valentis 1.0 - en to fi translation catalogue (1499 entries)

en: %1$s Font
fi: %1$s Fontti

en: %1$s Font Size
fi: %1$s Fonttikoko

en: %1$s Text Color
fi: %1$s Tekstin väri

en: %1$s Letter Spacing
fi: %1$s Kirjainväli

en: %1$s Line Height
fi: %1$s Rivikorkeus

en: %1$s All Caps
fi: %1$s Isot kirjaimet

en: Off
fi: Pois päältä

en: On
fi: Päällä

en: Background Color
fi: Taustaväri

en: Background Image
fi: Taustakuva

en: Upload an image
fi: Lisää kuva

en: Choose a Background Image
fi: Valitse taustakuva

en: Set As Background
fi: Aseta taustakuvaksi

en: Use Border
fi: Käytä reunusta

en: No
fi: Ei

en: Yes
fi: Kyllä

en: Border Color
fi: Reunuksen väri

en: Border Width
fi: Reunuksen leveys

en: Border Style
fi: Reunuksen tyyli

en: Custom Margin
fi: Mukautettu marginaali

en: Custom Padding
fi: Mukauta täyte

en: Use Custom Styles for %1$s
fi: Käytä Mukautettuja Tyylejä %1$s

en: %1$s Text Size
fi: %1$s Tekstin Koko

en: %1$s Background Color
fi: %1$s taustaväri

en: %1$s Border Width
fi: %1$s Reunuksen Leveys

en: %1$s Border Color
fi: %1$s reunan Väri

en: %1$s Border Radius
fi: %1$s-Border-Radius

en: Add %1$s Icon
fi: Lisää %1$s-Kuvaketta

en: Default
fi: Oletus

en: %1$s Icon
fi: %1$s-Kuvaketta

en: %1$s Icon Color
fi: %1$s-Kuvakkeen Väri

en: %1$s Icon Placement
fi: %1$s-Kuvaketta Sijoitus

en: Right
fi: Oikealla

en: Left
fi: Vasemmalla

en: Only Show Icon On Hover for %1$s
fi: Näytä vain Kuvaketta Hover %1$s

en: %1$s Hover Text Color
fi: %1$s Tekstin Hover-Väri

en: %1$s Hover Background Color
fi: %1$s Hover taustaväri

en: %1$s Hover Border Color
fi: %1$s Hover reunan Väri

en: %1$s Hover Border Radius
fi: %1$s Hover Border-Radius

en: %1$s Hover Letter Spacing
fi: %1$s Hover Kirje Etäisyys

en: Before
fi: Ennen

en: Main Element
fi: Pääelementti

en: After
fi: Jälkeen

en: Hex Value
fi: Värin arvot

en: Choose Custom Color
fi: Valitse elementin väri

en: Upload
fi: Lähetä tiedosto

en: Choose image
fi: Valitse kuva

en: Set image
fi: Aseta kuva

en: Top
fi: Ylhäällä

en: Bottom
fi: Alhaalla

en: General Settings
fi: Yleiset asetukset

en: Advanced Design Settings
fi: Muotoilun lisäasetukset

en: Custom CSS
fi: Oma CSS

en: You don't have sufficient permissions to access the settings
fi: Sinulla ei ole riittäviä oikeuksia päästäksesi asetuksiin

en: Content
fi: Sisältö

en: Here you can define the content that will be placed within the current tab.
fi: Tässä voit määritellä sisällön, joka kuuluu välilehteen.

en: Add New Item
fi: Lisää uusi kohta

en: Add New %s
fi: Lisää uusi %s

en: %1$s %2$s Settings
fi: %1$s %2$s Asetukset

en: Item
fi: Nimike

en: Module
fi: Moduuli

en: Column
fi: Sarake

en: Padding
fi: Täyte

en: Parallax Effect
fi: Parallaksiefekti

en: Parallax Method
fi: Parallax-metodi

en: True Parallax
fi: Tosi parallaksi

en: CSS ID
fi: CSS-tunniste

en: CSS Class
fi: CSS-luokka

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
fi: Tämä viesti on suojattu salasanalla. Syötä salasana nähdäksesi viestin.

en: 0 Comments
fi: 0 kommenttia

en: 1 Comment
fi: 1 Kommentti

en: Comments
fi: Kommentit

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older Comments
fi: <span class="meta-nav">&larr;</span> Vanhemmat kommentit

en: Newer Comments <span class="meta-nav">&rarr;</span>
fi: Uudemmat kommentit <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Trackbacks/Pingbacks
fi: Trackbacks/Pingbacks-linkit

en: Submit Comment
fi: Lähetä kommentti

en: Submit a Comment
fi: Lähetä kommentti

en: Leave a Reply to %s
fi: Vastaa käyttäjälle %s

en: Add New Layout
fi: Lisää uusi sommitelma

en: Edit Layout
fi: Muokkaa sommitelmaa

en: New Layout
fi: Uusi sommitelma

en: All Layouts
fi: Kaikki sommitelmat

en: View Layout
fi: Tarkastele sommitelmaa

en: Search Layouts
fi: Etsi sommitelmaa

en: Nothing found
fi: Mitään ei löytynyt

en: Nothing found in Trash
fi: Roskakorista ei löytynyt mitään

en: Scope
fi: Ulottuvuus

en: Layout Type
fi: Pohjan tyyppi

en: Module Width
fi: Moduulin leveys

en: Category
fi: Kategoria

en: <strong>%1$s</strong> widget area has been created. You can create more areas, once you finish update the page to see all the areas.
fi: Widget-alue <strong>%1$s</strong> on luotu. Voit luoda lisää alueita, kun olet tehnyt päivityksen loppuun ja näet kaikki alueet.

en: Replace the existing content with loaded layout
fi: Korvaa nykyinen sisältö uudella sommitelmalla

en: Load
fi: Lataa

en: Delete
fi: Poista

en: You have not saved any items to your valentis Library yet. Once an item has been saved to your library, it will appear here for easy use.
fi: Et ole tallentanut vielä yhtään elementtiä valentis-kirjastoosi. Kun elementti on tallennettu kirjastoon, se näkyy täällä ja on helppo käyttää.

en: Configuration error
fi: Parametriasetusvirhe

en: Please enter first name
fi: Anna etunimi

en: Incorrect email
fi: Virheellinen sähköpostiosoite

en: Configuration error: List is not defined
fi: Configuration error: Lista ei ole määritelty

en: Subscribed - look for the confirmation email!
fi: Kirjautunut - hae vahvistusviesti!

en: Configuration error: api key is not defined
fi: Configuration error: api avain ei ole määritelty

en: Aweber: Wrong configuration data
fi: Aweber: Väärä kokoonpano tiedot

en: Nonce failed.
fi: Nonce epäonnistui.

en: Authorization code is empty.
fi: Lupa-koodi on tyhjä.

en: Authorization code is invalid. Try regenerating it and paste in the new code.
fi: Valtuutus koodi on virheellinen. Kokeile uudistava se ja liitä uusi koodi.

en: Aweber API Exception
fi: Aweber API Ottamatta

en: Type
fi: Tyyppi

en: Message
fi: Sähköpostiviesti

en: Documentation
fi: Asiakirjat

en: Nonce failed
fi: Nonce epäonnistui

en: Projects
fi: Hankkeet

en: Project
fi: Projekti

en: Add New
fi: Lisää uusi

en: Add New Project
fi: Lisää Uusi Projekti

en: Edit Project
fi: Muokkaa Projektin

en: New Project
fi: Uusi Projekti

en: All Projects
fi: Kaikki Hankkeet

en: View Project
fi: Näytä Projektin

en: Search Projects
fi: Haku-Hankkeet

en: Project Categories
fi: Hankkeen Luokat

en: Project Category
fi: Hankkeen Luokka

en: Search Categories
fi: Haku Luokkiin

en: All Categories
fi: Kaikki kategoriat

en: Parent Category
fi: Vanhempi Luokka

en: Parent Category:
fi: Emo-Luokka:

en: Edit Category
fi: Muokkaa Luokka

en: Update Category
fi: Päivitys Luokka

en: Add New Category
fi: Lisää Uusi Luokka

en: New Category Name
fi: Uuden Luokan Nimi

en: Categories
fi: Luokat

en: Project Tags
fi: Hankkeen Tagit

en: Project Tag
fi: Projektin Tunniste

en: Search Tags
fi: Haku-Tagit

en: All Tags
fi: Kaikki Tunnisteet

en: Parent Tag
fi: Vanhempi Tunniste

en: Parent Tag:
fi: Vanhempi Tunniste:

en: Edit Tag
fi: Muokkaa Tunnistetta

en: Update Tag
fi: Päivitys Tunniste

en: Add New Tag
fi: Lisää Uusi Tunniste

en: New Tag Name
fi: Uusi Tunniste Nimi

en: Tags
fi: Tunnisteet

en: You are using the %1$s plugin. We recommend clearing the plugin cache after updating your theme.
fi: Käytät parhaillaan %1$s -liitännäistä. Suosittelemme liitännäisten välimuistin tyhjentämistä teeman päivityksen jälkeen.

en: Clear Plugin Cache
fi: Tyhjennä liitännäisten välimuisti

en: Builder files may also be cached in your browser. Please clear your browser cache.
fi: Myös Builderin tiedostot voivat jäädä selaimesi välimuistiin. Ole hyvä ja tyhjennä selaimesi välimuisti.

en: Clear Browser Cache
fi: Tyhjennä selaimen välimuisti

en: Builder Cache Warning
fi: Builderin välimuistin varoitus

en: The valentis Builder has been updated, however your browser is loading an old cached version of the builder. Loading old files can cause the builder to malfunction.
fi: valentis Builder on päivitetty, mutta selaimesi lataa siitä huolimatta välimuistissa olevaa vanhentunutta versiota. Vanhojen tiedostojen lataaminen voi aiheuttaa toimintahäiriöitä.

en: Reload The Builder
fi: Lataa Builder

en: If you have cleared your plugin cache and browser cache, but still get this warning, then your files may be cached at the DNS or Server level. Contact your host or CDN for assistance.
fi: Jos saat tämän varoituksen, vaikka olet jo tyhjentänyt liitännäisten ja selaimen välimuistin, niin tiedostosi saattavat sijaita DNS- tai palvelintason välimuistissa. Ota yhteyttä palvelimesi isäntään tai CDN-verkostoon saadaksesi apua asian suhteen.

en: valentis Builder Timeout
fi: valentis Builderin aikakatkaisu

en: Save & Exit
fi: Tallenna & poistu

en: You have WP_DEBUG enabled. Please disable this setting in wp-config.php
fi: WP_DEBUG on päällä. Saat tämän asetuksen pois päältä täältä: wp-config.php

en: Disable Debug Mode
fi: Aseta testaustila pois päältä

en: You are using third party plugins. Try disabling each plugin to see if one is causing a conflict.
fi: Käytät parhaillaan kolmannen osapuolen liitännäisiä. Kokeile jokaisen liitännäisen asettamista pois päältä nähdäksesi aiheuttaako jokin niistä toimintahäiriöitä.

en: Manage Your Plugins
fi: Hallinnoi liitännäisiäsi

en: You are using an outdated version of WordPress. Please upgrade.
fi: Käytät parhaillaan WordPressin vanhentunutta versiota. Ole hyvä ja päivitä se.

en: Upgrade WordPress
fi: Päivitä WordPress

en: Please increase your PHP Memory Limit to 128M. You can return the value to default via the valentis Theme Options in the future
fi: Ole hyvä ja aseta PHP-muistirajaksesi 128M. Voit palauttaa sen myöhemmin takaisin oletusarvoonsa Divin teemavalikon kautta

en: Increase Your Memory Limit Now
fi: Kasvata muistirajaasi nyt

en: You are using an outdated version of the theme. The latest version is %1$s
fi: Käytät teeman vanhentunutta versiota. Uusin versio on %1$s

en: Upgrade
fi: Päivitä

en: Disable Memory Limit Increase
fi: Aseta muistirajan kasvatus pois päältä

en: valentis Role Editor Settings
fi: valentis Role Editorin asetukset

en: valentis Builder Layout
fi: valentis Builderin pohja

en: valentis Builder Layouts
fi: valentis Builderin pohjat

en: Please, check the fields below to make sure you entered the correct information.
fi: Ole hyvä ja tarkista alla olevat kentät ja varmista, että olet antanut oikeat tiedot.

en: Please, fill in the following fields:
fi: Täytä seuraavat kentät:

en: Please, fix the following errors:
fi: Haluaisin, että seuraavat virheet korjataan:

en: Invalid email
fi: Virheellinen sähköpostiosoite

en: Prev
fi: Edellinen

en: Previous
fi: Edellinen

en: Next
fi: Seuraava

en: You entered the wrong number in captcha.
fi: Syötit väärän numeron kuvavarmenteeseen.

en: Unauthorized access. Preview cannot be accessed outside %1$s.
fi: Käytöltä. Esikatselu ei onnistu ulkopuolella %1$s.

en: Clear
fi: Tyhjennä

en: Select Color
fi: Valitse väri

en: Current Color
fi: Nykyinen väri

en: Your memory limit has been increased
fi: Muistirajaasi on kasvatettu

en: Your memory limit can't be changed automatically
fi: Muistirajaasi ei voi muuttaa automaattisesti

en: Name
fi: Nimi

en: Email Address
fi: Sähköpostiosoite

en: Column %s Background Image
fi: Palsta %s Taustakuva

en: If defined, this image will be used as the background for this module. To remove a background image, simply delete the URL from the settings field.
fi: Jos määriteltynä, tätä kuvaa käytetään moduulin taustakuvana.Poistaaksesi taustakuvan deletoi vain URL asetuskentästä.

en: Column %s Parallax Effect
fi: Palsta %s Parallaksiefekti

en: Here you can choose whether or not use parallax effect for the featured image
fi: Tästä voit valita käytetäänkö parallax-vaikutelmaa valittuun kuvaan

en: Column %s Parallax Method
fi: Palsta %s Parallaksimetodi

en: Here you can choose which parallax method to use for the featured image
fi: Tästä voit valita mitä parallax-metodia käytetään valittuun kuvaan.

en: Column %s Background Color
fi: Palsta %s Taustaväri

en: Column %s Custom Padding
fi: Palsta %s Mukautettu padding

en: Adjust padding to specific values, or leave blank to use the default padding.
fi: Säädä täyte tiettyyn arvoon tai jätä tyhjäksi, jolloin käytetään oletustäytettä.

en: Column %s CSS ID
fi: Palsta %s CSS ID

en: Column %s CSS Class
fi: Palsta %s CSS-luokka

en: Column %s before
fi: Palsta %s ennen

en: Column %s Main Element
fi: Palsta %s Pääobjekti

en: Column %s After
fi: Palsta %s Jälkeen

en: Thanks for contacting us
fi: Kiitos yhteydenotostasi

en: Submit
fi: Lähetä

en: Day(s)
fi: Päivä(t)

en: Day
fi: Päivä

en: Hour(s)
fi: H(s)

en: Hrs
fi: h

en: Minute(s)
fi: Minuutti(a)

en: Min
fi: m

en: Sec
fi: s

en: First Name
fi: Etunimi

en: Last Name
fi: Sukunimi

en: Email
fi: Sähköposti

en: All
fi: Kaikki

en: Login as %s
fi: Kirjaudu käyttäjänä %s

en: Login
fi: Kirjaudu

en: Log out
fi: Kirjaudu ulos

en: Forgot your password?
fi: Unohditko salasanasi?

en: Username
fi: Käyttäjänimi

en: Password
fi: Salasana

en: Search
fi: Haku

en: Search for:
fi: Etsi:

en: Save
fi: Tallenna

en: Save Draft
fi: Tallenna luonnos

en: Publish
fi: Julkaise

en: Visual
fi: Visuaalinen

en: Text
fi: Teksti

en: Add Media
fi: Lisää mediasisältö

en: Insert Media
fi: Lisää mediasisältö

en: Update Gallery
fi: Päivitä galleriaa

en: Find
fi: Löydä

en: Geocode was not successful for the following reason
fi: Geokoodaus ei onnistunut seuraavasta syystä

en: Geocoder failed due to
fi: Geokoodaus epäonnistui, koska

en: No results found
fi: Ei hakutuloksia

en: Invalid Pin and address data. Please try again.
fi: Virheelliset pin- ja osoitetiedot. Yritä uudelleen.

