valentis 1.0 - en to bg translation catalogue (1504 entries)

en: %1$s Font
bg: %1$s на Шрифта

en: %1$s Font Size
bg: %1$s размер на шрифта

en: %1$s Text Color
bg: %1$s в текстов Цвят

en: %1$s Letter Spacing
bg: %1$s в межбуквенное

en: %1$s Line Height
bg: %1$s линии височина

en: %1$s All Caps
bg: %1$s всички шапки

en: Off
bg: Изкл.

en: On
bg: Вкл.

en: Background Color
bg: Фонов цвят

en: Background Image
bg: Фоново изображение:

en: Upload an image
bg: Качи изображение

en: Choose a Background Image
bg: Изберете фоново изображение

en: Set As Background
bg: Задайте като фон

en: Use Border
bg: Използвайте Граница

en: Yes
bg: Si

en: Border Color
bg: Цвят На Рамката

en: Border Width
bg: Широчина На Рамката

en: Border Style
bg: Стил На Граница

en: Custom Margin
bg: Потребителски Полета

en: Custom Padding
bg: Тапицерия По Поръчка

en: Use Custom Styles for %1$s
bg: Използване на потребителски стилове за %1$s в

en: %1$s Text Size
bg: %1$s на Размера на текста

en: %1$s Background Color
bg: %1$s в Цвета на фона

en: %1$s Border Width
bg: %1$s на границата

en: %1$s Border Color
bg: %1$s в цвят на рамката

en: %1$s Border Radius
bg: %1$s в границите на радиуса на

en: Add %1$s Icon
bg: Добавяне на %1$s икона

en: Default
bg: По подразбиране

en: %1$s Icon
bg: %1$s икона

en: %1$s Icon Color
bg: %1$s икона Цвят

en: %1$s Icon Placement
bg: %1$s икона на настаняване

en: Right
bg: Дясно

en: Left
bg: Ляво

en: Only Show Icon On Hover for %1$s
bg: Само да се показва, когато курсорът на мишката за %1$s

en: %1$s Hover Text Color
bg: %1$s в мишката цвят на текста

en: %1$s Hover Background Color
bg: %1$s в мишката Цвета на фона

en: %1$s Hover Border Color
bg: %1$s в мишката Цвят на рамката

en: %1$s Hover Border Radius
bg: %1$s в мишката граници на радиуса на

en: %1$s Hover Letter Spacing
bg: %1$s в мишката межбуквенное

en: Before
bg: Преди

en: Main Element
bg: Основният Елемент,

en: After
bg: След

en: Hex Value
bg: Стойност на цвят

en: Choose Custom Color
bg: Изберете Потребителски Цвят

en: Upload
bg: Изтегли

en: Choose image
bg: Изберете изображението

en: Set image
bg: Набор от изображения

en: Top
bg: Горе

en: Bottom
bg: Долу

en: General Settings
bg: Общи настройки

en: Advanced Design Settings
bg: Разширени Настройки Дизайн

en: Custom CSS
bg: CSS по избор

en: You don't have sufficient permissions to access the settings
bg: Вие нямате достатъчно права за достъп до настройките на

en: Content
bg: Съдържание

en: Here you can define the content that will be placed within the current tab.
bg: Тук можете да определяте съдържанието, което ще бъдат поставено в текущия раздел.

en: Add New Item
bg: Добави нов елемент

en: Add New %s
bg: Добавете нови %s

en: %1$s %2$s Settings
bg: %1$s в %2$s инсталация

en: Item
bg: Елемент

en: Module
bg: Модул

en: Column
bg: Колона

en: Padding
bg: Тапицерия

en: Parallax Effect
bg: Паралакс ефект

en: Parallax Method
bg: Метод На Паралакса

en: True Parallax
bg: Истински паралакс

en: CSS Class
bg: CSS клас

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
bg: Тази публикация е защитена с парола. Въведете паролата, за да видите коментарите.

en: 0 Comments
bg: 0 коментара

en: 1 Comment
bg: 1 Коментар

en: Comments
bg: Коментари

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older Comments
bg: <span class=\"meta-nav\">&larr;</span> по-стари коментари

en: Newer Comments <span class="meta-nav">&rarr;</span>
bg: По-нови коментари <span class=\"meta-nav\">&rarr;</span>

en: Submit Comment
bg: Подайте коментар

en: Submit a Comment
bg: Подайте коментар

en: Leave a Reply to %s
bg: Отговорете на %s

en: Add New Layout
bg: Добавяне на ново оформление

en: Edit Layout
bg: Редактиране на оформление

en: New Layout
bg: Ново оформление

en: All Layouts
bg: Всички оформления

en: View Layout
bg: Преглед на оформление

en: Search Layouts
bg: Търсене на оформления

en: Nothing found
bg: Нищо не беше открито

en: Nothing found in Trash
bg: Нищо не беше открито в кошчето

en: Scope
bg: Област

en: Layout Type
bg: Тип Оформление

en: Module Width
bg: Ширина На Модула

en: Category
bg: Категория

en: <strong>%1$s</strong> widget area has been created. You can create more areas, once you finish update the page to see all the areas.
bg: Беше създадена <strong>%1$s</strong> област за графични компоненти. Можете да създадете повече области, след като завърши обновяването на страницата, за да видите всички области.

en: Replace the existing content with loaded layout
bg: Заменете съществуващото съдържание с новото оформление

en: Load
bg: Зареди

en: Delete
bg: Изтрий

en: You have not saved any items to your valentis Library yet. Once an item has been saved to your library, it will appear here for easy use.
bg: Вие не записва нито един от елементите във вашия раздел библиотека докато не. След като елемент е записан в библиотеката, той се появи тук за лесно използване.

en: Configuration error
bg: Грешка в конфигурацията

en: Please enter first name
bg: Моля, въведете вашето име

en: Incorrect email
bg: Неправилен имейл

en: Configuration error: List is not defined
bg: Грешка в конфигурацията: Списъкът не е дефиниран

en: Subscribed - look for the confirmation email!
bg: Абонирани сте - търсете имейла за потвърждение!

en: Configuration error: api key is not defined
bg: Грешка в конфигурацията: Не е дефиниран API код

en: Aweber: Wrong configuration data
bg: Aweber: Грешни данни при конфигурацията

en: Nonce failed.
bg: Nonce беше неуспешен.

en: Authorization code is empty.
bg: Кодът за разрешение е празен.

en: Authorization code is invalid. Try regenerating it and paste in the new code.
bg: Кодът за разрешение е невалиден. Опитайте се да го генерирате повторни и поставете новия код.

en: Aweber API Exception
bg: Aweber API изключение

en: Type
bg: Тип

en: Message
bg: Съобщение

en: Documentation
bg: Документация

en: Nonce failed
bg: Nonce беше неуспешен

en: Projects
bg: Проекти

en: Project
bg: Проект

en: Add New
bg: Добави нов

en: Add New Project
bg: Добави нов проект

en: Edit Project
bg: Редактиране на проект

en: New Project
bg: Нов проект

en: All Projects
bg: Всички проекти

en: View Project
bg: Преглед на проекта

en: Search Projects
bg: Търсене на проекти

en: Project Categories
bg: Категория Проекта

en: Project Category
bg: Категория Проекта

en: Search Categories
bg: Търсене в категории

en: All Categories
bg: Всички категории

en: Parent Category
bg: Родителска категория

en: Parent Category:
bg: Родителска категория:

en: Edit Category
bg: Редакция на категория

en: Update Category
bg: Актуализация на категория

en: Add New Category
bg: Добавяне на нова категория

en: New Category Name
bg: Име на нова категория

en: Categories
bg: Категории

en: Project Tags
bg: Тагове Проекта

en: Project Tag
bg: Проект На Етикет

en: Search Tags
bg: Търсене на етикети

en: All Tags
bg: Всички етикети

en: Parent Tag
bg: Родителски етикет

en: Parent Tag:
bg: Родителски етикет:

en: Edit Tag
bg: Редактиране на етикет

en: Update Tag
bg: Актуализация на етикет

en: Add New Tag
bg: Добавяне на нов етикет

en: New Tag Name
bg: Име на нов етикет

en: Tags
bg: Етикети

en: You are using the %1$s plugin. We recommend clearing the plugin cache after updating your theme.
bg: Вие използвате %1$s добавка. Препоръчваме ви да изчистите кеша на добавката след като актуализирате темата си.

en: Clear Plugin Cache
bg: Изчистване на кеша на добавката

en: Builder files may also be cached in your browser. Please clear your browser cache.
bg: Файловете на конструктора могат също да бъдат кеширани във вашия браузър. Моля, изчистете кеша на браузъра.

en: Clear Browser Cache
bg: Изчистете кеша на браузъра

en: Builder Cache Warning
bg: Предупреждение на конструктора на кеша

en: The valentis Builder has been updated, however your browser is loading an old cached version of the builder. Loading old files can cause the builder to malfunction.
bg: valentis конструкторът беше актуализиран, но вашият браузър зарежда стара кеширана версия на конструктора. Зареждането на стари файлове може да причини неизправност на конструктора.

en: Reload The Builder
bg: Презаредете конструктора

en: If you have cleared your plugin cache and browser cache, but still get this warning, then your files may be cached at the DNS or Server level. Contact your host or CDN for assistance.
bg: Ако сте изчистили кеша на вашата добавка и на браузъра, но все още получавате това предупреждение, тогава вашите файлове могат да бъдат кеширани на DNS или сървърно ниво. Свържете се с вашия хост или CDN за помощ.

en: valentis Builder Timeout
bg: valentis Конструктор таймаут

en: Save & Exit
bg: Запишете И Да Излезете

en: You have WP_DEBUG enabled. Please disable this setting in wp-config.php
bg: Разрешили сте WP_DEBUG. Моля, забранете тази настройка в wp-config.php

en: Disable Debug Mode
bg: Забранете дебъг режима

en: You are using third party plugins. Try disabling each plugin to see if one is causing a conflict.
bg: Използвате добавки на трети страни. Опитайте се да забраните всяка добавка, за да видите коя от тях причинява конфликт.

en: Manage Your Plugins
bg: Управлявайте вашите добавки

en: You are using an outdated version of WordPress. Please upgrade.
bg: Използвате остаряла версия на WordPress. Моля, актуализирайте я.

en: Upgrade WordPress
bg: Актуализирайте WordPress

en: Please increase your PHP Memory Limit to 128M. You can return the value to default via the valentis Theme Options in the future
bg: Моля, увеличете вашия лимит на PHP памет на 128M. В бъдеще можете да върнете стойността към първоначалната чрез опциите на valentis тема.

en: Increase Your Memory Limit Now
bg: Увеличете лимита на паметта си сега

en: You are using an outdated version of the theme. The latest version is %1$s
bg: Използвате остаряла версия на темата. Последната версия е %1$s

en: Upgrade
bg: Актуализиране

en: Disable Memory Limit Increase
bg: Забрана на увеличение на лимита на паметта

en: valentis Role Editor Settings
bg: Настройки на редактора на роли valentis

en: valentis Builder Layout
bg: Оформление на valentis конструктора

en: valentis Builder Layouts
bg: Оформления на valentis конструктора

en: Please, check the fields below to make sure you entered the correct information.
bg: Моля, проверете полетата за въвеждане по-долу, за да се уверете, че сте въвели правилната информация.

en: Please, fill in the following fields:
bg: Моля, попълнете в следните области:

en: Please, fix the following errors:
bg: Моля, отстранете следните грешки:

en: Invalid email
bg: Невалиден имейл

en: Prev
bg: Предишен

en: Previous
bg: Предишен

en: Next
bg: Следващ

en: You entered the wrong number in captcha.
bg: Въвели сте грешно число в captcha.

en: Unauthorized access. Preview cannot be accessed outside %1$s.
bg: Неоторизиран достъп. Преглед на недостъпна отвън %1$s.

en: Clear
bg: Изчисти

en: Select Color
bg: Изберете Цвят

en: Current Color
bg: Текущ Цвят

en: Your memory limit has been increased
bg: Лимитът на паметта беше увеличен

en: Your memory limit can't be changed automatically
bg: Лимитът на паметта не може да бъде променен автоматично

en: Name
bg: Име

en: Email Address
bg: Имейл адрес

en: Column %s Background Image
bg: Колона %s Фоново Изображение

en: If defined, this image will be used as the background for this module. To remove a background image, simply delete the URL from the settings field.
bg:  Ако е дефинирано, това изображение ще бъде използвано като фон за този модул. За да премахнете фоново изображение, просто да изтрийте URL от полето с настройки.

en: Column %s Parallax Effect
bg: Колона %s Паралакс Ефект

en: Here you can choose whether or not use parallax effect for the featured image
bg: Тук можете да изберете дали да използвате ефекта на паралакса за Любими изображения

en: Column %s Parallax Method
bg: Колона %s Паралакс Метод

en: Here you can choose which parallax method to use for the featured image
bg: Тук можете да изберете, какъв метод да се използва паралакс за Любими изображения

en: Column %s Background Color
bg: Колона %s Цвят на Фона

en: Column %s Custom Padding
bg: Колона %s Персонализирано добавяне

en: Adjust padding to specific values, or leave blank to use the default padding.
bg: Регулиране подложка определени ценности, или оставете празно за да използвате стойността на запълване по подразбиране.

en: Column %s CSS ID
bg: Колпна %s CSS ID

en: Column %s CSS Class
bg: Колона %s CSS Клас

en: Column %s before
bg: Колона %s преди

en: Column %s Main Element
bg: Колона %s Главен Елемент

en: Column %s After
bg: Колона %s След

en: Thanks for contacting us
bg: Благодарим ви, че се свързахте с нас

en: Submit
bg: Изпращане

en: Day(s)
bg: Ден(а)

en: Day
bg: Ден

en: Hour(s)
bg: Час(а)

en: Hrs
bg: Час

en: Minute(s)
bg: Минути(и)

en: Min
bg: Мин

en: Second(s)
bg: Секунди(и)

en: Sec
bg: Сек

en: First Name
bg: Име

en: Last Name
bg: Фамилия

en: Email
bg: Имейл

en: All
bg: Всички

en: Login as %s
bg: Влез като %s

en: Login
bg: Вход

en: Log out
bg: Изход

en: Forgot your password?
bg: Забравили се паролата си?

en: Username
bg: Потребителско име

en: Password
bg: Парола

en: Search
bg: Търсене

en: Search for:
bg: Търсене за:

en: Save
bg: Запиши

en: Save Draft
bg: Запази Драфт

en: Publish
bg: Публикувай

en: Visual
bg: Зрителен

en: Text
bg: Текст

en: Add Media
bg: Добави Медия

en: Insert Media
bg: Вмъкни Медия

en: Update Gallery
bg: Актуализация на галерията

en: Find
bg: търсене

en: Geocode was not successful for the following reason
bg: Геокодът не бе успешен поради следната причина

en: Geocoder failed due to
bg: Геокодерът не успя поради

en: No results found
bg: Няма намерени резултати

en: Invalid Pin and address data. Please try again.
bg: Невалидни данни на ПИН и адрес. Моля, опитайте отново.

