valentis 1.0 - en to he translation catalogue (1530 entries)

en: %1$s Font
he: %1$s גופן

en: %1$s Font Size
he: %1$s גודל גופן

en: %1$s Text Color
he: %1$s צבע מלל

en: %1$s Letter Spacing
he: %1$s מרווח תווים

en: %1$s Line Height
he: %1$sגובה שורה

en: %1$s All Caps
he: %1$s רק אותיות גדולות

en: Off
he: כבוי

en: On
he: דולק

en: Background Color
he: צבע רקע

en: Background Image
he: תמונת רקע

en: Upload an image
he: העלה תמונה

en: Choose a Background Image
he: בחר תמונת רקע

en: Set As Background
he: קבע כרקע

en: Use Border
he: השתמש במסגרת

en: No
he: לא

en: Yes
he: כן

en: Border Color
he: צבע מסגרת

en: Border Width
he: רוחב מסגרת

en: Border Style
he: סגנון מסגרת

en: Custom Margin
he: שוליים מותאמים אישית

en: Custom Padding
he: מרווחים מותאמים אישית

en: Use Custom Styles for %1$s
he: השתמש סגנונות מותאמים אישית עבור %1$s

en: %1$s Text Size
he: %1$s גודל טקסט

en: %1$s Background Color
he: %1$s צבע רקע

en: %1$s Border Width
he: %1$s רוחב הגבול

en: %1$s Border Color
he: %1$s צבע הגבול

en: %1$s Border Radius
he: %1$s רדיוס הגבול

en: Add %1$s Icon
he: להוסיף את %1$s סמל

en: Default
he: ברירת מחדל

en: %1$s Icon
he: %1$s סמל

en: %1$s Icon Color
he: %1$s צבע הסמל

en: %1$s Icon Placement
he: %1$s מיקום סמל

en: Right
he: ימין

en: Left
he: שמאל

en: Only Show Icon On Hover for %1$s
he: רק להציג את הסמל על ריחוף עבור %1$s

en: %1$s Hover Text Color
he: %1$s רחף צבע טקסט

en: %1$s Hover Background Color
he: %1$s רחף צבע רקע

en: %1$s Hover Border Color
he: %1$s רחף צבע הגבול

en: %1$s Hover Border Radius
he: %1$s לרחף רדיוס הגבול

en: %1$s Hover Letter Spacing
he: %1$s לרחף הרווח בין האותיות

en: Before
he: לפני

en: Main Element
he: רכיב ראשי

en: After
he: אחרי

en: Hex Value
he: ערך צבע

en: Choose Custom Color
he: בחר צבע מותאם אישית

en: Upload
he: העלה

en: Choose image
he: בחר תמונה

en: Set image
he: קבע תמונה

en: Top
he: למעלה

en: Bottom
he: למטה

en: General Settings
he: הגדרות כלליות

en: Advanced Design Settings
he: הגדרות עיצוב מתקדמות

en: Custom CSS
he: ‏CSS מותאם אישית

en: You don't have sufficient permissions to access the settings
he: אין לך הרשאות מספיקות כדי לגשת להגדרות

en: Content
he: תוכן

en: Here you can define the content that will be placed within the current tab.
he: כאן אתה יכול להגדיר את התוכן שיוצב בכרטייסה הנוכחית

en: Add New Item
he: הוסף פריט חדש

en: Add New %s
he: הוסף %s חדש

en: %1$s %2$s Settings
he: %1$s %2$s הגדרות

en: Item
he: כלי

en: Module
he: מודול

en: Column
he: טור

en: Padding
he: מרווח

en: Parallax Effect
he: אפקט פרלקס

en: Parallax Method
he: שיטת parallax

en: CSS
he: ‏CSS

en: True Parallax
he: פרלקס אמת

en: CSS ID
he: זיהי  CSS

en: CSS Class
he: סוג של  CSS

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
he: הפוסט הזה מוגן בסיסמא. אנא הכניסו את הסיסמא כדי לצפות בתגובות.

en: 0 Comments
he: 0 תגובות

en: 1 Comment
he: תגובת אחת.

en: Comments
he: תגובות

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older Comments
he: <span class="meta-nav">&larr;</span>  תגובות ישנות

en: Newer Comments <span class="meta-nav">&rarr;</span>
he: תגובות חדשות <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Submit Comment
he: שלח תגובה

en: Submit a Comment
he: שלח תגובה

en: Leave a Reply to %s
he: השאר תגובה ל %s

en: Add New Layout
he: הוסף תבנית חדשה

en: Edit Layout
he: ערוך תבנית

en: New Layout
he: עדכן תבנית

en: All Layouts
he: כל התבניות

en: View Layout
he: הצג תבנית

en: Search Layouts
he: חפש תבניות

en: Nothing found
he: לא נמצאו תוצאות

en: Nothing found in Trash
he: לא נמצאו תוצאות בסל המחזור

en: Scope
he: תחום

en: Layout Type
he: סוג מערך

en: Module Width
he: רוחב המודול

en: Category
he: קטגוריה

en: <strong>%1$s</strong> widget area has been created. You can create more areas, once you finish update the page to see all the areas.
he: ‏<strong>%1$s</strong> אזור יישומון נוצר. אתה יכול ליצור איזורים נוספים, ברגע שתסיים לעדכן את העמוד כדי לראות את כל האיזורים

en: Replace the existing content with loaded layout
he: החלף תוכן קיים בתבנית חדשה

en: Load
he: העלה

en: Delete
he: מחק

en: You have not saved any items to your valentis Library yet. Once an item has been saved to your library, it will appear here for easy use.
he: לא שמרת קבצים בספריית הDivi שלך. ברגע שפריט ישמר בספריה שלך, הוא יופיע כאן לשימוש קל.

en: Configuration error
he: שגיאת תצורה

en: Please enter first name
he: נא להזין שם פרטי

en: Incorrect email
he: דוא " ל שגוי

en: Configuration error: List is not defined
he: שגיאת תצורה: הרשימה לא מוגדר.

en: Subscribed - look for the confirmation email!
he: נרשמת – חפש/י את הודעת האישור במייל

en: Configuration error: api key is not defined
he: שגיאת תצורה: מפתח api אינו מוגדר

en: Aweber: Wrong configuration data
he: Aweber: תצורה שגויה נתונים

en: Nonce failed.
he: Nonce נכשל.

en: Authorization code is empty.
he: אישור קוד ריק.

en: Authorization code is invalid. Try regenerating it and paste in the new code.
he: קוד אישור זה אינו תקף. נסה את זה מתחדש ולהדביק את קוד חדש.

en: Aweber API Exception
he: Aweber API מן הכלל.

en: Type
he: סוג

en: Message
he: הודעה

en: Documentation
he: תיעוד

en: Nonce failed
he: Nonce נכשל

en: Projects
he: פרויקטים

en: Project
he: הפרויקט

en: Add New
he: הוסף חדש

en: Add New Project
he: הוספת פרויקט חדש

en: Edit Project
he: עריכת פרויקט

en: New Project
he: פרויקט חדש

en: All Projects
he: כל הפרויקטים

en: View Project
he: הצגת הפרויקט

en: Search Projects
he: חיפוש פרויקטים

en: Project Categories
he: פרויקט קטגוריות

en: Project Category
he: פרויקט קטגוריה

en: Search Categories
he: קטגוריות חיפוש

en: All Categories
he: כל הקטגוריות

en: Parent Category
he: הורה קטגוריה

en: Parent Category:
he: הורה קטגוריה:

en: Edit Category
he: עריכת קטגוריה

en: Update Category
he: עדכון קטגוריה

en: Add New Category
he: להוסיף קטגוריה חדשה

en: New Category Name
he: קטגוריה חדשה בשם

en: Categories
he: קטגוריות

en: Project Tags
he: פרויקט קטגוריה

en: Project Tag
he: פרויקט תג

en: Search Tags
he: חיפוש קטגוריה

en: All Tags
he: כל קטגוריה

en: Parent Tag
he: תג האב

en: Parent Tag:
he: תג האב:

en: Edit Tag
he: עריכה תג

en: Update Tag
he: עדכון תג

en: Add New Tag
he: להוסיף תג חדש

en: New Tag Name
he: חדש תג השם

en: Tags
he: קטגוריה

en: You are using the %1$s plugin. We recommend clearing the plugin cache after updating your theme.
he: את/ה משתמש/ת בתוסף %1$s. אנו ממליצים לנקות את מטמון התוסף אחרי עדכון ערכת הנושא שלך.

en: Clear Plugin Cache
he: נקה מטמון תוסף

en: Builder files may also be cached in your browser. Please clear your browser cache.
he: ניתן לאחסן את קובצי Builder במטמון הדפדפן שלך. נא לנקות את מטמון הדפדפן.

en: Clear Browser Cache
he: נקה את מטמון הדפדפן

en: Builder Cache Warning
he: אזהרת מטמון Builder

en: The valentis Builder has been updated, however your browser is loading an old cached version of the builder. Loading old files can cause the builder to malfunction.
he: ‏Divi Builder עודכן, אך הדפדפן שלך טוען גרסה מאוחסנת ישנה של היישומון. טעינת קבצת ישנים יכולה לגרום לתקלות ביישומון.

en: Reload The Builder
he: טען מחדש את The Builder

en: If you have cleared your plugin cache and browser cache, but still get this warning, then your files may be cached at the DNS or Server level. Contact your host or CDN for assistance.
he: אם ניקית על מטמון התוספים ומטמון הדפדפן, ועדיין מקבל אזהרה זו, ייתכן שהקבצים שלך מאוחסנים ברמת השרת או ה-DNS. נא לפנות לעזרת המארח או ה-CDN שלך.

en: valentis Builder Timeout
he: זמן קצוב valentis Builder

en: Save & Exit
he: שמור וצא

en: You have WP_DEBUG enabled. Please disable this setting in wp-config.php
he: ‏WP_DEBUG זמין אצלך. נא להשבית הגדרה זו ב- wp-config.php.

en: Disable Debug Mode
he: השבת מצב תיקון תקלות

en: You are using third party plugins. Try disabling each plugin to see if one is causing a conflict.
he: את/ה משתשמש/ת בתוספים של צד שלישי. נסה/י להשבית כל תוסף כדי לראות אם אחד מהם גורם להתנגשות.

en: Manage Your Plugins
he: ניהול התוספים שלך

en: You are using an outdated version of WordPress. Please upgrade.
he: את/ה משתמש/ת בגרסה לא עדכנית של WordPress. נא לעדכן.

