πλοήγηση Σελίδας

en: Featured Image
el: Προβεβλημένη Εικόνα

en: Read More Button
el: Κουμπί «Περισσότερες πληροφορίες»

en: Choose how much posts you would like to display per page.
el: Επιλέξτε πόσες δημοσιεύσεις θέλετε να εμφανίζονται ανά σελίδα.

en: Choose which categories you would like to include in the feed.
el: Επιλέξτε ποιές κατηγορίες θέλετε να συμπεριλάβετε στην τροφοδοσία.

en: Meta Date Format
el: Μορφή ημερομηνίας

en: If you would like to adjust the date format, input the appropriate PHP date format here.
el: Αν θέλετε να προσαρμόσετε τη μορφή ημερομηνίας, εισάγετε εδώ την κατάλληλη μορφή ημερομηνίας PHP.

en: This will turn thumbnails on and off.
el: Αυτή η επιλογή θα ενεργοποιεί και θα απενεργοποιεί τις μικρογραφίες.

en: Showing the full content will not truncate your posts on the index page. Showing the excerpt will only display your excerpt text.
el: Η εμφάνιση ολόκληρου του περιεχομένου δεν θα περικόψει τις δημοσιεύσεις σας στη σελίδα ευρετηρίου. Αν επιλέξετε την «Εμφάνιση αποσπάσματος», θα εμφανίζεται μόνο το κείμενο του αποσπάσματος.

en: Here you can define whether to show "read more" link after the excerpts or not.
el: Εδώ μπορείτε να ορίσετε, αν θα εμφανίζεται ο σύνδεσμος «Περισσότερες πληροφορίες» μετά από τα αποσπάσματα.

en: Show Author
el: Εμφάνιση συγγραφέα

en: Turn on or off the author link.
el: Ενεργοποίηση και απενεργοποίηση του συνδέσμου για συγγραφέα.

en: Show Date
el: Εμφάνιση ημερομηνίας

en: Turn the date on or off.
el: Ενεργοποίηση και απενεργοποίηση της ημερομηνίας.

en: Show Comment Count
el: Εμφάνιση Σχόλιο Καταμέτρηση

en: Turn comment count on and off.
el: Γυρίστε σχόλιο καταμέτρηση και να σβήνουν.

en: Turn pagination on and off.
el: Ενεργοποίηση ή απενεργοποίηση της σελιδοποίησης.

en: Offset Number
el: Αριθμός για μετατόπιση

en: Choose how many posts you would like to offset by
el: Επιλέξτε πόσες δημοσιεύσεις θέλετε να μετατοπίζονται κατά

en: Featured Image Overlay
el: Επικάλυψη Προβεβλημένης Εικόνας

en: If enabled, an overlay color and icon will be displayed when a visitors hovers over the featured image of a post.
el: Αν είναι ενεργοποιημένο, θα εμφανίζεται ένα χρώμα επικάλυψης και ένα εικονίδιο όταν ο επισκέπτης μετακινεί το δείκτη πάνω από την προβεβλημένη εικόνα μιας ανάρτησης.

en: Grid Tile Background Color
el: Χρώμα Φόντου Τίτλου Πλέγματος

en: Use Dropshadow
el: Χρήση Σκίασης

en: read more...
el: Διαβάστε Περισσότερα...

en: read more
el: Διαβάστε Περισσότερα

en: Shop
el: Κατάστημα

en: Product
el: Προϊόν

en: Onsale
el: Σε Έκπτωση

en: Rating
el: Βαθμολογία

en: Old Price
el: Παλαιά Τιμή

en: Recent Products
el: Πρόσφατα προϊόντα

en: Featured Products
el: Προβεβλημένα προϊόντα

en: Sale Products
el: Προϊόντα προσφοράς

en: Best Selling Products
el: Πρώτα σε πωλήσεις προϊόντα

en: Top Rated Products
el: Πρώτα σε αξιολόγηση προϊόντα

en: Product Category
el: Κατηγορία Προϊόντων

en: Choose which type of products you would like to display.
el: Επιλέξτε ποια είδη προϊόντων θέλετε να εμφανίζονται.

en: Control how many products are displayed.
el: Ορίστε πόσα προϊόντα να εμφανίζονται.

en: Choose which categories you would like to include.
el: Να επιλέξετε ποιες κατηγορίες θέλετε να συμπεριλάβετε.

en: Columns Number
el: Αριθμός των στηλών

en: default
el: προεπιλογή

en: %1$s Columns
el: %1$s Στήλες

en: 1 Column
el: 1 Στήλη

en: Choose how many columns to display.
el: Επιλέξτε πόσες στήλες να εμφανίζονται.