en: General
bg: Главен

en: Design
bg: Дизайн

en: Change API Key
bg: Промени API Ключ

en: Generate From Video
bg: Генерирайте от видео

en: Undo
bg: Отмени

en: Redo
bg: Променям

en: Lock
bg: Заключване

en: Unlock
bg: Отключване

en: Copy
bg: Копие

en: Paste
bg: Поставете

en: Disable
bg: Изключите

en: Enable
bg: Включи

en: Save to Library
bg: Запишете в библиотеката

en: Row
bg: Ред

en: Section
bg: Раздел

en: Disable Global
bg: Забранете глобален

en: Insert Module
bg: Вмъкни модул

en: Insert Columns
bg: Вмъкни колони

en: Insert Section
bg: Вмъкни Раздел

en: Insert Row
bg: Вмъкни Ред

en: New Module
bg: Нов Модул

en: New Row
bg: Нов Ред

en: New Section
bg: Нов Раздел

en: Add From Library
bg: Добавяне На Библиотеки

en: Add to Library
bg: Добави към Библиотека

en: loading...
bg: Зареждане…

en: Regular
bg: Обикновен

en: Fullwidth
bg: Пълна ширина

en: Specialty
bg: Специалност

en: Choose Layout
bg: Избери Дизайн

en: Clear Layout
bg: Изчисти оформлението

en: All of your current page content will be lost. Do you wish to proceed?
bg: Всичкото текущо съдържание на страницата ще бъде изгубено. Искате ли да продължите?

en: Load From Library
bg: Изтегли От Библиотеката

en: Predefined Layouts
bg: Предварително Зададени Оформления

en: Replace existing content.
bg: Замени съществуващото съдържание

en: Portability
bg: Преносимост

en: Export
bg: Експортиране

en: Import
bg: Импортиране

en: Exporting your valentis Builder Layout will create a JSON file that can be imported into a different website.
bg: Експортирането на вашия valentis Builder дизайн ще създаде JSON файл, който може да бъде импортиран в различен уебсайт.

en: Export File Name
bg: Име на експортирания файл

en: Export valentis Builder Layout
bg: Експортирай valentis Builder Дизайн

en: Importing a previously-exported valentis Builder Layout file will overwrite all content currently on this page.
bg: Импортирането на по-рано изнесен файл на дизайнаDivi Builder ще презапише цялото текущо съдържание на тази страница.

en: Select File To Import
bg: Изберете файл за импортиране

en: Download backup before importing
bg: Изтеглете архива преди импортирането

en: Import valentis Builder Layout
bg: Импортирай valentis Builder Дизайн

en: No File Selected
bg: Няма избран файл

en: Choose File
bg: Изберете файл

en: Include General Settings
bg: Включват Общи Настройки

en: Include Advanced Design Settings
bg: Включва Разширени Функции За Персонализиране На Дизайна

en: Include Custom CSS
bg: Включват потребителски CSS

en: Select category(ies) for new template or type a new name ( optional )
bg: Изберете категория(дий) за нов шаблон или въведете ново име ( не е задължително )

en: Template Name
bg: Името На Шаблона

en: Selective Sync
bg: Избирателната Синхронизация

en: Please select at least 1 tab to save
bg: Моля, изберете поне 1 раздел спаси

en: Save as Global
bg: Запазване като Global

en: Make this a global item
bg: Да се направи това е глобален елемент

en: Create New Category
bg: Да Създадете Нова Категория

en: Add To Categories
bg: Добави В Категории

en: Here you can add the current item to your valentis Library for later use.
bg: Тук можете да добавите текущия артикул към Вашата valentis Библиотека за по-нататъшна употреба.

en: Save your current page to the valentis Library for later use.
bg: Запазване на текущата страница в Диви библиотека, за по-нататъшна употреба.

en: Page Settings
bg: Настройки на Страница

en: Editing History
bg: Редактиране на История

en: History States
bg: Състояние на Историята

en: Exit Visual Builder
bg: Напуснете Визуален Builder

en: You do not have permission to edit the module, row or section in this split test.
bg: Нямате разрешение да редактирате новия модул, ред или раздел в това разделно тестване.

en: A split testing goal cannot be moved inside of a split testing subject. To perform this action you must first end your split test.
bg: Целта на разделното тестване не може да бъде преместена в темата на тестването. За да извършите това действие, първо трябва да завършите вашето разделно тестване.

en: A split testing subject cannot be moved inside of a split testing goal. To perform this action you must first end your split test.
bg: Темата на разделното тестване не може да бъде преместена в целта на тестването. За да извършите това действие, първо трябва да завършите вашето разделно тестване.

en: Once set, a goal that has been placed inside a split testing subject cannot be moved outside the split testing subject. You can end your split test and start a new one if you would like to make this change.
bg: След като веднъж е зададена, цел, която е поставена в тема на разделно тестване не може да бъде преместена извън темата. Ако искате да направите тази промяна, можете да завършите вашето тестване и да започнете ново.

en: The section should have at least one row.
bg: Разделът трябва да има поне един ред.

en: You cannot add global modules into global sections or rows
bg: Не се добавят глобални модули в рамките на глобалните дялове или ред

en: 3 column row can't be used in this column.
bg: Ред с 3 колони не може да се използва в тази колона.

en: Zoom Out
bg: Отдалечаване

en: Desktop View
bg: Изглед от Работния плот

en: Tablet View
bg: Изглед от Таблет

en: Phone View
bg: Изглед от Мобилен телефон

en: Save To Library
bg: Запишете В Библиотеката

en: Expand Settings
bg: Разширете Настройките

en: Collapse Settings
bg: Намалете Настройките

en: Save as Draft
bg: Запаси като Драфт

en: Expand Modal
bg: Разширете Модал

en: Contract Modal
bg: Съкратете Модал

en: Resize Modal
bg: Преоразмерете Модал

en: Snap to Left
bg: Плъзнете Наляво

en: Separate Modal
bg: Разделете Модал

en: Discard All Changes
bg: Отменете Всички Промени

en: Save Changes
bg: Запазване на промените

en: Text Color
bg: Цвят на текста

en: Move Section
bg: Преместете Отдел

en: Section Settings
bg: Настройки на Отдел

en: Duplicate Section
bg: Удвоете отдел

en: Save Section To Library
bg: Запазете Отдела в Библиотека

en: Delete Section
bg: Изтриване на раздела

en: Add New Section
bg: Добавете Нов Отдел

en: Move Row
bg: Преместете Ред

en: Row Settings
bg: Настройки на Ред

en: Duplicate Row
bg: Дублиране на Ред

en: Save Row To Library
bg: Запазете Реда в Библиотека

en: Delete Row
bg: Изтрий ред

en: Change Column Structure
bg: Променете Структурата на Колоната

en: Add New Row
bg: Добавете Нов Ред

en: Move Module
bg: Преместете Модул

en: Module Settings
bg: Настройка на модула

en: Duplicate Module
bg: Дублирайте Модул

en: Save Module To Library
bg: Запазете Модула в Библиотека

en: Delete Module
bg: Изтрийте Модул

en: Add New Module
bg: Добавете Нов Модул

en: Unsaved changes will be lost if you leave the valentis Builder at this time.
bg: Незапазените промени ще бъдат изгубени ако напуснетеDivi Builder сега.

en: Modules
bg: Модули

en: Rows
bg: На редове

en: Sections
bg: Секции

en: Layouts
bg: Оформления

en: Global/not Global
bg: Global/не глобални

en: Global
bg: Глобални

en: not Global
bg: не глобални

en: you don't have sufficient permissions to access this page
bg: вие нямате достатъчно права за достъп до тази страница

en: Mine
bg: Мой

en: Center
bg: Център

en: Justified
bg: Оправдано

en: Select a menu
bg: Изберете меню

en: No Comments
bg: Няма коментари

en: %d Comments
bg: %d Коментари

en: Posts by %s
bg: Публикации от %s

en: You currently don't have any projects assigned to a category.
bg: В момента нямате проекти, възложени към категория.

en: Solid
bg: Твърди

en: Dotted
bg: Пунктирана

en: Dashed
bg: Пунктирана

en: Double
bg: Двойна

en: Groove
bg: GROOVE

en: Inset
bg: Поставяне

en: Outset
bg: Началото

en: You do not have sufficient permissions to export the content of this site.
bg: Вие нямате достатъчно права за експортиране на съдържанието на този сайт.

en: Manage Categories
bg: Управление На Категории

en: Use Default Editor
bg: Използване на редактор по подразбиране

en: Use The valentis Builder
bg: Използвайте Диви Строител

en: Use Visual Builder
bg: Използвайте Визуален Builder

en: Here you can create new widget areas for use in the Sidebar module
bg: Тук можете да създавате нови области за графични компоненти за използване в модула Странична лента

en: Note: Naming your widget area "sidebar 1", "sidebar 2", "sidebar 3", "sidebar 4" or "sidebar 5" will cause conflicts with this theme
bg: Забележка: Наименуването на областта на вашия графичен компонент  "странична лента 1", "странична лента 2", "странична лента 3", "странична лента 4" или "странична лента 5" ще доведе до конфликт с тази тема

en: Widget Name
bg: Име на графичен компонент

en: Create
bg: Създай

en: Fullwidth Module
bg: Полноширинный Модул

en: Fullwidth Section
bg: Полноширинный Раздел

en: Specialty Section
bg: Специалност Раздел

en: Layout
bg: Оформление

en: Template Type
bg: Тип шаблон

en: New Template Settings
bg: Нови Параметри На Шаблон

en: Fullwidth module can't be used outside of the Fullwidth Section.
bg: Модул с пълна ширина не може да се използва извън раздела Пълна ширина.

en: Preview
bg: Преглед

en: Still images cannot be generated from this video service and/or this video format
bg: Снимките не могат да бъдат генерирани от тази видео услуга и/или видео формат

en: No available options for this configuration.
bg: Няма налични опции за тази конфигурация.

en: You're about to update global module. This change will be applied to all pages where you use this module. Press OK if you want to update this module
bg: Ще актуализира global модул. Тази промяна ще се прилага за всички страници, където се използва този модул. Натиснете OK, ако искате да се обнови този модул

en: You cannot add global rows into global sections
bg: Не се добавят глобални ред в глобални секции

en: Map Pin Address cannot be empty
bg: Адресът на картата не може да е празен

en: You do not have permission to unlock this section.
bg: Нямате права, за да отключите в този раздел.

en: You do not have permission to unlock this row.
bg: Нямате права, за да отключите тази линия.

en: You do not have permission to unlock this module.
bg: Нямате права, за да отключите този модул.

en: You do not have permission to perform this task.
bg: Нямате разрешение за извършване на тази задача.

en: Unable to perform copy/paste process due to inavailability of localStorage feature in your browser. Please use latest modern browser (Chrome, Firefox, or Safari) to perform copy/paste process
bg: Не успява да изпълни copy/paste процес се дължи на липсата в склада на localstorage функция в вашия браузър. Моля, използвайте последната модерен браузър (Chrome, FireFox или Safari) за извършване на копиране/вмъкване процес

en: Invalid Color
bg: Неправилен Цвят

en: Sales
bg: Продажби

en: Total
bg: Общо

en: Unauthorized Action
bg: Неоторизирано действие

en: Select Split Testing Subject
bg: Изберете тема на разделно тестване

en: You have activated the valentis Leads Split Testing System. Using split testing, you can create different element variations on your page to find out which variation most positively affects the conversion rate of your desired goal. After closing this window, please click on the section, row or module that you would like to split test.
bg: Деактивирахте системата за разделно тестване на valentis Leads. Чрез използване на разделно тестване можете да създавате различни вариации на елементи на вашата страница, за да разберете коя вариация най-ефективно въздейства върху коефициента на преобразуване на вашата желана цел. След затварянето на прозореца, моля, щракнете върху раздела, реда или модула, който искате да тествате разделно.

en: Select Your Goal
bg: Изберете вашата цел

en: Congratulations, you have selected a split testing subject! Next you need to select your goal. After closing this window, please click the section, row or module that you want to use as your goal. Depending on the element you choose, valentis will track relevant conversion rates for clicks, reads or sales. For example, if you select a Call To Action module as your goal, then valentis will track how variations in your test subjects affect how often visitors read and click the button in your Call To Action module. The test subject itself can also be selected as your goal.
bg: Поздравления, избрахте тема на разделно тестване! Сега трябва да изберете вашата цел. След затварянето на този прозорец, моля, щракнете върху раздела, реда или модула, който искате да използвате като ваша цел. В зависимост от избрания елемент,  valentis ще проследява съответния коефициент на преобразуване за щраквания, прочитания или продажби. Например ако изберете модула Call To Action като ваша цел, valentis ще проследява как вариациите във вашите тестови субекти се отразяват върху честотата на прочитането и щракванията на бутона от посетители, във вашия модул Call To Action. Самият тестов субект също може да бъде избран като ваша цел.

en: Configure Subject Variations
bg: Конфигуриране на вариациите на темата

en: Congratulations, your split test is ready to go! You will notice that your split testing subject has been duplicated. Each split testing variation will be displayed to your visitors and statistics will be collected to figure out which variation results in the highest goal conversion rate. Your test will begin when you save this page.
bg: Поздравления, вашето разделно тестване е готово да стартира! Ще забележите, че вашата тема на разделно тестване е била дублирана. Всяка вариация на разделното тестване ще бъде показана на вашите посетители и статистиките ще бъдат събрани, за да се разбере кои резултати от вариациите носят най-висок коефициент на преобразуване. Вашият тест ще започне когато запазите тази страница.

en: Select Split Testing Winner
bg: Изберете победителя на разделното тестване

en: Before ending your split test, you must choose which split testing variation to keep. Please select your favorite or highest converting subject. Alternative split testing subjects will be removed.
bg: Преди да завършите вашето разделно тестване, трябва да изберете коя от вариациите да запазите. Моля, изберете вашата предпочитана тема или тема с най-висок коефициент на преобразуване.

en: You need to select a split testing subject first.
bg: Първо трябва да изберете тема на разделното тестване.

en: Select Split Testing Goal
bg: Изберете цел на на разделното тестване

en: You need to select a split testing goal first.
bg: Първо трябва да изберете цел на разделното тестване.

en: Select A Different Goal
bg: Изберете различна цел

en: This element cannot be used as a your split testing goal. Please select a different module, or section.
bg: Този елемент не трябва да бъде използван като цел на вашето разделно тестване. Моля, изберете различен модул или раздел.

en: Can't Save Layout
bg: Не може да се запази оформление

en: You cannot save layout while a split test is running. Please end your split test and then try again.
bg: Не можете да запазите оформление докато разделното тестване е в процес. Моля, завършете вашето разделно тестване и опитайте отново.

en: Can't Save Section
bg: Не може да се запази раздел

en: You cannot save this section while a split test is running. Please end your split test and then try again.
bg: Не можете да запазите този раздел докато се провежда разделно тестване. Моля, завършете разделното тестване и опитайте отново.

en: Can't Save Row
bg: Не може да се запази ред

en: You cannot save this row while a split test is running. Please end your split test and then try again.
bg: Не можете да запазите този ред  докато се провежда разделно тестване. Моля, завършете разделното тестване и опитайте отново.