en: Upgrade WordPress
he: עדכן את WordPress

en: Please increase your PHP Memory Limit to 128M. You can return the value to default via the valentis Theme Options in the future
he: נא להגדיל את מגבלת זיכון ה-PHP שלך ל-M128. תוכל/י בעתיד להחזיר את הערך לברירת המחדל באמצעות ה- valentis Theme Options.

en: Increase Your Memory Limit Now
he: הגדל/י את מגבלת הזיכרון שלך עכשיו

en: You are using an outdated version of the theme. The latest version is %1$s
he: את/ה משתמש/ת בגרסה לא עדכנית של ערכת הנושא. הגרסה האחרונה היא %1$s.

en: Upgrade
he: שדרג

en: Disable Memory Limit Increase
he: השבת את הגדלת הגבלת הזיכרון

en: valentis Role Editor Settings
he: הגדרות עורך valentis Role

en: valentis Builder Layout
he: פריסת valentis Builder

en: valentis Builder Layouts
he: פריסות valentis Builder

en: Please, check the fields below to make sure you entered the correct information.
he: בבקשה, לבדוק את השדות שלהלן כדי לוודא שהזנת את המידע הנכון.

en: Please, fill in the following fields:
he: אנא, מלא את השדות הבאים:

en: Please, fix the following errors:
he: אנא תקן את השגיאות הבאות:

en: Invalid email
he: דוא " ל לא חוקית

en: Captcha
he: קפצ’ה

en: Prev
he: קודם

en: Previous
he: הקודם

en: Next
he: הבא

en: You entered the wrong number in captcha.
he: הכנסתם מספר לא נכון בקפצ'ה.

en: Unauthorized access. Preview cannot be accessed outside %1$s.
he: גישה לא מורשית. תצוגה מקדימה לא ניתן לגשת מחוץ %1$s.

en: Clear
he: נקה

en: Select Color
he: בחר צבע

en: Current Color
he: צבע נוכחי

en: Your memory limit has been increased
he: מגבלת הזיכרון שלך הוגדלה

en: Your memory limit can't be changed automatically
he: לא ניתן לשנות אוטומטית את הגבלת הזיכרון שלך

en: Name
he: שם

en: Email Address
he: כתובת דוא"ל

en: Column %s Background Image
he: עמודה  %s תמונת רקע

en: If defined, this image will be used as the background for this module. To remove a background image, simply delete the URL from the settings field.
he: אם הוגדר, תמונה זאת תשמש כרגע עבור המודול, בכדי להסיר תמונת רקע, מחק את ה- URL משדה ההגדרות.

en: Column %s Parallax Effect
he: עמודה  %s אפקט היסט

en: Here you can choose whether or not use parallax effect for the featured image
he: כאן אתה יכול לבחור אם להשתמש או לא להשתמש באפקט parallax לתמונה המומלצת

en: Column %s Parallax Method
he: עמודה  %s שיטת היסט

en: Here you can choose which parallax method to use for the featured image
he: כאן אתה יכול לבחור באיזו שיטת parallax להשתמש בתמונה המומלצת

en: Column %s Background Color
he: עמודה  %s צבע רקע

en: Column %s Custom Padding
he: עמודה  %s ריפוד מותאם

en: Adjust padding to specific values, or leave blank to use the default padding.
he: כוון מרווח לערכים מדויקים, או השאר ריק כדי להשתמש במרווחי ברירת המחדל.

en: Column %s CSS ID
he: עמודה  %s מזהה CSS

en: Column %s CSS Class
he: עמודה  %s סיווג  CSS

en: Column %s before
he: עמודה  %s לפני

en: Column %s Main Element
he: עמודה  %s רכיב ראשי

en: Column %s After
he: עמודה  %s אחרי

en: Thanks for contacting us
he: תודה שיצרתם עימנו קשר.

en: Submit
he: שלח

en: Day(s)
he: היום(s)

en: Day
he: יום

en: Hour(s)
he: שעה(s)

en: Hrs
he: שעות

en: Minute(s)
he: דקה(s)

en: Min
he: דקות

en: Second(s)
he: השני(s)

en: Sec
he: שניות

en: First Name
he: שם פרטי

en: Last Name
he: שם משפחה

en: Email
he: אימייל

en: All
he: כל

en: Login as %s
he: כניסה כ-%s

en: Login
he: התחבר

en: Log out
he: התנתק

en: Forgot your password?
he: שכחתם את סיסמתכם?

en: Username
he: שם משתמש

en: Password
he: סיסמא

en: Search
he: חיפוש

en: Search for:
he: חפש:

en: Save
he: שמור

en: Save Draft
he: שמור טיוטה

en: Publish
he: פרסם

en: Visual
he: חזותי

en: Text
he: טקסט

en: Add Media
he: הוסף מדיה

en: Insert Media
he: הוסף מדיה

en: Update Gallery
he: עדכן גלרייה

en: Find
he: מצא

en: Geocode was not successful for the following reason
he: גיאוקוד נכשל מהסיבה הבאה

en: Geocoder failed due to
he: גיאוקוד נכשל בגלל

en: No results found
he: לא נמצאו תוצאות

en: Invalid Pin and address data. Please try again.
he: קוד וכתובת מידע לא תקינים, אנא נסה שנית.

en: General
he: כללי

en: Design
he: עיצוב

en: Change API Key
he: החלף מפתח API

en: Generate From Video
he: צור מוידאו

en: Undo
he: לבטל

en: Redo
he: שוב

en: Lock
he: לנעול

en: Unlock
he: לבטל את הנעילה

en: Copy
he: העתק

en: Paste
he: הדבק

en: Disable
he: השבת

en: Enable
he: לאפשר

en: Save to Library
he: שמור לספריה

en: Row
he: שורה

en: Section
he: סעיף

en: Disable Global
he: השבט גלובלי

en: Insert Module
he: הוספת מודול

en: Insert Columns
he: הוספת עמודות

en: Insert Section
he: הוסף מקטע

en: Insert Row
he: הוסף שורה

en: New Module
he: מודול חדש

en: New Row
he: שורה חדשה

en: New Section
he: מקטע חדש

en: Add From Library
he: הוסף מספריה

en: Add to Library
he: הוסף לספרייה

en: loading...
he: טוען...

en: Regular
he: רגיל

en: Fullwidth
he: רוחב מלא

en: Specialty
he: ייחודי

en: Choose Layout
he: בחר פריסה

en: Clear Layout
he: נקה פריסה

en: All of your current page content will be lost. Do you wish to proceed?
he: כל התוכן הנוכחי בעמוד שלך יאבד. רוצה להמשיך?

en: Load From Library
he: טען מספריה

en: Predefined Layouts
he: מערכים מוגדרים מראש

en: Replace existing content.
he: החלף תוכן קיים

en: Portability
he: ניידות

en: Export
he: ייצא

en: Import
he: ייבא

en: Exporting your valentis Builder Layout will create a JSON file that can be imported into a different website.
he: ייצוא פריסת ה-valentis Builder שלך תיצור קובץ JSON  שלא ניתן לייבא לאתר אחר.

en: Export File Name
he: ייצא שם קובץ.

en: Export valentis Builder Layout
he: ייצא פריסת valentis Builder

en: Importing a previously-exported valentis Builder Layout file will overwrite all content currently on this page.
he: ייבוא קובץ פריסת valentis Builder שיוצא קודם לכן תמחק את כל התוכן הקיים בעמוד זה.

en: Select File To Import
he: בחר קובץ לייבוא

en: Download backup before importing
he: הורד גיבוי לפני הייצוא

en: Import valentis Builder Layout
he: יבא פריסת valentis Builder

en: No File Selected
he: לא נבחר קובץ

en: Choose File
he: בחר/י קובץ

en: Include General Settings
he: כלול הגדרות כלליות

en: Include Advanced Design Settings
he: כלול הגדרות עיצוב מתקדמות

en: Include Custom CSS
he: כלול CSS מותאם אישית

en: Select category(ies) for new template or type a new name ( optional )
he: בחר קטגוריה/יות לתבנית חדשה או הקלד שם חדש (רשות)

en: Template Name
he: שם תבנית

en: Selective Sync
he: סנכרון סלקטיבי

en: Please select at least 1 tab to save
he: אנא בחר לפחות לשונית אחת לשמירה

en: Save as Global
he: שמור כגלובאלי

en: Make this a global item
he: הפוך את זה לפריט גלובאלי

en: Create New Category
he: צור קטגוריה חדשה

en: Add To Categories
he: הוסף לקטגוריות

en: Here you can add the current item to your valentis Library for later use.
he: כאן ניתן להוסיף את הפריט הנוכחי לספריית  ה-valentis שלך לשימוש מאוחר יותר.

en: Save your current page to the valentis Library for later use.
he: שמור את הדף הנוכחי שלך לספריית הDivi לשימוש מאוחר יותר.

en: Page Settings
he: הגדרות עמוד

en: Editing History
he: היסטוריית עריכה

en: History States
he: מצבי היסטוריה

en: Exit Visual Builder
he: צא מהבונה החזותי

en: You do not have permission to edit the module, row or section in this split test.
he: אין לך רשות לערוך מודול, טור או מקטע זה בניסוי מפוצל זה

en: A split testing goal cannot be moved inside of a split testing subject. To perform this action you must first end your split test.
he: לא ניתן להזיז מטרת ניסוי מפוצל בתוך נושא ניסוי מפוצל. כדי לבצע פעולה זה יש לסיים קודם את הניסוי המפוצל.

en: A split testing subject cannot be moved inside of a split testing goal. To perform this action you must first end your split test.
he: לא ניתן להזיז נושא ניסוי מפוצל בתוך מטרת ניסוי מפוצל. כדי לבצע פעולה זה יש לסיים קודם את הניסוי המפוצל.

en: Once set, a goal that has been placed inside a split testing subject cannot be moved outside the split testing subject. You can end your split test and start a new one if you would like to make this change.
he: לאחר שהוגדרה, לא ניתן להוציא מטרה שהוכנסה לנושא ניסוי מפוצל אל מחוץ לנושא הניסוי המפוצל. באפשרותך לסיים את הניסוי המפוצל שלך ולהתחיל ניסוי חדש אם ברצונך לעשות שינוי זה.

en: The section should have at least one row.
he: לחלק הזה חייבת להיות לפחות שורה אחת.