en: Default Sorting
el: Προεπιλεγμένη ταξινόμηση

en: Sort By Popularity
el: Ταξινόμηση κατά πόσο δημοφιλές είναι το προϊόν

en: Sort By Rating
el: Ταξινόμηση κατά αξιολόγηση

en: Sort By Date
el: Ταξινόμηση κατά ημερομηνία

en: Sort By Price: Low To High
el: Ταξινόμηση κατά τιμή: από χαμηλή προς ψηλή

en: Sort By Price: High To Low
el: Ταξινόμηση κατά τιμή: από ψηλή προς χαμηλή

en: Choose how your products should be ordered.
el: Επιλέξτε πως πρέπει να ταξινομηθούν τα προϊόντα σας.

en: Sale Badge Color
el: Χρώμα Σήματος Πώλησης

en: Countdown Timer
el: Χρονόμετρο αντίστροφης μέτρησης

en: Numbers
el: Αριθμοί

en: Label
el: Ετικέτα

en: Container
el: Περιέκτης

en: Timer Section
el: Τμήμα Χρονοδιακόπτη

en: Countdown Timer Title
el: Τίτλος χρονομέτρου αντίστροφης μέτρησης

en: This is the title displayed for the countdown timer.
el: Αυτός ο τίτλος εμφανίζεται για το χρονόμετρο αντίστροφης μέτρησης.

en: Countdown To
el: Αντίστροφη μέτρηση έως

en: This is the date the countdown timer is counting down to. Your countdown timer is based on your timezone settings in your <a href="%1$s" target="_blank" title="WordPress General Settings">WordPress General Settings</a>
el: Αυτή είναι η ημερομηνία που η αντίστροφη μέτρηση χρονόμετρο μετράει αντίστροφα. Χρονόμετρο αντίστροφης μέτρησης σας είναι με βάση τη ζώνη ώρας σας ρυθμίσεις στο <a href="%1$s" target="_blank" title="WordPress Γενικές Ρυθμίσεις">WordPress Γενικές Ρυθμίσεις</a>

en: Here you can define a custom background color for your countdown timer.
el: Εδώ μπορείτε να ορίσετε ένα προσαρμοσμένο χρώμα φόντου για το δικό σας χρονόμετρο αντίστροφης μέτρησης.

en: Map
el: Χάρτης

en: Pin
el: Καρφίτσωμα

en: Google API Key
el: Κλειδί Google API

en: Add Your API Key
el: Πρόσθεση Του Κλειδιού API

en: The Maps module uses the Google Maps API and requires a valid Google API Key to function. Before using the map module, please make sure you have added your API key inside the valentis Theme Options panel. Learn more about how to create your Google API Key <a href="%1$s" target="_blank">here</a>.
el: Ο τύπος Χαρτών χρησιμοποιεί το API των Google Maps και απαιτείται ένα Κλειδί Google API για να λειτουργήσει. Πριν χρησιμοποιήσετε τον τύπο χαρτών, παρακαλούμε να σιγουρευτείτε ότι έχετε προσθέσει το κλειδί API στο πλαίσιο Επιλογών Θέματος valentis. Μάθετε περισσότερα για το πως μπορείτε να δημιουργήσετε ένα κλειδί Google API <a href="%1$s" target="_blank">εδώ</a>.

en: Map Center Address
el: Διεύθυνση κέντρου στον χάρτη

en: Enter an address for the map center point, and the address will be geocoded and displayed on the map below.
el: Εισάγετε μια διεύθυνση για κέντρο στον χάρτη και αυτή η διεύθυνση θα μετατραπεί σε γεωγραφικές συντεταγμένες και θα εμφανιστεί στον χάρτη παρακάτω.

en: Mouse Wheel Zoom
el: Ζουμ του τροχού του ποντικιού

en: Here you can choose whether the zoom level will be controlled by mouse wheel or not.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε αν ο βαθμός μεγέθυνσης θα ελέγχεται από τον τροχό του ποντικιού.

en: Draggable on Mobile
el: Σύρεται στο Κινητό

en: Here you can choose whether or not the map will be draggable on mobile devices.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε αν ο χάρτης θα μπορεί να σύρεται στις κινητές συσκευές.