en: Can't Save Module
bg: Не може да се запази модул

en: You cannot save this module while a split test is running. Please end your split test and then try again.
bg: Не можете да запазите този модул докато се провежда разделно тестване. Моля, завършете разделното тестване и опитайте отново.

en: Can't Load Layout
bg: Не може да се зареди оформление

en: You cannot load a new layout while a split test is running. Please end your split test and then try again.
bg: Не можете да заредите ново оформление  докато се провежда разделно тестване. Моля, завършете разделното тестване и опитайте отново.

en: Can't Clear Layout
bg: Не може да се изчисти оформление

en: You cannot clear your layout while a split testing is running. Please end your split test before clearing your layout.
bg: Не можете да изтриете вашето оформление  докато се провежда разделно тестване. Моля, завършете разделното тестване и опитайте отново.

en: Can't Import/Export Layout
bg: Не може да импортира/експортира оформление

en: You cannot import or export a layout while a split test is running. Please end your split test and then try again.
bg: Не можете да импортирате или експортирате дизайн докато сплит тест се изпълнява. Моля прекратете сплит теста и опитайте отново.

en: Can't Move Goal
bg: Не може да се премести целта

en: Can't Move Subject
bg: Не може да се премести темата

en: Can't Clone Section
bg: Не може да се клонира раздел

en: This section cannot be duplicated because it contains a split testing goal. Goals cannot be duplicated. You must first end your split test before performing this action.
bg: Този раздел не може да бъде дублиран, тъй като съдържа цел на разделно тестване. Целите не могат да бъдат дублирани. За да извършите това действие, първо трябва да завършите вашето разделно тестване.

en: Can't Clone Row
bg: Не може да се клонира ред

en: This row cannot be duplicated because it contains a split testing goal. Goals cannot be duplicated. You must first end your split test before performing this action.
bg: Този ред не може да бъде дублиран, тъй като съдържа цел на разделно тестване. Целите не могат да бъдат дублирани. За да извършите това действие, първо трябва да завършите вашето разделно тестване.

en: Can't Remove Section
bg: Не може да се премахме раздел

en: This section cannot be removed because it contains a split testing goal. Goals cannot be deleted. You must first end your split test before performing this action.
bg: Този раздел не може да бъде дублиран, тъй като съдържа цел на разделно тестване. Целите не могат да бъдат изтривани. За да извършите това действие, първо трябва да завършите вашето разделно тестване.

en: Can't Remove Row
bg: Невъзможност за премахване на ред

en: This row cannot be removed because it contains a split testing goal. Goals cannot be deleted. You must first end your split test before performing this action.
bg: Този ред не може да бъде премахнат, тъй като съдържа цел на разделно тестване. Целите не могат да бъдат изтривани. За да извършите това действие, първо трябва да завършите вашето разделно тестване.

en: Split testing requires at least 2 subject variations. This variation cannot be removed until additional variations have been added.
bg: Разделното тестване изисква най-малко 2 вариации на теми. Тази вариация не може да бъде премахната докато не се добавят допълнителни вариации.

en: Split testing requires at least 2 subject variations. This variation cannot be removed until additional variations have been added
bg: Разделното тестване изисква най-малко 2 вариации на теми. Тази вариация не може да бъде премахната докато не се добавят допълнителни вариации

en: Subject
bg: Тема

en: Impressions
bg: Импресии

en: Clicks
bg: Щраквания

en: Clickthrough Rate
bg: Степен на щраквания

en: Reads
bg: Прочитания

en: Reading Rate
bg: Степен на четене

en: Stays
bg: Оставания

en: Bounce Rate
bg: Степен на неполучени

en: Goal Views
bg: Преглеждания на целта

en: Goal Reads
bg: Прочитане на целта

en: Engagement Rate
bg: Степен на ангажираност

en: Conversion Goals
bg: Цели на конверсия

en: Conversion Rate
bg: Степен на конверсия

en: Shortcode Conversions
bg: Конверсии на шорткод

en: Did
bg: Направих

en: Added
bg: Добавен

en: Edited
bg: Редактиране на

en: Removed
bg: Отстранени

en: Moved
bg: Преместен

en: Expanded
bg: Разширен

en: Collapsed
bg: Срина

en: Locked
bg: Блокирани

en: Unlocked
bg: Отключена

en: Cloned
bg: Клонирани

en: Cleared
bg: Растаможен

en: Enabled
bg: Включено

en: Disabled
bg: Изключено

en: Copied
bg: Копират

en: Renamed
bg: Преименуван

en: Loaded
bg: Изтеглен

en: Turned On
bg: Включено

en: Turned Off
bg: Изключено

en: Saved Section
bg: Спаси Раздел

en: Saved Row
bg: Запазените Редове

en: Saved Module
bg: Записан Модул

en: Page
bg: Страница

en: Split Testing
bg: Разделно тестване

en: Settings
bg: Настройки

en: on Phone
bg: по телефона

en: on Tablet
bg: на таблет

en: on Desktop
bg: на десктоп

en: The valentis Builder
bg: Хотел valentis Строител

en: % Comments
bg: % Коментари

en: by
bg: от

en: Rename
bg: Преименуване

en: Paste After
bg: Поставете След

en: Split Test
bg: Разделно тестване

en: End Split Test
bg: Край на разделно тестване

en: Expand
bg: Разширяване

en: Collapse
bg: Скрий

en: Cancel
bg: Отказ

en: Enter a new name for this module
bg: Въведете ново име за този модул,

en: See History
bg: Разгледай История

en: View Stats
bg: Вижте статистиките

en: View Split Testing Stats
bg: Преглед на статистиките на разделното тестване

en: Clone Section
bg: Дублиране на раздела

en: Unlock Section
bg: Отворете Раздел

en: Expand Section
bg: Разгънете Я

en: Standard Section
bg: Раздел Стандарт

en: Clone Row
bg: Дублирай ред

en: Change Structure
bg: Промяна На Структурата На

en: Unlock Row
bg: Отвори Един Ред

en: Expand Row
bg: Разширяване На Низ

en: Add Row
bg: Добави ред

en: Insert Column(s)
bg: Вмъкни колона(и)

en: Clone Module
bg: Дублирай модул

en: Remove Module
bg: Премахване На Модула

en: Unlock Module
bg: Отключване На Модул

en: Save & Add To Library
bg: Запиши И Се Добави В Библиотеката

en: Load Layout
bg: Зареди оформлението

en: Insert Module(s)
bg: Вмъкни модул(и)

en: Disable Builder
bg: Изключване На Строител

en: All content created in the valentis Builder will be lost. Previous content will be restored.
bg: Всички материали, създадени в Диви строител ще бъдат загубени. Предишното съдържание ще бъде възстановено.

en: Do you wish to proceed?
bg: Наистина ли искате да продължите?

en: All of your current page content will be lost.
bg: Всички текущи страници съдържанието се губят.

en: All advanced module settings in will be lost.
bg: Всички съвременни модул настройки ще бъдат изгубени.

en: Layout Name:
bg: Името Оформление:

en: Save And Add To Library
bg: Запиши И Се Добави В Библиотеката

en: Add To Categories:
bg: Добави В Категории:

en: Include General settings
bg: Включват Общи настройки

en: Include Advanced Design settings
bg: Включва разширени функции за персонализиране на дизайна

en: Here you can save the current item and add it to your valentis Library for later use as well.
bg: Тук можете да запишете текущата позиция и да го добавите в своя Диви библиотека за по-нататъшна употреба като добре.

en: Save as Global:
bg: Запишете като в световен мащаб:

en: valentis Builder Settings
bg: Настройки на valentis конструктор

en: End Split Test?
bg: Край на разделно тестване?

en: Upon ending your split test, you will be asked to select which subject variation you would like to keep. Remaining subjects will be removed.
bg: При приключване на вашето разделно тестване, ще бъдете запитани коя от вариациите на темата ще искате да запазите. Оставащите теми ще бъдат премахнати.

en: Note: this process cannot be undone.
bg: Забележка: този процес не може да бъде отменен.

en: An Error Occurred
bg: Възникна грешка

en: For some reason, you cannot perform this task.
bg: По някаква причина не можете да изпълните тази задача.

en: Proceed
bg: Процедирай

en: Save as Global Item
bg: Запазете като глобален елемент

en: Set Winner Status
bg: Задай статус на победителя

en: You were using global item as split testing winner. Consequently, you have to choose between:
bg: Използвахте глобален елемент като победител на разделното тестване. Следователно трябва да изберете между:

en: Save winner as global item (selected subject will be synced and your global item will be updated in the valentis Library)
bg: Запазване на победителя като глобален елемент (избраната тема ще бъде синхронизирана и вашият глобален елемент актуализиран в библиотеката на valentis)

en: Save winner as non-global item (selected subject will no longer be a global item and your changes will not modify the global item)
bg: Запазване на победителя като не-глобален елемент (избраната тема вече няма да бъде глобален елемент и вашите промени няма да модифицират глобалния елемент)

en: Last 24 Hours
bg: Последните 24 часа

en: Last 7 Days
bg: Последните 7 дни

en: Last Month
bg: Предишния месец

en: All Time
bg: През цялото време

en: Summary &amp; Data
bg: Обобщение & данни

en: Statistics are still being collected for this time frame
bg: Все още се събират статистики за този период от време

en: Stats will be displayed upon sufficient data collection
bg: Статистиките ще бъдат показани след достатъчно количество събрани данни

en: Split Testing Statistics
bg: Статистики на разделното тестване

en: Bounces
bg: Неполучени

en: Goal Engagement
bg: Ангажиране на тема

en: Conversions
bg: Прехвърляния

en: Statistics are being collected
bg: Статистиките се събират

en: Refresh Stats
bg: Обновяване на статистики

en: End Split Test &amp; Pick Winner
bg: Прекратете сплит тест &amp; изберете победител

en: Add Specialty Section
bg: Добави специален раздел

en: Mobile
bg: Мобилен

en: Tablet
bg: Таблет

en: Desktop
bg: Работно бюро

en: Smartphone
bg: Смартфон

en: Enable Split Testing
bg: Разрешаване на разделно тестване

en: Bounce Rate Limit
bg: Лимит на степента на неполучените

en: Stats refresh interval
bg: Интервал на обновяване на статистиките

en: Hourly
bg: Почасово

en: Daily
bg: Ежедневно

en: Shortcode Tracking
bg: Проследяване на шорткода

en: Shortcode for Tracking:
bg: Шорткод за проследяване:

en: Color Picker Color Pallete
bg: Цветова палитра за избор на цветове

en: Gutter Width
bg: Ширина На Улука

en: Light Text Color
bg: Светъл цвят на текста

en: Dark Text Color
bg: Тъмен цвят на текста

en: Content Area Background Color
bg: Цвят на фона на съдържанието

en: Section Background Color
bg: Цвят на фона на раздела

en: Connecting...
bg: Свързване...

en: Connection failed
bg: Неуспех при свързване

en: Removing connection...
bg: Премахване на връзка ...

en: Done
bg: Готово

en: Step 1:
bg: Стъпка 1:

en: Generate authorization code
bg: Генериране на код за оторизация

en: Step 2: Paste in the authorization code and click "Make a connection" button:
bg: Стъпка 2: Поставете кода за разрешение и натиснете бутона "Осъществяване на връзка":

en: Make a connection
bg: Осъществете връзка

en: Aweber is set up properly. You can remove connection here if you wish.
bg: Aweber е конфигуриран правилно. Можете да премахнете връзката от тук, ако желаете.

en: Remove the connection
bg: Премахване на връзката

en: Read more
bg: Повече информация

en: Theme Customizer
bg: Тема Настройщика

en: Module Customizer
bg: Модул Customizer

en: Page Options
bg: Настройки На Параметрите На Страницата

en: Plugin Options
bg: В Опциите На Плъгина

en: Theme Options
bg: Опции на Темата

en: valentis Library
bg: Диви Библиотека

en: Builder Interface
bg: Строител На Интерфейса

en: Add/Delete Item
bg: Добавяне/Изтриване На Елемент

en: Edit Item
bg: Редактиране На Елемент

en: Move Item
bg: Преместване На Елемента

en: Disable Item
bg: Изключване На Елемент

en: Lock Item
bg: Заключване На Елемент

en: Toggle valentis Builder
bg: Смяна На Диви Строител

en: Library Settings
bg: Настройките За Библиотеката

en: Edit Global Items
bg: Редакция На Глобални Елементи

en: Settings Tabs
bg: В Раздела Настройки

en: Advanced Settings
bg: Допълнителни Параметри

en: Settings Types
bg: Параметри На Видовете

en: Edit Colors
bg: Редактиране На Цветя

en: Edit Content
bg: Редактиране На Съдържанието

en: Edit Fonts
bg: Редактиране На Шрифтове

en: Edit Buttons
bg: Редактиране На Бутони

en: Edit Configuration
bg: Редактиране На Конфигурацията На

en: Module Use
bg: Модул Се Използва

en: Administrator
bg: Администратор

en: Editor
bg: Редактор

en: Author
bg: Автор

en: Contributor
bg: Участник

en: valentis Role Editor
bg: Диви Ролята На Редактора

en: Save valentis Roles
bg: Запазване На Диви Роли

en: Using the valentis Role Editor, you can limit the types of actions that can be taken by WordPress users of different roles. This is a great way to limit the functionality available to your customers or guest authors to ensure that they only have the necessary options available to them.
bg: С помощта на Диви ролята на редактор, можете да ограничите видове действия, които могат да бъдат взети на WordPress потребители с различни роли. Това е чудесен начин да се ограничи функции, достъпни за Вашите клиенти или поканени авторите, за да се гарантира, че те не само имат необходимите опции, достъпни за тях.

en: Reset Roles
bg: Отменя Роли

en: All of your current role settings will be set to defaults. Do you wish to proceed?
bg: Всички текущи настройки на роли ще бъдат инсталирани по подразбиране. Наистина ли искате да продължите?

en: no
bg: няма

note: translators: 1: date, 2: time
en: on %1$s at %2$s
bg: на %1$s при %2$s

en: (Edit)
bg: (Редактиране)

en: Reply
bg: Отговор

en: Your comment is awaiting moderation.
bg: Коментарът ви очаква модериране

en: Enable Visual Builder
bg: Разрешете Визуален Builder

en: Built For Any
bg: Изграден за всички

en: Built For
bg: Изграден за

en: Global Layout
bg: Глобално оформление

en: Standard
bg: Стандартно

en: Homepage Basic
bg: Основна начална страница

en: Homepage Shop
bg: Начална страница на магазин

en: Homepage Portfolio
bg: Начална страница на портфолио

en: Homepage Company
bg: Начална страница на компания

en: Homepage Corporate
bg: Начална страница за корпоративна информация

en: Homepage Extended
bg: Разширена начална страница

en: Page Fullwidth
bg: Page пълна ширина

en: Page Right Sidebar
bg: Page Право на страничната лента

en: Page Dual Sidebars
bg: Страница Dual Странични ленти

en: Portfolio Grid
bg: Портфейл

en: Portfolio 1 Column
bg: Портфолио 1 Колона

en: Portfolio Fullwidth Carousel
bg: Въртележка с портфолио с пълна ширина

en: Portfolio Fullwidth Grid
bg: Мрежа за портфолио с пълна ширина

en: Project Extended
bg: Разширен проект

en: Project Extended 2
bg: Разширяване на проект 2

en: Blog Masonry
bg: Основи на блока

en: Blog Standard
bg: Стандартен блог

en: Shop Basic
bg: Основен магазин

en: Shop Extended
bg: Разширен магазин

en: Splash Page
bg: Първоначална страница с приветствие

en: Maintenance Mode
bg: Режим за поддръжка

en: Coming Soon
bg: Очаквайте скоро...