en: You cannot add global modules into global sections or rows
he: אתה לא יכול להוסיף מודולים לסעיפים גלובאליים או שורות גלובאליות

en: 3 column row can't be used in this column.
he: 3 שורות עמודה לא יכולות להיות בעמודה זו.

en: Zoom Out
he: הקטן

en: Desktop View
he: תצוגת דסקטופ

en: Tablet View
he: תצוגת טבלט

en: Phone View
he: תצוגת טלפון

en: Save To Library
he: שמור בספריה

en: Expand Settings
he: הרחב הגדרות

en: Collapse Settings
he: כווץ הגדרות

en: Save as Draft
he: שמור כטיוטה

en: Expand Modal
he: הרחב מודאל

en: Contract Modal
he: כווץ מודאל

en: Resize Modal
he: שנה גודל מודאל

en: Snap to Left
he: הצמד לשמאל

en: Separate Modal
he: הפרד מודאל

en: Discard All Changes
he: בטל את כל השינויים

en: Save Changes
he: שמור שינויים

en: Text Color
he: צבע טקסט

en: Move Section
he: הזז מקטע

en: Section Settings
he: הגדרות מקטע

en: Duplicate Section
he: שכפל מקטע

en: Save Section To Library
he: שמור מקטע בספרייה

en: Delete Section
he: מחק מקטע

en: Add New Section
he: הוסף מקטע חדש

en: Move Row
he: הזז שורה

en: Row Settings
he: הגדרות שורה

en: Duplicate Row
he: שכפל שורה

en: Save Row To Library
he: שמור שורה בספרייה

en: Delete Row
he: מחק שורה

en: Change Column Structure
he: שנה מבנה עמודה

en: Add New Row
he: הוסף שורה חדשה

en: Move Module
he: הזז מודול

en: Module Settings
he: הגדרות מודול

en: Duplicate Module
he: שכפל מודול

en: Save Module To Library
he: שמור מודול בספרייה

en: Delete Module
he: מחק מודול

en: Add New Module
he: הוסף מודול חדש

en: Unsaved changes will be lost if you leave the valentis Builder at this time.
he: שינויים שלא נשמרו יאבדו אם תשאיר/י את בונה ה-valentis עכשיו.

en: Modules
he: מודולים

en: Rows
he: שורות

en: Sections
he: סעיפים

en: Layouts
he: מתווים

en: Global/not Global
he: גלובאלי/לא גלובאלי

en: Global
he: גלובאל

en: not Global
he: לא גלובאלי

en: you don't have sufficient permissions to access this page
he: אין לך הרשאות מספיקות כדי לגשת לדף זה

en: Mine
he: כרייה

en: Center
he: מרכז

en: Justified
he: מוצדק

en: Select a menu
he: בחר תפריט

en: No Comments
he: אין תגובות

en: %d Comments
he: ‏%d תגובות

en: Posts by %s
he: פוסטים של %s

en: You currently don't have any projects assigned to a category.
he: אין לך כרגע פרוייקטים המשוייכים לקטגוריה.

en: Solid
he: שלם

en: Dotted
he: מנוקד

en: Dashed
he: מקווקו

en: Double
he: כפול

en: Groove
he: חריץ

en: Ridge
he: רכס

en: Inset
he: הגבול יוחל בתוך הרכיב

en: Outset
he: הגבול יוחל מחוץ לרכיב

en: You do not have sufficient permissions to export the content of this site.
he: אין לכן הרשאה מספקת כדי לייצא את התוכן של האתר הזה.

en: Manage Categories
he: נהל קטגוריות

en: Use Default Editor
he: השתמש בעורך ברירת מחדל

en: Use The valentis Builder
he: השתמש בבנאי valentis

en: Use Visual Builder
he: השתמש בבונה חזותי

en: Here you can create new widget areas for use in the Sidebar module
he: כאן אתה יכול ליצור איזורי וידג'ט לשימשו במודול סרגל צדדי

en: Note: Naming your widget area "sidebar 1", "sidebar 2", "sidebar 3", "sidebar 4" or "sidebar 5" will cause conflicts with this theme
he: זכור: אם תקרא לאיזור הוידג'ט שלך : "sidebar 1", "sidebar 2", "sidebar 3", "sidebar 4" or "sidebar 5" זה ייגרום להתנגשויות עם  קונפליקטים עם התמה הזאת

en: Widget Name
he: שם הוידג'ט

en: Create
he: צור

en: Fullwidth Module
he: מודול ברוחב מלא

en: Fullwidth Section
he: סעיף ברוחב מלא

en: Specialty Section
he: סעיף מיוחד

en: Layout
he: מתווה

en: Template Type
he: סוג תבנית

en: New Template Settings
he: הגדרות תבנית חדשות

en: Fullwidth module can't be used outside of the Fullwidth Section.
he: לא ניתן להשתמש במודול הרוחב המלא מחוץ לחלק הרוחב המלא.

en: Preview
he: תצוגה מקדימה

en: Still images cannot be generated from this video service and/or this video format
he: תמונות סטילס לא יכולות להיווצר משירות/פורמט הוידאו הזה

en: No available options for this configuration.
he: אין אפשרויות זמינות לתצורה זאת.

en: You're about to update global module. This change will be applied to all pages where you use this module. Press OK if you want to update this module
he: אתה עומד לעדכן את המודול הגלובאלי. השינוי הזה ייושם בכל הדפים בהם השתמשת במודול זה. לחץ OK אם ברצונך לעדכן מודול זה

en: You cannot add global rows into global sections
he: אתה לא יכול להוסיף שורות גלובאליות לסעיפים גלובאליים

en: Map Pin Address cannot be empty
he: כתובת מפה לא יכול להיות ריק

en: You do not have permission to unlock this section.
he: אין לך הרשאה לפתוח סעיף זה.

en: You do not have permission to unlock this row.
he: אתה לא צריך אישור כדי לפתוח שורה זו.

en: You do not have permission to unlock this module.
he: אין לך הרשאה לפתוח מודול זה.

en: You do not have permission to perform this task.
he: אין לך הרשאה לבצע פעולה זו.

en: Unable to perform copy/paste process due to inavailability of localStorage feature in your browser. Please use latest modern browser (Chrome, Firefox, or Safari) to perform copy/paste process
he: אין אפשרות לבצע העתק/הדבק התהליך בשל inavailability של localStorage התכונה בדפדפן שלך. אנא השתמש העדכניות ביותר דפדפן (כרום, פיירפוקס או ספארי) לבצע העתק/הדבק תהליך

en: Invalid Color
he: חוקי צבע

en: Sales
he: מכירות

en: Total
he: סך הכול

en: Unauthorized Action
he: פועלה לא מורשית

en: Select Split Testing Subject
he: בחר/י נושא ניסוי מפוצל

en: You have activated the valentis Leads Split Testing System. Using split testing, you can create different element variations on your page to find out which variation most positively affects the conversion rate of your desired goal. After closing this window, please click on the section, row or module that you would like to split test.
he: הפעלת את מערכת הניסוי המפוצל valentis Leads Split Testing System. באמצעות ניסוי מפוצל, באפשרותך ליצור וריאציות אלמנטים שונות בעמוד שלך כדי לגלות איזו וריאציה משפיעה באופן החיובי ביותר על קצב ההמרה של המטרה המבוקשת. לאחר סגירת החלון, נא להקיש על המקטע, הטור או המודול שבו ברצונך לבצע ניסוי מפוצל.

en: Select Your Goal
he: בחר/י את המטרה שלך

en: Congratulations, you have selected a split testing subject! Next you need to select your goal. After closing this window, please click the section, row or module that you want to use as your goal. Depending on the element you choose, valentis will track relevant conversion rates for clicks, reads or sales. For example, if you select a Call To Action module as your goal, then valentis will track how variations in your test subjects affect how often visitors read and click the button in your Call To Action module. The test subject itself can also be selected as your goal.
he: מזל טוב, בחרת את נושא הניסוי המפוצל! בשלב הבא עליך לבחור את המטרה שלך. לאחר סגירת החלון, נא להקיש על המקטע, הטור או המודל שבהם תרצה/י להשתמש כמטרה שלך. בהתאם לאלמנט שתבחר, valentis יאתר קצבי המרה רלוונטיים להקשות, קריאות או מכירות. למשל, אם תבחר/י כמטרה שלך מודול Call To Action, valentis יגלה כיצד וריאציות בנושאי הניסוי שלך משפיעים על התדירות שבה מבקרים קוראים ומקישים על הכפתור במודול ה- Call To Action שלך. ניתן גם לבחור כמטרה את נושא הניסוי עצמו.

en: Configure Subject Variations
he: הגדר וריאציות נושא

en: Congratulations, your split test is ready to go! You will notice that your split testing subject has been duplicated. Each split testing variation will be displayed to your visitors and statistics will be collected to figure out which variation results in the highest goal conversion rate. Your test will begin when you save this page.
he: מזל טוב, הניסוי המפוצל שלך מוכן לצאת לדרך! שים/י לב שנושא הניסוי המפוצלת שוכפל. כל וריאציית ניסוי מפוצלת תוצג לאורחים שלך וייאספו נתונים סטטיסטיים במטרה לגלות איזו וריאציה מביאה לקצב ההמרה הגבוה ביותר. הניסוי שלך יתחיל עם  שמירת העמוד.

en: Select Split Testing Winner
he: בחר/י מנצח בניסוי מפוצל

en: Before ending your split test, you must choose which split testing variation to keep. Please select your favorite or highest converting subject. Alternative split testing subjects will be removed.
he: לפני סיום הניסוי המפוצל שלך, יש לבחור איזו וריאציית ניסוי מפוצל תרצה/י לשמור. נא לבחור את הנושא החביב עליך או המומר בקצב הגבוה ביותר. נושאי ניסוי מפוצל חלופיים יוסרו.

en: You need to select a split testing subject first.
he: קודם יש לבחור נושא ניסוי מפוצל.

en: Select Split Testing Goal
he: בחר/י מטרת ניסוי מפוצל

en: You need to select a split testing goal first.
he: קודם יש לבחור מטרת ניסוי מפוצל.

en: Select A Different Goal
he: בחר/י מטרה אחרת

en: This element cannot be used as a your split testing goal. Please select a different module, or section.
he: לא ניתן להשתמש באלמנט זה כמטרת הניסוי המפוצל שלך. נא לבחור מודול או מקטע אחר.

en: Can't Save Layout
he: לא ניתן לשמור את הפריסה

en: You cannot save layout while a split test is running. Please end your split test and then try again.
he: לא ניתן לשמור פריסה כשניסוי מפוצל עדיין מתנהל. נא לסיים את הניסוי המפוצל ואז לנסות שוב.