en: General
fi: Yleinen

en: Design
fi: Muotoilu

en: Change API Key
fi: Vaihda API-avainta

en: Generate From Video
fi: Luo videosta

en: Undo
fi: Kumoa

en: Lock
fi: Lukko

en: Unlock
fi: Avata

en: Copy
fi: Kopioi

en: Paste
fi: Liitä

en: Disable
fi: Poista

en: Enable
fi: Ota käyttöön

en: Save to Library
fi: Tallenna kirjastoon

en: Row
fi: Rivi

en: Section
fi: Osio

en: Disable Global
fi: Aseta globaali pois päältä

en: Insert Module
fi: Lisää moduuli

en: Insert Columns
fi: Lisää sarakkeita

en: Insert Section
fi: Lisää osio

en: Insert Row
fi: Lisää rivi

en: New Module
fi: Uusi moduuli

en: New Row
fi: Uusi rivi

en: New Section
fi: Uusi osio

en: Add From Library
fi: Lisää kirjastosta

en: Add to Library
fi: Lisää kirjastoon

en: loading...
fi: ladataan…

en: Regular
fi: Tavanomainen

en: Fullwidth
fi: Koko näytön leveys

en: Specialty
fi: Erikoisuus

en: Choose Layout
fi: Valitse asettelu

en: Clear Layout
fi: Tyhjennä asettelu

en: All of your current page content will be lost. Do you wish to proceed?
fi: Nykyisen sivusi koko sisältö tulee häviämään. Haluatko jatkaa?

en: Load From Library
fi: Lataa kirjastosta

en: Predefined Layouts
fi: Ennalta määrätyt pohjat

en: Replace existing content.
fi: Korvaa nykyinen sisältö.

en: Portability
fi: Siirrettävyys

en: Export
fi: Vie

en: Import
fi: Tuo

en: Exporting your valentis Builder Layout will create a JSON file that can be imported into a different website.
fi: Viedään valentis Builder Asettelu tulee luomaan JSON-tiedoston, joka voidaan viedä toiselle verkkosivulle.

en: Export File Name
fi: Vie tiedoston nimi

en: Export valentis Builder Layout
fi: Vie valentis Builder asettelu

en: Importing a previously-exported valentis Builder Layout file will overwrite all content currently on this page.
fi: Tuodaan aiemmin viety valentis Builder Asettelutiedosto kirjoittaa kaiken sivulla nyt olevan sisällön päältä.

en: Select File To Import
fi: Valitse tuotava tiedosto

en: Download backup before importing
fi: Hanki varmuuskopio ennen tuontia

en: Import valentis Builder Layout
fi: Tuo valentis Builder Asettelu

en: No File Selected
fi: Ei valittua tiedostoa

en: Choose File
fi: Valitse tiedosto

en: Include General Settings
fi: Sisällytä yleisasetukset

en: Include Advanced Design Settings
fi: Sisällytä muotoilun lisäasetukset

en: Include Custom CSS
fi: Sisällytä CSS -mukautus

en: Select category(ies) for new template or type a new name ( optional )
fi: Valitse luokitus(/luokitukset) uutta alustaa varten tai kirjoita nimi (valinnainen)

en: Template Name
fi: Alustan nimi

en: Selective Sync
fi: Valikoiva synkronointi

en: Please select at least 1 tab to save
fi: Valitse vähintään 1 välilehti tallennettavaksi

en: Save as Global
fi: Tallenna globaalina

en: Make this a global item
fi: Tee tästä globaali elementti

en: Create New Category
fi: Luo uusi luokitus

en: Add To Categories
fi: Lisää luokituksiin

en: Here you can add the current item to your valentis Library for later use.
fi: Täällä voit lisätä nykyisen objektin valentis kirjastoosi myöhempää käyttöä varten.

en: Save your current page to the valentis Library for later use.
fi: Tallenna nykyinen sivusi valentis-kirjastoon myöhempää käyttöä varten.

en: Page Settings
fi: Sivun asetukset

en: Editing History
fi: Muokkaushistoria

en: History States
fi: Aiemmat tilat

en: Exit Visual Builder
fi: Poistu visuaalisesta rakentajasta

en: You do not have permission to edit the module, row or section in this split test.
fi: Sinulla ei ole lupaa muokata tämän split-testauksen moduuleja, rivejä tai lohkoja.

en: A split testing goal cannot be moved inside of a split testing subject. To perform this action you must first end your split test.
fi: Split-testauksen tavoitetta ei voi siirtää split-testauksen kohteen sisällä. Se onnistuu vain split-testauksen lopettamalla.

en: A split testing subject cannot be moved inside of a split testing goal. To perform this action you must first end your split test.
fi: Split-testauksen tavoitetta ei voi siirtää split-testauksen kohteen sisällä. Se onnistuu vain split-testauksen lopettamalla.

en: Once set, a goal that has been placed inside a split testing subject cannot be moved outside the split testing subject. You can end your split test and start a new one if you would like to make this change.
fi: Kun tavoite on asetettu split-testauksen kohteeseen, niin sitä ei voi enää siirtää sieltä pois. Voit halutessasi lopettaa split-testauksen ja aloittaa uuden, jos todella haluat siirtää tämän tavoitteen.

en: The section should have at least one row.
fi: Osiossa tulisi olla vähintään yksi rivi.

en: You cannot add global modules into global sections or rows
fi: Globaaleihin osioihin tai riveihin ei voi lisätä globaaleja moduuleja

en: 3 column row can't be used in this column.
fi: 3 sarakkeen riviä ei voi käyttää tässä sarakkeessa.

en: Zoom Out
fi: Zoomaa ulos

en: Desktop View
fi: Työpöytänäkymä

en: Tablet View
fi: Tablettinäkymä

en: Phone View
fi: Puhelinnäkymä

en: Save To Library
fi: Tallenna kirjastoon.

en: Expand Settings
fi: Laajenna asetukset

en: Collapse Settings
fi: Pienennä asetukset

en: Save as Draft
fi: Tallenna luonnoksena

en: Expand Modal
fi: Laajenna modaali

en: Contract Modal
fi: Kutista modaali

en: Resize Modal
fi: Muuta modaalin kokoa

en: Snap to Left
fi: Snäppää vasemmalle

en: Separate Modal
fi: Eristä modaali

en: Discard All Changes
fi: Älä huomioi muutoksia

en: Save Changes
fi: Tallenna muutokset

en: Text Color
fi: Tekstin väri

en: Move Section
fi: Siirrä osiota

en: Section Settings
fi: Osion asetukset

en: Duplicate Section
fi: Monista osio

en: Save Section To Library
fi: Tallenna osio kirjastoon

en: Delete Section
fi: Poista osio

en: Add New Section
fi: Lisää uusi osio

en: Move Row
fi: Siirrä riviä

en: Row Settings
fi: Rivin asetukset

en: Duplicate Row
fi: Monista rivi

en: Save Row To Library
fi: Tallenna rivi kirjastoon

en: Delete Row
fi: Poista rivi

en: Change Column Structure
fi: Muuta palstarakennetta

en: Add New Row
fi: Lisää uusi rivi

en: Move Module
fi: Siirrä moduulia

en: Module Settings
fi: Moodulin asetukset

en: Duplicate Module
fi: Monista moduuli

en: Save Module To Library
fi: Tallenna moduuli kirjastoon

en: Delete Module
fi: Poista moduuli

en: Add New Module
fi: Lisää uusi moduuli

en: Unsaved changes will be lost if you leave the valentis Builder at this time.
fi: Tallentamattomat muutokset häviävät, jos poistut valentis Builderistä nyt.

en: Modules
fi: Moduulit

en: Rows
fi: Rivit

en: Sections
fi: Osiot

en: Layouts
fi: Asettelut

en: Global/not Global
fi: Globaali/Ei-globaali

en: Global
fi: Globaali

en: not Global
fi: ei-globaali

en: you don't have sufficient permissions to access this page
fi: sinulla ei ole riittäviä oikeuksia päästäksesi tälle sivulle

en: Mine
fi: Louhi

en: Center
fi: Keskellä

en: Justified
fi: Tasaus

en: Select a menu
fi: Valitse valikko

en: No Comments
fi: Ei kommentteja

en: %d Comments
fi: %d Kommentit

en: Posts by %s
fi: Käyttäjän %s viestit

en: You currently don't have any projects assigned to a category.
fi: Sinulla ei ole tällä hetkellä luokiteltuja projekteja.

en: Solid
fi: Kiinteä

en: Dotted
fi: Pilkutettu

en: Dashed
fi: Katkoviivoitettu

en: Double
fi: Kaksinkertainen

en: Groove
fi: Kaari

en: Ridge
fi: Taite

en: Inset
fi: Sisäpuolinen

en: Outset
fi: Ulkopuolinen

en: You do not have sufficient permissions to export the content of this site.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia viedä tämän sivun sisältöä.

en: Manage Categories
fi: Hallinnoi luokituksia

en: Use Default Editor
fi: Käytä oletuseditoria

en: Use The valentis Builder
fi: Käytä valentis-rakentajaa

en: Use Visual Builder
fi: Käytä visuaalista rakentajaa

en: Here you can create new widget areas for use in the Sidebar module
fi: Täällä voit luoda uusia widget-alueita sivupalkki-osiossa käytettäväksi

en: Note: Naming your widget area "sidebar 1", "sidebar 2", "sidebar 3", "sidebar 4" or "sidebar 5" will cause conflicts with this theme
fi: Huomio: Widget-alueen nimeäminen nimillä "sidebar 1", "sidebar 2", "sidebar 3", "sidebar 4" tai "sidebar 5" aiheuttaa ongelmia tämän teeman kanssa.

en: Widget Name
fi: Widgetin nimi

en: Create
fi: Luo

en: Fullwidth Module
fi: Täyslevyinen moduuli

en: Fullwidth Section
fi: Täyslevyinen osio

en: Specialty Section
fi: Erityisosio

en: Layout
fi: Asettelu

en: Template Type
fi: Mallin tyyppi

en: New Template Settings
fi: Uuden alustan asetukset

en: Fullwidth module can't be used outside of the Fullwidth Section.
fi: Täyden leveyden moduulia ei voi käyttää muualla, kuin täyden leveyden osiossa.

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Still images cannot be generated from this video service and/or this video format
fi: Pysäytyskuvia ei voi luoda tässä videopalvelussa ja/tai tästä videoformaatista

en: No available options for this configuration.
fi: Näillä asetuksilla ei ole saatavana valintoja.

en: You're about to update global module. This change will be applied to all pages where you use this module. Press OK if you want to update this module
fi: Olet päivittämässä globaalin moduulin. Tämä muutos otetaan käyttöön kaikilla sivuilla, joilla moduuli on käytössä. Paina OK, mikäli haluat päivittää tämän moduulin.

en: You cannot add global rows into global sections
fi: Globaaleihin osioihin ei voi lisätä globaaleja rivejä

en: Map Pin Address cannot be empty
fi: Kartan pin-osoite ei voi olla tyhjä

en: You do not have permission to unlock this section.
fi: Sinulla ei ole oikeutta avata tässä osiossa.

en: You do not have permission to unlock this row.
fi: Sinulla ei ole oikeutta avata nämä rivi.

en: You do not have permission to unlock this module.
fi: Sinulla ei ole oikeutta avata tämän moduulin.

en: You do not have permission to perform this task.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia suorittaa tämän tehtävän.

en: Unable to perform copy/paste process due to inavailability of localStorage feature in your browser. Please use latest modern browser (Chrome, Firefox, or Safari) to perform copy/paste process
fi: Voi suorittaa kopioi/liitä prosessin takia inavailability sekä localStorage toiminnon selaimessasi. Ole hyvä ja käytä viimeisin moderni selain (Chrome, Firefox, Safari) suorittaa kopioi/liitä-prosessi

en: Invalid Color
fi: Virheellinen Väri

en: Sales
fi: Myyntiluvut

en: Total
fi: Yhteensä

en: Unauthorized Action
fi: Valtuuttamaton toiminto

en: Select Split Testing Subject
fi: Valita split-testauksen kohde

en: You have activated the valentis Leads Split Testing System. Using split testing, you can create different element variations on your page to find out which variation most positively affects the conversion rate of your desired goal. After closing this window, please click on the section, row or module that you would like to split test.
fi: Olet aktivoinut valentis Leadsin split-testausjärjestelmän. Split-testauksen avulla voit luoda sivuillesi eri elementtivariaatioita, joiden avulla voit selvittää mikä variaatio vaikuttaa parhaiten tavoitteesi vaihtokurssiin. Suljettuasi ikkunan sinun on klikattava sitä lohkoa, riviä tai moduulia, jolle haluat tehdä split-testauksen.

en: Select Your Goal
fi: Valitse tavoitteesi

en: Congratulations, you have selected a split testing subject! Next you need to select your goal. After closing this window, please click the section, row or module that you want to use as your goal. Depending on the element you choose, valentis will track relevant conversion rates for clicks, reads or sales. For example, if you select a Call To Action module as your goal, then valentis will track how variations in your test subjects affect how often visitors read and click the button in your Call To Action module. The test subject itself can also be selected as your goal.
fi: Onneksi olkoon, olet valinnut split-testauksen kohteen! Seuraavaksi sinun on valittava tavoitteesi. Klikkaa ikkunan suljettuasi sitä lohkoa, riviä tai moduulia, jota haluat käyttää tavoitteenasi. valentis seuraa klikkausten, lukukertojen tai myyntikertojen vaihtokursseja valitsemastasi elementistä riippuvalla tavalla. Jos esimerkiksi valitsit "Call to Action" -moduulin tavoitteeksesi, niin valentis alkaa seuraamaan kuinka testikohteesi eri variaatiot vaikuttavat "Call to Action" -moduulisi luku- ja klikkauskertoihin. Voit valita myös oman testikohteesi tavoitteeksesi.

en: Configure Subject Variations
fi: Muokkaa kohdevariaatioita

en: Congratulations, your split test is ready to go! You will notice that your split testing subject has been duplicated. Each split testing variation will be displayed to your visitors and statistics will be collected to figure out which variation results in the highest goal conversion rate. Your test will begin when you save this page.
fi: Onneksi olkoon, split-testauksesi on valmis aloitettavaksi! Huomaat pian, että split-testauksesi kohde on monistettu. Jokainen split-testauksen variaatio on vieraidesi nähtävissä; niistä kerätään tietoa jatkuvasti, jotta korkeimman vaihtokurssin omaava variaatio saataisiin selville. Testaaminen aloitetaan tämän sivun tallennuksen jälkeen.

en: Select Split Testing Winner
fi: Valitse split-testauksen voittaja

en: Before ending your split test, you must choose which split testing variation to keep. Please select your favorite or highest converting subject. Alternative split testing subjects will be removed.
fi: Sinun on päätettävä minkä testivariaation haluat pitää ennen kuin voit lopettaa split-testauksen. Valitse oma suosikkisi tai korkeimman vaihtokurssin omaava kohde. Muut split-testauksen kohteet poistetaan.

en: You need to select a split testing subject first.
fi: Sinun on ensin valittava split-testauksen kohde.

en: Select Split Testing Goal
fi: Valitse split-testauksen tavoite

en: You need to select a split testing goal first.
fi: Sinun on ensin valittava split-testauksen tavoite.

en: Select A Different Goal
fi: Valitse eri tavoite

en: This element cannot be used as a your split testing goal. Please select a different module, or section.
fi: Tätä elementtiä ei voida käyttää split-testauksen tavoitteena. Ole hyvä ja valitse jokin toinen moduuli tai lohko.

en: Can't Save Layout
fi: Pohjaa ei voi tallentaa

en: You cannot save layout while a split test is running. Please end your split test and then try again.
fi: Pohjaa ei voida tallentaa split-testauksen ollessa käynnissä. Lopeta split-testaus ja yritä sen jälkeen uudestaan.