en: Landing Page
bg: Начална страница

en: About Me
bg: За мен

en: About Us
bg: За нас

en: Contact Us
bg: Свържете се с нас

en: Our Team
bg: Нашият екип

en: Creative Agency
bg: Креативна агенция

en: Sales Page
bg: Продажби

en: Case Study
bg: Конкретен пример

en: Product Features
bg: Характеристики на продукта

en: Image
bg: Изображение

en: Left To Right
bg: Отляво надясно

en: Right To Left
bg: Отдясно наляво

en: Top To Bottom
bg: Отгоре надолу

en: Bottom To Top
bg: Отдолу нагоре

en: Fade In
bg: Преход

en: No Animation
bg: Без анимация

en: Image URL
bg: URL на изображение

en: Choose an Image
bg: Изберете изображение

en: Set As Image
bg: Задайте като изображение

en: Upload your desired image, or type in the URL to the image you would like to display.
bg: Качете желаното изображение или въведете URL на изображението, което бихте искали да покажете.

en: Image Alternative Text
bg: Алтернативен текст на изображението

en: This defines the HTML ALT text. A short description of your image can be placed here.
bg: Това определя алтернативния текст на изображението Кратко описание на изображението може да бъдат поставено тук.

en: Image Title Text
bg: Текст на заглавието на изображението

en: This defines the HTML Title text.
bg: Това определя текста на HTML заглавието.

en: Open in Lightbox
bg: Отворите в лайтбокс

en: Here you can choose whether or not the image should open in Lightbox. Note: if you select to open the image in Lightbox, url options below will be ignored.
bg: Тук можете да изберете дали изображението трябва да се отвори в Lightbox. Забележка: ако изберете да отворите изображението в Lightbox, URL опциите по-долу ще бъдат игнорирани.

en: Link URL
bg: Линк URL

en: If you would like your image to be a link, input your destination URL here. No link will be created if this field is left blank.
bg: Ако искате вашето изображение да бъде линк, въведете URL на вашето местоназначение тук. Няма да бъде създаден линк, ако това поле бъде оставено празно.

en: Url Opens
bg: URL се отваря

en: In The Same Window
bg: В същия прозорец

en: In The New Tab
bg: В новия раздел

en: Here you can choose whether or not your link opens in a new window
bg: Тук можете да изберете дали вашият линк да се отваря в нов прозорец

en: Image Overlay
bg: Насложено изображение

en: If enabled, an overlay color and icon will be displayed when a visitors hovers over the image
bg: Ако е разрешен, овърлей цветът и иконата ще се показват когато посетителят посочи върху изображението

en: Overlay Icon Color
bg: Цвят на иконата за насложено изображение

en: Here you can define a custom color for the overlay icon
bg: Тук можете да определите цвят по избор за иконата за наслагване

en: Hover Overlay Color
bg: Преместване На Наслагване На Цветове

en: Here you can define a custom color for the overlay
bg: Тук можете да определите цвят по избор за наслагването

en: Hover Icon Picker
bg: Преместете Иконата Picker

en: Here you can define a custom icon for the overlay
bg: Тук можете да определите икона по избор за наслагването

en: Animation
bg: Анимация

en: This controls the direction of the lazy-loading animation.
bg: Това контролира посоката на анимацията.

en: Remove Space Below The Image
bg: Махни интервала под изображението

en: Here you can choose whether or not the image should have a space below it.
bg: Тук можете да изберете дали изображението трябва да има интервал под него.

en: Image Alignment
bg: Подравняване На Изображение

en: Here you can choose the image alignment.
bg: Тук можете да зададете изображението.

en: Image Max Width
bg: Максимална Ширина На Изображението

en: Force Fullwidth
bg: Силата На Полноширинный

en: Always Center Image On Mobile
bg: Винаги Център На Изображения Към Мобилен

en: Disable on
bg: Изключване на

en: Phone
bg: Телефон

en: This will disable the module on selected devices
bg: Това ще забрани модула на избраното устройство

en: Admin Label
bg: Етикет на администратор

en: This will change the label of the module in the builder for easy identification.
bg: Това ще се промени етикета на модула в инструмента за създаване за лесна идентификация.

en: Gallery
bg: Галерия

en: Caption
bg: Надпис

en: Title
bg: Заглавие

en: Gallery Item
bg: Галерия Точки

en: Overlay
bg: Налагане на

en: Overlay Icon
bg: Бележка

en: Gallery Item Title
bg: Галерия Заглавие Елемент

en: Gallery Item Caption
bg: Надпис за елемент от галерия

en: Gallery Pagination
bg: Страниране на галерия

en: Pagination Active Page
bg: Активна страница страниране

en: Gallery Images
bg: Галерия със снимки

en: Slider
bg: Плъзгач

en: Grid
bg: Мрежа

en: Toggle between the various blog layout types.
bg: Превключвайте между различните видове оформления за блог.

en: Images Number
bg: Номер на изображенията

en: Define the number of images that should be displayed per page.
bg: Определете броя изображения, които трябва да бъдат показани на страница.

en: Show Title and Caption
bg: Покажи заглавие и надпис

en: Here you can choose whether to show the images title and caption, if the image has them.
bg: Тук можете да изберете дали да покажете заглавието и надписа на изображенията, ако изображението има такива.

en: Show Pagination
bg: Покажи номериране на страници

en: Enable or disable pagination for this feed.
bg: Включи или изключи номерирането на страници за този канал.

en: Dark
bg: Тъмно

en: Light
bg: Светло

en: Here you can choose whether your text should be light or dark. If you are working with a dark background, then your text should be light. If your background is light, then your text should be set to dark.
bg: Тук можете да изберете дали вашият текст да е светъл или тъмен. Ако работите с тъмен фон, текстът трябва да е светъл. Ако вашата фон е светъл, текстът трябва да е тъмен.

en: Automatic Animation
bg: Автоматична анимация

en: If you would like the slider to slide automatically, without the visitor having to click the next button, enable this option and then adjust the rotation speed below if desired.
bg: Ако искате плъзгачът да се плъзга автоматично, без на посетителя да се налага да кликва върху бутона Напред, разрешете тази опция, след което настройте скоростта на въртене по-долу, ако желаете.

en: Automatic Animation Speed (in ms)
bg: Скорост на автоматичната анимация (в милисекунди)

en: Here you can designate how fast the slider fades between each slide, if 'Automatic Animation' option is enabled above. The higher the number the longer the pause between each rotation.
bg: Тук можете да определи колко бързо плъзгачът избледнява между всеки слайд, ако опцията "Автоматична анимация" е активирана по-горе. Колкото по-високо е числото, толкова по-дълга е паузата между всяко завъртане.

en: Zoom Icon Color
bg: Увеличение На Цвета На Иконата

en: Video
bg: Видео

en: Video Icon
bg: Иконата На Видео

en: Video MP4/URL
bg: Видео .MP4 URL

en: Upload a video
bg: Качете видео

en: Choose a Video MP4 File
bg: Изберете видео .MP4 файл

en: Set As Video
bg: Задайте като видео

en: Upload your desired video in .MP4 format, or type in the URL to the video you would like to display
bg: Качете желаното от вас видео в .MP4 формат или въведете URL за видеото, което искате да покажете.

en: Video Webm
bg: Видео .WEBM

en: Choose a Video WEBM File
bg: Изберете Video .WEBM файл

en: Upload the .WEBM version of your video here. All uploaded videos should be in both .MP4 .WEBM formats to ensure maximum compatibility in all browsers.
bg: Качете .WEBM версията на вашето видео тук. Всички качени видео клипове трябва да бъдат качени във формати .MP4 и .WEBM, за да се гарантира максимална съвместимост с всички браузъри.

en: Image Overlay URL
bg: URL за насложено изображение

en: Upload your desired image, or type in the URL to the image you would like to display over your video. You can also generate a still image from your video.
bg: Качете желаното изображение или напишете URL в изображението, което бихте искали да покажете над вашето видео. От вашето видео също можете да генерирате неподвижно изображение.

en: Play Icon Color
bg: Иконата На Възпроизвеждане На Цветовете

en: Video Slider
bg: Плъзгач за видео

en: Play Button
bg: Бутон "Play"

en: Thumbnail Item
bg: Скица Елемент

en: Slider Arrows
bg: Стрелки на плъзгач

en: Display Image Overlays on Main Video
bg: Покажи насложени изображения върху основното видео

en: Hide
bg: Скрий

en: Show
bg: Покажи

en: This option will cover the player UI on the main video. This image can either be uploaded in each video setting or auto-generated by valentis.
bg: Тази опция ще покрие интерфейса на плейъра на основното видео. Това изображение може или да бъде качено във всяка видео настройка или автоматично генерирано от valentis.

en: Arrows
bg: Стрелки

en: Show Arrows
bg: Покажи стрелките

en: Hide Arrows
bg: Скрий стрелките

en: This setting will turn on and off the navigation arrows.
bg: Тази настройка ще включва и изключва стрелките за навигация.

en: Slider Controls
bg: Управления на плъзгача

en: Use Thumbnail Track
bg: Използвайте Проследяване на миниатюра

en: Use Dot Navigation
bg: Използвайте Навигация чрез точки

en: This setting will let you choose to use the thumbnail track controls below the slider or dot navigation at the bottom of the slider.
bg: Тази настройка ще ви позволи да изберете да използвате управленията за проследяване на миниатюра под плъзгача или навигация на точка в долната част на плъзгача.

en: Slider Controls Color
bg: Цвят на управления на плъзгача

en: This setting will make your slider controls either light or dark in color. Slider controls are either the arrows on the thumbnail track or the circles in dot navigation.
bg: Тази настройка ще направи управленията на вашия плъзгач светли или тъмни на цвят. Управленията на плъзгача са или стрелките на проследяването на миниатюра, или кръгчетата в навигацията чрез точки.

en: Thumbnail Overlay Color
bg: Скица, Наслагване На Цветове

en: New Video
bg: Ново видео

en: Video Settings
bg: Видео настройки

en: This will change the label of the video in the builder for easy identification.
bg: Това ще промени етикета на видеото в инструмента за създаване за лесна идентификация.

en: Slider Arrows Color
bg: Цвят на стрелките на плъзгача

en: This setting will make your slider arrows either light or dark in color.
bg: Тази настройка ще направи стрелките на вашия плъзгач с по-светъл или по-тъмен цвят.

en: Header
bg: Заглавие

en: Here you can choose the value of your text. If you are working with a dark background, then your text should be set to light. If you are working with a light background, then your text should be dark.
bg: Тук можете да изберете стойността за вашия текст. Ако работите с тъмен фон, трябва да настроите текста да е светъл. Ако работите със светъл фон, трябва да настроите текста да е тъмен.

en: Text Orientation
bg: Ориентация на текста

en: This controls the how your text is aligned within the module.
bg: Това управлява как вашият текст е подравнен в модула.

en: Here you can create the content that will be used within the module.
bg: Тук можете да създавате съдържание, което ще се използва в рамките на модула.

en: Max Width
bg: Максимална Ширина

en: Blurb
bg: Отправка

en: Body
bg: Тяло

en: Blurb Image
bg: Кратко Изображението

en: Blurb Title
bg: Кратко Заглавие

en: Blurb Content
bg: Кратко Съдържание

en: The title of your blurb will appear in bold below your blurb image.
bg: Заглавието на вашата отправка ще се появи в получер шрифт под  изображението за вашата отправка.

en: Url
bg: URL

en: If you would like to make your blurb a link, input your destination URL here.
bg: Ако искате да направите вашата отправка като линк, въведете URL на вашата дестинация тук.

en: Use Icon
bg: Използвайте икона

en: Here you can choose whether icon set below should be used.
bg: Тук можете да изберете дали трябва да се използва иконата, зададена по-долу.

en: Icon
bg: Икона

en: Choose an icon to display with your blurb.
bg: Изберете икона, която да бъде покаже с вашата отправка.

en: Icon Color
bg: Цвят на иконата

en: Here you can define a custom color for your icon.
bg: Тук можете да зададете персонализиран цвят за вашата икона.

en: Circle Icon
bg: Икона в окръжност

en: Here you can choose whether icon set above should display within a circle.
bg: Тук можете да изберете дали иконата, зададена по-горе, да се покаже в окръжност.

en: Circle Color
bg: Цвят на окръжността

en: Here you can define a custom color for the icon circle.
bg: Тук можете да зададете персонализиран цвят за иконата в окръжност.

en: Show Circle Border
bg: Покажи граница на окръжността

en: Here you can choose whether if the icon circle border should display.
bg: Тук можете да изберете дали да се показва границата на иконата в окръжност.

en: Circle Border Color
bg: Цвят на границата на окръжността

en: Here you can define a custom color for the icon circle border.
bg: Тук можете да зададете персонализиран цвят за границата на иконата в окръжност.

en: Upload an image to display at the top of your blurb.
bg: Качете снимка за показване в горната част на вашата отправка.

en: Image Alt Text
bg: Алтернативен текст на изображението

en: Define the HTML ALT text for your image here.
bg: Тук дефинирайте алтернативен текст за вашето изображение.

en: Image/Icon Placement
bg: Изображение/Разположение на икона

en: Here you can choose where to place the icon.
bg: Тук можете да изберете къде да се постави иконата.

en: Image/Icon Animation
bg: Анимация на изображение/икона

en: This will control how your blurb text is aligned.
bg: Това ще управлява как е подравнен текста на вашата отправка

en: Input the main text content for your module here.
bg: Тук въведете основното съдържание на вашия модул.

en: Use Icon Font Size
bg: Използване На Иконата На Шрифта, Размера На

en: Icon Font Size
bg: Иконата Размера На Шрифта

en: Tabs
bg: раздели

en: Tab
bg: Раздел

en: Tabs Controls
bg: Елементи За Управление На Разделите

en: Active Tab
bg: Активен Раздел

en: Tabs Content
bg: Съдържание на разделите

en: Active Tab Background Color
bg: Цвета На Фона На Активен Раздел

en: Inactive Tab Background Color
bg: Неактивните Раздели Цвят На Фона

en: New Tab
bg: Нов раздел

en: Tab Settings
bg: Настройки на раздела

en: The title will be used within the tab button for this tab.
bg: Заглавието ще бъде използвано в рамките на бутона за раздела за този раздел.