en: Can't Save Section
he: לא ניתן לשמור את המקטע

en: You cannot save this section while a split test is running. Please end your split test and then try again.
he: לא ניתן לשמור מקטע כשניסוי מפוצל עדיין מתנהל. נא לסיים את הניסוי המפוצל ולנסות שוב.

en: Can't Save Row
he: לא ניתן לשמור את הטור

en: You cannot save this row while a split test is running. Please end your split test and then try again.
he: לא ניתן לשמור טור זה כשניסוי מפוצל עדיין מתנהל. נא לסיים את הניסוי המפוצל ולנסות שוב.

en: Can't Save Module
he: לא ניתן לשמור את המודול

en: You cannot save this module while a split test is running. Please end your split test and then try again.
he: לא ניתן לשמור מודול זה כשניסוי מפוצל עדיין מתנהל. נא לסיים את הניסוי המפוצל ולנסות שוב.

en: Can't Load Layout
he: לא ניתן לטעון את הפריסה

en: You cannot load a new layout while a split test is running. Please end your split test and then try again.
he: לא ניתן לטעון פריסה חדשה כשניסוי מפוצל עדיין מתנהל. נא לסיים את הניסוי המפוצל ולנסות שוב.

en: Can't Clear Layout
he: לא ניתן לנקות את הפריסה

en: You cannot clear your layout while a split testing is running. Please end your split test before clearing your layout.
he: לא ניתן לנקות את הפריסה שלך כשניסוי מפוצל עדיין מתנהל. נא לסיים את הניסוי המפוצל לפני ניקוי הפריסה.

en: Can't Import/Export Layout
he: לא ניתן לייבא/לייצא את הפריסה

en: You cannot import or export a layout while a split test is running. Please end your split test and then try again.
he: אין באפשרותך לייבא או לייצא פריסה בזמן שמופעלת בדיקה מפוצלת. נא לסיים את הבדיקה המפוצלת ולנסות שוב.

en: Can't Move Goal
he: לא ניתן להזיז מטרה

en: Can't Move Subject
he: לא ניתן להזיז נושא

en: Can't Clone Section
he: לא ניתן לשבט את המקטע

en: This section cannot be duplicated because it contains a split testing goal. Goals cannot be duplicated. You must first end your split test before performing this action.
he: לא ניתן לשכפל מקטע זה כי הוא מכיל מטרת ניסוי מפוצל. לא ניתן לשכפל מטרות. יש לסיים את הניסוי המפוצל לפני ביצוע פעולה זו.

en: Can't Clone Row
he: לא ניתן לשבט את הטור

en: This row cannot be duplicated because it contains a split testing goal. Goals cannot be duplicated. You must first end your split test before performing this action.
he: לא ניתן לשכפל טור זה כי הוא מכיל מטרת ניסוי מפוצל. לא ניתן לשכפל מטרות. יש לסיים את הניסוי המפוצל לפני ביצוע פעולה זו.

en: Can't Remove Section
he: לא ניתן להסיר את המקטע

en: This section cannot be removed because it contains a split testing goal. Goals cannot be deleted. You must first end your split test before performing this action.
he: לא ניתן להסיר מקטע זה כי הוא מכיל מטרת ניסוי מפוצל. לא ניתן למחוק מטרות. יש לסיים את הניסוי המפוצל לפני ביצוע פעולה זו.

en: Can't Remove Row
he: לא ניתן להסיר טור

en: This row cannot be removed because it contains a split testing goal. Goals cannot be deleted. You must first end your split test before performing this action.
he: לא ניתן להסיר טור זה כי הוא מכיל מטרת ניסוי מפוצל. לא ניתן למחוק מטרות. יש לסיים את הניסוי המפוצל לפני ביצוע פעולה זו.

en: Split testing requires at least 2 subject variations. This variation cannot be removed until additional variations have been added.
he: ניסוי מפוצל דורש לפחות שתי וריאציות נושא. לא ניתן להסיר את הווריאציה עד שיוספו וריאציות נוספות.

en: Split testing requires at least 2 subject variations. This variation cannot be removed until additional variations have been added
he: ניסוי מפוצל דורש לפחות שתי וריאציות נושא. לא ניתן להסיר את הווריאציה עד שיוספו וריאציות נוספות

en: ID
he: זיהוי

en: Subject
he: נושא

en: Impressions
he: רשמים

en: Clicks
he: הקשות

en: Clickthrough Rate
he: קצב הקשות

en: Reads
he: קריאות

en: Reading Rate
he: קצב קריאה

en: Stays
he: שהויות

en: Bounce Rate
he: קצב החזרה

en: Goal Views
he: צפיות במטרה

en: Goal Reads
he: קריאות מטרה

en: Engagement Rate
he: שיעור פעילות

en: Conversion Goals
he: מטרות המרה

en: Conversion Rate
he: קצב המרה

en: Shortcode Conversions
he: המרות שורטקוד

en: Did
he: האם

en: Added
he: הוסיף

en: Edited
he: נערך

en: Removed
he: הוסר

en: Moved
he: עבר

en: Expanded
he: מורחב

en: Collapsed
he: התמוטט.

en: Locked
he: נעול

en: Unlocked
he: סמארטפון

en: Cloned
he: שיבט

en: Cleared
he: אישור

en: Enabled
he: זמין

en: Disabled
he: נכים

en: Copied
he: העתקתי

en: Renamed
he: שמם

en: Loaded
he: טעון

en: Turned On
he: מופעל

en: Turned Off
he: מכובה

en: Saved Section
he: הציל סעיף

en: Saved Row
he: הציל שורה

en: Saved Module
he: הציל מודול

en: Page
he: דף

en: Split Testing
he: ניסוי מפוצל

en: Settings
he: הגדרות

en: on Phone
he: בטלפון

en: on Tablet
he: בטבלט

en: on Desktop
he: במחשב נייח

en: The valentis Builder
he: בנאי הDivi

en: % Comments
he: % תגובות

en: by
he: על ידי

en: Rename
he: שינוי שם

en: Paste After
he: הדבק לאחר

en: Split Test
he: ניסוי מפוצל

en: End Split Test
he: סיים ניסוי מפוצל

en: Expand
he: מתרחב

en: Collapse
he: קריסה

en: Cancel
he: ביטול

en: Enter a new name for this module
he: הזן שם חדש עבור מודול זה

en: See History
he: לראות את ההיסטוריה

en: View Stats
he: הצג נתונים סטטיסטיים

en: View Split Testing Stats
he: הצג נתוני ניסוי מפוצל

en: Clone Section
he: שכפל מקטע

en: Unlock Section
he: לפתוח סעיף

en: Expand Section
he: הרחב את המקטע

en: Standard Section
he: סעיף סטנדרטי

en: Clone Row
he: שכפל שורה

en: Change Structure
he: שנה מבנה

en: Unlock Row
he: לפתוח שורה

en: Expand Row
he: הרחב את השורה

en: Add Row
he: הוסף שורה

en: Insert Column(s)
he: הכנס עמוד(ות)

en: Clone Module
he: שכפל מודול

en: Remove Module
he: הסר מודול

en: Unlock Module
he: לפתוח את מודול

en: Save & Add To Library
he: שמור והוסף לספריה

en: Load Layout
he: טען פריסה

en: Insert Module(s)
he: הכנס מודול(ים)

en: Disable Builder
he: נטרל בנאי

en: All content created in the valentis Builder will be lost. Previous content will be restored.
he: כל התוכן שנוצר בבנאי הDivi ייאבד. תוכן קודם ישוחזר.

en: Do you wish to proceed?
he: האם ברצונך להמשיך?

en: All of your current page content will be lost.
he: כל תכולת הדף הנוכחי שלך ייאבד.

en: All advanced module settings in will be lost.
he: כל ההגדרות המתקדמות של המודול ייאבדו.

en: Layout Name:
he: שם מערך:

en: Save And Add To Library
he: שמור והוסף לספריה

en: Add To Categories:
he: הוסף לקטגוריות:

en: Include General settings
he: כלול הגדרות כלליות

en: Include Advanced Design settings
he: כלול הגדרות עיצוב מתקדמות

en: Here you can save the current item and add it to your valentis Library for later use as well.
he: כאן אתה לשמור את הפריט הנוכחי שלך ולהוסיף אותו לספריית הDivi שלך לשימוש מאוחר יותר.

en: Save as Global:
he: שמור כגלובאלי:

en: valentis Builder Settings
he: הגדרות valentis Builder

en: End Split Test?
he: לסיים ניסוי מפוצל?

en: Upon ending your split test, you will be asked to select which subject variation you would like to keep. Remaining subjects will be removed.
he: עם סיום הניסוי המפוצל שלך, תתבקש/י לבחור איזו וריאציית נושא תרצה/י לשמור. יתר הנושאים יוסרו.