en: Use Grayscale Filter
el: Χρήση Φίλτρου Γκρι Αποχρώσεων

en: Grayscale Filter Amount (%)
el: Ποσό Φίλτρου Γκρι Αποχρώσεων (%)

en: New Pin
el: Καινούριος δείκτης

en: Pin Settings
el: Ρυθμίσεις για τον δείκτη

en: Map Pin Address
el: Διεύθυνση δείκτη στον χάρτη

en: Enter an address for this map pin, and the address will be geocoded and displayed on the map below.
el: Εισάγετε μια διεύθυνση για αυτό τον δείκτη στον χάρτη, και αυτή η διεύθυνση θα μετατραπεί σε γεωγραφικές συντεταγμένες και θα εμφανιστεί στον χάρτη παρακάτω.

en: Here you can define the content that will be placed within the infobox for the pin.
el: Εδώ μπορείτε να ορίσετε το περιεχόμενο που θα τοποθετηθεί στο πλαίσιο πληροφορίας για αυτό τον δείκτη.

en: Social Media Follow
el: Ακολούθηση στα κοινωνικά δίκτυα

en: Social Network
el: Κοινωνικό δίκτυο

en: Social Follow
el: Ακολούθησε σε Κοινωνικό Δίκτυο

en: Social Icon
el: Εικονίδιο Κοινωνικού Δικτύου

en: Follow Button
el: Κουμπί «Ακολούθηση»

en: Link Shape
el: Σχήμα συνδέσμου

en: Rounded Rectangle
el: Στρογγυλεμένο ορθογώνιο

en: Circle
el: Κύκλος

en: Here you can choose the shape of your social network icons.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε το σχήμα των εικονιδίων των κοινωνικών δικτύων σας.

en: Here you can choose whether or not to include the follow button next to the icon.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε αν το κουμπί «Ακολούθηση» θα βρίσκεται δίπλα στο εικονίδιο

en: New Social Network
el: Καινούριο κοινωνικό δίκτυο

en: Social Network Settings
el: Ρυθμίσεις για κοινωνικά δίκτυα

en: Select a Network
el: Επιλέξτε ένα κοινωνικό δίκτυο

en: Choose the social network
el: Επιλέξτε το κοινωνικό δίκτυο

en: Account URL
el: Διεύθυνση URL του λογαριασμού

en: The URL for this social network link.
el: Η διεύθυνση URL για τον σύνδεσμο αυτού του κοινωνικού δικτύου

en: Account Name
el: Το Όνομα Του Λογαριασμού

en: The Skype account name.
el: Το Skype όνομα του λογαριασμού.

en: Skype Button Action
el: Το Skype Κουμπί Δράσης

en: Call
el: Κλήση

en: Here you can choose which action to execute on button click
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε ποια ενέργεια να εκτελέσει κάντε κλικ στο κουμπί

en: This will change the icon color.
el: Αυτή η ρύθμιση θ' αλλάξει το χρώμα του εικονιδίου.

en: Follow
el: Ακολουθήστε

en: Post Title
el: Τίτλος Ανάρτησης

en: Here you can choose whether or not display the Post Title
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε αν εμφανίσετε ή όχι τον Τίτλο της Ανάρτησης

en: Show Meta
el: Εμφάνιση Μεταδεδομένων

en: Here you can choose whether or not display the Post Meta
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε αν εμφανιστούν ή όχι τα Μεταδεδομένα της Ανάρτησης

en: Here you can choose whether or not display the Author Name in Post Meta
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε αν εμφανιστεί ή όχι το Όνομα του Συγγραφέα στα Μεταδεδομένα της Ανάρτησης

en: Here you can choose whether or not display the Date in Post Meta
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε αν εμφανιστεί ή όχι η Ημερομηνία στα Μεταδεδομένα της Ανάρτησης

en: Date Format
el: Μορφή Ημερομηνίας

en: Here you can define the Date Format in Post Meta. Default is 'M j, Y'
el: Εδώ μπορείτε να ορίσετε τη Μορφή Ημερομηνίας στα Μεταδεδομένα της Ανάρτησης Η Προεπιλεγμένη είναι  'M j, Y'

en: Show Post Categories
el: Εμφάνιση Κατηγοριών Ανάρτησης

en: Here you can choose whether or not display the Categories in Post Meta. Note: This option doesn't work with custom post types.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε αν εμφανιστούν ή όχι οι Κατηγορίες στα Μεταδεδομένα της Ανάρτησης. Σημείωση: Αυτή η επιλογή δεν λειτουργεί με προσαρμοσμένους τύπους αναρτήσεων.

en: Show Comments Count
el: Εμφάνιση Αρίθμησης Σχολίων

en: Here you can choose whether or not display the Comments Count in Post Meta.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε αν εμφανιστεί ή όχι η Αρίθμηση Σχολίων στα Μεταδεδομένα της Ανάρτησης.