en: Slide
bg: Слайд

en: Button
bg: Бутон

en: Slide Description
bg: Описание На Слайда

en: Slide Title
bg: Слайд-Титлата

en: Slide Button
bg: Плъзнете Бутона

en: Slide Controllers
bg: Слайд Контролери

en: Slide Active Controller
bg: Слайд Активен Контролер

en: Slide Image
bg: Изображение за слайд

en: Slide Arrows
bg: Плъзгащи стрелки

en: Show Controls
bg: Показване на контроли

en: This setting will turn on and off the circle buttons at the bottom of the slider.
bg: Тази настройка ще включва и изключва кръглите бутони в долната част на плъзгача.

en: Continue Automatic Slide on Hover
bg: Продължи Автоматично слайд, когато курсора

en: Turning this on will allow automatic sliding to continue on mouse hover.
bg: Завъртайки това ще позволи на автоматични плъзгащи се продължи с мишката.

en: Use Parallax effect
bg: Използването на Паралакса ефект

en: Enabling this option will give your background images a fixed position as you scroll.
bg: Активирането на тази опция ще даде на фоновите ви изображения фиксирано положение при превъртане.

en: Parallax method
bg: Паралакс метод

en: Define the method, used for the parallax effect.
bg: Определете метода, използван за паралакс ефект.

en: Remove Inner Shadow
bg: Премахване На Вътрешната Сянка

en: Background Image Position
bg: Фоново Изображение Позиция

en: Top Left
bg: Горе В Ляво

en: Top Center
bg: Отгоре На Центъра

en: Top Right
bg: Горе Вдясно

en: Center Right
bg: Център Права

en: Center Left
bg: Вляво, В Центъра

en: Bottom Left
bg: Долу В Ляво

en: Bottom Center
bg: Долу В Центъра

en: Bottom Right
bg: Долу Вдясно

en: Background Image Size
bg: Фоново Изображение Размер

en: Fit
bg: Идеални

en: Actual Size
bg: Жилищна Площ

en: Top Padding
bg: Отстъп На Върха

en: Bottom Padding
bg: Подложка На Дъното

en: Hide Content On Mobile
bg: Скриване На Съдържание Mobile

en: Hide CTA On Mobile
bg: Скрий условия за ползване на мобилен

en: Show Image / Video On Mobile
bg: Показване На Изображения / Видео На Мобилен

en: New Slide
bg: Нов слайд

en: Slide Settings
bg: Настройки на слайда

en: Slide Description Container
bg: Добавете Кутия за Описание

en: Heading
bg: Заглавие

en: Define the title text for your slide.
bg: Определете текста за бутона за плъзгане

en: Button Text
bg: Текст на бутона

en: Define the text for the slide button
bg: Определете текста за бутона за плъзгане

en: Button URL
bg: URL на бутона

en: Input a destination URL for the slide button.
bg: Въведете URL на дестинацията за плъзгащия се бутон.

en: Cover
bg: Корица

en: Use the color picker to choose a background color for this module.
bg: Използвайте инструмента за избор на цвят, за да изберете фонов цвят за този модул.

en: Choose a Slide Image
bg: Изберете изображение за слайд

en: Set As Slide Image
bg: Определете како изображение за слайд

en: If defined, this slide image will appear to the left of your slide text. Upload an image, or leave blank for a text-only slide.
bg: Ако е определен, това изображение за слайд ще се появи отляво на текста на вашия слайд. Качете изображение или оставете празно за слайд само с текст.

en: Use Background Overlay
bg: Използване на овърлея на фона

en: yes
bg: да

en: When enabled, a custom overlay color will be added above your background image and behind your slider content.
bg: Когато е разрешен, овърлей цвят по избор ще бъде добавен над фоновото изображение и зад съдържанието на плъзгача.

en: Background Overlay Color
bg: Фон Наслагване На Цветове

en: Use the color picker to choose a color for the background overlay.
bg: Използване на избор на цвят за избиране на цвят за овърлей на фона

en: Use Text Overlay
bg: Използване на текст овърлей

en: When enabled, a background color is added behind the slider text to make it more readable atop background images.
bg: Когато е разрешен, цвят на фона се добавя зад текста на плъзгача, за да бъде по-четлив върху фоновите изображения.

en: Text Overlay Color
bg: Цвят на текст овърлей

en: Use the color picker to choose a color for the text overlay.
bg: Използване на избор на цвят за избиране на цвят за овърлей на текста.

en: Slide Image Vertical Alignment
bg: Вертикално подравняване на изображение на слайд

en: This setting determines the vertical alignment of your slide image. Your image can either be vertically centered, or aligned to the bottom of your slide.
bg: Тази настройка определя вертикалното подравняване на изображението на вашия слайд. Изображението може да бъде или вертикално центрирано, или подравнено с долната част на слайда.

en: Slide Video
bg: Слайд с видео

en: If defined, this video will appear to the left of your slide text. Enter youtube or vimeo page url, or leave blank for a text-only slide.
bg: Ако е определено, това видео ще се появи отляво на текста на вашия слайд. Въведете URL за страницата на Youtube или Vimeo или оставете празно за текстов слайд.

en: If you have a slide image defined, input your HTML ALT text for the image here.
bg: В случай че имате определен слайд с изображение, тук въведете алтернативен текст за изображението.

en: Here you can choose whether your text is light or dark. If you have a slide with a dark background, then choose light text. If you have a light background, then use dark text.
bg: Тук можете да изберете дали вашият текст да е светъл или тъмен. Ако имате слайд с тъмен фон, изберете светъл текст. Ако имате светъл фон, използвайте тъмен текст.

en: Background Video MP4
bg: Фоново видео .MP4

en: Choose a Background Video MP4 File
bg: Изберете файл с фоново видео .MP4

en: Set As Background Video
bg: Задайте като фоново видео

en: All videos should be uploaded in both .MP4 .WEBM formats to ensure maximum compatibility in all browsers. Upload the .MP4 version here. <b>Important Note: Video backgrounds are disabled from mobile devices. Instead, your background image will be used. For this reason, you should define both a background image and a background video to ensure best results.</b>
bg: Всички видео клипове трябва да бъдат качени във формати .MP4 и .WEBM, за да се гарантира максимална съвместимост с всички браузъри. Качете .WEBM версията тук. Важна забележка: Видео фоновете са изключени от мобилните устройства. Вместо това ще бъде използвано вашето фоново изображение. Поради тази причина трябва да дефинирате както фоново изображение, така и фоново видео, за да гарантирате най-добрите резултати.

en: Background Video Webm
bg: Фоново видео .WEBM

en: Choose a Background Video WEBM File
bg: Изберете .WEBM файл за фоново видео

en: All videos should be uploaded in both .MP4 .WEBM formats to ensure maximum compatibility in all browsers. Upload the .WEBM version here. <b>Important Note: Video backgrounds are disabled from mobile devices. Instead, your background image will be used. For this reason, you should define both a background image and a background video to ensure best results.</b>
bg: Всички видео клипове трябва да бъдат качени във формати .MP4 и .WEBM, за да се гарантира максимална съвместимост с всички браузъри. Качете .WEBM версията тук. Важна забележка: Видео фоновете са изключени от мобилните устройства. Вместо това ще бъде използвано вашето фоново изображение. Поради тази причина трябва да дефинирате както фоново изображение, така и фоново видео, за да гарантирате най-добрите резултати.

en: Background Video Width
bg: Ширина на фоново видео

en: In order for videos to be sized correctly, you must input the exact width (in pixels) of your video here.
bg: За да могат видеоклиповете да бъдат оразмерени правилно, трябва да въведете точната ширина (в пиксели) на вашето видео тук.

en: Background Video Height
bg: Височина на фоново видео

en: In order for videos to be sized correctly, you must input the exact height (in pixels) of your video here.
bg: За да може видеоклиповете да бъдат оразмерени правилно, трябва да въведете точната височина (в пиксели) на вашето видео тук.

en: Pause Video
bg: Поставете видеото на пауза

en: Allow video to be paused by other players when they begin playing
bg: Разрешете видеото да бъде поставено на пауза от други хора, когато те започват да го възпроизвеждат

en: Input your main slide text content here.
bg: Въведете текстовото съдържание на основния си слайд тук.

en: Arrows Custom Color
bg: Стрелките Обичай Цвят

en: Dot Nav Custom Color
bg: Точка Навигация Потребителски Цвят

en: This will change the label of the slide in the builder for easy identification.
bg: Това ще доведе до промяна на етикета на слайда в строителе за лесна идентификация.

en: Text Overlay Border Radius
bg: Радиус на границата на текст овърлей

en: Post Slider
bg: Плъзгач на публикация

en: Meta
bg: Мета

en: Posts Number
bg: Номер на публикации

en: Choose how many posts you would like to display in the slider.
bg: Изберете колко публикации да се показват в плъзгача.

en: Include Categories
bg: Включи категории

en: Choose which categories you would like to include in the slider.
bg: Изберете кои категории искате да включите в плъзгача.

en: Order By
bg: Подреди по

en: Date: new to old
bg: Дата: нова към стара

en: Date: old to new
bg: Дата: стара към нова

en: Title: a-z
bg: Заглавие: a-z

en: Title: z-a
bg: Заглавие: z-a

en: Random
bg: Произволен

en: Here you can adjust the order in which posts are displayed.
bg: Тук можете да настроите реда на показване на публикациите.

en: Show Read More Button
bg: Показване на бутон Прочети още

en: This setting will turn on and off the read more button.
bg: Тази настройка ще включва и изключва бутона Прочети още.

en: Define the text which will be displayed on "Read More" button. leave blank for default ( Read More )
bg: Дефинирайте текста, който ще се показва на \"Read More\" бутона. Оставете празно за подразбиране (Прочетете повече)

en: Content Display
bg: Показване на съдържание

en: Show Excerpt
bg: Покажи откъс

en: Show Content
bg: Покажи съдържание

en: Showing the full content will not truncate your posts in the slider. Showing the excerpt will only display excerpt text.
bg: Показване на цялото съдържание няма да съкрати вашите публикации в плъзгача. Показването на откъс ще показва само текст на откъса.

en: Use Post Excerpt if Defined
bg: Използвайте откъс от текст, ако е дефинирано

en: Disable this option if you want to ignore manually defined excerpts and always generate it automatically.
bg: Забранете тази опция, ако искате да игнорирате ръчно дефинирани откъси и винаги да ги генерирате автоматично.

en: Automatic Excerpt Length
bg: Дължина на автоматичния откъс

en: Define the length of automatically generated excerpts. Leave blank for default ( 270 )
bg: Дефинирайте дължината на автоматично генерирани откъси. Оставете празно за подразбиране (270)

en: Show Post Meta
bg: Показване на мета на публикацията

en: This setting will turn on and off the meta section.
bg: Тази настройка ще включи и изключи мета раздела.

en: Choose a Background
bg: Изберете фон

en: Upload your desired image, or type in the URL to the image you would like to use as the background for the slider.
bg: Качете желаното изображение или напишете URL адреса на изображението, което искате да използвате като фон на плъзгача.

en: Show Featured Image
bg: Покажи избраното изображение

en: This setting will turn on and off the featured image in the slider.
bg: Тази настройка ще включва и изключва актуалното изображение в плъзгача.

en: Image Placement
bg: Поставяне на изображение

en: Background
bg: Фон

en: Select how you would like to display the featured image in slides
bg: Изберете как искате да се показва актуалното изображение в плъзгачите

en: Show Image On Mobile
bg: Показване на изображение на мобилен телефон

en: by %s
bg: от %s

en: Testimonial
bg: Отзив

en: Testimonial Portrait
bg: Свидетелство Портрет

en: Testimonial Description
bg: Описание На Върха

en: Testimonial Author
bg: На Върха Авторът

en: Testimonial Meta
bg: На Върха На Мета

en: Author Name
bg: Име на автор

en: Input the name of the testimonial author.
bg: Въведете името на автора на препоръката.

en: Job Title
bg: Длъжност

en: Input the job title.
bg: Въведете наименованието на длъжността.

en: Company Name
bg: Име на фирмата

en: Input the name of the company.
bg: Въведете името на фирмата.

en: Author/Company URL
bg: URL на автор/фирма

en: Input the website of the author or leave blank for no link.
bg: Въведете уебсайта на автора или оставете празно за никакъв линк.

en: URLs Open
bg: Отворени URLs

en: Choose whether or not the URL should open in a new window.
bg: Изберете дали или не URL трябва да се отваря в нов прозорец.

en: Portrait Image URL
bg: URL на портретно изображение

en: Quote Icon
bg: Икона за цитат

en: Visible
bg: Видима

en: Hidden
bg: Скрита

en: Choose whether or not the quote icon should be visible.
bg: Изберете дали иконата за цитат трябва да се вижда.

en: Use Background Color
bg: Използване на фонов цвят

en: Here you can choose whether background color setting below should be used or not.
bg: Тук можете да изберете дали да се използва настройката за фонов цвят по-долу.

en: Here you can define a custom background color for your CTA.
bg: Тук можете да зададете персонализиран фонов цвят за вашата подканваща фраза.

en: This will adjust the alignment of the module text.
bg: Това направи корекция на текста на модула.

en: Quote Icon Color
bg: Цитат На Иконата Цвят

en: Portrait Border Radius
bg: Портрет Радиус На Границата

en: Portrait Width
bg: Портрет На Широчина

en: Portrait Height
bg: Портрет На Височина

en: Pricing Tables
bg: Таблица На Цените

en: Pricing Table
bg: Ценова таблица

en: Pricing Heading
bg: Заглавие Ценообразуване

en: Pricing Title
bg: Цени Име

en: Pricing Subtitle
bg: Субтитър цена

en: Pricing Top
bg: Топ Цени

en: Price
bg: Цена

en: Currency
bg: Валута

en: Frequency
bg: Честота

en: Pricing Content
bg: Цени Съдържание

en: Pricing Item
bg: Артикул цена

en: Excluded Item
bg: Изключен артикул

en: Pricing Button
bg: Цена Бутон

en: Featured Table
bg: Препоръчани Таблица

en: Subheader
bg: Подзаглавието

en: Currency &amp; Frequency
bg: Замяна &амп; Честота

en: Featured Table Background Color
bg: Показан Цвят На Фона На Таблицата

en: Table Header Background Color
bg: Таблицата Цвят На Фона На Заглавието

en: Featured Table Header Background Color
bg: Препоръчани Цвета На Фона На Таблицата На Заглавната Част

en: Featured Table Header Text Color
bg: Препоръчани Таблица Заглавието Цвят На Текста

en: Featured Table Subheader Text Color
bg: Препоръчани Таблица Подзаголовка Цвят На Текста

en: Featured Table Price Color
bg: Препоръчани Таблица Цената Цвят

en: Featured Table Body Text Color
bg: Препоръчани Тяло На Таблица Цвят На Текста

en: Show Bullet
bg: Покажи Куршуми

en: Bullet Color
bg: Цвят Куршум

en: Featured Table Bullet Color
bg: Таблица С Препоръчителни Цветове Куршуми

en: Remove Featured Table Drop Shadow
bg: Изтриете Featured Таблица Сянка

en: Center List Items
bg: Център За Елементите На Списъка

en: New Pricing Table
bg: Нова ценова таблица

en: Pricing Table Settings
bg: Настройки на ценова таблица

en: Make This Table Featured
bg: Направи тази таблица акцентирана

en: Featuring a table will make it stand out from the rest.
bg: Акцентирането на таблица ще я открои от останалите.