en: Can't Save Section
fi: Lohkoa ei voi tallentaa

en: You cannot save this section while a split test is running. Please end your split test and then try again.
fi: Tätä lohkoa ei voida tallentaa split-testauksen ollessa käynnissä. Lopeta split-testaus ja yritä sen jälkeen uudestaan.

en: Can't Save Row
fi: Riviä ei voi tallentaa

en: You cannot save this row while a split test is running. Please end your split test and then try again.
fi: Tätä riviä ei voida tallentaa split-testauksen ollessa käynnissä. Lopeta split-testaus ja yritä sen jälkeen uudestaan.

en: Can't Save Module
fi: Moduulia ei voi tallentaa

en: You cannot save this module while a split test is running. Please end your split test and then try again.
fi: Tätä moduulia ei voida tallentaa split-testauksen ollessa käynnissä. Lopeta split-testaus ja yritä sen jälkeen uudestaan.

en: Can't Load Layout
fi: Pohjaa ei voi ladata

en: You cannot load a new layout while a split test is running. Please end your split test and then try again.
fi: Uutta pohjaa ei voida ladata split-testauksen ollessa käynnissä. Lopeta split-testaus ja yritä sen jälkeen uudestaan.

en: Can't Clear Layout
fi: Pohjaa ei voi tyhjentää

en: You cannot clear your layout while a split testing is running. Please end your split test before clearing your layout.
fi: Pohjaa ei voida tyhjentää split-testauksen ollessa käynnissä. Lopeta split-testaus ja yritä sen jälkeen uudestaan.

en: Can't Import/Export Layout
fi: Ei voida tuoda/viedä asettelua

en: You cannot import or export a layout while a split test is running. Please end your split test and then try again.
fi: Et voi tuoda tai viedä asettelua, kun split-testi on käynnissä. Ole hyvä ja lopeta split-testisi ja yritä sen jälkeen uudelleen.

en: Can't Move Goal
fi: Tavoitetta ei voi siirtää

en: Can't Move Subject
fi: Kohdetta ei voi siirtää

en: Can't Clone Section
fi: Lohkoa ei voi monistaa

en: This section cannot be duplicated because it contains a split testing goal. Goals cannot be duplicated. You must first end your split test before performing this action.
fi: Tätä lohkoa ei voi monistaa, sillä se sisältää split-testauksen tavoitteen. Tavoitteita ei voi monistaa; se onnistuu vain split-testauksen lopettamalla.

en: Can't Clone Row
fi: Riviä ei voi monistaa

en: This row cannot be duplicated because it contains a split testing goal. Goals cannot be duplicated. You must first end your split test before performing this action.
fi: Tätä riviä ei voi monistaa, sillä se sisältää split-testauksen tavoitteen. Tavoitteita ei voi monistaa; se onnistuu vain split-testauksen lopettamalla.

en: Can't Remove Section
fi: Lohkoa ei voi poistaa

en: This section cannot be removed because it contains a split testing goal. Goals cannot be deleted. You must first end your split test before performing this action.
fi: Tätä lohkoa ei voi poistaa, sillä se sisältää split-testauksen tavoitteen. Tavoitteita ei voi poistaa; se onnistuu vain split-testauksen lopettamalla.

en: Can't Remove Row
fi: Riviä ei voi poistaa

en: This row cannot be removed because it contains a split testing goal. Goals cannot be deleted. You must first end your split test before performing this action.
fi: Tätä riviä ei voi poistaa, sillä se sisältää split-testauksen tavoitteen. Tavoitteita ei voi poistaa; se onnistuu vain split-testauksen lopettamalla.

en: Split testing requires at least 2 subject variations. This variation cannot be removed until additional variations have been added.
fi: Split-testaus vaatii vähintään 2 kohdevariaatiota. Tätä variaatiota ei voida poistaa ennen muiden variaatioiden lisäämistä.

en: Split testing requires at least 2 subject variations. This variation cannot be removed until additional variations have been added
fi: Split-testaus vaatii vähintään 2 kohdevariaatiota. Tätä variaatiota ei voida poistaa ennen muiden variaatioiden lisäämistä

en: ID
fi: Tunnus

en: Subject
fi: Kohde

en: Impressions
fi: Vaikutelmat

en: Clicks
fi: Klikkaukset

en: Clickthrough Rate
fi: Klikkaustaajuus

en: Reads
fi: Lukukerrat

en: Reading Rate
fi: Lukutahti

en: Stays
fi: Vierailukerrat

en: Bounce Rate
fi: Poistumistahti

en: Goal Views
fi: Tavoitteen katselukerrat

en: Goal Reads
fi: Tavoitteen lukukerrat

en: Engagement Rate
fi: Käyttötaajuus

en: Conversion Goals
fi: Vaihtokurssin tavoitteet

en: Conversion Rate
fi: Vaihtotahti

en: Shortcode Conversions
fi: Shortcodejen vaihtokurssit

en: Did
fi: Ei

en: Added
fi: Lisätty

en: Edited
fi: Muokattu

en: Removed
fi: Poistettu

en: Moved
fi: Siirretty

en: Expanded
fi: Laajennettu

en: Collapsed
fi: Romahti

en: Locked
fi: Lukittu

en: Unlocked
fi: Auki

en: Cloned
fi: Kloonattu

en: Cleared
fi: Selvitetty

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Copied
fi: Kopioida

en: Renamed
fi: Nimetä uudelleen

en: Loaded
fi: Lisätty

en: Turned On
fi: Päällä

en: Turned Off
fi: Poissa päältä

en: Saved Section
fi: Tallennettu §

en: Saved Row
fi: Tallennettu Rivi

en: Saved Module
fi: Tallennettu Moduuli

en: Page
fi: Sivu

en: Split Testing
fi: Split-testaus

en: Settings
fi: Asetukset

en: on Phone
fi: puhelimella

en: on Tablet
fi: tabletilla

en: on Desktop
fi: tietokoneella

en: The valentis Builder
fi: valentis-rakentaja

en: % Comments
fi: % Kommentit

en: Rename
fi: Nimeä uudelleen

en: Paste After
fi: Liitä Jälkeen

en: Split Test
fi: Split-testaus

en: End Split Test
fi: Lopeta split-testaus

en: Expand
fi: Laajenna

en: Collapse
fi: Romahdus

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Enter a new name for this module
fi: Kirjoita uusi nimi tämä moduuli

en: See History
fi: Katso Historia

en: View Stats
fi: Katso ominaisuuksia

en: View Split Testing Stats
fi: Katso split-testaukseen tietoja

en: Clone Section
fi: Kloonaa osio

en: Unlock Section
fi: Avaa §

en: Expand Section
fi: Laajenna Osio

en: Standard Section
fi: Perusosio

en: Clone Row
fi: Kloonaa rivi

en: Change Structure
fi: Muuta rakenne

en: Unlock Row
fi: Avaa Rivi

en: Expand Row
fi: Laajenna Rivi

en: Add Row
fi: Lisää rivi

en: Insert Column(s)
fi: Lisää sarakkeita

en: Clone Module
fi: Kloonaa moduuli

en: Remove Module
fi: Poista moduuli

en: Unlock Module
fi: Avaa Moduuli

en: Save & Add To Library
fi: Tallenna & lisää kirjastoon

en: Load Layout
fi: Lataa asettelu

en: Insert Module(s)
fi: Lisää osioita

en: Disable Builder
fi: Poista trakentaja käytöstä

en: All content created in the valentis Builder will be lost. Previous content will be restored.
fi: Kaikki Divillä luotu sisältö menetetään. Aikaisempi sisältö palautetaan.

en: Do you wish to proceed?
fi: Haluatko jatkaa?

en: All of your current page content will be lost.
fi: Kaikki nykyisen sivun sisältö mentetään.

en: All advanced module settings in will be lost.
fi: Kaikki lisämoduulin asetukset menetetään.

en: Layout Name:
fi: Pohjan nimi:

en: Save And Add To Library
fi: Tallenna ja lisää kirjastoon

en: Add To Categories:
fi: Lisää luokituksiin:

en: Include General settings
fi: Sisällytä yleisasetukset

en: Include Advanced Design settings
fi: Sisällytä muotoilun lisäasetukset

en: Here you can save the current item and add it to your valentis Library for later use as well.
fi: Tästä voit tallentaa nykyisen elementtisi ja lisätä sen valentis-kirjastoosi käytettäväksi myöhemminkin.

en: Save as Global:
fi: Tallenna globaalina:

en: valentis Builder Settings
fi: valentis Builderin asetukset

en: End Split Test?
fi: Haluatko todella lopettaa split-testauksen?

en: Upon ending your split test, you will be asked to select which subject variation you would like to keep. Remaining subjects will be removed.
fi: Split-testauksen lopettaessasi sinulta kysytään minkä kohdevariaation haluat pitää. Kaikki muut kohteet poistetaan.

en: Note: this process cannot be undone.
fi: Huomio: tätä ei voi perua.

en: An Error Occurred
fi: Toimintahäiriö

en: For some reason, you cannot perform this task.
fi: Tämä ei jostain syystä onnistu.

en: Proceed
fi: Jatka

en: Save as Global Item
fi: Tallenna globaalina yksikkönä

en: Set Winner Status
fi: Merkitse voittajaksi

en: You were using global item as split testing winner. Consequently, you have to choose between:
fi: Valitsit globaalin yksikön split-testauksen voittajaksi. Sen vuoksi sinun täytyy valita toinen seuraavista vaihtoehdoista:

en: Save winner as global item (selected subject will be synced and your global item will be updated in the valentis Library)
fi: Tallenna voittaja globaalina yksikkönä (valittu kohde yhdistetään globaaliin yksikköön, joka päivitetään valentis-kirjastoon)

en: Save winner as non-global item (selected subject will no longer be a global item and your changes will not modify the global item)
fi: Tallenna voittaja ei-globaalina yksikkönä (valittu kohde ei enää ole globaali yksikkö, eivätkä tekemäsi muutokset muuta globaalia yksikköä)

en: Last 24 Hours
fi: Viimeiset 24 tuntia

en: Last 7 Days
fi: Viimeiset 7 päivää

en: Last Month
fi: Viime kuukausi

en: All Time
fi: Jatkuva

en: Summary &amp; Data
fi: Yhteenveto & tiedot

en: Statistics are still being collected for this time frame
fi: Tämän aikakehyksen tietoja kerätään vieläkin

en: Stats will be displayed upon sufficient data collection
fi: Tilastot näytetään, kunhan tietoja on kerätty tarpeeksi

en: Split Testing Statistics
fi: Split-testauksen tilastot

en: Bounces
fi: Poistumiset

en: Goal Engagement
fi: Tavoitteen käyttö

en: Conversions
fi: Vaihtokurssit

en: Statistics are being collected
fi: Tilastoja kerätään yhä

en: Refresh Stats
fi: Päivitä tilastot

en: End Split Test &amp; Pick Winner
fi: Lopeta split-testi ja valitse voittaja

en: Add Specialty Section
fi: Lisää erikoisosio

en: Tablet
fi: Tabletti

en: Desktop
fi: Työpöytä

en: Smartphone
fi: älypuhelin

en: Enable Split Testing
fi: Salli split-testaus

en: Bounce Rate Limit
fi: Poistumistahdin raja

en: Stats refresh interval
fi: Tilastojen päivitysintervalli

en: Hourly
fi: Tunneittainen

en: Daily
fi: Päivittäinen

en: Shortcode Tracking
fi: Shortcode-seuranta

en: Shortcode for Tracking:
fi: Seurattava shortcode:

en: Color Picker Color Pallete
fi: Värivalinnan paletti

en: Gutter Width
fi: Sarakkeiden väli

en: Light Text Color
fi: Vaalea tekstiväri

en: Dark Text Color
fi: Tumma tekstiväri

en: Content Area Background Color
fi: Sisältöosion taustaväri

en: Section Background Color
fi: Lohkon taustaväri

en: Connecting...
fi: Yhdistetään…

en: Connection failed
fi: Yhteyden muodostaminen epäonnistui

en: Removing connection...
fi: Irrottaminen-yhteys...

en: Done
fi: Valmis

en: Step 1:
fi: 1. vaihe:

en: Generate authorization code
fi: Luo valtuutuskoodi

en: Step 2: Paste in the authorization code and click "Make a connection" button:
fi: Vaihe 2: Liitä lupa-koodi ja valitse "Make a connection" - painiketta:

en: Make a connection
fi: Muodosta yhteys

en: Aweber is set up properly. You can remove connection here if you wish.
fi: Aweber on määritetty oikein. Voit poistaa yhteyden tänne, jos haluat.

en: Remove the connection
fi: Ota yhteyttä

en: Read more
fi: Lue lisää

en: Theme Customizer
fi: Teeman mukautus

en: Module Customizer
fi: Moduulin mukautus

en: Page Options
fi: Sivun Asetukset

en: Plugin Options
fi: Plugin Valinnat

en: Theme Options
fi: Teema Valinnat

en: valentis Library
fi: valentis-kirjasto

en: Builder Interface
fi: Rakentaja Käyttöliittymä

en: Add/Delete Item
fi: Lisää/Poista Kohde

en: Edit Item
fi: Muokkaa Kohdetta

en: Move Item
fi: Kohteen Siirtäminen

en: Disable Item
fi: Poista Kohde

en: Lock Item
fi: Lukitse Kohde

en: Toggle valentis Builder
fi: Vaihda valentis Rakentaja

en: Library Settings
fi: Kirjasto Asetukset

en: Edit Global Items
fi: Muokkaa Global Erät

en: Settings Tabs
fi: Asetukset Tabs

en: Advanced Settings
fi: Lisäasetukset

en: Settings Types
fi: Asetukset Tyypit

en: Edit Colors
fi: Muokkaa Värejä -

en: Edit Content
fi: Muokkaa Sisältöä

en: Edit Fonts
fi: Muokkaa Fontit

en: Edit Buttons
fi: Muokkaa-Painikkeet

en: Edit Configuration
fi: Muokkaa Kokoonpano

en: Module Use
fi: Moduulin Käyttö

en: Administrator
fi: Järjestelmänvalvojan

en: Editor
fi: Toimittaja

en: Author
fi: Kirjoittaja

en: Contributor
fi: Avustaja

en: valentis Role Editor
fi: valentis Rooli Päätoimittaja

en: Save valentis Roles
fi: Tallenna valentis Roolit

en: Using the valentis Role Editor, you can limit the types of actions that can be taken by WordPress users of different roles. This is a great way to limit the functionality available to your customers or guest authors to ensure that they only have the necessary options available to them.
fi: Käyttämällä valentis Rooli Muokkaaja, voit rajoittaa tyyppisiä toimia, jotka voidaan ottaa WordPress käyttäjien erilaisia rooleja. Tämä on hyvä tapa rajoittaa toimintoa, asiakkaillesi tai vieraan kirjoittajat varmistaa, että heillä on tarvittavat vaihtoehtoja niille.

en: Reset Roles
fi: Nollaa Roolit

en: All of your current role settings will be set to defaults. Do you wish to proceed?
fi: Kaikki nykyiset rooli asetukset asetetaan oletusarvoihinsa. Haluatko jatkaa?

en: no
fi: n: o

note: translators: 1: date, 2: time
en: on %1$s at %2$s
fi: %1$s klo %2$s

en: (Edit)
fi: (Muokkaa)

en: Reply
fi: Vastaa

en: Your comment is awaiting moderation.
fi: Kommenttisi odottaa ylläpidon hyväksyntää.