en: Here you can choose whether or not display the Featured Image
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε κατά πόσον ή όχι την εμφάνιση της εικόνας με πλήρεις δυνατότητες

en: Featured Image Placement
el: Τοποθέτηση Προβαλλόμενης Εικόνας

en: Below Title
el: Κάτω από τον τίτλο

en: Above Title
el: Πάνω από τον Τίτλο

en: Title/Meta Background Image
el: Εικόνα Φόντου Τίτλου

en: Here you can choose where to place the Featured Image
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε για το που να τοποθετήσετε την Προβαλλόμενη Εικόνα

en: Use Parallax Effect
el: Να χρησιμοποιηθεί το φαινόμενο παράλλαξης

en: Here you can choose the orientation for the Title/Meta text
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε τον προσανατολισμό για το κείμενο του Τίτλου

en: Here you can choose the color for the Title/Meta text
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε το χρώμα για το κείμενο του Τίτλου

en: Use Text Background Color
el: Χρήση Χρώματος Φόντου Κειμένου

en: Here you can choose whether or not use the background color for the Title/Meta text
el: Εδώ μπορεί να επιλέξετε αν χρησιμοποιηθεί ή όχι το χρώμα φόντου για το κείμενο του Τίτλου

en: Text Background Color
el: Χρώμα Φόντου Κειμένου

en: 0 comments
el: 0 Σχόλια

en: 1 comment
el: 1 Σχόλιο

en: comments
el: Σχόλια

en: Input
el: Καταχώρηση

en: Exclude Pages
el: Εξαιρέστε Σελίδες

en: Turning this on will exclude Pages from search results
el: Ενεργοποιώντας το θα εξαιρούνται Σελίδες από τα αποτελέσματα αναζήτησης

en: Exclude Posts
el: Εξαιρέστε Αναρτήσεις

en: Turning this on will exclude Posts from search results
el: Ενεργοποιώντας το θα εξαιρούνται Αναρτήσεις από τα αποτελέσματα αναζήτησης

en: Exclude Categories
el: Εξαιρέστε Κατηγορίες

en: Choose which categories you would like to exclude from the search results.
el: Επιλέξτε ποιες κατηγορίες θέλετε να εξαιρέσετε από τα αποτελέσματα αναζήτησης.

en: Hide Button
el: Απόκρυψη Πλήκτρου

en: Turning this on will hide the Search button
el: Ενεργοποιώντας το θα αποκρύπτεται το πλήκτρο Αναζήτησης

en: Placeholder Text
el: Κείμενο Κράτησης Θέσης

en: Type the text you want to use as placeholder for the search field.
el: Πληκτρολογήστε το κείμενο που θέλετε να χρησιμοποιήσετε σαν κείμενο κράτησης θέσης για το πεδίο αναζήτησης.

en: Button and Border Color
el: Χρώμα Πλήκτρου και Περιγράμματος

en: Input Field Background Color
el: Χρώμα Φόντου Πεδίου Καταχώρησης

en: Placeholder Color
el: Χρώμα Κράτησης Θέσης

en: Comment
el: Σχόλιο

en: Field border
el: Περίγραμμα πεδίου

en: Comments Count
el: Μέτρηση Σχολίων

en: Comment Body
el: Σώμα Σχολίου

en: Comment Meta
el: Μέτα Σχολίου

en: Comment Content
el: Περιεχόμενο Σχολίου

en: Comment Avatar
el: Avatar Σχολίου

en: Reply Button
el: Πλήκτρο Απάντησης

en: New Comment Title
el: Τίτλος Νέου Σχολίου

en: Name Field
el: Πεδίο Ονόματος

en: Website Field
el: Πεδίο Ιστοσελίδας

en: Submit Button
el: Πλήκτρο Υποβολής

en: Show author avatar
el: Εμφάνιση avatar συγγραφέα

en: Show reply button
el: Εμφάνιση πλήκτρου απάντησης

en: Show comments count
el: Εμφάνιση μετρητή σχολίων

en: Fields Background Color
el: Χρώμα Φόντου Πεδίων

en: Fields Border Radius
el: Ακτίνα Περιγράμματος Πεδίων

en: Post Navigation
el: Περιήγηση Αναρτήσεων

en: Links
el: Σύνδεσμοι

en: Previous Link
el: Προηγούμενος Σύνδεσμος

en: Previous Link Arrow
el: Βέλος Προηγούμενης Σύνδεσης

en: Next Link
el: Επόμενος Σύνδεσμος

en: Next Link Arrow
el: Βέλος Επόμενης Σύνδεσης

en: In the same category
el: Στην ίδια κατηγορία

en: Here you can define whether previous and next posts must be within the same taxonomy term as the current post
el: Εδώ μπορείτε να ορίσετε αν οι προηγούμενες και επόμενες αναρτήσεις θα πρέπει να εμπίπτουν στον ίδιο όρο ταξινόμησης με την τρέχουσα ανάρτηση