en: Note: this process cannot be undone.
he: שים/י לב: תהליך זה אינו ניתן לביטול

en: Ok
he: אישור

en: An Error Occurred
he: אירעה שגיאה

en: For some reason, you cannot perform this task.
he: מסיבה כלשהוא אין באפשרותך לבצע משימה זו

en: Proceed
he: המשך

en: Save as Global Item
he: שמור כפריט גלובלי

en: Set Winner Status
he: הגדר סטטוס מנצח

en: You were using global item as split testing winner. Consequently, you have to choose between:
he: השתמשת בפריט גלובלי מנצח ניסוי מפוצל. כתוצאה, עליך לבחור בין:

en: Save winner as global item (selected subject will be synced and your global item will be updated in the valentis Library)
he: שמור מנצח כפריט גלובלי (הנושאה נבחר יסונכרן והפריט הגלובלי שלך יעודכן בספריית valentis)

en: Save winner as non-global item (selected subject will no longer be a global item and your changes will not modify the global item)
he: שמור מנצח כפריט לא-גלובלי (הנושא הנבחר כבר לא יהיה פריט גלובלי והשינויים שלך לא ישפיעו על הפריט הגלובלי)

en: Last 24 Hours
he: 24 השעות האחרונות

en: Last 7 Days
he: 7 הימים האחרונים

en: Last Month
he: החודש האחרון

en: All Time
he: כל הזמן

en: Summary &amp; Data
he: סיכום ונתונים

en: Statistics are still being collected for this time frame
he: עדיין נאספים נתונים סטטיסטיים לגבי מסגרת זמן זו

en: Stats will be displayed upon sufficient data collection
he: הנתונים הסטטיסטיים יוצגו לאחר שייאספו מספיק נתונים

en: Split Testing Statistics
he: סטטיסטיקות ניסוי מפוצל

en: Bounces
he: החזרות

en: Goal Engagement
he: פעילות מטרה

en: Conversions
he: המרות

en: Statistics are being collected
he: נאספים נתונים סטטיסטיים

en: Refresh Stats
he: רענן נתונים סטטיסטיים

en: End Split Test &amp; Pick Winner
he: סיים בדיקה מפוצלת ובחר מנצח

en: Add Specialty Section
he: הוסף מקטע מומחיות

en: Mobile
he: נייד

en: Tablet
he: טאבלט

en: Desktop
he: שולחן העבודה

en: Smartphone
he: בסמארטפון

en: Enable Split Testing
he: אפשר ניסוי מפוצל

en: Bounce Rate Limit
he: החזר מגבלת קצב

en: Stats refresh interval
he: תדירות ריענון נתונים סטטיסטיים

en: Hourly
he: אחת לשעה

en: Daily
he: יומי

en: Shortcode Tracking
he: מעקב שורטקוד

en: Shortcode for Tracking:
he: שורטקוד למעקב:

en: Color Picker Color Pallete
he: לוח צבעי בורר צבע

en: Gutter Width
he: מרווח טורים

en: Light Text Color
he: צבע טקסט בהיר

en: Dark Text Color
he: צבע טקסט כהה

en: Content Area Background Color
he: צבע רקע אזור תוכן

en: Section Background Color
he: צבע רקע מקטע

en: Connecting...
he: חיבור...

en: Connection failed
he: החיבור נכשל

en: Removing connection...
he: הסרת חיבור...

en: Done
he: עשיתי

en: Step 1:
he: צעד 1:

en: Generate authorization code
he: צור קוד הרשאה

en: Step 2: Paste in the authorization code and click "Make a connection" button:
he: שלב 2: הדבק את קוד האישור ולחץ על "ליצור קשר" כפתור:

en: Make a connection
he: לעשות את הקשר

en: Aweber is set up properly. You can remove connection here if you wish.
he: Aweber מוגדר כראוי. באפשרותך להסיר חיבור כאן אם אתה רוצה.

en: Remove the connection
he: הסר את החיבור

en: Read more
he: קרא עוד

en: Theme Customizer
he: התאמה אישית של ערכות נושא

en: Module Customizer
he: התאמה אישית של מודולים

en: Page Options
he: אפשרויות דף

en: Plugin Options
he: תוסף אפשרויות

en: Theme Options
he: אפשרויות נושא

en: valentis Library
he: ספריית valentis

en: Builder Interface
he: בונה ממשק

en: Add/Delete Item
he: להוסיף/למחוק פריט

en: Edit Item
he: עריכת פריט

en: Move Item
he: להעביר פריט

en: Disable Item
he: השבת הפריט

en: Lock Item
he: לנעול פריט

en: Toggle valentis Builder
he: לעבור valentis בונה

en: Library Settings
he: הגדרות ספריית

en: Edit Global Items
he: עריכה העולמי פריטים

en: Settings Tabs
he: הגדרות לשוניות

en: Advanced Settings
he: הגדרות מתקדמות

en: Settings Types
he: הגדרות סוגי

en: Edit Colors
he: עריכת צבעים

en: Edit Content
he: עריכת תוכן

en: Edit Fonts
he: עריכה גופנים

en: Edit Buttons
he: עריכה כפתורים

en: Edit Configuration
he: עריכה תצורה

en: Module Use
he: מודול משתמשים

en: Administrator
he: מנהל

en: Editor
he: עורך

en: Author
he: מחבר תגובה

en: Contributor
he: תורם

en: valentis Role Editor
he: valentis תפקיד עורך

en: Save valentis Roles
he: להציל את valentis תפקידים

en: Using the valentis Role Editor, you can limit the types of actions that can be taken by WordPress users of different roles. This is a great way to limit the functionality available to your customers or guest authors to ensure that they only have the necessary options available to them.
he: באמצעות valentis תפקיד עורך, אתה יכול להגביל את סוגי פעולות שניתן לנקוט על ידי משתמשי וורדפרס של תפקידים שונים. זוהי דרך מצוינת כדי להגביל את הפונקציונליות זמינה ללקוחות שלך או אורח סופרים, כדי להבטיח שיש להם את הצורך האפשרויות הזמינות להם.

en: Reset Roles
he: איפוס תפקידים

en: All of your current role settings will be set to defaults. Do you wish to proceed?
he: כל הגדרות התפקיד הנוכחי יהיה להגדיר ברירות מחדל. האם את רוצה להמשיך?

en: no
he: לא

note: translators: 1: date, 2: time
en: on %1$s at %2$s
he: ב%1$s ב%2$s

en: (Edit)
he: (עריכה)

en: Reply
he: השאר תגובה

en: Your comment is awaiting moderation.
he: התגובה שלך ממתינה לבדיקה על ידי מנהלי האתר.

en: Enable Visual Builder
he: אפשר בונה חזותי

en: Built For Any
he: נבנה עבור כל

en: Built For
he: נבנה עבור

en: Global Layout
he: סידור גלובלי

en: Standard
he: סטנדרטי

en: Homepage Basic
he: בסיס דף הבית

en: Homepage Shop
he: חנות דף הבית

en: Homepage Portfolio
he: תיק דף הבית

en: Homepage Company
he: חברת דף הבהית

en: Homepage Corporate
he: חברות דף הבית

en: Homepage Extended
he: דף הבית מורכב

en: Page Fullwidth
he: דף ברוחב מלא

en: Page Right Sidebar
he: סרגל צדדי בצד ימין

en: Page Left Sidebar
he: סרגל צדדי בצד שמאל

en: Page Dual Sidebars
he: סרגל צדדי דואלי

en: Portfolio Grid
he: רשת תיק

en: Portfolio 1 Column
he: תיק טור אחד

en: Portfolio Fullwidth Carousel
he: קרוסלת תיק ברוחב מלא

en: Portfolio Fullwidth Grid
he: רשת תיק ברוחב מלא

en: Project Extended
he: פרויקט מורחב

en: Project Extended 2
he: פרויקט מורחב 2

en: Blog Masonry
he: רשת בלוג

en: Blog Standard
he: בלוג סטנדרט

en: Shop Basic
he: חנות בסיסית

en: Shop Extended
he: חנות מורחבת

en: Splash Page
he: עמוד התזה

en: Maintenance Mode
he: מצב תחזוקה

en: Coming Soon
he: בקרוב

en: Landing Page
he: עמוד נחיתה

en: About Me
he: אודותיי

en: About Us
he: אודותנו

en: Contact Us
he: צור קשר

en: Our Team
he: הצוות שלנו

en: Creative Agency
he: סוכנות קריאטייב

en: Sales Page
he: דף מכירות

en: Case Study
he: מקרה בוחן

en: Product Features
he: תכונות מוצר

en: Image
he: תמונה

en: Left To Right
he: משמאל לימין

en: Right To Left
he: מימין לשמאל

en: Top To Bottom
he: מלמעלה למטה

en: Bottom To Top
he: מלמטה למעלה

en: Fade In
he: פיד-אין

en: No Animation
he: ללא אנימציה

en: Image URL
he: ‏URL תמונה

en: Choose an Image
he: בחר תמונה

en: Set As Image
he: בחר כתמונה

en: Upload your desired image, or type in the URL to the image you would like to display.
he: העלה את התמונה הרצויה, או הקלד את URL לתמונה שאתה רוצה להציג.

en: Image Alternative Text
he: טקסט אלטרנטיבי לתמונה

en: This defines the HTML ALT text. A short description of your image can be placed here.
he: זה מגדיר את טקסט האלטרנטיבי לתמונה.  ניתן להכניס כאן תיאור קצר של התמונה

en: Image Title Text
he: טקסט כותרת תמונה

en: This defines the HTML Title text.
he: זה מגדיר את טקסט תמונה  HTML

en: Open in Lightbox
he: פתח בLightbox

en: Here you can choose whether or not the image should open in Lightbox. Note: if you select to open the image in Lightbox, url options below will be ignored.
he: כאן אתה יכול לבחור האם התמונה שלך תפתח בלייטבוקס. שים לב: אם אתה בוחר לפתוח תמונה בלייטבוקס, נתעלם מאפשרויות URLמטה

en: Link URL
he: קישור  URL

en: If you would like your image to be a link, input your destination URL here. No link will be created if this field is left blank.
he: אם אתה רוצה שהתמונה שלך תהיה קישור, הכנס את  URL היעד שלך כאן. לא יווצר קישור אם תשאר שדה זה ריק

en: Url Opens
he: פתיחת URL

en: In The Same Window
he: באותו החלון

en: In The New Tab
he: בכרטיסייה חדשה

en: Here you can choose whether or not your link opens in a new window
he: כאן אתה יכול להחליט האם הקישור ייפתח בחלון חדש

en: Image Overlay
he: תמונת כיסוי

en: If enabled, an overlay color and icon will be displayed when a visitors hovers over the image
he: כשאפשרות זו מופעלת, צבע כיסוי ואייקון יוצגו כשמבקרים מחרפים מעל התמונה.

en: Overlay Icon Color
he: צבע אייקון כיסוי

en: Here you can define a custom color for the overlay icon
he: כאן תוכל לבחור צבע מותאם לאייקון כיסוי

en: Hover Overlay Color
he: צבע כיסוי בעת סימון

en: Here you can define a custom color for the overlay
he: כאן תוכל לבחור צבע מותאם לכיסוי

en: Hover Icon Picker
he: בחירת אייקון בעת סימון

en: Here you can define a custom icon for the overlay
he: כאן תוכל לבחור אייקון מותאם לכיסוי

en: Animation
he: אנימציה

en: This controls the direction of the lazy-loading animation.
he: זה קובע את כיוון האנימציה

en: Remove Space Below The Image
he: הסר את החלל מתחת לתמונה

en: Here you can choose whether or not the image should have a space below it.
he: כאן אתה יכול לבחור אם מתחת לתמונה שלך יהיה חלל

en: Image Alignment
he: יישור תמונה

en: Here you can choose the image alignment.
he: כאן אתה יכול לבחור את יישור התמונה

en: Image Max Width
he: רוחב מקסימלי של תמונה

en: Force Fullwidth
he: הפוך לרוחב מלא

en: Always Center Image On Mobile
he: תמיד מרכז תמונה בנייד

en: Disable on
he: כיבוי מופעל

en: Phone
he: טלפון

en: This will disable the module on selected devices
he: אפשרות זו תכבה את המודול במכשירים נבחרים.