en: Define a title for the pricing table.
bg: Определете заглавие за ценовата таблица

en: Subtitle
bg: Подзаглавие

en: Define a sub title for the table if desired.
bg: Ако желаете, определете подзаглавие на таблицата.

en: Input your desired currency symbol here.
bg: Въведете желания символ за валута тук.

en: Per
bg: За

en: If your pricing is subscription based, input the subscription payment cycle here.
bg: Ако ценообразуването ви е с абонамент, въведете цикъла на плащане за абонамент тук.

en: Input the value of the product here.
bg: Въведете стойността на продукта тук.

en: Input the destination URL for the signup button.
bg: Въведете URL на дестинацията за за бутона за регистрация.

en: Adjust the text used from the signup button.
bg: Регулиране на текста, използван от бутона за регистрация.

en: Input a list of features that are/are not included in the product. Separate items on a new line, and begin with either a + or - symbol:
bg: Въведете списък с характеристики, които са/не са включени в продукта. Отделни елементи на нов ред, и да започне или със символ  "+", или с "-"

en: Included option
bg: Включена опция

en: Excluded option
bg: Изключена опция

en: Excluded Item Color
bg: Изключен Цвят на Артикул

en: Call To Action
bg: Призив за действие

en: Promo Description
bg: Промо Описание

en: Promo Button
bg: Промо Бутон

en: Promo Title
bg: Промо заглавие

en: Input your value to action title here.
bg: Тук въведете стойността на призива за действие

en: Input the destination URL for your CTA button.
bg: Въведете URL на дестинацията за бутона за призива за действие .

en: Input your desired button text, or leave blank for no button.
bg: Въведете желания текста за бутона, или оставете празно за без бутон.

en: Input the destination URL for your button.
bg: Въвеждане на URL дестинацията за вашия бутон

en: Input your desired button text.
bg: Въвеждане на желания текст на бутона

en: Button alignment
bg: Разположение на бутона

en: Here you can define the alignemnt of Button
bg: Тук можете да дефинирате разположението на бутона

en: Audio
bg: Аудио

en: Audio Cover Art
bg: Аудио Корица

en: Audio Content
bg: Аудио Съдържание

en: Audio Title
bg: Аудио заглавие

en: Audio Meta
bg: Мета Аудио

en: Player Buttons
bg: Бутони на плейъра

en: Player Timer
bg: Таймер на плейъра

en: Player Sliders
bg: Плъзгачи на плейъра

en: Player Sliders Current
bg: Плъзгачи на плейъра текущи

en: Upload an audio file
bg: Качване на аудио файл

en: Choose an Audio file
bg: Изберете аудио файл

en: Set As Audio for the module
bg: Определете Като Аудио за модула

en: Define the audio file for use in the module. To remove an audio file from the module, simply delete the URL from the settings field.
bg: Задайте аудио файла за използване в модула. За да премахнете аудио файл от модула, просто да изтрийте URL от полето с настройки.

en: Define a title.
bg:  Определете заглавие.

en: Artist Name
bg: Има на изпълнител

en: Define an artist name.
bg: Определете име на изпълнител.

en: Album name
bg: Име на албум

en: Define an album name.
bg: Определете име на албума.

en: Cover Art Image URL
bg: URL на изображение на обложка

en: Define a custom background color for your module, or leave blank to use the default color.
bg: Дефинирайте потребителски цвят на фона за вашия модул, или оставете празно, за да използвате цвета по подразбиране.

en: Email Optin
bg: Напиши Оптин

en: Subscribe
bg: Абониране

en: Newsletter Description
bg: Информационен Бюлетин Описание

en: Newsletter Form
bg: Бюлетин Форма

en: Newsletter Fields
bg: Полета на бюлетина

en: Newsletter Button
bg: Бюлетин Бутон

en: Select the list
bg: Избери списъка

en: Service Provider
bg: Доставчик на услуга

en: Here you can choose a service provider.
bg: Тук можете да изберете доставчик на услуги.

en: Feed Title
bg: Заглавие на информационния канал

en: Enter <a href="%1$s" target="_blank">Feed Title</a>.
bg: Въведете <a href="%1$s" target="_blank">Feed Title</a>.

en: MailChimp lists
bg: MailChimp списъци

en: Here you can choose MailChimp list to add customers to. If you don't see any lists here, you need to make sure MailChimp API key is set in %1$s and you have at least one list on a MailChimp account. If you added new list, but it doesn't appear here, activate 'Regenerate MailChimp Lists' option in %1$s.%2$s
bg: Тук можете да изберете MailChimp списък, към който да добавяте клиенти. Ако не виждате списъци, трябва да се убедите дали ключът MailChimp API е поставен в %1$s и имате най-малко  списък в  MailChimp акаунта. Ако сте добавили нов списък, но той не се показва тук, активирайте опцията ‘Регенериране на MailChimp списъци’ в %1$s.%2$s

en: valentis Plugin Options
bg: Опции на valentis добавката

en: Don't forget to disable it once the list has been regenerated.
bg: Не забравяйте да го забраните след като списъкът е бил регенериран.

en: Aweber lists
bg: Aweber списъци

en: Here you can choose Aweber list to add customers to. If you don't see any lists here, you need to make sure Aweber is set up properly in %1$s and you have at least one list on a Aweber account. If you added new list, but it doesn't appear here, activate 'Regenerate Aweber Lists' option in %1$s.%2$s
bg: Тук можете да изберете Aweber списък, към който да добавите клиенти. Ако не виждате списъци, трябва да се убедите дали Aweber е настроен правилно в %1$s и имате най-малко един ък в  Aweber акаунта. Ако сте добавили нов списък, но той не се показва тук, активирайте опцията "Регенериране на Aweber списъци" в %1$s.%2$s

en: Choose a title of your signup box.
bg: Изберете заглавие на вашата кутия за регистрация.

en: Here you can change the text used for the signup button.
bg: Тук можете да промените текста, използван за бутона за регистрация.

en: Here you can adjust the alignment of your text.
bg: Тук можете да регулирате подравняването на текста.

en: Form Field Background Color
bg: Полето На Формата На Цвета На Фона

en: Form Field Text Color
bg: Поле На Форма, Цвят На Текста

en: Focus Background Color
bg: Фокус Цвят На Фона

en: Focus Text Color
bg: Фокус Цвят На Текста

en: Use Focus Border Color
bg: Използване На Фокус-Цвят На Рамката

en: Focus Border Color
bg: Фокус Цвят На Рамката

en: Login Description
bg: Описание вход

en: Login Form
bg: Формуляр вход

en: Login Fields
bg: Полета вход

en: Login Button
bg: Бутон вход

en: Choose a title of your login box.
bg: Изберете заглавие на вашето поле за вход.

en: Redirect To The Current Page
bg: Пренасочване към текущата страница

en: Here you can choose whether the user should be redirected to the current page.
bg: Тук можете да изберете дали потребителят трябва да бъде пренасочен към текущата страница.

en: Logged in as %1$s
bg: Влезли сте като %1$s

en: Portfolio
bg: Портфолио

en: Portfolio Image
bg: Портфолио На Изображението

en: Portfolio Title
bg: Заглавие на портфолио

en: Portfolio Post Meta
bg: Портфолио Мета

en: Choose your desired portfolio layout style.
bg: Изберете желания от вас стил на оформление за портфолиото

en: Define the number of projects that should be displayed per page.
bg: Определете броя на проектите, които да бъдат показани на страница.

en: Select the categories that you would like to include in the feed.
bg: Изберете категориите, които бихте искали да включите в информационния канал.

en: Show Title
bg: Покажи заглавието

en: Turn project titles on or off.
bg: Включи или изключи заглавия на проекти.

en: Show Categories
bg: Покажи категории

en: Turn the category links on or off.
bg: Включи или изключи линковете за категория.

en: &laquo; Older Entries
bg: &laquo; По-стари записи

en: Next Entries &raquo;
bg: Следващи записи &raquo;

en: Filterable Portfolio
bg: Портфолио, което може да се филтрира

en: Filter
bg: Филтър

en: Portfolio Filters
bg: Портфолио Филтри

en: Active Portfolio Filter
bg: Активен Портфейл Филтър

en: Portfolio Pagination
bg: Страниране портфолио

en: Bar Counters
bg: Броячи на лентата

en: Bar Counter
bg: Бар Стойка

en: Percent
bg: Процент

en: Counter Title
bg: Брояч Титлата

en: Counter Container
bg: Брояч Контейнер

en: Counter Amount
bg: Брояч На Суми

en: This will adjust the color of the empty space in the bar (currently gray).
bg: Това ще коригира цвета на празното пространство в лентата (в момента сиво).

en: Bar Background Color
bg: Фонов цвят на лентата

en: This will change the fill color for the bar.
bg: Това ще се промени цвета на запълване на лентата.

en: Use Percentages
bg: Използвате Лихви

en: Bar Top Padding
bg: Бар На Горния Ред

en: Bar Bottom Padding
bg: Бар Подложка На Дъното

en: Border Radius
bg: Радиус На Границата

en: New Bar Counter
bg: Нов брояч на лентата

en: Bar Counter Settings
bg: Настройки на брояча на лентата

en: Input a title for your bar.
bg: Въведете заглавие за вашата лента.

en: Define a percentage for this bar.
bg: Определете процент за тази лента.

en: Label Color
bg: Цвят На Етикетите

en: Percentage Color
bg: Процент На Цвят

en: Circle Counter
bg: Броячи на окръжността

en: Number
bg: Номер

en: Percent Container
bg: Контейнер процент

en: Circle Counter Title
bg: Кръг Брояч Титлата

en: Percent Text
bg: Текст процент

en: Input a title for the circle counter.
bg: Въведете заглавие за брояча за окръжността.

en: Define a number for the circle counter. (Don't include the percentage sign, use the option below.). <strong>Note: You can use only natural numbers from 0 to 100</strong>
bg: Определете число за брояча за окръжността. (Не включвайте процента знак, използвайте опцията по-долу.). Забележка: Можете да използвате само естествени числа от 0 до 100

en: Percent Sign
bg: Знак за процент

en: Here you can choose whether the percent sign should be added after the number set above.
bg: Тук можете да изберете дали да бъде добавен знак за процента след числото, зададено по-горе.

en: Circle Color Opacity
bg: Цветно Непрозрачност

en: Number Counter
bg: Брояч с числа

en: Number Counter Title
bg: Номер На Борсата Име

en: Input a title for the counter.
bg: Въведете заглавие за брояча за окръжността.

en: Define a number for the counter. (Don't include the percentage sign, use the option below.)
bg: Определете число за брояча. (Не включвайте знака за процент, използвайте опцията по-долу.)

en: Counter Text Color
bg: Цвят на текста на брояча

en: Here you can choose whether your title text should be light or dark. If you are working with a dark background, then your text should be light. If your background is light, then your text should be set to dark.
bg: Тук можете да изберете дали текста на заглавието да е светъл или тъмен. Ако работите с тъмен фон, текстът трябва да е светъл. Ако вашата фон е светъл, текстът трябва да е тъмен.

en: Accordion
bg: Акордеон

en: Toggle
bg: Превключване

en: Open Toggle
bg: Отворете Превключване

en: Toggle Title
bg: Преминете Title

en: Toggle Icon
bg: Иконата Ключ

en: Toggle Content
bg: Смяна На Съдържание

en: Open Toggle Background Color
bg: Отвори Променя Цвета На Фона

en: Open Toggle Text Color
bg: Отваряне На Смяна На Цвета На Текста

en: Closed Toggle Background Color
bg: Затворен Променя Цвета На Фона

en: Closed Toggle Text Color
bg: Затворен Смяна На Цвета На Текста

en: The toggle title will appear above the content and when the toggle is closed.
bg: Превключването на заглавието ще се появи над съдържанието, и когато превключването е затворено.

en: State
bg: Щат

en: Close
bg: Затваряне

en: Open
bg: Отворен

en: Choose whether or not this toggle should start in an open or closed state.
bg: Изберете дали или не това превключване да започне в отворено или затворено състояние.

en: Contact Form
bg: Контактна форма

en: Field
bg: Поле

en: Form Field
bg: Полета

en: Contact Title
bg: Длъжност На Лицето За Контакти

en: Contact Button
bg: Контакт Бутони

en: Form Fields
bg: Полета формуляр

en: Message Field
bg: Поле съобщение

en: Captcha Field
bg: Поле Captcha

en: Captcha Text
bg: Текст Captcha

en: Display Captcha
bg: Покажи Captcha

en: Turn the captcha on or off using this option.
bg: Включете или изключете Captcha, като използвате тази опция.

en: Input the email address where messages should be sent.<br /><br /> Note: email delivery and spam prevention are complex processes. We recommend using a delivery service such as <a href="%1$s">Mandrill</a>, <a href="%2$s">SendGrid</a>, or other similar service to ensure the deliverability of messages that are submitted through this form
bg: Въведете имейл адрес  там, където трябва да се изпращат съобщения. <br /><br /> Забележка: доставката на имейл и предотвратяване на спам са сложен процес. Препоръчваме да използвате услуга за доставка като например <a href="%1$s">Mandrill</a>, <a href="%2$s">SendGrid</a>, или други подобни услуги, за да се осигури доставянето на изпратените чрез този формуляр съобщения

en: Define a title for your contact form.
bg: Определете заглавие за формата за контакт.

en: Message Pattern
bg: Шарка съобщение

en: Here you can define the custom pattern for the email Message. Fields should be included in following format - <strong>%%field_id%%</strong>. For example if you want to include the field with id = <strong>phone</strong> and field with id = <strong>message</strong>, then you can use the following pattern: <strong>My message is %%message%% and phone number is %%phone%%</strong>. Leave blank for default.
bg: Тук можете да дефинирате шарка по избор за имейл съобщението. Полетата трябва да са включени в следния формат - <strong>%%field_id%%</strong>. Например ако искате да включите поле с =  <strong>phone</strong> и поле с id = <strong>message</strong>, тогава можете да използвате следните ern: <strong>My message is %%message%% и телефонният номер е %%phone%%</strong>. Оставете празно за настройка по подразбиране.

en: Enable Redirect URL
bg: Разрешаване на пренасочване URL

en: Redirect users after successful form submission.
bg: Пренасочване на потребители след успешно изпращане на формуляр

en: Redirect URL
bg: Пренасочване URL

en: Type the Redirect URL
bg: Въведете пренасочване URL

en: Success Message
bg: Съобщение за успех

en: Type the message you want to display after successful form submission. Leave blank for default
bg: Въведете съобщението, което искате да се показва след успешно изпращане на формуляра. Оставете празно за настройка по подразбиране

en: Form Background Color
bg: Формата На Цвета На Фона

en: Input Border Radius
bg: Входната Радиус На Границата

en: Make sure you entered the captcha.
bg: Уверете се, че сте въвели captcha.