en: Custom Taxonomy Name
el: Προσαρμοσμένο Όνομα Ταξινόμησης

en: Leave blank if you're using this module on a Project or Post. Otherwise type the taxonomy name to make the 'In the Same Category' option work correctly
el: Αφήστε κενό αν χρησιμοποιείτε αυτή την ενότητα σε μια Εργασία ή Ανάρτηση. Αλλιώς, πληκτρολογήστε το όνομα ταξινόμησης για να επιτρέψετε στην επιλογή 'Στην Ίδια Κατηγορία' να λειτουργήσει σωστά

en: Hide Previous Post Link
el: Αποκρύψτε Σύνδεσμο Προηγούμενης Ανάρτησης

en: Here you can choose whether to hide or show the previous post link
el: Εδώ μπορείτε να ορίσετε αν θα αποκρύπτεται ή θα εμφανίζεται ο σύνδεσμος της προηγούμενης ανάρτησης

en: Hide Next Post Link
el: Αποκρύψτε Σύνδεσμο Επόμενης Ανάρτησης

en: Here you can choose whether to hide or show the next post link
el: Εδώ μπορείτε να ορίσετε αν θα αποκρύπτεται ή θα εμφανίζεται ο σύνδεσμος της επόμενης ανάρτησης

en: Previous Link Text
el: Κείμενο Προηγούμενου Συνδέσμου

en: Define custom text for the previous link. You can use the <strong>%title</strong> variable to include the post title. Leave blank for default.
el: Ορίστε προσαρμοσμένο κείμενο για τον προηγούμενο σύνδεσμο. Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τη μεταβλητή <strong>%title</strong> για να περιλάβετε τον τίτλο της ανάρτησης. Αφήστε κενό για το προεπιλεγμένο.

en: Next Link Text
el: Κείμενο Επόμενου Συνδέσμου

en: Define custom text for the next link. You can use the <strong>%title</strong> variable to include the post title. Leave blank for default.
el: Ορίστε προσαρμοσμένο κείμενο για τον επόμενο σύνδεσμο. Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τη μεταβλητή <strong>%title</strong> για να περιλάβετε τον τίτλο της ανάρτησης. Αφήστε κενό για το προεπιλεγμένο.

en: Fullwidth Header
el: Κεφαλίδα πλήρους πλάτους

en: Title Styling
el: Στυλ Τίτλου

en: Subhead Styling
el: Στυλ Υποκεφαλίδας

en: Content Styling
el: Στυλ Περιεχομένου

en: Subhead
el: Δευτερεύουσα Κεφαλίδα

en: Button One
el: Ένα Κουμπί

en: Button Two
el: Κουμπί Δύο

en: Header Container
el: Κεφαλίδα Εμπορευματοκιβωτίων

en: Header Image
el: Εικόνα Κεφαλίδας

en: Logo
el: Λογότυπο

en: Scroll Down Button
el: Πλήκτρο Κύλισης Κάτω

en: Enter your page title here.
el: Εισάγετε εδώ τον τίτλο της σελίδας σας.

en: Subheading Text
el: Κείμενο δευτερεύουσας επικεφαλίδας

en: If you would like to use a subhead, add it here. Your subhead will appear below your title in a small font.
el: Αν θέλετε να χρησιμοποιήσετε μια δευτερεύουσα επικεφαλίδα, προσθέστε την εδώ.

en: Text & Logo Orientation
el: Προσανατολισμός Κειμένου & Λογότυπου

en: Make Fullscreen
el: Να Εμφανίζεται σε Πλήρη Οθόνη

en: Here you can choose whether the header is expanded to fullscreen size.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε αν η κεφαλίδα επεκταθεί στο μέγεθος πλήρους οθόνης.

en: Show Scroll Down Button
el: Εμφάνιση του Πλήκτρου Κύλισης Προς τα Κάτω

en: Here you can choose whether the scroll down button is shown.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε αν το πλήκτρο κύλισης προς τα κάτω θα εμφανίζεται.