en: Admin Label
he: תווית אדמין

en: This will change the label of the module in the builder for easy identification.
he: זה ישנה את התווית של המודול בבנייה לזיהוי בקלות

en: Gallery
he: גלריה

en: Caption
he: תיאור

en: Title
he: כותרת

en: Gallery Item
he: פריט גלריה

en: Overlay
he: כיסוי

en: Overlay Icon
he: אייקון כיסוי

en: Gallery Item Title
he: כותרת פריט גלריה

en: Gallery Item Caption
he: כותרת לפריט מהגלריה

en: Gallery Pagination
he: עימוד גלריה

en: Pagination Active Page
he: עימוד לעמוד אקטיבי

en: Gallery Images
he: גלריית תמונות

en: Slider
he: סליידר

en: Grid
he: רשת

en: Toggle between the various blog layout types.
he: מעבר בין הסוגים השונים של פריסת הבלוג

en: Images Number
he: מספר תמונות

en: Define the number of images that should be displayed per page.
he: הגדר את מספר תמונות שיוצגו בכל עמוד

en: Show Title and Caption
he: הצג כותרת וכיתוב

en: Here you can choose whether to show the images title and caption, if the image has them.
he: כאן אתה יכול לבחור האם להראות את כותרות וכיתוב התמונות, אם לתמונה יש אותם

en: Show Pagination
he: הצג עימוד

en: Enable or disable pagination for this feed.
he: הפעל או בטל מספור עמודים לפיד זה

en: Dark
he: כהה

en: Light
he: בהיר

en: Here you can choose whether your text should be light or dark. If you are working with a dark background, then your text should be light. If your background is light, then your text should be set to dark.
he: כאן אתה יכול לבחור האם הטקסט שלך יהיה בהיר או כהה. אם אתה עובד עם רקע כהה, אז הטקסט שלך צריך להיות בהיר. אם הרקע שלך בהיר, אז הטקסט שלך צריך להיות כהה.

en: Automatic Animation
he: אנימציה אוטומטית

en: If you would like the slider to slide automatically, without the visitor having to click the next button, enable this option and then adjust the rotation speed below if desired.
he: אם אתה רוצה שהשקופית תופיע באופן אוטומטית, מבלי שהמשתמש יצטרך להלחיץ על הכפתור הבא, אפשר אופציה זאת ואז קבע את מהירות המחזור

en: Automatic Animation Speed (in ms)
he: מהירות אנימציה אוטומטית (באלפיות השנייה)

en: Here you can designate how fast the slider fades between each slide, if 'Automatic Animation' option is enabled above. The higher the number the longer the pause between each rotation.
he: כאן אתה יכול לציין את מהירות המעבר בין שקופיות, אם תבחר את 'אנימציה אוטומטית',  המוצגת  לעיל. ככל שהמספר גבוה יותר כך גדלה ההפסקה בין הסיבובים.

en: Zoom Icon Color
he: צבע אייקון התקרבות

en: Video
he: וידאו

en: Video Icon
he: אייקון וידאו

en: Video MP4/URL
he: וידאו  MP4 URL

en: Upload a video
he: העלה וידאו

en: Choose a Video MP4 File
he: בחור קובץ וידאו MP4

en: Set As Video
he: קבע כוידאו

en: Upload your desired video in .MP4 format, or type in the URL to the video you would like to display
he: העלה את הסרטון הרצוי שלך בפורמט .MP4, או הכנס את ה- URL  לוידאו שאתה רוצה להציג

en: Video Webm
he: כאן המשתמש יכול להעלות קובץ לאתר שלו.

en: Choose a Video WEBM File
he: בחר קובץ וידאו  .WEBM

en: Upload the .WEBM version of your video here. All uploaded videos should be in both .MP4 .WEBM formats to ensure maximum compatibility in all browsers.
he: העלה גרסת .WEBM של הוידאו כאן. כל הקבצים שמועלים צריכים להיות בגרסאות .MP4 ו.WEBM בכדי להבטיח תצוגה מקסימלית בכל הדפדפנים

en: Image Overlay URL
he: שכבת תמונה  URL

en: Upload your desired image, or type in the URL to the image you would like to display over your video. You can also generate a still image from your video.
he: העלה את התמונה הרצויה, או הקלד את URL לתמונה שאתה רוצה להציג על המסך שלך. אתה גם יכול ליצור תמונת סטילס מהוידאו שלך

en: Play Icon Color
he: צבע אייקון ה"נגן"

en: Video Slider
he: סליידר וידאו

en: Play Button
he: כפתור נגן

en: Thumbnail Item
he: תמונה ממוזערת

en: Slider Arrows
he: חצי מחוון

en: Display Image Overlays on Main Video
he: הצג פריסות תמונה בוידאו הראשי

en: Hide
he: הסתר

en: Show
he: הצג

en: This option will cover the player UI on the main video. This image can either be uploaded in each video setting or auto-generated by valentis.
he: אפשרות זו תכסה את ממשק הנגן בווידאו הראשי. תמונה זו יכולה גם להיות תמונה שהועלתה בכל אחת מהגדרות וידאו או שנוצרה אוטומטית על ידי  valentis .

en: Arrows
he: חצים

en: Show Arrows
he: הצג חצים

en: Hide Arrows
he: הסתר חצים

en: This setting will turn on and off the navigation arrows.
he: הגדרה זאת תפעיל ותכבה את חצי הניווט

en: Slider Controls
he: בקרת סליידר

en: Use Thumbnail Track
he: השתמש בתמונות ממוזערות

en: Use Dot Navigation
he: השתמש בניווט דוט

en: This setting will let you choose to use the thumbnail track controls below the slider or dot navigation at the bottom of the slider.
he: הגדרה זאת תאפשר לך לבחור להשתמש בשליטה של התמונות הממוזערות מתחת לסליידר או נווט דוט בתחתית הסליידר

en: Slider Controls Color
he: צבע הגדרות סליידר

en: This setting will make your slider controls either light or dark in color. Slider controls are either the arrows on the thumbnail track or the circles in dot navigation.
he: הגדרה זאת תיגרם לסליידר שלך לקבוע צבע בהיר או כהה. הגדרות סליידר הן החצים בתמונות הממוזערות או בעיגולים של נווט הדוט

en: Thumbnail Overlay Color
he: צבע כיסוי תמונה ממוזערת

en: New Video
he: וידאו חדש

en: Video Settings
he: הגדרות וידאו

en: This will change the label of the video in the builder for easy identification.
he: זה ישנה את התווית של התמונה זיהוי קל

en: Slider Arrows Color
he: צבע החצים של סליידר

en: This setting will make your slider arrows either light or dark in color.
he: הגדרות אלה יהפכו את חצי הסליידר לצבע בהיר או כהה

en: Header
he: כותרת

en: Here you can choose the value of your text. If you are working with a dark background, then your text should be set to light. If you are working with a light background, then your text should be dark.
he: כאן אתה יכול לבחור את הערך של הטקסט שלך. אם אתה עובד עם רקע כהה, אז הטקסט שלך צריך להיות בהיר. אם אתה עובד עם עם רקע כהה, אז הטקסט שלך צריך להיות כהה.

en: Text Orientation
he: כיוון טקסט

en: This controls the how your text is aligned within the module.
he: כאן ניתן לקבוע האם כיצד הטקסט מיושר במודול

en: Here you can create the content that will be used within the module.
he: כאן ניתן ליצור את התוכן בו יעשה שימוש במודול

en: Max Width
he: רוחב מקסימלי

en: Blurb
he: תקציר

en: Body
he: גוף

en: Blurb Image
he: תמונת הפסקה

en: Blurb Title
he: כותרת הפסקה

en: Blurb Content
he: תוכן הפסקה

en: The title of your blurb will appear in bold below your blurb image.
he: הכותרת של התקציר תופיע מודגשת מתחת לתמונת התקציר

en: Url
he: ‏Url

en: If you would like to make your blurb a link, input your destination URL here.
he: אם אתה רוצה להפוך את התקציר שלך ללינק, הכנס כאן את כתובת ה-URL

en: Use Icon
he: השתמש בסמל

en: Here you can choose whether icon set below should be used.
he: כאן אתה יכול לבחור האם ייעשה שימוש בסימן שנקבע למטה

en: Icon
he: אייקון

en: Choose an icon to display with your blurb.
he: בחר סימן כדי להציג את התקציר

en: Icon Color
he: צבע סמל

en: Here you can define a custom color for your icon.
he: כאן תוכל להגדיר צבע מותאם אישית עבור הסמל שלך.

en: Circle Icon
he: הקף סמל

en: Here you can choose whether icon set above should display within a circle.
he: כאן אתה יכול לקבוע האם הסמל שלך שנקבע למעלה יהיה מוקף בעיגול

en: Circle Color
he: צבע העיגול

en: Here you can define a custom color for the icon circle.
he: כאן אתה יכול לקבוע צבע מותאם אישית עבור העיגול  של הסמל

en: Show Circle Border
he: הצג את גבול העיגול

en: Here you can choose whether if the icon circle border should display.
he: כאן אתה יכול לבחור האם להציג את הגבול של העיגול

en: Circle Border Color
he: צבע גבול העיגול

en: Here you can define a custom color for the icon circle border.
he: כאן אתה יכול לבחור צבע מותאם אישית עבור גבול עיגול הסמל שלך

en: Upload an image to display at the top of your blurb.
he: העלה תמונות להצגה בחלק העליון של הפרסומת שלך.

en: Image Alt Text
he: טקסט אלטרנטיבי לתמונה

en: Define the HTML ALT text for your image here.
he: הגדר כאן את הטקסט חלופי עבור התמונה שלך

en: Image/Icon Placement
he: מיקום תמונה/סמל

en: Here you can choose where to place the icon.
he: כאן אתה יכול לבחור היכן לממקם את הסמל שלך

en: Image/Icon Animation
he: אנימציית תמונה/סמל

en: This will control how your blurb text is aligned.
he: זה ייקבע כיצד טקסט הפרסומת שלך ייושר

en: Input the main text content for your module here.
he: הכנס כאן את תוכן הטקסט העיקרי למודול שלך

en: Use Icon Font Size
he: השתמש בגודל הפונט של האייקון

en: Icon Font Size
he: גודל הפונט של האייקון

en: Tabs
he: כרטיסיות

en: Tab
he: אטב

en: Tabs Controls
he: בקרי לשוניות

en: Active Tab
he: לשונית פעילה

en: Tabs Content
he: תוכן לשוניות

en: Active Tab Background Color
he: צבע הרקע של לשונית הפעילה

en: Inactive Tab Background Color
he: צבע הרקע של לשונית לא פעילה

en: New Tab
he: כרטיסייה חדשה

en: Tab Settings
he: הגדרות כרטיסייה

en: The title will be used within the tab button for this tab.
he: הכותרת תשמש בתוך לחצן הכרטיסייה לכרטיסייה זו.