en: Make sure you fill in all required fields.
bg: Убедете се, че сте попълнили всички необходими полета.

en: Invalid Email.
bg: Невалиден имейл.

en: Please refresh the page and try again.
bg: Моля, презаредете страницата и опитайте отново.

en: New Message From %1$s%2$s
bg: Ново съобщение от %1$s%2$s

en: New Field
bg: Ново поле

en: Field Settings
bg: Настройки поле

en: Field ID
bg: ID на полето

en: Define the unique ID of this field. You should use only English characters without special characters and spaces.
bg: Дефинирайте уникалното  ID на това поле. Трябва да използвате само знаци на английски, без специални знаци и интервали.

en: Input Field
bg: Поле въвеждане

en: Email Field
bg: Имейл поле

en: Textarea
bg: Зона текст

en: Choose the type of field
bg: Изберете типа поле

en: Required Field
bg: Поле, което се изисква

en: Define whether the field should be required or optional
bg: Дефиниране дали полето да е задължително или опционно

en: Make Fullwidth
bg: Направи пълна ширина

en: If enabled, the field will take 100% of the width of the content area, otherwise it will take 50%
bg: Ако е разрешено, това поле ще заеме 100% от ширината на зоната на съдържанието, в противен случай то ще заеме 50%

en: Sidebar
bg: Странична лента

en: Widget
bg: Джаджа

en: Orientation
bg: Ориентация

en: Choose which side of the page your sidebar will be on. This setting controls text orientation and border position.
bg: Изберете от коя страна на страницата ще бъде страничната лента. Тази настройка контролира ориентацията на текста и позицията на границата.

en: Widget Area
bg: Област за графичен компонент

en: Select a widget-area that you would like to display. You can create new widget areas within the Appearances > Widgets tab.
bg: Изберете област за графичен компонент, която искате да покажете. Можете да създавате нови области за графичен компонент в рамките на Външен вид > Раздела Графични компоненти.

en: Remove Border Separator
bg: Премахване На Граници На Сепаратора

en: Divider
bg: Устройства за разделяне

en: Don't Show Divider
bg: Не показвай разделител

en: Show Divider
bg: Покажи разделител

en: Color
bg: Цвят

en: This will adjust the color of the 1px divider line.
bg: Това ще коригира цвета на  разделителната линия от 1px.

en: Visibility
bg: Видима

en: This settings turns on and off the 1px divider line, but does not affect the divider height.
bg: Тази настройка включва и изключва разделителната линия от 1px, но не засяга височината на разделителя.

en: Height
bg: Височина

en: Define how much space should be added below the divider.
bg: Да се определи на колко места трябва да се добавят по-долу делител.

en: Divider Style
bg: Делител Стил

en: Divider Position
bg: Делител Позиция

en: Vertically Centered
bg: Вертикално Центриране

en: Divider Weight
bg: Делител Тегло

en: Hide On Mobile
bg: Скриване На Мобилен

en: Person
bg: Личност

en: Member Image
bg: Член На Изображението

en: Member Description
bg: Член Описание

en: Member Position
bg: Позицията На Член На

en: Member Social Links
bg: Член Социални Връзки

en: Input the name of the person
bg: Въведете името на лицето

en: Position
bg: Позиция

en: Input the person's position.
bg: Въведете позицията на лицето.

en: Facebook Profile Url
bg: URL за Facebook профил

en: Input Facebook Profile Url.
bg: Въведете URL на Facebook профила

en: Twitter Profile Url
bg: URL на Twitter профил

en: Input Twitter Profile Url
bg: Въведете URL на Twitter профила

en: Input Google+ Profile Url
bg: Въведете URL на Google+ профила

en: LinkedIn Profile Url
bg: URL на LinkedIn профила

en: Input LinkedIn Profile Url
bg: Въведете URL на LinkedIn профила

en: Description
bg: Описание

en: Icon Hover Color
bg: Иконата С Мишката Цвят

en: Blog
bg: Блог

en: Post Meta
bg: Публикация На Мета

en: Featured Image
bg: Актуално изображение

en: Read More Button
bg: Бутон Прочетете още

en: Choose how much posts you would like to display per page.
bg: Изберете колко публикации бихте искали да покажете на страница.

en: Choose which categories you would like to include in the feed.
bg: Изберете кои категории бихте искали да включите в информационния канал.

en: Meta Date Format
bg: Формат на датата

en: If you would like to adjust the date format, input the appropriate PHP date format here.
bg: Ако искате да настроите формата за датата, въведете съответния PHP формат за датата тук.

en: This will turn thumbnails on and off.
bg: Това ще се включи и изключи миниатюрите.

en: Showing the full content will not truncate your posts on the index page. Showing the excerpt will only display your excerpt text.
bg: Показването на цялото съдържание няма да се съкрати публикациите ви на индексната страница. Показването само на откъса ще покаже откъса от вашия текст.

en: Here you can define whether to show "read more" link after the excerpts or not.
bg: Показването на цялото съдържание няма да се съкрати публикациите ви на индексната страница. Показването само на откъса ще покаже откъса от вашия текст.

en: Show Author
bg: Покажи автор

en: Turn on or off the author link.
bg: Включете или изключете линка за автора.

en: Show Date
bg: Показване на датата

en: Turn the date on or off.
bg: Включете или изключете линка за автора.

en: Show Comment Count
bg: Показване На Броя Коментари

en: Turn comment count on and off.
bg: На свой ред Брой коментари on и off.

en: Turn pagination on and off.
bg: Включи или изключи номерирането на страници

en: Offset Number
bg: Брой за отместване

en: Choose how many posts you would like to offset by
bg: Изберете колко публикации бихте искали да покажете на страница.

en: Featured Image Overlay
bg: Овърлей актуално изображение

en: If enabled, an overlay color and icon will be displayed when a visitors hovers over the featured image of a post.
bg: Ако е разрешено, цветът на овърлея и иконата ще се показват когато посетителят посочи върху актуалното изображение или публикация.

en: Grid Tile Background Color
bg: Окото На Цвета На Фона На Плочки

en: Use Dropshadow
bg: Използвайте Сенки

en: read more...
bg: повече информация...

en: read more
bg: повече информация

en: Shop
bg: Магазин

en: Product
bg: Продукт

en: Onsale
bg: Распивочные

en: Rating
bg: Класиране

en: Old Price
bg: Стара цена

en: Recent Products
bg: Последни продукти

en: Featured Products
bg: Продукти на фокус

en: Sale Products
bg: Продукти в разпродажба

en: Best Selling Products
bg: Най-продавани продукти

en: Top Rated Products
bg: Продукти с най-висока оценка

en: Product Category
bg: Категория Продукти

en: Choose which type of products you would like to display.
bg: Изберете кой тип продукти бихте искали да бъде показан.

en: Control how many products are displayed.
bg:  Управлявайте колко продукти да бъдат показвани.

en: Choose which categories you would like to include.
bg: Изберете коя категория биха искали да се включат.

en: Columns Number
bg: Брой колони

en: default
bg: по подразбиране

en: %1$s Columns
bg: %1$s в колони

en: 1 Column
bg: 1 колона

en: Choose how many columns to display.
bg: Изберете на колко колони за показване.

en: Default Sorting
bg: Сортиране по подразбиране

en: Sort By Popularity
bg: Сортирай по популярност

en: Sort By Rating
bg: Сортирай по рейтинг

en: Sort By Date
bg: Сортирай по дата

en: Sort By Price: Low To High
bg: Сортирай по цена: От ниска към висока

en: Sort By Price: High To Low
bg: Сортирай по цена: От висока към ниска

en: Choose how your products should be ordered.
bg: Изберете как да бъдат поръчани вашите продукти.

en: Sale Badge Color
bg: Продажба На Иконата Цвят

en: Countdown Timer
bg: Таймер за обратно отброяване

en: Numbers
bg: Цифри

en: Label
bg: Етикети

en: Container
bg: Контейнер

en: Timer Section
bg: Таймер Раздел

en: Countdown Timer Title
bg: Настройки на елемент акордеон

en: This is the title displayed for the countdown timer.
bg: Това е заглавието, което е показано за таймера за обратно отброяване.

en: Countdown To
bg: Отброяване до

en: This is the date the countdown timer is counting down to. Your countdown timer is based on your timezone settings in your <a href="%1$s" target="_blank" title="WordPress General Settings">WordPress General Settings</a>
bg: Това е датата, на отброяването се отброява до. Вашият таймер за обратно броене, се основава на настройките си часова зона от вашата <a href="%1$s" target="_blank" title="WordPress General Settings">WordPress Общи настройки</a>

en: Here you can define a custom background color for your countdown timer.
bg: Тук можете да зададете персонализиран фонов цвят на таймера за обратно отброяване.

en: Map
bg: Карта

en: Pin
bg: Пин

en: Google API Key
bg: Гугъл API Ключ

en: Add Your API Key
bg: Добавете Свой API Ключ

en: The Maps module uses the Google Maps API and requires a valid Google API Key to function. Before using the map module, please make sure you have added your API key inside the valentis Theme Options panel. Learn more about how to create your Google API Key <a href="%1$s" target="_blank">here</a>.
bg: Модулът Maps използва Google Maps API и изисква валиден Google API ключ за да функционира. Преди да използвате модула карта, моля уверете се че сте добавили своя API ключ в панела за опции на темата наDivi. Научете повече за това как да създадете свой Google API ключ <a href="%1$s" target="_blank">тук </a>.

en: Map Center Address
bg: Адрес в центъра на картата

en: Enter an address for the map center point, and the address will be geocoded and displayed on the map below.
bg: Въведете адрес за централната точка на картата и адресът ще бъде гео-кодиран и показан на картата по-долу.

en: Mouse Wheel Zoom
bg: Мащабиране чрез колелцето на мишката

en: Here you can choose whether the zoom level will be controlled by mouse wheel or not.
bg: Тук можете да изберете дали нивото на мащабиране ще се контролира чрез колелцето на мишката или не

en: Draggable on Mobile
bg: Възможно за влачене на мобилно устройство

en: Here you can choose whether or not the map will be draggable on mobile devices.
bg: Тук можете да изберете дали картата може да бъде влачена на мобилно устройство.

en: Use Grayscale Filter
bg: Използването На Сив Филтър

en: Grayscale Filter Amount (%)
bg: Нюанси На Сивото Филтър Сума (%)

en: New Pin
bg: Ново закачване

en: Pin Settings
bg: Настройки на закачване

en: Map Pin Address
bg: Закачване на адрес на карта

en: Enter an address for this map pin, and the address will be geocoded and displayed on the map below.
bg: Въведете адрес за тази карфица на карта, както и адреса, ще бъде гео-кодиран и показан на картата по-долу.

en: Here you can define the content that will be placed within the infobox for the pin.
bg: Тук можете да определяте съдържанието, което ще бъдат поставено в полето с информация за  карфицата.

en: Social Media Follow
bg: Социална медия

en: Social Network
bg: Социална мрежа

en: Social Follow
bg: Социално Охрана

en: Social Icon
bg: Социална Икона

en: Follow Button
bg: Бутон Следвайте

en: Link Shape
bg: Форма на линка

en: Rounded Rectangle
bg: Правоъгълник със заоблени краища

en: Circle
bg: Окръжност

en: Here you can choose the shape of your social network icons.
bg: Тук можете да изберете формата на вашите икони за социални мрежи.

en: Here you can choose whether or not to include the follow button next to the icon.
bg: Тук можете да изберете дали или не  до иконата.да включите бутона за следване.

en: New Social Network
bg: Нова социална мрежа

en: Social Network Settings
bg: Настройки на социална мрежа

en: Select a Network
bg: Изберете мрежа

en: facebook
bg: Facebook

en: Choose the social network
bg: Изберете социалната мрежа

en: Account URL
bg: URL на акаунт

en: The URL for this social network link.
bg: URL за този линк за социална мрежа.

en: Account Name
bg: Име На Профила

en: The Skype account name.
bg: Скайп име на акаунта.

en: Skype Button Action
bg: Скайп Бутона За Действие

en: Call
bg: Обаждане

en: Chat
bg: Чат

en: Here you can choose which action to execute on button click
bg: Тук можете да изберете действие, което трябва да се изпълни върху бутона на мишката

en: This will change the icon color.
bg: Това ще се промени цвета на иконата.

en: Follow
bg: Следвам

en: Post Title
bg: Длъжност

en: Here you can choose whether or not display the Post Title
bg: Тук можете да изберете дали да се или да Не се показва Заглавието на съобщението

en: Show Meta
bg: Показване На Мета

en: Here you can choose whether or not display the Post Meta
bg: Тук можете да изберете дали или Не за показване на Мета пост

en: Here you can choose whether or not display the Author Name in Post Meta
bg: Тук можете да изберете дали да се показва името на автора в пост Мета

en: Here you can choose whether or not display the Date in Post Meta
bg: Тук можете да изберете дали да се показва датата в пост Мета

en: Date Format
bg: Формат На Датата

en: Here you can define the Date Format in Post Meta. Default is 'M j, Y'
bg: Тук можете да определите Формата на датата в пост Мета. По подразбиране 'M, J,'

en: Show Post Categories
bg: Пост-Шоу Категория

en: Here you can choose whether or not display the Categories in Post Meta. Note: This option doesn't work with custom post types.
bg: Тук можете да изберете дали да се показва категория в пост Мета. Забележка: тази опция не работи с потребителски типове съобщение.

en: Show Comments Count
bg: Показване На Броя Коментари

en: Here you can choose whether or not display the Comments Count in Post Meta.
bg: Тук можете да изберете дали да се или да Не се показва Броя на коментарите в този пост Мета.

en: Here you can choose whether or not display the Featured Image
bg: Тук можете да изберете дали да се или да Не се показва Любими изображения

en: Featured Image Placement
bg: Популярни Снимки За Настаняване

en: Below Title
bg: Под Заглавие

en: Above Title
bg: По-Горе Титла

en: Title/Meta Background Image
bg: Име/Мета Фоново Изображение

en: Here you can choose where to place the Featured Image
bg: Тук можете да изберете, къде да се поставят допълнителни снимки

en: Use Parallax Effect
bg: Използвайте паралакс ефект

en: Here you can choose the orientation for the Title/Meta text
bg: Тук можете да изберете на място в ранг/Мета текст

en: Here you can choose the color for the Title/Meta text
bg: Тук можете да изберете цвят за името/Мета текст

en: Use Text Background Color
bg: Използване На Цвета На Текста

en: Here you can choose whether or not use the background color for the Title/Meta text
bg: Тук можете да изберете, дали да не използвате Цвета на фона на заглавието/Мета текст

en: Text Background Color
bg: Цвят На Фона На Текста

en: 0 comments
bg: 0 коментари

en: 1 comment
bg: 1 коментар

en: comments
bg: коментари

en: Input
bg: Въвеждане

en: Exclude Pages
bg: Изключи страници

en: Turning this on will exclude Pages from search results
bg: Включване на това ще изключи Страници от резултатите от търсене

en: Exclude Posts
bg: Изключи публикации

en: Turning this on will exclude Posts from search results
bg: Включване на това ще изключи Публикации от резултатите от търсене

en: Exclude Categories
bg: Изключи категории

en: Choose which categories you would like to exclude from the search results.
bg: Изберете кои категории искате да изключите от резултатите от търсене.