en: Enable Visual Builder
fi: Mahdollista visuaalinen rakentaja

en: Built For Any
fi: Luontikohde: mikä tahansa

en: Built For
fi: Luontikohde:

en: Global Layout
fi: Globaali asettelu

en: Standard
fi: Standardi

en: Homepage Basic
fi: Kotisivu - tavallinen

en: Homepage Shop
fi: Kotisivu - kauppa

en: Homepage Portfolio
fi: Kotisivu - portfolio

en: Homepage Company
fi: Kotisivu - yritys

en: Homepage Corporate
fi: Kotisivu - yhtiö

en: Homepage Extended
fi: Kotisivu - laajennettu

en: Page Fullwidth
fi: Koko sivun leveys

en: Page Right Sidebar
fi: Sivu - sivupalkki oikealla

en: Page Left Sidebar
fi: Sivu - sivupalkki vasemmalla

en: Page Dual Sidebars
fi: Sivu - palkit molemmilla puolilla

en: Portfolio Grid
fi: Portfolio-ruudukko

en: Portfolio 1 Column
fi: Portfolio 1 - sarake

en: Portfolio Fullwidth Carousel
fi: Portfolio - koko sivun levyinen karuselli

en: Portfolio Fullwidth Grid
fi: Portfolio - koko sivun levyinen ruudukko

en: Project Extended
fi: Projekti - laajennettu

en: Project Extended 2
fi: Projekti - laajennettu 2

en: Blog Masonry
fi: Blogi-ruudukko

en: Blog Standard
fi: Blogi-oletus

en: Shop Basic
fi: Kauppa-perus

en: Shop Extended
fi: Kauppa-laajennettu

en: Splash Page
fi: Splash-sivu

en: Maintenance Mode
fi: Huoltomoodi

en: Coming Soon
fi: Tulossa pian

en: Landing Page
fi: Saapumissivu

en: About Me
fi: Tietoja minusta

en: About Us
fi: Tietoja meistä

en: Contact Us
fi: Ota yhteyttä

en: Our Team
fi: Tiimimme

en: Sales Page
fi: Myynnit-sivu

en: Case Study
fi: Tapaustutkimus

en: Product Features
fi: Tuotteen ominaisuudet

en: Image
fi: Kuva

en: Left To Right
fi: Vasemmalta oikealle

en: Right To Left
fi: Oikealta vasemmalle

en: Top To Bottom
fi: Ylhäältä alas

en: Bottom To Top
fi: Alhaalta ylös

en: Fade In
fi: Voimistuminen

en: No Animation
fi: Ei animaatioita

en: Image URL
fi: Kuva URL

en: Choose an Image
fi: Valitse kuva

en: Set As Image
fi: Aseta kuvaksi

en: Upload your desired image, or type in the URL to the image you would like to display.
fi: Lisää haluamasi kuva, tai kirjoita URL haluamaasi kuvaan.

en: Image Alternative Text
fi: Kuvan vaihtoehtoinen teksti

en: This defines the HTML ALT text. A short description of your image can be placed here.
fi: Tämä määrittelee kuvan vaihtoehtoisen tekstin. Tähän voit laittaa lyhyen kuvauksen kuvasta.

en: Image Title Text
fi: Kuvan otsikko

en: This defines the HTML Title text.
fi: Tämä määrittelee kuvan vaihtoehtoisen tekstin. Tähän voit laittaa lyhyen kuvauksen kuvasta.

en: Open in Lightbox
fi: Avaa Lightboxissa

en: Here you can choose whether or not the image should open in Lightbox. Note: if you select to open the image in Lightbox, url options below will be ignored.
fi: Tässä voit valita, avautuuko kuva Lightboxissa vai ei. Huomio: jos valitset, että kuva avataan Lightboxissa, alla olevat URL-valinnat mitätöidään.

en: Link URL
fi: Linkki URL

en: If you would like your image to be a link, input your destination URL here. No link will be created if this field is left blank.
fi: Jos haluat kuvasi toimivan linkkinä, laita kohde-URL tähän. Jos jätät tämän kohdan tyhjäksi, linkkiä ei luoda.

en: Url Opens
fi: URL avautuu

en: In The Same Window
fi: Samassa ikkunassa

en: In The New Tab
fi: Uudessa välilehdessä

en: Here you can choose whether or not your link opens in a new window
fi: Tässä voit valita, avautuuko linkki uudessa ikkunassa

en: Image Overlay
fi: Peitekuva

en: If enabled, an overlay color and icon will be displayed when a visitors hovers over the image
fi: Kun asetus on käytössä, vierailijan osoittaessa kuvaa näytetään peiteväri ja kuvake

en: Overlay Icon Color
fi: Peitekuvakkeen väri

en: Here you can define a custom color for the overlay icon
fi: Tässä voit määrittää mukautetun värin peitekuvakkeelle

en: Hover Overlay Color
fi: Kursorin alla olevan päälle asetettavan elementin väri

en: Here you can define a custom color for the overlay
fi: Tässä voit määrittää mukautetun värin peitteelle

en: Hover Icon Picker
fi: Kursorin alla olevan ikonin valitsin

en: Here you can define a custom icon for the overlay
fi: Tässä voit määrittää mukautetun kuvakkeen peitteelle

en: Animation
fi: Animaatio

en: This controls the direction of the lazy-loading animation.
fi: Tämä määrittelee animaation suunnan

en: Remove Space Below The Image
fi: Poista tila kuvan alta

en: Here you can choose whether or not the image should have a space below it.
fi: Tässä voit valita, onko kuvan alla tilaa

en: Image Alignment
fi: Kuvakkeen tasaus

en: Here you can choose the image alignment.
fi: Täällä voit valita kuvakkeen tasauksen.

en: Image Max Width
fi: Kuvakkeen suurin mahdollinen leveys

en: Force Fullwidth
fi: Tee täyslevyiseksi

en: Always Center Image On Mobile
fi: Keskitä kuva aina mobiililaitteessa

en: Disable on
fi: Ota pois käytöstä:

en: Phone
fi: Puhelin

en: This will disable the module on selected devices
fi: Tämä poistaa käytöstä moduulin valituilla laitteilla

en: Admin Label
fi: Ylläpitäjä-tunniste

en: This will change the label of the module in the builder for easy identification.
fi: Tämä muuttaa osion tunnistetta builderissa helpon tunnistuksen mahdollistamiseksi.

en: Gallery
fi: Galleria

en: Caption
fi: Kuvateksti

en: Title
fi: Otsikko

en: Gallery Item
fi: Gallerian elementti

en: Overlay
fi: Päälle asettaminen

en: Overlay Icon
fi: Päälle asetettu ikoni

en: Gallery Item Title
fi: Gallerian elementin nimi

en: Gallery Item Caption
fi: Gallerian kohteen lainaus

en: Gallery Pagination
fi: Gallerian sivunumerointi

en: Pagination Active Page
fi: Aktiivisen sivun numerointi

en: Gallery Images
fi: Galleriakuvat

en: Slider
fi: Vieritys

en: Grid
fi: Ruudukko

en: Toggle between the various blog layout types.
fi: Selaa blogin erilaisia asetteluvaihtoehtoja.

en: Images Number
fi: Kuvien määrä

en: Define the number of images that should be displayed per page.
fi: Määrittele sivua kohden näytettävien kuvien lukumäärä.

en: Show Title and Caption
fi: Näytä otsikko ja selite

en: Here you can choose whether to show the images title and caption, if the image has them.
fi: Tässä voit valita, näytetäänkö kuvasta otsikko ja selite, jos ne ovat määritellyt.

en: Show Pagination
fi: Näytä sivutus

en: Enable or disable pagination for this feed.
fi: Ota käyttöön tai poista käytöstä sivutus tälle syötteelle.

en: Dark
fi: Tumma

en: Light
fi: Valoisa

en: Here you can choose whether your text should be light or dark. If you are working with a dark background, then your text should be light. If your background is light, then your text should be set to dark.
fi: Tässä voit valita, onko tekstisi vaalea vai tumma. Jos sivun tausta on tumma, tekstin tulisi olla vaalea. Jos taustasi on vaalea, tekstin tulisi olla tumma.

en: Automatic Animation
fi: Automaattinen animaatio

en: If you would like the slider to slide automatically, without the visitor having to click the next button, enable this option and then adjust the rotation speed below if desired.
fi: Jos haluat liukusäätimen hyppäävän seuraavaan diaan automaattisesti ilman, että vierailijan tarvitsee painaa seuraava-painiketta, ota tämä vaihtoehto käyttöön ja valitse sitten alhaalta haluamasi kiertonopeus.

en: Automatic Animation Speed (in ms)
fi: Automaattisen animaation nopeus (millisekunneissa)

en: Here you can designate how fast the slider fades between each slide, if 'Automatic Animation' option is enabled above. The higher the number the longer the pause between each rotation.
fi: Tässä voit määritellä, kuinka nopeasti likusäädin vierittää seuraavaan diaan, jos automaattinen animaatio on valittuna. Mitä suurempi luku, sen suurempi on tauko kuvien välillä.

en: Zoom Icon Color
fi: Suurenna ikonin väriin

en: Video Icon
fi: Videon ikoni

en: Video MP4/URL
fi: Video MP4 URL

en: Upload a video
fi: Lisää video

en: Choose a Video MP4 File
fi: Valitse MP4-videotiedosto

en: Set As Video
fi: Aseta videoksi

en: Upload your desired video in .MP4 format, or type in the URL to the video you would like to display
fi: Lisää haluamasi video MP4-formaatissa, tai kirjoita haluamasi videon URL.

en: Video Webm
fi: Video .WEBM-tiedosto

en: Choose a Video WEBM File
fi: Valitse .WEBM-videotiedosto

en: Upload the .WEBM version of your video here. All uploaded videos should be in both .MP4 .WEBM formats to ensure maximum compatibility in all browsers.
fi: Lisää .WEBM-versio videostasi tänne. Kaikkien lisättyjen videoiden tulisi olla sekä .MP4- että .WEBM-muodossa parhaan toimivuuden takaamiseksi kaikissa selaimissa.

en: Image Overlay URL
fi: Kuvapäällys URL

en: Upload your desired image, or type in the URL to the image you would like to display over your video. You can also generate a still image from your video.
fi: Lisää haluamasi kuva, tai kirjoita URL kuvaan, jonka haluat esittää videoosi. Voit myös luoda pysäytyskuvan videostasi.

en: Play Icon Color
fi: Play-ikonin väri

en: Video Slider
fi: Videovieritin

en: Play Button
fi: Play-painike

en: Thumbnail Item
fi: Esikatselukuva

en: Slider Arrows
fi: Liu'uttimen nuolet

en: Display Image Overlays on Main Video
fi: Näytä kuvapäällys (image overlay) päävideossa

en: Hide
fi: Piilota

en: Show
fi: Näytä

en: This option will cover the player UI on the main video. This image can either be uploaded in each video setting or auto-generated by valentis.
fi: Tämä vaihtoehto peittaa soittimen käyttöiittymän päävideossa. Kuvan voi joko lisätä videoiden asetuksista, tai luoda automaattisesti valentis:llä.

en: Arrows
fi: Nuolet

en: Show Arrows
fi: Näytä nuolet

en: Hide Arrows
fi: Piilota nuolet

en: This setting will turn on and off the navigation arrows.
fi: Piilota nuolet

en: Slider Controls
fi: Liukusäätimen asetukset

en: Use Thumbnail Track
fi: Ota esikatselukuvat käyttöön

en: Use Dot Navigation
fi: Käytä pistenavigointia

en: This setting will let you choose to use the thumbnail track controls below the slider or dot navigation at the bottom of the slider.
fi: Tämä asetus tekee liukusäätimestäsi joko vaalean tai tumman väriltään. Säätimen asetukset ovat joko nuolia esikatselukuvissa tai ympyröitä pistenavigoinnissa.

en: Slider Controls Color
fi: Liukusäätimen väriasetukset

en: This setting will make your slider controls either light or dark in color. Slider controls are either the arrows on the thumbnail track or the circles in dot navigation.
fi: Tämä asetus tekee liukusäätimestäsi joko vaalean tai tumman väriltään. Säätimen asetukset ovat joko nuolia esikatselukuvissa tai ympyröitä pistenavigoinnissa.

en: Thumbnail Overlay Color
fi: Päälle asetettavan esikatselukuvan väri

en: New Video
fi: Uusi video

en: Video Settings
fi: Videoasetukset

en: This will change the label of the video in the builder for easy identification.
fi: Tämä muuttaa videon tunnistetta sivuston rakentajassa, jotta video olisi helppo tunnistaa.

en: Slider Arrows Color
fi: Liukusäätimen nuolten väri

en: This setting will make your slider arrows either light or dark in color.
fi: Tämä asetus tekee liukusäätimen nuolista joko vaaleita tai tummia väriltään.

en: Header
fi: Ylätunniste

en: Here you can choose the value of your text. If you are working with a dark background, then your text should be set to light. If you are working with a light background, then your text should be dark.
fi: Täällä voit valita tekstisi värin. Jos käytät tummaa taustaa, tekstisi tulisi olla asetettuna vaaleaksi. Jos käytät vaaleaa taustaa, tekstin tulisi olla tummaa.

en: Text Orientation
fi: Tekstin asettelu

en: This controls the how your text is aligned within the module.
fi: Tämä määrittelee, kuinka tekstisi sijoittuu osiossa.

en: Here you can create the content that will be used within the module.
fi: Tähän voit kirjoittaa osiossa käytettävän tekstisisällön.

en: Max Width
fi: Suurin mahdollinen leveys

en: Body
fi: Leipäteksti

en: Blurb Image
fi: Mainostekstin kuva

en: Blurb Title
fi: Mainostekstin otsikko

en: Blurb Content
fi: Mainostekstin sisältö

en: The title of your blurb will appear in bold below your blurb image.
fi: Blurbin otsikko näkyy korostettuna blurb-kuvan alla.

en: Url
fi: URL

en: If you would like to make your blurb a link, input your destination URL here.
fi: Jos haluat tehdä blurbistasi linkin, aseta kohde-URL tähän.

en: Use Icon
fi: Käytä kuvaketta

en: Here you can choose whether icon set below should be used.
fi: Tässä voit valita, näytetäänkö yllä valittu kuvake ympyrässä.

en: Icon
fi: Ikoni

en: Choose an icon to display with your blurb.
fi: Valitse blurbbisi kanssa käytettävä kuvake.

en: Icon Color
fi: Kuvakkeen väri

en: Here you can define a custom color for your icon.
fi: Tässä voit määritellä kuvakkeelle kustomoidun värin.

en: Circle Icon
fi: Pyöreä kuvake

en: Here you can choose whether icon set above should display within a circle.
fi: Tässä voit valita, näytetäänkö yllä valittu kuvake ympyrässä.

en: Circle Color
fi: Ympyrän väri

en: Here you can define a custom color for the icon circle.
fi: Tässä voit määritellä kustomoidun värin kuvakkeen ympyrälle.

en: Show Circle Border
fi: Näytä ympyrän raja

en: Here you can choose whether if the icon circle border should display.
fi: Tässä voit valita, näytetäänkö kuvakkeen ympyrän raja.

en: Circle Border Color
fi: Ympyrän rajan väri

en: Here you can define a custom color for the icon circle border.
fi: Tässä voit määritellä kustomoidun värin kuvakkeen ympyrän rajalle.

en: Upload an image to display at the top of your blurb.
fi: Lisää kuva blurbbisi yläpuolella näytettäväksi

en: Image Alt Text
fi: Vaihtoehtoinen teksti kuvalle

en: Define the HTML ALT text for your image here.
fi: Määrittele vaihtoehtoinen teksti kuvalle tässä.

en: Image/Icon Placement
fi: Kuvan / kuvakkeen sijainti

en: Here you can choose where to place the icon.
fi: Tässä voit valita, mihin sijoitat kuvakkeen.

en: Image/Icon Animation
fi: Kuvan / kuvakkeen sijainti

en: This will control how your blurb text is aligned.
fi: Tämä määrittää, miten blurb-tekstisi sijoittuu

en: Input the main text content for your module here.
fi: Laita osiosi päätekstisisältö tähän.

en: Use Icon Font Size
fi: Käytä ikonin fonttikokoa

en: Icon Font Size
fi: Ikonin fonttikoko

en: Tabs
fi: Välilehdet

en: Tab
fi: Välilehti

en: Tabs Controls
fi: Välilehtien hallitseminen

en: Active Tab
fi: Aktiivinen välilehti

en: Tabs Content
fi: Välilehtien sisältö

en: Active Tab Background Color
fi: Aktiivisen välilehden taustaväri

en: Inactive Tab Background Color
fi: Ei-aktiivisen välilehden taustaväri

en: New Tab
fi: Uusi välilehti

en: Tab Settings
fi: Välilehden asetukset

en: The title will be used within the tab button for this tab.
fi: Otsikkoa käytetään tämän välilehden painikkeessa.