en: Slide
he: שקופית

en: Button
he: כפתור

en: Slide Description
he: תיאור שקופית

en: Slide Title
he: כותרת שקופית

en: Slide Button
he: כפתור שקופית

en: Slide Controllers
he: בקרי שקופית

en: Slide Active Controller
he: בקר שקופיות אקטיבי

en: Slide Image
he: תמונת שקופית

en: Slide Arrows
he: חצי שקופית

en: Show Controls
he: הצג כפתורי בקרה

en: This setting will turn on and off the circle buttons at the bottom of the slider.
he: הגדרה זו תדליק/תכבה את כפתורי העיגולים בתחתית הסליידר

en: Continue Automatic Slide on Hover
he: המשך אוטומטי שקופית על ריחוף

en: Turning this on will allow automatic sliding to continue on mouse hover.
he: מפנה זה יאפשר הזזה אוטומטית להמשיך על העכבר מרחף.

en: Use Parallax effect
he: השתמש באפקט Parallax

en: Enabling this option will give your background images a fixed position as you scroll.
he: הפעלת אפשרות זו תיתן לך תמונות רקע קבועה כאשר תגולל את העכבר

en: Parallax method
he: שיטת פרלקס

en: Define the method, used for the parallax effect.
he: הגדר את השיטה שתשמש ליצרת אפקט פרלקס

en: Remove Inner Shadow
he: הסר צל פנימי

en: Background Image Position
he: רקע מיקום תמונה

en: Top Left
he: למעלה משמאל

en: Top Center
he: המרכז עליון

en: Top Right
he: ימין למעלה

en: Center Right
he: במרכז

en: Center Left
he: מרכז שמאל

en: Bottom Left
he: השמאלית התחתונה

en: Bottom Center
he: בתחתית מרכז

en: Bottom Right
he: הימנית התחתונה

en: Background Image Size
he: רקע גודל תמונה

en: Fit
he: מתאים

en: Actual Size
he: גודל אמיתי

en: Top Padding
he: מרווח עילי

en: Bottom Padding
he: מרווח תחתי

en: Hide Content On Mobile
he: הסתר תוכן בנייד

en: Hide CTA On Mobile
he: הסתר CTA בנייד

en: Show Image / Video On Mobile
he: הראה תמונה/וידאו בנייד

en: New Slide
he: שקופית חדשה

en: Slide Settings
he: הגדרות שקופית

en: Slide Description Container
he: החלק  Description Container

en: Heading
he: כותרת

en: Define the title text for your slide.
he: הגדר את טקסט הכותרת לשקופית שלך

en: Button Text
he: טקסט כפתור

en: Define the text for the slide button
he: הגדר את הטקסט עבור כפתור השקופית

en: Button URL
he: כפתור URL

en: Input a destination URL for the slide button.
he: הצגת יעד  URL עבור כפתור השקופית

en: Cover
he: כיסוי

en: Use the color picker to choose a background color for this module.
he: השתמש בבוחר הצבעים בכדי לבחור צבע רקע למודול זה

en: Choose a Slide Image
he: בחר תמונת שקופית

en: Set As Slide Image
he: קבע כתמונת שקופית

en: If defined, this slide image will appear to the left of your slide text. Upload an image, or leave blank for a text-only slide.
he: אם הוגדר, תמונת הסלייד תופיע משמאל לטקסט הסלייד. העלה תמונה או השאר ריק עבור סלייד עם טקסט בלבד

en: Use Background Overlay
he: השתמש בכיוסי רקע

en: yes
he: כן

en: When enabled, a custom overlay color will be added above your background image and behind your slider content.
he: כשאפשרות זו מופעלת, צבע כיסוי מותאם יוצג מעל לתמונת הרקע ומאחורי תוכן המחוון.

en: Background Overlay Color
he: צבע כיסוי רקע

en: Use the color picker to choose a color for the background overlay.
he: השתמש בבוחר הצבעים בכדי לבחור צבע לכיסוי רקע.

en: Use Text Overlay
he: השתמש בכיסוי טקסט

en: When enabled, a background color is added behind the slider text to make it more readable atop background images.
he: כשאפשרות זו מופעלת, יוצג צבע רקע מאחורי המחוון בכדי שיהיה קריא יותר מעל לתמונות רקע.

en: Text Overlay Color
he: צבע כיסוי טקסט

en: Use the color picker to choose a color for the text overlay.
he: השתמש בבוחר הצבעים בכדי לבחור צבע לכיסוי טקסט.

en: Slide Image Vertical Alignment
he: יישור אנכי של תמונת הסלייד

en: This setting determines the vertical alignment of your slide image. Your image can either be vertically centered, or aligned to the bottom of your slide.
he: הגדרה זו קובעת את היישור האנכי של תמונת הסלייד התמונה שלך יכולה גם להיות מרוכזת בצורה אנכית, או מיושרת לתחתית הסלייד

en: Slide Video
he: וידאו סלייד

en: If defined, this video will appear to the left of your slide text. Enter youtube or vimeo page url, or leave blank for a text-only slide.
he: אם הוגדר, הוידאו יופיע משמאל לטקסט הסלייד. הכנס  עמוד URL  של  Youtubeאו Vimeo, או השאר ריק עבור סלייד עם טקסט בלבד

en: If you have a slide image defined, input your HTML ALT text for the image here.
he: אם יש לך שקופית סלייד מוגדרת, הכנס כאן את  HTML של הטקסט האלטרנטיבי עבור התמונה

en: Here you can choose whether your text is light or dark. If you have a slide with a dark background, then choose light text. If you have a light background, then use dark text.
he: כאן אתה יכול לבחור האם הטקסט יהיה בהיר או כהה. אם יש לך סלייד עם רקע כהה אז בחר בטקסט בהיר. אם יש לך רקע בהיר, בחר בטקסט כהה

en: Background Video MP4
he: ‏MP4 וידאו רקע

en: Choose a Background Video MP4 File
he: הגדר קובץ MP4 כוידאו רקע

en: Set As Background Video
he: הגדר כוידאו רקע

en: All videos should be uploaded in both .MP4 .WEBM formats to ensure maximum compatibility in all browsers. Upload the .MP4 version here. <b>Important Note: Video backgrounds are disabled from mobile devices. Instead, your background image will be used. For this reason, you should define both a background image and a background video to ensure best results.</b>
he: כל סרטי הוידאו צריכים לעלות בפורמט .MP4  וכן כ .WEBM בכדי להבטיח תאימות מקסימלית בכל הדפדפנים. העלה את פורמט .MP4  כאן. הודעה חשובה: רקע של וידאו מבוטלים בהתקנים ניידים. במקום, תמונות הרקע שלך תהיה בשימוש. עבור חלק זה, אתה צריך להגדיר גם את תמונת הרקגע וגם את וידאו הרקע בכדי להבטיח תוצאות מקסימליות

en: Background Video Webm
he: וידאו רקע  WEBM

en: Choose a Background Video WEBM File
he: בחר קובץ  .WEBM כוידאו רקע

en: All videos should be uploaded in both .MP4 .WEBM formats to ensure maximum compatibility in all browsers. Upload the .WEBM version here. <b>Important Note: Video backgrounds are disabled from mobile devices. Instead, your background image will be used. For this reason, you should define both a background image and a background video to ensure best results.</b>
he: כל סרטי הוידאו צריכים לעלות בפורמט .MP4  וכן כ .WEBM בכדי להבטיח תאימות מקסימלית בכל הדפדפנים. העלה את פורמט .WEBM  כאן. הודעה חשובה: רקע של וידאו מבוטלים בהתקנים ניידים. במקום, תמונות הרקע שלך תהיה בשימוש. עבור חלק זה, אתה צריך להגדיר גם את תמונת הרקגע וגם את וידאו הרקע בכדי להבטיח תוצאות מקסימליות

en: Background Video Width
he: רוחב וידאו רקע

en: In order for videos to be sized correctly, you must input the exact width (in pixels) of your video here.
he: בכדאי שהסרטונים יהיו בגודל הנכון, אתה חייב כאן להכניס את הרוחב המדויק של הוידאו (בפיקסלים)

en: Background Video Height
he: גובה וידאו רקע

en: In order for videos to be sized correctly, you must input the exact height (in pixels) of your video here.
he: בכדי שהסרטונים יהיו בודל הנכון, אתה חייב כאן להכניס את הגובה המדויק של הוידאו (בפיקסלים)

en: Pause Video
he: עצור וידאו

en: Allow video to be paused by other players when they begin playing
he: אפשר לוידאו להיעצר על ידי נגנים אחרים כאשר הם מנגנים

en: Input your main slide text content here.
he: הכנס כאן את הטקסט העיקרי של הסלייד

en: Arrows Custom Color
he: צבע חיצים מותאם אישית

en: Dot Nav Custom Color
he: צבע סרגל ניווט הנקודות מותאם אישית

en: This will change the label of the slide in the builder for easy identification.
he: זה יהיה לשנות את התווית של השקופית את בונה לזיהוי קל.

en: Text Overlay Border Radius
he: רדיוס גבול טקסט כיסוי

en: Post Slider
he: מחוון פוסט

en: Posts Number
he: מספרי פוסטים

en: Choose how many posts you would like to display in the slider.
he: בחר כמה פוסטים תרצה להציג במחוון.

en: Include Categories
he: כולל קטגוריות

en: Choose which categories you would like to include in the slider.
he: בחר אילו קטגוריות תרצה להציג במחוון

en: Order By
he: סדר על פי

en: Date: new to old
he: תאריך: חדש עד ישן

en: Date: old to new
he: תאריך: ישן עד חדש

en: Title: a-z
he: כותרת: a-z

en: Title: z-a
he: כותרת: z-a

en: Random
he: אקראי

en: Here you can adjust the order in which posts are displayed.
he: כאן תוכל לשנות את הסדר בו פוסטים יוצגו.