en: Choose an icon to display for the scroll down button.
el: Επιλέξτε ένα εικονίδιο να εμφανίσετε για το πλήκτρο κύλισης προς τα κάτω.

en: Scroll Down Icon Color
el: Χρώμα Εικονιδίου Κύλισης Προς τα Κάτω

en: Scroll Down Icon Size
el: Μέγεθος Εικονιδίου Κύλισης Προς τα Κάτω

en: Title Font Color
el: Χρώμα Γραμματοσειράς Τίτλου

en: Subhead Font Color
el: Χρώμα Γραμματοσειράς Υποκεφαλίδας

en: Content Font Color
el: Χρώμα Γραμματοσειράς Περιεχομένου

en: Text Max Width
el: Κείμενο Ανώτατο Πλάτος

en: Button %1$s Text
el: Κείμενο  Κουμπιού %1$s

en: Enter the text for the Button.
el: Εισάγεται το κείμενο του Κουμπιού

en: Button %1$s URL
el: URL Κουμπιού %1$s

en: Enter the URL for the Button.
el: Εισάγεται το URL για το Κουμπί.

en: Background Image URL
el: URL Εικόνας Φόντου

en: If enabled, your background images will have a fixed position as your scroll, creating a fun parallax-like effect.
el: Αν ενεργοποιήσετε αυτή την επιλογή, η εικόνες φόντου σας θα παραμένουν στη θέση, ενώ εσείς θα κυλάτε τη σελίδα, και και αυτό θα δημιουργήσει ένα περίεργο φαινόμενο παράλλαξης.

en: Logo Image URL
el: URL Εικόνας Λογότυπου

en: Logo Image Alternative Text
el: Το Λογότυπο Εναλλακτικό Κείμενο Εικόνας

en: Logo Title
el: Το Λογότυπο Του Τίτλου

en: Text Vertical Alignment
el: Ευθυγράμμιση Κατακόρυφου Κειμένου

en: This setting determines the vertical alignment of your content. Your content can either be vertically centered, or aligned to the bottom.
el: Αυτή η ρύθμιση καθορίζει την κάθετη ευθυγράμμιση του περιεχομένου σας. Το περιεχόμενό σας μπορεί είτε να είναι κεντραρισμένο κάθετα είτε να είναι ευθυγραμμισμένο προς τα κάτω.

en: Header Image URL
el: URL Κεφαλίδας Εικόνας

en: Image Vertical Alignment
el: Κάθετη Ευθυγράμμιση Εικόνας

en: This controls the orientation of the image within the module.
el: Αυτό ελέγχει τον προσανατολισμό της εικόνας μέσα στο module.

en: Fullwidth Menu
el: Μενού πλήρους πλάτους

en: Menu
el: Μενού

en: Menu Link
el: Σύνδεσμος Μενού

en: Active Menu Link
el: Σύνδεσμος Ενεργού Μενού

en: Dropdown Menu Container
el: Κοντέινερ Αναπτυσσόμενου Μενού

en: Dropdown Menu Links
el: Σύνδεσμοι Αναπτυσσόμενου Μενού

en: Select a menu that should be used in the module
el: Επιλέξτε ένα μενού που πρέπει να χρησιμοποιηθεί στη λειτουργική μονάδα.

en: Click here to create new menu
el: Κάντε κλικ εδώ για να δημιουργήσετε ένα καινούριο μενού.

en: Sub-Menus Open
el: Υπο-μενού ανοίγουν

en: Downwards
el: προς τα κάτω

en: Upwards
el: προς τα πάνω

en: Here you can choose the direction that your sub-menus will open. You can choose to have them open downwards or upwards.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε, προς τα που θ' ανοίγουν τα υπο-μενού σας. Μπορείτε να επιλέξετε να ανοίγουν προς τα κάτω και προς τα πάνω.

en: Make Menu Links Fullwidth
el: Κάνετε Το Μενού Συνδέσεις Fullwidth

en: Active Link Color
el: Χρώμα Ενεργού Συνδέσμου

en: Dropdown Menu Background Color
el: Χρώμα Φόντου Αναπτυσσόμενου Μενού

en: Dropdown Menu Line Color
el: Χρώμα Γραμμής Αναπτυσσόμενου Μενού

en: Dropdown Menu Text Color
el: Χρώμα Κειμένου Αναπτυσσόμενου Μενού

en: Dropdown Menu Animation
el: Animation Αναπτυσσόμενου μενού

en: Fade
el: Σβήσιμο

en: Flip
el: Αναστροφή

en: Mobile Menu Background Color
el: Mobile Μενού Χρώμα Φόντου

en: Mobile Menu Text Color
el: Το Μενού Του Κινητού Χρώμα Του Κειμένου

en: Home
el: Αρχική Σελίδα

en: Fullwidth Slider
el: Slider πλήρους πλάτους

en: This setting allows you to turn the navigation arrows on or off.
el: Αυτή η ρύθμιση θα ενεργοποιεί και θα απενεργοποιεί τα βέλη της περιήγησης.