en: Slide
fi: Diakuva

en: Button
fi: Painike

en: Slide Description
fi: Dian kuvaus

en: Slide Title
fi: Dian otsikko

en: Slide Button
fi: Dian painike

en: Slide Controllers
fi: Dian hallitsimet

en: Slide Active Controller
fi: Dian aktiivinen hallitsin

en: Slide Image
fi: Vierityskuva

en: Slide Arrows
fi: Liu'utusnuolet

en: Show Controls
fi: Näytä ohjaimet

en: This setting will turn on and off the circle buttons at the bottom of the slider.
fi: Tämä asetus ottaa käyttöön / pois käytöstä ympyräpainikkeet liukusäätimen alaosassa.

en: Continue Automatic Slide on Hover
fi: Jatka Automaattinen Työnnä Hover

en: Turning this on will allow automatic sliding to continue on mouse hover.
fi: Kun tämä ei salli automaattinen liukuva jatkaa hiirtä hääriä.

en: Use Parallax effect
fi: Käytä Parallax-vaikutelmaa

en: Enabling this option will give your background images a fixed position as you scroll.
fi: Tämän vaihtoehdon valinta antaa taustakuvillesi pysyvän paikan.

en: Parallax method
fi: Parallaksisuus

en: Define the method, used for the parallax effect.
fi: Määrittele parallaksiefektiin käytettävä keino

en: Remove Inner Shadow
fi: Poista sisempi varjo

en: Background Image Position
fi: Taustakuvan Sijainti

en: Top Left
fi: Ylhäällä Vasemmalla

en: Top Right
fi: Ylhäällä Oikealla

en: Center Right
fi: Keskellä Oikeassa

en: Center Left
fi: Keskellä Vasemmalla

en: Bottom Left
fi: Alhaalla Vasemmalla

en: Bottom Center
fi: Alhaalla Keskellä

en: Bottom Right
fi: Oikealla Alhaalla

en: Background Image Size
fi: Taustakuvan Koko

en: Actual Size
fi: Todellinen Koko

en: Top Padding
fi: Ylätäyte

en: Bottom Padding
fi: Alatäyte

en: Hide Content On Mobile
fi: Piilota sisältö mobiililaitteella

en: Hide CTA On Mobile
fi: Piilota CTA mobiililaitteella

en: Show Image / Video On Mobile
fi: Näytä kuva / video mobiililaitteella

en: New Slide
fi: Uusi dia

en: Slide Settings
fi: Dia-asetukset

en: Slide Description Container
fi: Dian kuvauksen sisältävä osa

en: Heading
fi: Otsikko

en: Define the title text for your slide.
fi: Määrittele diasi otsikko

en: Button Text
fi: Painike-teksti

en: Define the text for the slide button
fi: Määrittele teksti vieritysnapille

en: Button URL
fi: Painike URL

en: Input a destination URL for the slide button.
fi: Aseta kohde-URL vieritysnapille.

en: Cover
fi: Kansi

en: Use the color picker to choose a background color for this module.
fi: Käytä värin valitsinta valitaksesi taustakuvan tähän osioon.

en: Choose a Slide Image
fi: Valitse vierityskuva

en: Set As Slide Image
fi: Aseta vierityskuvaksi

en: If defined, this slide image will appear to the left of your slide text. Upload an image, or leave blank for a text-only slide.
fi: Jos määriteltynä, tämä vierityskuva ilmestyy diatekstin vasemmalle puolelle. Lisää kuva, tai jätä tyhjäksi pelkkää tekstiä sisältävän dian tapauksessa.

en: Use Background Overlay
fi: Käytä taustan peitettä

en: yes
fi: kyllä

en: When enabled, a custom overlay color will be added above your background image and behind your slider content.
fi: Kun asetus on käytössä, taustakuvan yläpuolelle ja liu'utettavan sisällön taakse lisätään mukautettu peiteväri.

en: Background Overlay Color
fi: Taustan väri päälle asetettaessa

en: Use the color picker to choose a color for the background overlay.
fi: Valitse väri taustan peitteelle värivalitsimella.

en: Use Text Overlay
fi: Käytä tekstipeitettä

en: When enabled, a background color is added behind the slider text to make it more readable atop background images.
fi: Kun asetus on käytössä, liu'utettavan tekstin taakse lisätään taustaväri, jotta sen lukeminen olisi helpompaa taustakuvien yllä.

en: Text Overlay Color
fi: Tekstipeitteen väri

en: Use the color picker to choose a color for the text overlay.
fi: Valitse väri tekstipeitteelle värivalitsimella.

en: Slide Image Vertical Alignment
fi: Vierityskuvan sijainti

en: This setting determines the vertical alignment of your slide image. Your image can either be vertically centered, or aligned to the bottom of your slide.
fi: Tämä asetus määrittää vierityskuvasi sijainnin korkeuden. Kuva voi sijaita joko keskellä, tai dian alaosassa.

en: Slide Video
fi: Videon vieritys

en: If defined, this video will appear to the left of your slide text. Enter youtube or vimeo page url, or leave blank for a text-only slide.
fi: Jos määriteltynä, tämä video ilmestyy diatekstin vasemmalle puolelle. Lisää Youtube- tai Vimeo-linkkien URL, tai jätä tyhjäksi pelkkää tekstiä sisältävän dian tapauksessa.

en: If you have a slide image defined, input your HTML ALT text for the image here.
fi: Jos sinulla on diakuva määriteltynä, lisää vaihtoehtoinen HTML teksti kuvalle tähän.

en: Here you can choose whether your text is light or dark. If you have a slide with a dark background, then choose light text. If you have a light background, then use dark text.
fi: Tässä voit valita, onko tekstisi vaaleaa vai tummaa. Jos sinulla on dia tummalla taustakuvalla, valitse vaalea väri. Jos sinulla on vaalea taustakuva, valitse tumma väri.

en: Background Video MP4
fi: Taustavideo .MP4

en: Choose a Background Video MP4 File
fi: Valitse taustavideo .MP4

en: Set As Background Video
fi: Aseta taustavideoksi

en: All videos should be uploaded in both .MP4 .WEBM formats to ensure maximum compatibility in all browsers. Upload the .MP4 version here. <b>Important Note: Video backgrounds are disabled from mobile devices. Instead, your background image will be used. For this reason, you should define both a background image and a background video to ensure best results.</b>
fi: Kaikki videot tulisi lisätä sekä .MP4 että .WEBM -formaateissa, jotta mahdollisimman moni selain tukisi niitä. Lisää .MP4-versio tähän. Tärkeä huomio: taustavideot ovat poissa käytöstä mobiililaitteilla. Videon sijaan mobiililaitteilla näytetään taustakuvaasi, joten parhaan lopputuloksen saamiseksi sinun tulisi määritellä molemmat.

en: Background Video Webm
fi: Taustavideo .WEBM

en: Choose a Background Video WEBM File
fi: Valitse taustavideo .WEBM-tiedosto

en: All videos should be uploaded in both .MP4 .WEBM formats to ensure maximum compatibility in all browsers. Upload the .WEBM version here. <b>Important Note: Video backgrounds are disabled from mobile devices. Instead, your background image will be used. For this reason, you should define both a background image and a background video to ensure best results.</b>
fi: Kaikki videot tulisi lisätä sekä .MP4 että .WEBM -formaateissa, jotta mahdollisimman moni selain tukisi niitä. Lisää .WEBM-versio tähän. Tärkeä huomio: taustavideot ovat poissa käytöstä mobiililaitteilla. Videon sijaan mobiililaitteilla näytetään taustakuvaasi, joten parhaan lopputuloksen saamiseksi sinun tulisi määritellä molemmat.

en: Background Video Width
fi: Taustavideon leveys

en: In order for videos to be sized correctly, you must input the exact width (in pixels) of your video here.
fi: Jotta videot olisivat oikean kokoisia, sinun tulee laittaa videon tarkka leveys pikseleinä tähän.

en: Background Video Height
fi: Taustavideon leveys

en: In order for videos to be sized correctly, you must input the exact height (in pixels) of your video here.
fi: Jotta videot olisivat oikein kokoisia, sinun tulee laittaa videon tarkka korkeus pikseleinä tähän.

en: Pause Video
fi: Keskeytä video

en: Allow video to be paused by other players when they begin playing
fi: Salli muiden ohjelmien keskeyttää video, kun ne alkavat toistamaan sisältöä.

en: Input your main slide text content here.
fi: Laita diasi pääsisältö tähän.

en: Arrows Custom Color
fi: Mukauta nuolien väri

en: Dot Nav Custom Color
fi: Valitse navigointipalkin väri

en: This will change the label of the slide in the builder for easy identification.
fi: Tämä muuttaa label-dia rakentaja helpon tunnistamisen.

en: Text Overlay Border Radius
fi: Tekstipeitteen rajauksen säde

en: Post Slider
fi: Julkaisun liu'utin

en: Meta
fi: Metatiedot

en: Posts Number
fi: Kirjoitusten lukumäärä

en: Choose how many posts you would like to display in the slider.
fi: Valitse liu'uttimessa näytettävien julkaisujen määrä.

en: Include Categories
fi: Sisällytä kategoriat

en: Choose which categories you would like to include in the slider.
fi: Valitse liu'uttimessa näytettävät luokat.

en: Order By
fi: Järjestä

en: Date: new to old
fi: Päivämäärä: uudesta vanhaan

en: Date: old to new
fi: Päivämäärä: vanhasta uuteen

en: Title: a-z
fi: Otsikko: a-z

en: Title: z-a
fi: Otsikko:: z-a

en: Random
fi: Arvottu

en: Here you can adjust the order in which posts are displayed.
fi: Tässä voit määrittää, missä järjestyksessä julkaisut näytetään.

en: Show Read More Button
fi: Näytä Lue lisää -painike

en: This setting will turn on and off the read more button.
fi: Tämä asetus ottaa käyttöön tai poistaa käytöstä Lue lisää -painikkeen.

en: Define the text which will be displayed on "Read More" button. leave blank for default ( Read More )
fi: Määritä teksti, joka näytetään \"Read More\" -painikkeessa. Säilytä oletusasetus jättämällä tyhjäksi ( Read More )

en: Content Display
fi: Sisällön näyttö

en: Show Excerpt
fi: Näytä katkelma

en: Show Content
fi: Näytä sisältö

en: Showing the full content will not truncate your posts in the slider. Showing the excerpt will only display excerpt text.
fi: Täyden sisällön näyttö ei lyhennä julkaisuja liu'uttimessa. Otteen näyttö näyttää vain otetekstin.

en: Use Post Excerpt if Defined
fi: Käytä otetta julkaisusta, jos sellainen on määritetty

en: Disable this option if you want to ignore manually defined excerpts and always generate it automatically.
fi: Ota pois käytöstä tämä valinta, jos haluat hylätä manuaalisesti määritetyt otteet ja luoda ne aina automaattisesti.

en: Automatic Excerpt Length
fi: Automaattisen otteen pituus

en: Define the length of automatically generated excerpts. Leave blank for default ( 270 )
fi: Määritä automaattisesti luotujen otteiden pituus. Säilytä oletusasetus jättämällä tyhjäksi ( 270 )

en: Show Post Meta
fi: Näytä julkaisun meta

en: This setting will turn on and off the meta section.
fi: Tämä asetus ottaa käyttöön tai poistaa käytöstä meta-kohdan.

en: Choose a Background
fi: Valitse tausta

en: Upload your desired image, or type in the URL to the image you would like to use as the background for the slider.
fi: Lähetä haluamasi kuva tai kirjoita sen kuvan osoite, jota haluat käyttää liu'uttimen taustana.

en: Show Featured Image
fi: Näytä esittelykuva

en: This setting will turn on and off the featured image in the slider.
fi: Tämä asetus ottaa käyttöön tai poistaa käytöstä liu'uttimen kuvan.

en: Image Placement
fi: Kuvan sijoitus

en: Background
fi: Taustakuva

en: Select how you would like to display the featured image in slides
fi: Valitse, miten haluat näyttää kuvan liu'uttimessa

en: Show Image On Mobile
fi: Näytä kuva mobiililaitteella

en: by %s
fi:  %s

en: Testimonial
fi: Palaute

en: Testimonial Portrait
fi: Suosittelijan kuva

en: Testimonial Description
fi: Suosittelun kuvaus

en: Testimonial Author
fi: Suosittelun kirjoittaja

en: Testimonial Meta
fi: Suosittelun metatiedot

en: Author Name
fi: Kirjoittajan nimi

en: Input the name of the testimonial author.
fi: Aseta suosituksen kirjoittajan nimi.

en: Job Title
fi: Työnimike

en: Input the job title.
fi: Aseta työnimike.

en: Company Name
fi: Yrityksen nimi

en: Input the name of the company.
fi: Aseta yrityksen nimi.

en: Author/Company URL
fi: Kirjoittaja / yritys URL

en: Input the website of the author or leave blank for no link.
fi: Aseta kirjoittajan internetsivu, tai jätä tyhjäksi, ellet halua linkkiä.

en: URLs Open
fi: URLs avaaminen

en: Choose whether or not the URL should open in a new window.
fi: Valitse avataanko URL uudessa ikkunassa.

en: Portrait Image URL
fi: Muotokuva URL

en: Quote Icon
fi: Lainaus-kuvake

en: Visible
fi: Näkyvä

en: Hidden
fi: Piilotettu

en: Choose whether or not the quote icon should be visible.
fi: Valitse, onko lainaus-kuvake nähtävissä.

en: Use Background Color
fi: Käytä taustaväriä

en: Here you can choose whether background color setting below should be used or not.
fi: Tässä voit valita, onko alla oleva taustakuvan väriasetus käytössä vai ei.

en: Here you can define a custom background color for your CTA.
fi: Tässä voit määritellä kustomoidun taustakuvavärin kutsullesi.

en: This will adjust the alignment of the module text.
fi: Tämä säätää osion tekstin sijaintia.

en: Quote Icon Color
fi: Lainausikonin väri

en: Portrait Border Radius
fi: Kuvan reunuksen kaarevuus

en: Portrait Width
fi: Kuvan leveys

en: Portrait Height
fi: Kuvan korkeus

en: Pricing Tables
fi: Hintataulukot

en: Pricing Table
fi: Hinnoittelualusta

en: Pricing Heading
fi: Hintataulukon yläotsikko

en: Pricing Title
fi: Hintataulukon otsikko

en: Pricing Subtitle
fi: Hinnoittelutaulukon teksti

en: Pricing Top
fi: Hintataulukon yläosa

en: Price
fi: Hinta

en: Currency
fi: Valuutta

en: Frequency
fi: Toistuvuus

en: Pricing Content
fi: Hintataulukon sisältö

en: Pricing Item
fi: Hinnoittelutaulukon kohde

en: Excluded Item
fi: Pois jätetty kohde

en: Pricing Button
fi: Hintataulukon painike

en: Featured Table
fi: Valittu taulukko

en: Subheader
fi: Yläotsikko

en: Currency &amp; Frequency
fi: Valuutta &amp; Taajuus

en: Featured Table Background Color
fi: Valitun taulukon taustaväri

en: Table Header Background Color
fi: Taulukon ylätunnisteen taustaväri

en: Featured Table Header Background Color
fi: Valitun taulukon ylätunnisteen taustaväri

en: Featured Table Header Text Color
fi: Valitun taulukon ylätunnisteen tekstin väri

en: Featured Table Subheader Text Color
fi: Valitun taulukon yläotsikon tekstin väri

en: Featured Table Price Color
fi: Valitun taulukon hinnan väri

en: Featured Table Body Text Color
fi: Valitun taulukon leipätekstin väri

en: Show Bullet
fi: Näytä Dot

en: Bullet Color
fi: Dotin väri

en: Featured Table Bullet Color
fi: Valitun taulukon Dot-äri

en: Remove Featured Table Drop Shadow
fi: Poista valitun taulukon varjostus

en: Center List Items
fi: Keskitä listan elementit

en: New Pricing Table
fi: Uusi hinnoittelualusta

en: Pricing Table Settings
fi: Hinnoittelualustan asetukset asetukset

en: Make This Table Featured
fi: Esittele tämä alusta

en: Featuring a table will make it stand out from the rest.
fi: Alustan esittely saa sen erottautumaan joukosta.