en: Hide Button
bg: Бутон скриване

en: Turning this on will hide the Search button
bg: Включване на това ще скрие бутона за Търсене

en: Placeholder Text
bg: Текст контейнер

en: Type the text you want to use as placeholder for the search field.
bg: Напишете текста, който искате да се ползва като контейнер за полето за търсене.

en: Button and Border Color
bg: Цвят на бутон и граница

en: Input Field Background Color
bg: Цвят на фона на полето за въвеждане

en: Placeholder Color
bg: Цвят на контейнер

en: Comment
bg: Коментар

en: Field border
bg: Граница на полето

en: Comments Count
bg: Брой коментари

en: Comment Body
bg: Тяло на коментара

en: Comment Meta
bg: Мета коментар

en: Comment Content
bg: Съдържание на коментара

en: Comment Avatar
bg: Аватар на коментара

en: Reply Button
bg: Бутон отговор

en: New Comment Title
bg: Заглавие нов коментар

en: Name Field
bg: Поле за име

en: Website Field
bg: Поле за уеб сайт

en: Submit Button
bg: Бутон изпращане

en: Show author avatar
bg: Показване аватара на автора

en: Show reply button
bg: Показване бутон за отговор

en: Show comments count
bg: Показване брой коментари

en: Fields Background Color
bg: Цвят на фона на полетата

en: Fields Border Radius
bg: Радиус на границите на полетата

en: Post Navigation
bg: Навигация на публикацията

en: Links
bg: Връзки

en: Previous Link
bg: Предишна връзка

en: Previous Link Arrow
bg: Стрелка предишна връзка

en: Next Link
bg: Следваща връзка

en: Next Link Arrow
bg: Стрелка следваща връзка

en: In the same category
bg: В същата категория

en: Here you can define whether previous and next posts must be within the same taxonomy term as the current post
bg: Тук можете да дефинирате дали предишните и следващите публикации да бъдат в същата класификация както текущата публикация

en: Custom Taxonomy Name
bg: Име на класификация по избор

en: Leave blank if you're using this module on a Project or Post. Otherwise type the taxonomy name to make the 'In the Same Category' option work correctly
bg: Оставете празно, ако използвате този модул върху проект или публикация. В противен случай напишете името на класификацията, за да работи правилно опцията "В същата категория"

en: Hide Previous Post Link
bg: Скриване на връзката на предишната публикация

en: Here you can choose whether to hide or show the previous post link
bg: Тук можете да изберете дали да скриете или покажете връзката на предишна публикация

en: Hide Next Post Link
bg: Скриване на връзката на следващата публикация

en: Here you can choose whether to hide or show the next post link
bg: Тук можете да изберете дали да скриете или покажете връзката на следващата публикация

en: Previous Link Text
bg: Текст на предишна връзка

en: Define custom text for the previous link. You can use the <strong>%title</strong> variable to include the post title. Leave blank for default.
bg: Дефиниране на текст по избор за предишната връзка. Можете да използвате <strong>%title</strong> променлива за включване в заглавието на публикацията. Оставете празно за опция по пазбиране.

en: Next Link Text
bg: Текст на нова връзка

en: Define custom text for the next link. You can use the <strong>%title</strong> variable to include the post title. Leave blank for default.
bg: Дефиниране на текст по избор за следващата връзка. Можете да използвате променлива <strong>%title</strong>, за да се включи заглавието на публикацията. Оставете празно за опция по пазбиране.

en: Fullwidth Header
bg: Заглавка с пълна ширина

en: Title Styling
bg: Заглавие Стайлинг

en: Subhead Styling
bg: Подзаглавието На Полагане

en: Content Styling
bg: Съдържанието На Полагане

en: Subhead
bg: Подзаглавие

en: Button One
bg: Един Бутон

en: Button Two
bg: Два Бутона

en: Header Container
bg: Заглавие Контейнер

en: Header Image
bg: Изображение на горен колонтитул

en: Logo
bg: Лого

en: Scroll Down Button
bg: Бутон за превъртане надолу

en: Enter your page title here.
bg: Въведете заглавието на страницата тук.

en: Subheading Text
bg: Текст на подзаглавие

en: If you would like to use a subhead, add it here. Your subhead will appear below your title in a small font.
bg: Ако желаете да използвате подзаглавие, го добавете тук. Вашето подзаглавие ще се появи под заглавието в малък шрифт.

en: Text & Logo Orientation
bg: Текст И Лого Ориентация

en: Make Fullscreen
bg: Да Се Направи Цял Екран

en: Here you can choose whether the header is expanded to fullscreen size.
bg: Тук можете да изберете, дали ще колектор разгърнат в пълен Размер.

en: Show Scroll Down Button
bg: Покажи Превъртете Надолу Бутон

en: Here you can choose whether the scroll down button is shown.
bg: Тук можете да изберете дали скролиране надолу бутон показва.

en: Choose an icon to display for the scroll down button.
bg: Изберете иконата за показване на бутона надолу.

en: Scroll Down Icon Color
bg: Превъртете Надолу Цвят Икона

en: Scroll Down Icon Size
bg: Превъртете Надолу Иконата Размер

en: Title Font Color
bg: Цвят На Шрифта На Заглавието

en: Subhead Font Color
bg: Подзаглавието На Цвят Шрифт

en: Content Font Color
bg: Цвят На Шрифта На Съдържанието

en: Text Max Width
bg: Текстът На Макс Ширина

en: Button %1$s Text
bg: Бутони за %1$s в текстов

en: Enter the text for the Button.
bg: Въведете текста за бутона.

en: Button %1$s URL
bg: Бутони за %1$s в URL-адрес

en: Enter the URL for the Button.
bg: Въведете URL адрес за кликване.

en: Background Image URL
bg: URL на фонова картина

en: If enabled, your background images will have a fixed position as your scroll, creating a fun parallax-like effect.
bg: Ако е разрешено, вашите фонови изображения ще имат фиксирано положение при превъртане, което създава на приятен паралакс ефект.

en: Logo Image URL
bg: URL адрес на изображение на логото

en: Logo Image Alternative Text
bg: Лого Изображение Алтернативен Текст

en: Logo Title
bg: Лого Име

en: Text Vertical Alignment
bg: Вертикалното Подравняване На Текст

en: This setting determines the vertical alignment of your content. Your content can either be vertically centered, or aligned to the bottom.
bg: Този параметър определя вертикалното подравняване на съдържанието. Съдържанието може да бъде вертикално центриран, или по выровненному основата.

en: Header Image URL
bg: URL на изображение на заглавната част

en: Image Vertical Alignment
bg: Вертикално Подравняване На Изображението

en: This controls the orientation of the image within the module.
bg: Това определя и ориентацията на изображението в рамките на модул.

en: Fullwidth Menu
bg: Меню с пълна ширина

en: Menu
bg: Меню

en: Menu Link
bg: Връзка меню

en: Active Menu Link
bg: Връзка активно меню

en: Dropdown Menu Container
bg: Контейнер падащо меню

en: Dropdown Menu Links
bg: Връзки падащо меню

en: Select a menu that should be used in the module
bg: Изберете меню, което да се използва в модула

en: Click here to create new menu
bg: Кликнете тук, за да създадете ново меню

en: Sub-Menus Open
bg: Отваряне на подменюта

en: Downwards
bg: Надолу

en: Upwards
bg: Нагоре

en: Here you can choose the direction that your sub-menus will open. You can choose to have them open downwards or upwards.
bg: Тук можете да изберете посоката, в която ще се отварят подменютата. Можете да изберете да ги отваряте надолу или нагоре.

en: Make Menu Links Fullwidth
bg: Направи Меню С Връзки Полноширинный

en: Active Link Color
bg: Цвят На Активни Връзки

en: Dropdown Menu Background Color
bg: Падащото Меню Цвят На Фона

en: Dropdown Menu Line Color
bg: Падащото Меню Цвят На Линията

en: Dropdown Menu Text Color
bg: Падащото Меню Цвят На Текста

en: Dropdown Menu Animation
bg: Падащото Меню, Анимация

en: Fade
bg: Избледнява

en: Flip
bg: Флип

en: Mobile Menu Background Color
bg: Мобилни Цвета На Фона На Менюто

en: Mobile Menu Text Color
bg: Мобилни Меню Цвят На Текста

en: Home
bg: Начална страница

en: Fullwidth Slider
bg: Плъзгач с пълна ширина

en: This setting allows you to turn the navigation arrows on or off.
bg: Тази настройка ви позволява да включвате или изключвате стрелките за навигация.

en: Controls
bg: Контролни проби

en: Show Slider Controls
bg: Покажи управления на плъзгача

en: Hide Slider Controls
bg: Скрий управленията на плъзгача

en: Disabling this option will remove the circle button at the bottom of the slider.
bg: Забраняването на тази опция ще премахне кръглия бутон в долната част на плъзгача.

en: Fullwidth Portfolio
bg: Портфолио с пълна ширина

en: Portfolio Item
bg: Артикул портфолио

en: Item Overlay
bg: Артикул овърлей

en: Item Title
bg: Заглавие на артикул

en: Navigation Arrows
bg: Навигационни стрелки

en: Title displayed above the portfolio.
bg: Заглавието се показва над портфолиото.

en: Carousel
bg: Въртележка

en: Control how many projects are displayed. Leave blank or use 0 to not limit the amount.
bg: Управлявайте колко проекта да бъдат показвани. Оставете празно или използвайте 0, за да не ограничите броя.

en: Turn the date display on or off.
bg: Включи или изключи показването на датата.

en: Automatic Carousel Rotation
bg: Автоматично въртене на въртележка

en: If you the carousel layout option is chosen and you would like the carousel to slide automatically, without the visitor having to click the next button, enable this option and then adjust the rotation speed below if desired.
bg: Ако опцията за оформлението на въртележката е избрано и искате въртележката да се завърта автоматично, без на посетителя да се налага да кликва върху бутона Напред, разрешете тази опция, след което настройте скоростта на въртене по-долу, ако желаете.

en: Automatic Carousel Rotation Speed (in ms)
bg: Скорост на автоматично въртене на въртележка (в милисекунди)

en: Here you can designate how fast the carousel rotates, if 'Automatic Carousel Rotation' option is enabled above. The higher the number the longer the pause between each rotation. (Ex. 1000 = 1 sec)
bg: Тук можете да определи колко бързо да се върти въртележката , ако опцията "Автоматично въртене на въртележката" е активирана по-горе. Колкото по-високо е числото, толкова по-дълга е паузата между всяко завъртане. (Напр.: 1000 = 1 сек)

en: Fullwidth Map
bg: Пълна ширина Карта

en: Code
bg: Код

en: Fullwidth Code
bg: Полноширинный Код

en: Fullwidth Image
bg: Полноширинный На Изображението

en: Open In Lightbox
bg: Отворете в Lightbox

en: Fullwidth Post Title
bg: Полноширинный Длъжност

en: Fullwidth Post Slider
bg: Плъзгач на публикация пълна ширина

en: Define the text which will be displayed on "Read More" button. Leave blank for default ( Read More )
bg: Дефинирайте текста, който ще се показва на \"Read More\" бутона. Оставете празно за подразбиране (Прочетете повече)

en: Transparent Background Color
bg: Прозрачен цвят на фона

en: Enabling this option will remove the background color of this section, allowing the website background color or background image to show through.
bg: Включването на тази опция ще премахне Цвета на фона на този раздел, като позволява на сайта цвета или фоново изображение, за да покажа.

en: Show Inner Shadow
bg: Покажи вътрешна сянка

en: Here you can select whether or not your section has an inner shadow. This can look great when you have colored backgrounds or background images.
bg: Тук можете да изберете дали вашият раздел да има вътрешна сянка. Това може да изглежда страхотно, когато имате цветни фонове или фонови изображения.

en: If enabled, your background image will stay fixed as your scroll, creating a fun parallax-like effect.
bg: Ако е разрешено, вашето фоново изображение ще остане фиксирано при превъртане, като създава приятен ефект, подобен на паралакс.

en: Keep Custom Padding on Mobile
bg: Запазване на потребителски подложка за мобилен

en: Allow custom padding to be retained on mobile screens
bg: Разрешаване на потребителски подложка се съхраняват на мобилни екрани

en: Make This Section Fullwidth
bg: Да Се Направи В Този Раздел Полноширинный

en: Use Custom Width
bg: Да Използвате Потребителски Ширина

en: Unit
bg: Блок

en: px
bg: ПИКСЕЛА

en: Custom Width
bg: Адаптивни Ширина

en: Equalize Column Heights
bg: Изравняване На Височината На Стълба

en: Use Custom Gutter Width
bg: Използване На Потребителски Ширина На Улука

en: This will change the label of the section in the builder for easy identification when collapsed.
bg: Това ще ви позволи да промените етикет дял в строителе за по-лесна идентификация при срути.

en: Make This Row Fullwidth
bg: Направи Тази Линия С Ширина Една Стъпка

en: Enable this option to extend the width of this row to the edge of the browser window.
bg: Включете тази опция, за да разшири широчината на тази линия е до ръба на прозореца на браузъра.

en: Change to Yes if you would like to adjust the width of this row to a non-standard width.
bg: Промяна на yes ако искате да промените ширината на този ред в нестандартни ширини.

en: Define custom width for this Row
bg: Определяне на потребителски Ширина на реда

en: Enable this option to define custom gutter width for this row.
bg: Включете тази опция, за да се определи потребителски Ширина на улука за тази линия.

en: Adjust the spacing between each column in this row.
bg: Регулиране разстоянието между всяка колона на този ред.

en: Keep Column Padding on Mobile
bg: Дръжте колона подложка за мобилен

en: This will change the label of the row in the builder for easy identification when collapsed.
bg: Това ще ви позволи да промените етикет на ред в Builder за улесняване на идентификацията, когато се срина.

en: Authentication failed. You cannot preview this item.
bg: Грешка при удостоверяване. Вие не можете да разглеждате този елемент.

en: Authentication failed. You are not logged in.
bg: Грешка при удостоверяване. Вие не сте влезли в системата.

en: Authentication failed. You have no permission to preview this item.
bg: Грешка при удостоверяване. Нямате права за преглед на тази позиция.

en: Loading preview...
bg: Зареждане на предварителен преглед...

en: Link Disabled
bg: Връзката Е Изключена

en: During preview, link to different page is disabled
bg: По време на преглед, линк към друга страница изключва

[ctx: Layout type general name]
en: Layouts
bg: Оформления

[ctx: Layout type singular name]
en: Layout
bg: Оформление

[ctx: Layout item]
en: Add New
bg: Добави нов

[ctx: Audio Module meta information]
en: by <strong>%1$s</strong>
bg: от <strong>%1$s</strong>

[ctx: number of comments]
en: 1 Comment | %s Comments
bg[0]: 1 Коментар
bg[1]: %s Коментари