en: Controls
el: Στοιχεία ελέγχου

en: Show Slider Controls
el: Εμφάνιση στοιχείων ελέγχου του slider

en: Hide Slider Controls
el: Απόκρυψη στοιχείων ελέγχου του slider

en: Disabling this option will remove the circle button at the bottom of the slider.
el: Αν απενεργοποιήσετε αυτή την επιλογή, το κυκλικό κουμπί θα αφαιρεθεί από το κάτω μέρος του slider.

en: Fullwidth Portfolio
el: Πορτφόλιο πλήρους πλάτους

en: Portfolio Item
el: Στοιχείο Χαρτοφυλακίου

en: Item Overlay
el: Επικάλυψη Στοιχείου

en: Item Title
el: Τίτλος Στοιχείου

en: Navigation Arrows
el: Βέλη Περιήγησης

en: Title displayed above the portfolio.
el: Τίτλος εμφανίζεται πάνω από το πορτφόλιο.

en: Control how many projects are displayed. Leave blank or use 0 to not limit the amount.
el: Ορίστε πόσα έργα να εμφανίζονται. Αφήστε κενό ή εισάγετε 0 για να μην περιορίζεται ο αριθμός.

en: Turn the date display on or off.
el: Ενεργοποίηση ή απενεργοποίηση της εμφάνισης της ημερομηνίας.

en: Automatic Carousel Rotation
el: Αυτόματη ανταλλαγή Carousel

en: If you the carousel layout option is chosen and you would like the carousel to slide automatically, without the visitor having to click the next button, enable this option and then adjust the rotation speed below if desired.
el: Αν επιλέξατε τη διάταξη Carousel και θέλετε το Carousel να σέρνεται αυτόματα, χωρίς να χρειάζεται ο επισκέπτης να κάνει κλικ στο κουμπί «Επόμενο», ενεργοποιήστε αυτή την επιλογή και μετά προσαρμόστε παρακάτω την ταχύτητα ανταλλαγής, αν θέλετε.

en: Automatic Carousel Rotation Speed (in ms)
el: Ταχύτητα αυτόματης ανταλλαγής Carousel (ανά χιλιοστό του δευτερολέπτου)

en: Here you can designate how fast the carousel rotates, if 'Automatic Carousel Rotation' option is enabled above. The higher the number the longer the pause between each rotation. (Ex. 1000 = 1 sec)
el: Εδώ μπορείτε να ορίσετε πόσο γρήγορα θα γίνεται η ανταλλαγή Carousel, αν παραπάνω ενεργοποιήθηκε η επιλογή «Αυτόματη ανταλλαγή Carousel». Όσο μεγαλύτερος είναι ο αριθμός, τόσο μεγαλύτερη είναι η παύση ανάμεσα στις ανταλλαγές. (1000 = 1 δευτερόλεπτο)

en: Fullwidth Map
el: Fullwidth Χάρτης

en: Code
el: Κώδικας

en: Fullwidth Code
el: Κώδικας Πλήρους Πλάτους

en: Fullwidth Image
el: Εικόνα Πλήρους Πλάτους

en: Open In Lightbox
el: Άνοιγμα στο Lightbox

en: Fullwidth Post Title
el: Τίτλος Ανάρτησης Πλήρους Πλάτους

en: Fullwidth Post Slider
el: Ρυθμιστικό Αναρτήσεων Πλήρους Οθόνης

en: Define the text which will be displayed on "Read More" button. Leave blank for default ( Read More )
el: Ορίστε το κείμενο που θα εμφανίζεται στο πλήκτρο "Read More". Αφήστε κενό για το προεπιλεγμένο ( Διαβάστε Περισσότερα )

en: Transparent Background Color
el: Διαφανές χρώμα φόντου

en: Enabling this option will remove the background color of this section, allowing the website background color or background image to show through.
el: Ενεργοποιώντας αυτήν την επιλογή θα αφαιρέσετε το χρώμα φόντου από αυτόν τον τομέα, επιτρέποντας στο χρώμα φόντου ή στην εικόνα φόντου της ιστοσελίδας να εμφανίζεται.