en: Define a title for the pricing table.
fi: Määrittele hinnoittelualustan otsikko.

en: Subtitle
fi: Alaotsikko

en: Define a sub title for the table if desired.
fi: Määrittele halutessasi alaotsikko alustalle.

en: Input your desired currency symbol here.
fi: Aseta haluamasi valuuttasymboli tähän.

en: Per
fi: per

en: If your pricing is subscription based, input the subscription payment cycle here.
fi: Jos hinnoittelusi perustuu toistuviin tilausmaksuihin, merkitse tilauksen maksusykli tähän.

en: Input the value of the product here.
fi: Aseta tuotteesi arvo tähän.

en: Input the destination URL for the signup button.
fi: Aseta rekisteröitymispainikkeen kohde-URL tähän.

en: Adjust the text used from the signup button.
fi: Muokkaa rekisteröitymispainikkeessa käytettävää tekstiä.

en: Input a list of features that are/are not included in the product. Separate items on a new line, and begin with either a + or - symbol:
fi: Aseta lista ominaisuuksia, jotka kuuluvat / eivät kuulu tuotteeseen. Erota tuotteet uudella rivillä, ja aloita +/- -merkillä.

en: Included option
fi: Sisältyvä vaihtoehto

en: Excluded option
fi: Ei-sisältyvä vaihtoehto

en: Excluded Item Color
fi: Poistetun objektin väri

en: Call To Action
fi: Kutsu toimeen

en: Promo Description
fi: Kuvaus

en: Promo Button
fi: Painike

en: Promo Title
fi: Nimi

en: Input your value to action title here.
fi: Aseta otsikko

en: Input the destination URL for your CTA button.
fi: Aseta kohde-URL kutsu toimeen -painikkeellesi.

en: Input your desired button text, or leave blank for no button.
fi: Aseta painikkeeseen haluamasi teksti, tai jätä tyhjäksi, jos et halua painiketta.

en: Input the destination URL for your button.
fi: Anna kohdeosoite painikkeellesi.

en: Input your desired button text.
fi: Anna haluamasi painikkeen teksti.

en: Button alignment
fi: Painikkeiden järjestys

en: Here you can define the alignemnt of Button
fi: Voit määrittää painikkeiden järjestyksen täällä

en: Audio
fi: Ääni

en: Audio Cover Art
fi: Äänen kuvake

en: Audio Content
fi: Äänisisältö

en: Audio Title
fi: Nimi

en: Audio Meta
fi: Äänen metatiedot

en: Player Buttons
fi: Soittimen painikkeet

en: Player Timer
fi: Soittimen ajastin

en: Player Sliders
fi: Soittimen liu'uttimet

en: Player Sliders Current
fi: Soittimen nykyiset liu'uttimet

en: Upload an audio file
fi: Lisää äänitiedosto

en: Choose an Audio file
fi: Valitse äänitiedosto

en: Set As Audio for the module
fi: Aseta äänitiedosto osioon

en: Define the audio file for use in the module. To remove an audio file from the module, simply delete the URL from the settings field.
fi: Määrittele äänitiedosto, jota käytetään osiossa. Poistaaksesi äänitiedoston osiosta, poista vain URL asetuksista.

en: Define a title.
fi: Määrittele otsikko.

en: Artist Name
fi: Artistin nimi

en: Define an artist name.
fi: Määrittele artistin nimi

en: Album name
fi: Albumin nimi

en: Define an album name.
fi: Määrittele albumin nimi

en: Cover Art Image URL
fi: Kansikuva URL

en: Define a custom background color for your module, or leave blank to use the default color.
fi: Määrittele taustaväri tälle osiolle, tai jätä tyhjäksi ja käytä oletusväriä.

en: Email Optin
fi: Sähköposti Optin

en: Subscribe
fi: Tilaa

en: Newsletter Description
fi: Uutiskirjeen kuvaus

en: Newsletter Form
fi: Uutiskirjeen muoto

en: Newsletter Fields
fi: Uutiskirjeen kentät

en: Newsletter Button
fi: Uutiskirjeen painike

en: Select the list
fi: Valitse lista

en: Service Provider
fi: Palveluntarjoaja

en: Here you can choose a service provider.
fi: Täällä voit valita palveluntarjoajasi

en: Feed Title
fi: Syötteen otsikko

en: Enter <a href="%1$s" target="_blank">Feed Title</a>.
fi: Kirjoita <a href="%1$s" target="_blank">Feed Title</a>.

en: MailChimp lists
fi: MailChimp-listat

en: Here you can choose MailChimp list to add customers to. If you don't see any lists here, you need to make sure MailChimp API key is set in %1$s and you have at least one list on a MailChimp account. If you added new list, but it doesn't appear here, activate 'Regenerate MailChimp Lists' option in %1$s.%2$s
fi: Tässä voit valita MailChimp-listan asiakkaiden lisäystä varten. Jos et näe listoja, avaa %1$s ja varmista, että MailChimpin API-avain on asetettu ja että MailChimp-tililläsi on vähintään yksi lista. Jos olet lisännyt uuden listan, mutta se ei näy täällä, aktivoi Hae MailChimp-listat uudelleen -valinta %1$s.%2$s -kohdassa

en: valentis Plugin Options
fi: valentis-liitännäisen valinnat

en: Don't forget to disable it once the list has been regenerated.
fi: Muista ottaa se pois käytöstä, kun lista on luotu.

en: Aweber lists
fi: Aweber-listat

en: Here you can choose Aweber list to add customers to. If you don't see any lists here, you need to make sure Aweber is set up properly in %1$s and you have at least one list on a Aweber account. If you added new list, but it doesn't appear here, activate 'Regenerate Aweber Lists' option in %1$s.%2$s
fi: Tässä voit valita Aweber-listan asiakkaiden lisäystä varten. Jos et näe listoja, avaa %1$s ja varmista, että Aweberin asetukset on määritetty oikein ja että Aweber-tililläsi on vähintään yksi lista. Jos olet lisännyt uuden listan, mutta se ei näy täällä, aktivoi Hae Aweber-listat uudelleen -valinta %1$s.%2$s -kohdassa

en: Choose a title of your signup box.
fi: Valitse otsikko rekisteröitymislaaatikkoon.

en: Here you can change the text used for the signup button.
fi: Täällä voit muokata rekisteröitymispainikkeen tekstiä.

en: Here you can adjust the alignment of your text.
fi: Täällä voit säätää tekstin sijaintia.

en: Form Field Background Color
fi: Lomakekentän taustan väri

en: Form Field Text Color
fi: Lomakekentän tekstin väri

en: Focus Background Color
fi: Kohdistuksen taustaväri

en: Focus Text Color
fi: Kohdistuksen tekstin väri

en: Use Focus Border Color
fi: Käytä kohdistuksen reunan väriä

en: Focus Border Color
fi: Kohdistuksen reunan väri

en: Login Description
fi: Kirjautumisen kuvaus

en: Login Form
fi: Kirjautumislomake

en: Login Fields
fi: Kirjautumiskentät

en: Login Button
fi: Kirjautumispainike

en: Choose a title of your login box.
fi: Valitse otsikko kirjautumislaatikkoon.

en: Redirect To The Current Page
fi: Uudelleenohjaa nykyiselle sivulle

en: Here you can choose whether the user should be redirected to the current page.
fi: Täällä voit valita, uudelleenohjataanko käyttäjä nykyiselle sivulle.

en: Logged in as %1$s
fi: Kirjautuneena käyttäjällä %1$s

en: Portfolio Image
fi: Portfolion kuvake

en: Portfolio Title
fi: Portfolion otsikko

en: Portfolio Post Meta
fi: Portfolion kuvauksen metatiedot

en: Choose your desired portfolio layout style.
fi: Valitse haluamasi portfolion asettelutyyli.

en: Define the number of projects that should be displayed per page.
fi: Määrittele projektien sivua kohden näytettävä lukumäärä.

en: Select the categories that you would like to include in the feed.
fi: Valitse kategoriat, jotka haluat näytettävän syötteessä.

en: Show Title
fi: Näytä otsikko

en: Turn project titles on or off.
fi: Aseta projektien otsikot päälle tai pois päältä.

en: Show Categories
fi: Näytä kategoriat

en: Turn the category links on or off.
fi: Aseta kategorialinkit päälle tai pois päältä.

en: &laquo; Older Entries
fi: &laquo; Vanhemmat merkinnät

en: Next Entries &raquo;
fi: Seuraavat merkinnät &raquo;

en: Filterable Portfolio
fi: Järjestettävä portfolio

en: Filter
fi: Suodata

en: Portfolio Filters
fi: Portfolion suotimet

en: Active Portfolio Filter
fi: Aktiivisen portfolion suodatin

en: Portfolio Pagination
fi: Portfolion sivunumerointi

en: Bar Counters
fi: Pylväslaskurit

en: Bar Counter
fi: Laskuripalkki

en: Percent
fi: Prosenttia

en: Counter Title
fi: Laskurin otsikko

en: Counter Container
fi: Laskurin laatikko

en: Counter Amount
fi: Laskurin numero

en: This will adjust the color of the empty space in the bar (currently gray).
fi: Tämä säätää pylvään tyhjän tilan väriä (tällä hetkellä harmaa).

en: Bar Background Color
fi: Pylvään taustaväri

en: This will change the fill color for the bar.
fi: Tämä muuttaa pylvään täyttövärin.

en: Use Percentages
fi: Käytä prosentteja

en: Bar Top Padding
fi: Palkin ylätäyte

en: Bar Bottom Padding
fi: Palkin alatäyte

en: Border Radius
fi: Reunuksen kaarevuus

en: New Bar Counter
fi: Uusi pylväslaskuri

en: Bar Counter Settings
fi: Pylväslaskurin asetukset

en: Input a title for your bar.
fi: Aseta laskurillesi otsikko

en: Define a percentage for this bar.
fi: Määrittele prosenttiluku tälle palkille.

en: Label Color
fi: Nimikkeen väri

en: Percentage Color
fi: Prosentin väri

en: Circle Counter
fi: Ympyrälaskuri

en: Number
fi: Numero

en: Percent Container
fi: Prosentin tila

en: Circle Counter Title
fi: Ympyrälaskurin otsikko

en: Percent Text
fi: Prosentin teksti

en: Input a title for the circle counter.
fi: Aseta otsikko kehälaskurille

en: Define a number for the circle counter. (Don't include the percentage sign, use the option below.). <strong>Note: You can use only natural numbers from 0 to 100</strong>
fi: Määritä numero kehälaskurille (älä sisällytä prosenttimerkkiä, käytä alla olevaa vaihtoehtoa). Huomio: käytä vain luonnollisia lukuja nollasta sataan.

en: Percent Sign
fi: Prosenttimerkki

en: Here you can choose whether the percent sign should be added after the number set above.
fi: Täältä voit valita, lisätäänkö prosenttimerkki yllä määrittämääsi lukuun.

en: Circle Color Opacity
fi: Ympyrälaskurin sameus

en: Number Counter
fi: Numerolaskuri

en: Number Counter Title
fi: Numerolaskurin otsikko

en: Input a title for the counter.
fi: Aseta otsikko laskurille.

en: Define a number for the counter. (Don't include the percentage sign, use the option below.)
fi: Määritä numero kehälaskurille (älä sisällytä prosenttimerkkiä, käytä alla olevaa vaihtoehtoa). Huomio: käytä vain luonnollisia lukuja nollasta sataan.

en: Counter Text Color
fi: Laskurin tekstin väri

en: Here you can choose whether your title text should be light or dark. If you are working with a dark background, then your text should be light. If your background is light, then your text should be set to dark.
fi: Täältä voit valita, onko otsikkotekstisi vaalea vai tumma. Jos taustasi on tumma, tekstin tulisi olla vaalea. Jos taustasi on vaalea, teksti tulisi asettaa tummaksi.

en: Accordion
fi: Haitari

en: Toggle
fi: Henkilö

en: Open Toggle
fi: Avoin toggle

en: Toggle Title
fi: Togglen otsikko

en: Toggle Icon
fi: Togglen ikoni

en: Toggle Content
fi: Togglen sisältö

en: Open Toggle Background Color
fi: Avoimen togglen taustaväri

en: Open Toggle Text Color
fi: Avoimen togglen tekstin väri

en: Closed Toggle Background Color
fi: Suljetun togglen taustaväri

en: Closed Toggle Text Color
fi: Suljetun togglen tekstin väri

en: The toggle title will appear above the content and when the toggle is closed.
fi: Togglen otsikko näkyy sisällön yläpuolella ja togglen ollessa suljettu.

en: State
fi: Tila

en: Close
fi: Sulje

en: Open
fi: Avaa

en: Choose whether or not this toggle should start in an open or closed state.
fi: Valitse, käynnistyykö tämä toggle avattuna vai suljettuna.

en: Contact Form
fi: Yhteydenottolomake

en: Field
fi: Kenttä

en: Form Field
fi: Lomakekenttä

en: Contact Title
fi: Yhteystiedon otsikko

en: Contact Button
fi: Yhteystiedon painike

en: Form Fields
fi: Lomakkeen kentät

en: Message Field
fi: Tekstikenttä

en: Captcha Field
fi: Captcha-kenttä

en: Captcha Text
fi: Captcha-teksti

en: Display Captcha
fi: Näytä Captcha

en: Turn the captcha on or off using this option.
fi: Laita Captcha päälle tai pois päältä tämän vaihtoehdon avulla.

en: Input the email address where messages should be sent.<br /><br /> Note: email delivery and spam prevention are complex processes. We recommend using a delivery service such as <a href="%1$s">Mandrill</a>, <a href="%2$s">SendGrid</a>, or other similar service to ensure the deliverability of messages that are submitted through this form
fi: Lisää sähköpostiosoite, jonne viestit lähetetään.<br /><br /> Huomio: sähköpostin lähetys ja roskapostin esto ovat monimutkaisia prosesseja. Suosittelemmekin esimerkiksi tämän <a href="%1$s">Mandrill</a>, <a href="%2$s">SendGrid</a>, tai jonkin muun lähetyspalvelun käyttöä varmistaaksesi, että tämän lomakkeen kautta lähetetyt viestit löytävät tiensä varmasti perille

en: Define a title for your contact form.
fi: Määrittele yhteydenottolomakkeesi otsikko.

en: Message Pattern
fi: Viestin malli

en: Here you can define the custom pattern for the email Message. Fields should be included in following format - <strong>%%field_id%%</strong>. For example if you want to include the field with id = <strong>phone</strong> and field with id = <strong>message</strong>, then you can use the following pattern: <strong>My message is %%message%% and phone number is %%phone%%</strong>. Leave blank for default.
fi: Täällä voit määrittää oman mallin sähköpostiviestille. Kenttien on oltava seuraavassa muodossa - <strong>%%field_id%%</strong>. Jos haluat esimerkiksi lisätä kentät, joiden tunnisteet ovat = <strong>phone</strong> ja = <strong>message</strong>, voit käyttää seuraavaa erniä: <strong>Viestini on %%message%% ja puhelinnumeroni %%phone%%</strong>. Säilytä oletusarvo jättämällä tyhjäksi.

en: Enable Redirect URL
fi: Ota käyttöön uudelleenohjausosoite

en: Redirect users after successful form submission.
fi: Ohjaa käyttäjät uudelleen onnistuneen lomakkeen lähetyksen jälkeen.

en: Redirect URL
fi: Uudelleenohjausosoite

en: Type the Redirect URL
fi: Kirjoita uudelleenohjausosoite

en: Success Message
fi: Onnistumisen viesti

en: Type the message you want to display after successful form submission. Leave blank for default
fi: Kirjoita viesti, jonka haluat näyttää onnistuneen lomakkeen lähetyksen jälkeen. Säilytä oletusarvo jättämällä tyhjäksi

en: Form Background Color
fi: Lomakkeen taustaväri

en: Input Border Radius
fi: Kirjoitusalueen reunuksen kaarevuus

en: Make sure you entered the captcha.
fi: Varmista, että syötit kuvavarmenteen.

en: Make sure you fill in all required fields.
fi: Täytä kaikki pakolliset kentät.

en: Invalid Email.
fi: Virheellinen sähköposti.

en: Please refresh the page and try again.
fi: Päivitä tämä sivu ja yritä uudelleen.

en: New Message From %1$s%2$s
fi: Uusi viesti käyttäjältä %1$s%2$s

en: New Field
fi: Uusi kenttä

en: Field Settings
fi: Kentän asetukset

en: Field ID
fi: Kentän tunnus

en: Define the unique ID of this field. You should use only English characters without special characters and spaces.
fi: Määritä tämän kentän oma tunnus. Käytä vain englantilaisia merkkejä ilman erikoismerkkejä ja välilyöntejä

en: Input Field
fi: Tekstikenttä

en: Email Field
fi: Sähköpostikenttä

en: Textarea
fi: Tekstialue

en: Choose the type of field
fi: Valitse kentän tyyppi

en: Required Field
fi: Pakollinen kenttä

en: Define whether the field should be required or optional
fi: Määritä, onko kenttä pakollinen vai vapaaehtoinen

en: Make Fullwidth
fi: Käytä koko leveyttä

en: If enabled, the field will take 100% of the width of the content area, otherwise it will take 50%
fi: Jos asetus on käytössä, kentän leveys on 100 % sisällön alueesta. Muussa tapauksessa leveys on 50 %

en: Sidebar
fi: Sivupalkki

en: Widget
fi: Widgetti

en: Orientation
fi: Tekstin asettelu

en: Choose which side of the page your sidebar will be on. This setting controls text orientation and border position.
fi: Valitse, millä puolella sivua sivupalkki on. Tämä asetus kontrolloi tekstin asettelua ja rajasijaintia.

en: Widget Area
fi: Widget-alue

en: Select a widget-area that you would like to display. You can create new widget areas within the Appearances > Widgets tab.
fi: Valitse widget-alue, jonka haluaisit näyttää. Voit luoda uusia widget-alueita menemällä kohtaan Appearances > Widgets.

en: Remove Border Separator
fi: Poista reunuksen erotin

en: Divider
fi: Jakaja

en: Don't Show Divider
fi: Älä näytä jakajaa

en: Show Divider
fi: Näytä jakaja

en: Color
fi: Väri

en: This will adjust the color of the 1px divider line.
fi: Tämä säätää 1 px:n jakajan värin.

en: Visibility
fi: Näkyvyys

en: This settings turns on and off the 1px divider line, but does not affect the divider height.
fi: Tämä asetus laittaa 1 px:n jakajan päälle tai pois päältä, mutta ei vaikuta jakajan korkeuteen.

en: Height
fi: Korkeus

en: Define how much space should be added below the divider.
fi: Määrittele paljonko tilaa erottimen alle lisätään.

en: Divider Style
fi: Erottimen tyyli

en: Divider Position
fi: Erottimen asettelu

en: Vertically Centered
fi: Pystysuoraan keskitetty

en: Divider Weight
fi: Erottimen paino

en: Hide On Mobile
fi: Piilota mobiililaitteella

en: Person
fi: Henkilö

en: Member Image
fi: Jäsenen kuva

en: Member Description
fi: Jäsenen kuvaus

en: Member Position
fi: Jäsenen asettelu

en: Member Social Links
fi: Jäsenen sosiaaliset linkit

en: Input the name of the person
fi: Anna henkilön nimi

en: Position
fi: Asema

en: Input the person's position.
fi: Aseta henkilön asema.

en: Facebook Profile Url
fi: Facebook Profiilin URL

en: Input Facebook Profile Url.
fi: Aseta Facebook-profiilin URL

en: Twitter Profile Url
fi: Twitter Profiilin URL

en: Input Twitter Profile Url
fi: Aseta Twitter-profiilin URL

en: Google+ Profile Url
fi: Google+ Profiilin URL

en: Input Google+ Profile Url
fi: Aseta Google+-profiilin URL

en: LinkedIn Profile Url
fi: LinkedIn-profiilin URL

en: Input LinkedIn Profile Url
fi: Aseta LinkedIn-profiilin URL

en: Description
fi: Kuvaus

en: Icon Hover Color
fi: Ikonin väri kursorin alla ollessa

en: Blog
fi: Blogi

en: Post Meta
fi: Lisää metatietoja

en: Pagenavi
fi: Sivun navigointi

en: Featured Image
fi: Esitelty kuva

en: Read More Button
fi: Lue lisää -painike

en: Choose how much posts you would like to display per page.
fi: Valitse, kuinka monta kirjoitusta näytetään sivua kohden.

en: Choose which categories you would like to include in the feed.
fi: Valitse, mitkä kategoriat haluat sisällyttää syötteeseen.

en: Meta Date Format
fi: Päivämäärän formaatti

en: If you would like to adjust the date format, input the appropriate PHP date format here.
fi: Jos haluat muokata päivämäärän formaattia, aseta haluamasi PHP-päivämääräformaatti tähän.

en: This will turn thumbnails on and off.
fi: Tämä ottaa esikatselukuvat käyttöön tai pois käytöstä.

en: Showing the full content will not truncate your posts on the index page. Showing the excerpt will only display your excerpt text.
fi: Koko sisällön näyttäminen ei lyhennä kirjoituksiasi aloitussivulla. Katkelman näyttäminen näyttää vain otetekstin.

en: Here you can define whether to show "read more" link after the excerpts or not.
fi: Tässä voit määritellä, näytetäänkö lue lisää -linkki katkelmien jälkeen vai ei.

en: Show Author
fi: Näytä kirjoittaja

en: Turn on or off the author link.
fi: Aseta Kirjoittaja-linkki päälle tai pois päältä.

en: Show Date
fi: Näytä päiväys

en: Turn the date on or off.
fi: Aseta päiväys päälle tai pois päältä.

en: Show Comment Count
fi: Näytä Kommentti Määrä

en: Turn comment count on and off.
fi: Käännä kommenttien määrän päälle ja pois päältä.

en: Turn pagination on and off.
fi: Aseta sivutus päälle tai pois päältä.

en: Offset Number
fi: Hyvitysnumero

en: Choose how many posts you would like to offset by
fi: Valitse, kuinka monta kirjoitusta haluat hyvittää.

en: Featured Image Overlay
fi: Esitelty peitekuva

en: If enabled, an overlay color and icon will be displayed when a visitors hovers over the featured image of a post.
fi: Jos asetus on käytössä, vierailijan osoittaessa julkaisun kuvaa näytetään peiteväri ja kuvake.

en: Grid Tile Background Color
fi: Ruudukon taustaväri

en: Use Dropshadow
fi: Käytä varjostusta

en: read more...
fi: lue lisää...

en: read more
fi: lue lisää

en: Shop
fi: Kauppa

en: Product
fi: Tuote

en: Onsale
fi: Alennuksessa

en: Rating
fi: Arviointi

en: Old Price
fi: Vanha hinta

en: Recent Products
fi: Uudet tuotteet

en: Featured Products
fi: Esiteltävät tuotteet

en: Sale Products
fi: Alennustuotteet

en: Best Selling Products
fi: Myydyimmät tuotteet

en: Top Rated Products
fi: Parhaiten arvioidut tuotteet

en: Product Category
fi: Tuotteen Luokka

en: Choose which type of products you would like to display.
fi: Valitse, minkä tyyppisiä tuotteita haluaisit näyttää.

en: Control how many products are displayed.
fi: Valitse, kuinka monta tuotetta näytetään.

en: Choose which categories you would like to include.
fi: Valitse luokat, jotka haluat sisällyttää.

en: Columns Number
fi: Sarakkeiden lukumäärä

en: default
fi: oletus

en: %1$s Columns
fi: %1$s Sarakkeet

en: 1 Column
fi: 1 sarake

en: Choose how many columns to display.
fi: Valitse montako saraketta näytetään.

en: Default Sorting
fi: Oletus

en: Sort By Popularity
fi: Suosion mukaan

en: Sort By Rating
fi: Arvosanan mukaan

en: Sort By Date
fi: Päivämäärän mukaan

en: Sort By Price: Low To High
fi: Hinnan mukaan, halvin ensin

en: Sort By Price: High To Low
fi: Hinnan mukaan, kallein ensin

en: Choose how your products should be ordered.
fi: Valitse, kuinka tuotteet järjestetään

en: Sale Badge Color
fi: Alennuskyltin väri

en: Countdown Timer
fi: Lähtölaskenta-ajastin

en: Numbers
fi: Numerot

en: Label
fi: Kyltti

en: Container
fi: Laatikko

en: Timer Section
fi: Ajastinosio

en: Countdown Timer Title
fi: Lähtölaskenta-ajastimen otsikko

en: This is the title displayed for the countdown timer.
fi: Tämä on otsikko, joka näytetään lähtölaskenta-ajastimelle.

en: Countdown To
fi: Laske päivämäärään

en: This is the date the countdown timer is counting down to. Your countdown timer is based on your timezone settings in your <a href="%1$s" target="_blank" title="WordPress General Settings">WordPress General Settings</a>
fi: Tämä on päivä, ajastin laskee alas. Sinun ajastin perustuu aikavyöhykkeen asetuksia <a href="%1$s" target="_blank" title="WordPress" Yleiset Asetukset">WordPress Yleiset Asetukset</a>

en: Here you can define a custom background color for your countdown timer.
fi: Tässä voit määritellä kustomoidun taustavärin lähtölaskentakellollesi.

en: Map
fi: Kartta

en: Google API Key
fi: Googlaa API-avain

en: Add Your API Key
fi: Lisää API-avaimesi

en: The Maps module uses the Google Maps API and requires a valid Google API Key to function. Before using the map module, please make sure you have added your API key inside the valentis Theme Options panel. Learn more about how to create your Google API Key <a href="%1$s" target="_blank">here</a>.
fi: Karttamoduuli sisältää Google MAPS API:n ja vaatii voimassaolevaa Google API-avaimen toimiakseen. Ole hyvä ja varmista, että olet lisännyt API-avaimesi valentis teema-asetusten paneelin sisään ennen kuin avaat karttamoduulin. Opi lisää siitä, miten voit luoda oman API-avaimesi <a href="%1$s" target="_blank">here</a>.

en: Map Center Address
fi: Kartan keskikohdan osoite

en: Enter an address for the map center point, and the address will be geocoded and displayed on the map below.
fi: Aseta osoite, joka sijaitsee oletuskartan keskikohdassa. Osoite geokoodataan ja esitetään alla olevalla kartalla.

en: Mouse Wheel Zoom
fi: Rullahiiri-zoomaus

en: Here you can choose whether the zoom level will be controlled by mouse wheel or not.
fi: Tässä voit valita, hallitaanko tarkennusta rullahiiren avulla vai ei.

en: Draggable on Mobile
fi: Mobiililaitteella siirreltävä

en: Here you can choose whether or not the map will be draggable on mobile devices.
fi: Täällä voit valita, voiko karttaa siirrellä mobiililaitteilla.

en: Use Grayscale Filter
fi: Käytä mustavalkosuodatinta

en: Grayscale Filter Amount (%)
fi: Mustavalkosuotimen aste (%)

en: New Pin
fi: Uusi karttamerkki

en: Pin Settings
fi: Karttamerkkien asetukset

en: Map Pin Address
fi: Karttamerkin osoite

en: Enter an address for this map pin, and the address will be geocoded and displayed on the map below.
fi: Lisää osoite tälle karttamerkille. Osoite geokoodataan ja esitetään alla olevalla kartalla.

en: Here you can define the content that will be placed within the infobox for the pin.
fi: Tässä voit määritellä sisällön, joka näytetään karttamerkin infolaatikossa.

en: Social Media Follow
fi: Sosiaalisen median seuranta

en: Social Network
fi: Sosiaalinen media

en: Social Follow
fi: Some-seuranta

en: Social Icon
fi: Some-ikoni

en: Follow Button
fi: Seuraa-painike

en: Link Shape
fi: Linkin muoto

en: Rounded Rectangle
fi: Pyöristetty suorakulmio

en: Circle
fi: Ympyrä

en: Here you can choose the shape of your social network icons.
fi: Täältä voit valita some-kuvakkeidesi muodon.

en: Here you can choose whether or not to include the follow button next to the icon.
fi: Täältä voit valita, lisätäänkö seuraa-painike kuvakkeen viereen.

en: New Social Network
fi: Uusi sosiaalisen median sivusto

en: Social Network Settings
fi: Sosiaalisen median asetukset

en: Select a Network
fi: Valitse sosiaalisen median sivusto

en: facebook
fi: Facebook

en: Choose the social network
fi: Valitse sosiaalisen median sivusto

en: Account URL
fi: Tilin URL

en: The URL for this social network link.
fi: URL tähän sosiaalisen median linkkiin.

en: Account Name
fi: Tilin Nimi

en: The Skype account name.
fi: Skype-tilin nimi.

en: Skype Button Action
fi: Skype-Painiketta Toiminta

en: Call
fi: Soita

en: Here you can choose which action to execute on button click
fi: Täällä voit valita, mitkä toimenpiteet suorittaa painiketta, valitse

en: This will change the icon color.
fi: Tämä muuttaa kuvakkeen värin.

en: Follow
fi: Seuraa

en: Post Title
fi: Postauksen otsikko

en: Here you can choose whether or not display the Post Title
fi: Tästä voit valita näytetäänkö otsikko vai eí

en: Show Meta
fi: Näytä metatiedot

en: Here you can choose whether or not display the Post Meta
fi: Tästä voit valita näytetäänkö metatiedot vai eí

en: Here you can choose whether or not display the Author Name in Post Meta
fi: Tästä voit valita näytetäänkö kirjoittajan nimi metatiedoissa vai eí

en: Here you can choose whether or not display the Date in Post Meta
fi: Tästä voit valita näytetäänkö päiväys metatiedoissa vai eí

en: Date Format
fi: Päiväyksen muoto

en: Here you can define the Date Format in Post Meta. Default is 'M j, Y'
fi: Tästä voit määrittää päiväyksen muodon metatiedoissa. Oletus on 'M j, Y'

en: Show Post Categories
fi: Näytä käytetyt luokitukset

en: Here you can choose whether or not display the Categories in Post Meta. Note: This option doesn't work with custom post types.
fi: Tästä voit valita näytetäänkö luokitukset metatiedoissa. Huom: Tämä valinta ei ole mahdollinen mukautetuilla sivutyypeillä.

en: Show Comments Count
fi: Näytä kommenttien laskuri

en: Here you can choose whether or not display the Comments Count in Post Meta.
fi: Tästä voit valita näytetäänkö kommenttien laskuri metatiedoissa vai ei.

en: Here you can choose whether or not display the Featured Image
fi: Tästä voit valita näytetäänkö valittu kuva

en: Featured Image Placement
fi: Valitun kuvan asettelu

en: Below Title
fi: Otsikon alle

en: Above Title
fi: Otsikon yläpuolelle

en: Title/Meta Background Image
fi: Otsikon taustakuva

en: Here you can choose where to place the Featured Image
fi: Tästä voit valita minne valittu kuva asetetaan

en: Use Parallax Effect
fi: Käytä parallaksia efektiä

en: Here you can choose the orientation for the Title/Meta text
fi: Tästä voit valita otsikkotekstin suunnan

en: Here you can choose the color for the Title/Meta text
fi: Tästä voit valita otsikkotekstin värin

en: Use Text Background Color
fi: Käytä tekstin taustaväriä

en: Here you can choose whether or not use the background color for the Title/Meta text
fi: Tästä voit valita käytetäänkö otsikkotekstissä taustaväriä vai ei

en: Text Background Color
fi: Tekstin taustaväri

en: 0 comments
fi: 0 Kommenttia

en: 1 comment
fi: 1 Kommentti

en: comments
fi: Kommentit

en: Input
fi: Syöttö

en: Exclude Pages
fi: Sivujen pois jättäminen

en: Turning this on will exclude Pages from search results
fi: Tämän asetuksen käyttöönotto poistaa sivut hakutuloksista

en: Exclude Posts
fi: Julkaisujen pois jättäminen

en: Turning this on will exclude Posts from search results
fi: Tämän asetuksen käyttöönotto poistaa julkaisut hakutuloksista

en: Exclude Categories
fi: Luokkien pois jättäminen

en: Choose which categories you would like to exclude from the search results.
fi: Valitse, mitkä luokat haluat jättää pois hakutuloksista.