en: Show Inner Shadow
el: Εμφάνιση εσωτερικής σκιάς

en: Here you can select whether or not your section has an inner shadow. This can look great when you have colored backgrounds or background images.
el: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε, αν η ενότητά σας θα έχει μια εσωτερική σκιά. Έτσι μπορεί να φαίνεται ωραία, όταν έχετε έγχρωμα φόντα ή εικόνες φόντου.

en: If enabled, your background image will stay fixed as your scroll, creating a fun parallax-like effect.
el: Αν αυτή η επιλογή θα είναι ενεργοποιημένη, η εικόνα φόντου θα παραμένει στη θέση, ενώ εσείς θα κυλάτε τη σελίδα, και αυτό θα δημιουργεί ένα περίεργο φαινόμενο που θα μοιάζει με παράλλαξη.

en: Keep Custom Padding on Mobile
el: Να Κρατηθεί το Προσαρμοσμένο Γέμισμα στα Κινητά

en: Allow custom padding to be retained on mobile screens
el: Επέτρεψε στο προσαρμοσμένο γέμισμα  να διατηρείτε στις οθόνες των κινητών

en: Make This Section Fullwidth
el: Κάντε Αυτή Η Ενότητα Fullwidth

en: Use Custom Width
el: Χρήση Προσαρμοσμένου Πλάτους

en: Unit
el: Μονάδα

en: px
el: pixels

en: Custom Width
el: Προσαρμοσμένο Πλάτος

en: Equalize Column Heights
el: Εξίσωση Ύψους Στηλών

en: Use Custom Gutter Width
el: Χρησιμοποιήστε Το Έθιμο Πλάτος Υδρορροή

en: This will change the label of the section in the builder for easy identification when collapsed.
el: Αυτό θα αλλάξει την ετικέτα της ενότητας στον κατασκευαστή για εύκολη αναγνώριση όταν έχει συμπτυχθεί.

en: Make This Row Fullwidth
el: Να Γίνει Αυτή η Σειρά με Πλήρες Πλάτος

en: Enable this option to extend the width of this row to the edge of the browser window.
el: Ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή για να επεκτείνετε το πλάτος αυτής της σειρά ως την άκρη του παραθύρου του περιηγητή.

en: Change to Yes if you would like to adjust the width of this row to a non-standard width.
el: Αλλάξτε σε Ναι  αν θέλετε να προσαρμόσετε το πλάτος αυτής της σειράς σε ένα μη τυπικό πλάτος.

en: Define custom width for this Row
el: Καθορίστε προσαρμοσμένο πλάτος για αυτήν τη Σειρά

en: Enable this option to define custom gutter width for this row.
el: Ενεργοποιήστε αυτή την επιλογή για να ορίσετε προσαρμοσμένο πλάτος υδρορροή για αυτή τη σειρά.

en: Adjust the spacing between each column in this row.
el: Ρυθμίστε την απόσταση μεταξύ κάθε στήλης σ' αυτήν τη σειρά.

en: Keep Column Padding on Mobile
el: Κρατήστε Στήλη Padding στο Κινητό

en: This will change the label of the row in the builder for easy identification when collapsed.
el: Αυτό θα αλλάξει την ετικέτα της γραμμής στην builder για εύκολη αναγνώριση, όταν κατέρρευσε.

en: Authentication failed. You cannot preview this item.
el: Έλεγχος ταυτότητας απέτυχε. Δεν μπορείτε να δείτε αυτό το στοιχείο.

en: Authentication failed. You are not logged in.
el: Έλεγχος ταυτότητας απέτυχε. Δεν είστε συνδεδεμένοι.

en: Authentication failed. You have no permission to preview this item.
el: Έλεγχος ταυτότητας απέτυχε. Δεν έχετε άδεια για να δείτε αυτό το στοιχείο.

en: Loading preview...
el: Φόρτωση προεπισκόπηση...

en: Link Disabled
el: Link Με Αναπηρία

en: During preview, link to different page is disabled
el: Κατά τη διάρκεια προεπισκόπησης, link σε άλλη σελίδα είναι απενεργοποιημένη

[ctx: Layout type general name]
en: Layouts
el: Διατάξεις

[ctx: Layout type singular name]
en: Layout
el: Διάταξη

[ctx: Layout item]
en: Add New
el: Προσθήκη Νέου

[ctx: Audio Module meta information]
en: by <strong>%1$s</strong>
el: από <strong>%1$s</strong>

[ctx: number of comments]
en: 1 Comment | %s Comments
el[0]: 1 Σχόλιο
el[1]: %s Σχόλια