en: Hide Button
fi: Piilota painike

en: Turning this on will hide the Search button
fi: Tämän asetuksen käyttöönotto piilottaa hakupainikkeen

en: Placeholder Text
fi: Korvaava teksti

en: Type the text you want to use as placeholder for the search field.
fi: Kirjoita teksti, jota haluat käyttää hakukentässä.

en: Button and Border Color
fi: Painikkeen ja rajan väri

en: Input Field Background Color
fi: Tekstikentän taustaväri

en: Placeholder Color
fi: Korvaava väri

en: Comment
fi: Kommentti

en: Field border
fi: Kentän raja

en: Comments Count
fi: Kommenttilaskuri

en: Comment Body
fi: Kommentin runko

en: Comment Meta
fi: Kommentin metadata

en: Comment Content
fi: Kommentin sisältö

en: Comment Avatar
fi: Kommentin avatar

en: Reply Button
fi: Vastauspainike

en: New Comment Title
fi: Uusi kommentin otsikko

en: Name Field
fi: Nimisarake

en: Website Field
fi: Verkkosivun sarake

en: Submit Button
fi: Lähetyspainike

en: Show author avatar
fi: Näytä kirjoittajan avatar

en: Show reply button
fi: Näytä vastauspainike

en: Show comments count
fi: Näytä kommenttien määrä

en: Fields Background Color
fi: Kenttien taustaväri

en: Fields Border Radius
fi: Kenttien rajojen säde

en: Post Navigation
fi: Liikkuminen julkaisussa

en: Links
fi: Linkit

en: Previous Link
fi: Edellinen linkki

en: Previous Link Arrow
fi: Nuoli edelliseen linkkiin

en: Next Link
fi: Seuraava linkki

en: Next Link Arrow
fi: Nuoli seuraavaan linkkiin

en: In the same category
fi: Samassa luokassa

en: Here you can define whether previous and next posts must be within the same taxonomy term as the current post
fi: Tässä voit määrittää, tarvitseeko edellisten ja seuraavien julkaisujen käyttää samaa luokittelutermiä kuin nykyisen julkaisun

en: Custom Taxonomy Name
fi: Mukautettu luokittelunimi

en: Leave blank if you're using this module on a Project or Post. Otherwise type the taxonomy name to make the 'In the Same Category' option work correctly
fi: Jätä kohta tyhjäksi, jos käytät tätä moduulia projektissa tai julkaisussa. Muussa tapauksessa kirjoita luokiteltu nimi, jotta Samassa kategoriassa -valinta toimisi oikein

en: Hide Previous Post Link
fi: Piilota edellisen julkaisun linkki

en: Here you can choose whether to hide or show the previous post link
fi: Tässä voit päättää, piilotetaanko vai näytetäänkö edellisen julkaisun linkki

en: Hide Next Post Link
fi: Piilota seuraavan julkaisun linkki

en: Here you can choose whether to hide or show the next post link
fi: Tässä voit päättää, piilotetaanko vai näytetäänkö seuraavan julkaisun linkki

en: Previous Link Text
fi: Edellisen linkin teksti

en: Define custom text for the previous link. You can use the <strong>%title</strong> variable to include the post title. Leave blank for default.
fi: Määritä mukautettu teksti edelliselle linkille. Voit käyttää <strong>%title</strong>-muuttujaa lisätäksesi mukaan julkaisun otsikon. Säilytä oletusarvo jättämällä tyhjäksi.

en: Next Link Text
fi: Seuraavan linkin teksti

en: Define custom text for the next link. You can use the <strong>%title</strong> variable to include the post title. Leave blank for default.
fi: Määritä mukautettu teksti seuraavalle linkille. Voit käyttää <strong>%title</strong>-muuttujaa lisätäksesi mukaan julkaisun otsikon. Säilytä oletusarvo jättämällä tyhjäksi.

en: Fullwidth Header
fi: Koko sivun levyinen otsikko

en: Title Styling
fi: Otsikon tyyli

en: Subhead Styling
fi: Yläotsikon tyyli

en: Content Styling
fi: Sisällön tyyli

en: Subhead
fi: Väliotsikko

en: Button One
fi: Painiketta Kerran

en: Button Two
fi: Painikkeen Kaksi

en: Header Container
fi: Ylä-Kontti

en: Header Image
fi: Otsikon kuva

en: Scroll Down Button
fi: Alasvierityspainike

en: Enter your page title here.
fi: Lisää sivun otsikko tähän.

en: Subheading Text
fi: Alaotsikon teksti

en: If you would like to use a subhead, add it here. Your subhead will appear below your title in a small font.
fi: Jos haluat käyttää alaotsikkoa, lisää se tähän. Alaotsikkosi näkyy otsikon alla pienemmällä fontilla.

en: Text & Logo Orientation
fi: Tekstin & logon suunta

en: Make Fullscreen
fi: Näytä koko näytöllä

en: Here you can choose whether the header is expanded to fullscreen size.
fi: Tästä voit valita laajennetaanko ylätunniste koko näytön laajuiseksi.

en: Show Scroll Down Button
fi: Näytä vierityspalkki

en: Here you can choose whether the scroll down button is shown.
fi: Tästä voit valita näytetäänkö vierityspalkki.

en: Choose an icon to display for the scroll down button.
fi: Valitse ikoni osoittamaan vierityspalkkia.

en: Scroll Down Icon Color
fi: Vierityspalkin ikonin väri

en: Scroll Down Icon Size
fi: Vierityspalkin ikonin koko

en: Title Font Color
fi: Otsikon fontin väri

en: Subhead Font Color
fi: Yläotsikon fontin väri

en: Content Font Color
fi: Sisällön fontin väri

en: Text Max Width
fi: Teksti Max Leveys

en: Button %1$s Text
fi: Painikkeen  %1$s teksti

en: Enter the text for the Button.
fi: Kirjoita painikkeen teksti.

en: Button %1$s URL
fi: Painikkeen %1$s URL

en: Enter the URL for the Button.
fi: Kirjoita painikkeen URL.

en: Background Image URL
fi: Taustakuvan URL

en: If enabled, your background images will have a fixed position as your scroll, creating a fun parallax-like effect.
fi: Jos käytössä, taustakuvillasi on pysyvä paikka sivulla, mikä luo hauskan parallaksin efektin.

en: Logo Image URL
fi: Logon URL

en: Logo Image Alternative Text
fi: Logo Kuvaa Vaihtoehtoinen Teksti

en: Logo Title
fi: Logo Osasto

en: Text Vertical Alignment
fi: Tekstin tasaus pystysuoraan

en: This setting determines the vertical alignment of your content. Your content can either be vertically centered, or aligned to the bottom.
fi: Tämä asetus määrittelee sisältösi pystysuoran tasauksen. Sisältö voi olla joko keskitetty pystysuoraan tai tasattu alaosaan.

en: Header Image URL
fi: Ylätunnistekuvan URL

en: Image Vertical Alignment
fi: Kuvan pystysuora tasaus

en: This controls the orientation of the image within the module.
fi: Tämä hallinnoi moduulissa olevan kuvan suuntaa.

en: Fullwidth Menu
fi: Koko sivun levyinen vieritin

en: Menu
fi: Valikko

en: Menu Link
fi: Valikon linkki

en: Active Menu Link
fi: Aktiivinen valikon linkki

en: Dropdown Menu Container
fi: Pudotusvalikon tila

en: Dropdown Menu Links
fi: Pudotusvalikon linkit

en: Select a menu that should be used in the module
fi: Valitse valikko, jota tulisi käyttää osiossa

en: Click here to create new menu
fi: Klikkaa tästä luodaksesi uuden valikon

en: Sub-Menus Open
fi: Alavalikot avautuu

en: Downwards
fi: Alaspäin

en: Upwards
fi: Ylöspäin

en: Here you can choose the direction that your sub-menus will open. You can choose to have them open downwards or upwards.
fi: Täältä voit valita suunnan, johon alavalikkosi avautuvat. Voit valita niiden avautuvan joko alas- tai ylöspäin.

en: Make Menu Links Fullwidth
fi: Tee Valikon Linkeistä Fullwidth

en: Active Link Color
fi: Âktiivisen linkin väri

en: Dropdown Menu Background Color
fi: Pudotusvalikon taustaväri

en: Dropdown Menu Line Color
fi: Pudotusvalikon rivin väri

en: Dropdown Menu Text Color
fi: Pudotusvalikon tekstin väri

en: Dropdown Menu Animation
fi: Pudotusvalikon animaatio

en: Fade
fi: Häivytä

en: Flip
fi: Käännä

en: Mobile Menu Background Color
fi: Mobile Valikkojen Taustavärin

en: Mobile Menu Text Color
fi: Mobile Valikon Tekstin Väri

en: Home
fi: Koti

en: Fullwidth Slider
fi: Koko sivun levyinen vieritin

en: This setting allows you to turn the navigation arrows on or off.
fi: Tämä asetus antaa sinun ottaa navigointinuolet käyttöön tai pois käytöstä.

en: Controls
fi: Asetukset

en: Show Slider Controls
fi: Näytä liukusäätimen asetukset

en: Hide Slider Controls
fi: Piilota liukusäätimen asetukset

en: Disabling this option will remove the circle button at the bottom of the slider.
fi: Tämän vaihtoehdon poistaminen käytöstä poistaa ympyräpainikkeet liukusäätimen alaosasta.

en: Fullwidth Portfolio
fi: Koko sivun levyinen portfolio

en: Portfolio Item
fi: Portfolion kohde

en: Item Overlay
fi: Kohteen peite

en: Item Title
fi: Kohteen otsikko

en: Navigation Arrows
fi: Navigointinuolet

en: Title displayed above the portfolio.
fi: Otsikko, joka näytetään portfolion yllä

en: Carousel
fi: Karuselli

en: Control how many projects are displayed. Leave blank or use 0 to not limit the amount.
fi: Säädä, kuinka monta projektia näytetään. Jätä tyhjäksi tai käytä nollaa, jos et halua rajoittaa lukumäärää.

en: Turn the date display on or off.
fi: Aseta päiväyksen näyttö päälle tai pois päältä.

en: Automatic Carousel Rotation
fi: Karusellin automaattinen kierto

en: If you the carousel layout option is chosen and you would like the carousel to slide automatically, without the visitor having to click the next button, enable this option and then adjust the rotation speed below if desired.
fi: Jos karuselliasettelu on valittuna, ja haluat karusellin liukuvan automaattisesti ilman, että vierailija joutuu painamaan seuraava-painiketta, valitse tämä vaihtoehto ja säädä sitten halutessasi kiertonopeutta alhaalta. 349: Karusellin automaattisen kierron nopeus (millisekunteina)

en: Automatic Carousel Rotation Speed (in ms)
fi: Karusellin automaattisen kierron nopeus (millisekunteina)

en: Here you can designate how fast the carousel rotates, if 'Automatic Carousel Rotation' option is enabled above. The higher the number the longer the pause between each rotation. (Ex. 1000 = 1 sec)
fi: Täällä voit määrittää, kuinka nopeasti karuselli kiertää, jos karusellin automaattinen kierto on valittuna ylhäältä. Mitä korkeampi luku, sen pidempi tauko kuvien kierron välillä (esim. 1000 = 1 sek).

en: Fullwidth Map
fi: Koko sivun levyinen kartta

en: Code
fi: Koodi

en: Fullwidth Code
fi: Täyslevyinen koodi

en: Fullwidth Image
fi: Täyslevyinen kuva

en: Open In Lightbox
fi: Avaa Lightboxissa

en: Fullwidth Post Title
fi: Täyslevyinen postauksen otsikko

en: Fullwidth Post Slider
fi: Täysileveyksinen julkaisun liu'utin

en: Define the text which will be displayed on "Read More" button. Leave blank for default ( Read More )
fi: Määritä teksti, joka näytetään "Read More" -painikkeessa. Säilytä oletusasetus jättämällä tyhjäksi ( Read More )

en: Transparent Background Color
fi: Läpikuultava taustaväri

en: Enabling this option will remove the background color of this section, allowing the website background color or background image to show through.
fi: Tämän valinnan käyttöönotto poistaa tämän osion taustavärin ja sallii nettisivun taustavärin tai taustakuvan näkyä läpi.

en: Show Inner Shadow
fi: Näytä sisäinen varjo

en: Here you can select whether or not your section has an inner shadow. This can look great when you have colored backgrounds or background images.
fi: Tässä voit valita, onko osiossa sisäinen varjo. Sisäinen varjo voi näyttää upealta, kun sivulla on taustaväri tai taustakuva.

en: If enabled, your background image will stay fixed as your scroll, creating a fun parallax-like effect.
fi: Jos valittuna, taustakuvasi pysyy paikoillaan sivua vierittäessä luoden hauskan parallaksin efektin.

en: Keep Custom Padding on Mobile
fi: Säilytä täytteen asetukset mobiililaitteella.

en: Allow custom padding to be retained on mobile screens
fi: Salli täytteen asetukset mobiilinäytöllä

en: Make This Section Fullwidth
fi: Tee Tämä Osio Fullwidth

en: Use Custom Width
fi: Käytä mukautettua leveyttä

en: Unit
fi: Yksikkö

en: px
fi: pikselit

en: Custom Width
fi: Mukautettu leveys

en: Equalize Column Heights
fi: Yhtenäistä sarakkeitten korkeus.

en: Use Custom Gutter Width
fi: Käytä Mukautettua Vesikouru Leveys

en: This will change the label of the section in the builder for easy identification when collapsed.
fi: Tämä muuttaa lohkon tunnuksen Builderissa, jotta se olisi helpompi tunnistaa pienennettynä.

en: Make This Row Fullwidth
fi: Tee tästä rivistä koko sivun levyinen

en: Enable this option to extend the width of this row to the edge of the browser window.
fi: Salli valinnan laajentaa tämän rivin leveys selainikkunan reunaan asti.

en: Change to Yes if you would like to adjust the width of this row to a non-standard width.
fi: Valitse Kyllä, mikäli haluat säätää tämän rivin leveyttä pois normaalista leveydestä.

en: Define custom width for this Row
fi: Määrittele tämän rivin mukautettu leveys

en: Enable this option to define custom gutter width for this row.
fi: Ota tämä asetus käyttöön, jos haluat määrittää muokatun vesikouru leveys tämä rivi.

en: Adjust the spacing between each column in this row.
fi: Säädä tämän rivin jokaisen sarakkeen etäisyys toisistaan.

en: Keep Column Padding on Mobile
fi: Pitää Sarake Pehmusteet Mobile

en: This will change the label of the row in the builder for easy identification when collapsed.
fi: Tämä muuttaa label-rivi rakentaja tunnistamisen kun romahti.

en: Authentication failed. You cannot preview this item.
fi: Laillisuustarkistus epäonnistui. Ei voi esikatsella tämän kohteen.

en: Authentication failed. You are not logged in.
fi: Laillisuustarkistus epäonnistui. Et ole kirjautunut sisään.

en: Authentication failed. You have no permission to preview this item.
fi: Laillisuustarkistus epäonnistui. Sinulla ei ole lupaa esikatselu-tämän kohteen.

en: Loading preview...
fi: Lisäys esikatselu...

en: Link Disabled
fi: Linkki Poistettu Käytöstä

en: During preview, link to different page is disabled
fi: Esikatselun aikana, linkki eri sivu on poistettu käytöstä

[ctx: Layout type general name]
en: Layouts
fi: Sommitelmat

[ctx: Layout type singular name]
en: Layout
fi: Sommitelma

[ctx: Layout item]
en: Add New
fi: Lisää uusi

[ctx: Audio Module meta information]
en: by <strong>%1$s</strong>
fi:  <strong>%1$s</strong>

[ctx: number of comments]
en: 1 Comment | %s Comments
fi[0]: 1 Kommentti
fi[1]: %s kommenttia