en: Show Read More Button
he: הצג כפתור קרא עוד

en: This setting will turn on and off the read more button.
he: אפשרות זו תכבה ותפעיל את כפתור קרא עוד.

en: Define the text which will be displayed on "Read More" button. leave blank for default ( Read More )
he: הגדר את הטקסט שיוצג בכפתור \"Read More\". השאר ריק לברירת מחדל (קרא עוד).

en: Content Display
he: תצוגת תוכן

en: Show Excerpt
he: הצג קטע

en: Show Content
he: הצג תוכן

en: Showing the full content will not truncate your posts in the slider. Showing the excerpt will only display excerpt text.
he: הצגת תוכן מלא לא תקצר את הפוסטים במחוון. הצגת קטע תציג רק את טקסט הקטע.

en: Use Post Excerpt if Defined
he: השתמש בקטע מתוך פוסט אם מוגדר

en: Disable this option if you want to ignore manually defined excerpts and always generate it automatically.
he: כבה אפשרות זו אם ברצונך להתעם מקטעים שהוגדרו באופן ידני ותמיד לייצר קטעים באופן אוטומטי.

en: Automatic Excerpt Length
he: אורך קטע אוטומטי

en: Define the length of automatically generated excerpts. Leave blank for default ( 270 )
he: הגדר את אורך הקטעים המיוצרים אוטומטית. השאר ריק לברירת מחדל (270)

en: Show Post Meta
he: הראה מטא עבור הפוסט

en: This setting will turn on and off the meta section.
he: אפשרות זו תפעיל ותכבה את אזור המטא.

en: Choose a Background
he: בחר רקע

en: Upload your desired image, or type in the URL to the image you would like to use as the background for the slider.
he: העלה תמונה, או הקלד את כתובת התמונה שתרצה להשתמש כרקע עבור המחוון.

en: Show Featured Image
he: הצג תמונה נבחרת

en: This setting will turn on and off the featured image in the slider.
he: אפשרות זו תפעיל ותכבה את התמונה הנבחרת במחוון.

en: Image Placement
he: הצבת תמונה

en: Background
he: רקע

en: Select how you would like to display the featured image in slides
he: בחר כיצד תרצה להציג את התמונה הנבחרת בשקופיות.

en: Show Image On Mobile
he: הצג תמונה במובייל

en: by %s
he: על ידי %s

en: Testimonial
he: עדות

en: Testimonial Portrait
he: דיוקן ממליץ

en: Testimonial Description
he: תיאור המלצה

en: Testimonial Author
he: כותב ההמלצה

en: Testimonial Meta
he: Meta ההמלצה

en: Author Name
he: שם מחבר

en: Input the name of the testimonial author.
he: הכנס את שם מחבר חוות הדעת

en: Job Title
he: כותרת משרה

en: Input the job title.
he: הכנס את כותרת המשרה

en: Company Name
he: שם החברה

en: Input the name of the company.
he: הכנס את השם שם החברה

en: Author/Company URL
he: ‏URL מחבר/חברה

en: Input the website of the author or leave blank for no link.
he: הכנס את אתר האינטרנט של המחבר או השאר ריק אם אין קישור

en: URLs Open
he: פתיחת  URLs

en: Choose whether or not the URL should open in a new window.
he: בחר האם ה-URL ייפתח בחלון חדש

en: Portrait Image URL
he: ‏URL תמונת דיוקן

en: Quote Icon
he: סמל ציטוט

en: Visible
he: גלוי

en: Hidden
he: מוסתר

en: Choose whether or not the quote icon should be visible.
he: בחר האם סמל הציטוט יהיה גלוי לעין

en: Use Background Color
he: השתמש בצבע רקע

en: Here you can choose whether background color setting below should be used or not.
he: כאן אתה יכול לבחור האם להשתמש בהגדרות צבע הרקע

en: Here you can define a custom background color for your CTA.
he: כאן אתה יכול להגדיר צבע רקע מותאם אישית לקריאה לפעולה

en: This will adjust the alignment of the module text.
he: זה יתאים את היישור של טקסט המודול

en: Quote Icon Color
he: צבע אייקון הציטוט

en: Portrait Border Radius
he: רדיוס גבול הדיוקן

en: Portrait Width
he: רוחב הדיוקן

en: Portrait Height
he: גובה הדיוקן

en: Pricing Tables
he: שולחנות תמחור

en: Pricing Table
he: טבלת מחיר

en: Pricing Heading
he: כותרות המשנה של התמחור

en: Pricing Title
he: כותרת התמחור

en: Pricing Subtitle
he: תת-כותרת תמחור

en: Pricing Top
he: ראש התמחור

en: Price
he: מחיר

en: Currency
he: מטבע

en: Frequency
he: תדירות

en: Pricing Content
he: תוכן התמחור

en: Pricing Item
he: תמחור פריט

en: Excluded Item
he: פריט שלא נכלל

en: Pricing Button
he: כפתור התמחור

en: Featured Table
he: שולחן מומלץ

en: Subheader
he: כותרת משנה

en: Currency &amp; Frequency
he: מטבע &amp; תדירות

en: Featured Table Background Color
he: צבע הרקע של השולחן המומלץ

en: Table Header Background Color
he: צבע הרקע של כותרת השולחן

en: Featured Table Header Background Color
he: צבע הרקע של הכותרת של השולחן המומלץ

en: Featured Table Header Text Color
he: צבע המלל של הכותרת של השולחן המומלץ

en: Featured Table Subheader Text Color
he: צבע המלל של כותרת המשנה של השולחן המומלץ

en: Featured Table Price Color
he: צבע המחיר של השולחן המומלץ

en: Featured Table Body Text Color
he: צבע מלל הגוף של השולחן המומלץ

en: Show Bullet
he: הראה נקודה

en: Bullet Color
he: צבע הנקודה

en: Featured Table Bullet Color
he: צבע הנקודה של השולחן המומלץ

en: Remove Featured Table Drop Shadow
he: הסר הטלת צל בשולחן המומלץ

en: Center List Items
he: מרכז פריטי רשימה

en: New Pricing Table
he: טבלת מחיר חדשה

en: Pricing Table Settings
he: הגדרות טבלת מחיר

en: Make This Table Featured
he: הפוך את הטבלה הזאת למובלטת

en: Featuring a table will make it stand out from the rest.
he: הבלטת טבלה תגרום לה להתבלט ביחס לשאר

en: Define a title for the pricing table.
he: הגדר כותרת לטבלת המחיר

en: Subtitle
he: כותרת משנה

en: Define a sub title for the table if desired.
he: הגדר כותרת משנה לטבלה

en: Input your desired currency symbol here.
he: בחר כאן את סמל המטבע המועדף עליך

en: Per
he: עבור

en: If your pricing is subscription based, input the subscription payment cycle here.
he: אם המחיר שלך מבוסס על דמי מנוי, הכנס כאן את מחזורי התשלום של דמי המנוי

en: Input the value of the product here.
he: הכנס את הערך של המטבע כאן

en: Input the destination URL for the signup button.
he: הכנס כאן את URL  היעד עבור כפתור הרשמה

en: Adjust the text used from the signup button.
he: התאם את הטקסט בו נעשה שימוש לכפתור הרשמה

en: Input a list of features that are/are not included in the product. Separate items on a new line, and begin with either a + or - symbol:
he: הכנס רשימה של תכונות שנכללות או לא נכללות במוצר הזה. פריטים נפרדים בשורה חדשה והתחל ב-בסימן + או -

en: Included option
he: כלול אפשרות

en: Excluded option
he: אל תכלול אפשרות

en: Excluded Item Color
he: צבע פריט לא כלול

en: Call To Action
he: קריאה לפעולה

en: Promo Description
he: תיאור

en: Promo Button
he: כפתור

en: Promo Title
he: כותרת שיווקית

en: Input your value to action title here.
he: הכנס ערך כדי לפעול כאן

en: Input the destination URL for your CTA button.
he: הכנס את URL היעד שלך עבור כפתור 'קריאה לפעולה'

en: Input your desired button text, or leave blank for no button.
he: הכנס את טקסט הכפתור הרצוי שלך, או השאר ריק אם אתה לא רוצה בכפתור

en: Input the destination URL for your button.
he: הזן את כתובת היעד לכפתור

en: Input your desired button text.
he: הזן טקסט לכפתור

en: Button alignment
he: מערך כפתורים

en: Here you can define the alignemnt of Button
he: כאן באפשרותך להגדיר את מערך הכפתורים

en: Audio
he: אודיו

en: Audio Cover Art
he: תמונת אודיו

en: Audio Content
he: תכולת אודיו

en: Audio Title
he: כותרת אודיו

en: Audio Meta
he: Meta אודיו

en: Player Buttons
he: כפתורי נגן

en: Player Timer
he: טיימר נגן

en: Player Sliders
he: מחווני נגן

en: Player Sliders Current
he: נגן מחוון נוכחי

en: Upload an audio file
he: העלה קובץ אודיו

en: Choose an Audio file
he: בחר קובץ אודיו

en: Set As Audio for the module
he: קבע כאודיו עבור המודול

en: Define the audio file for use in the module. To remove an audio file from the module, simply delete the URL from the settings field.
he: בחר את קובץ האודיו לשימוש במודל. בכדי להסיר קובץ אודיו מהמודול, מחק את ה- URL משדה ההגדרות

en: Define a title.
he: הגדר כותרת

en: Artist Name
he: שם אמן

en: Define an artist name.
he: הגדר שם אמן

en: Album name
he: שם אלבום

en: Define an album name.
he: הגדר שם אלבום

en: Cover Art Image URL
he: ‏URL של תמונת קאבר אמן

en: Define a custom background color for your module, or leave blank to use the default color.
he: הגדר צבע רקע מותאם אישית עבור למודול שלך, או השאר אותו ריק בכדי להשתמש בצבע ברירת המחדל.

en: Email Optin
he: דוא " ל Optin

en: Subscribe
he: הירשמו

en: Newsletter Description
he: תיאור הניוזלטר

en: Newsletter Form
he: טופס ניוזלטר

en: Newsletter Fields
he: שדות  ניוזלטר

en: Newsletter Button
he: כפתור ניוזלטר

en: Select the list
he: בחר את הרשימה

en: Service Provider
he: ספק שירות

en: MailChimp
he: ‏MailChimp

en: FeedBurner
he: ‏FeedBurner

en: Aweber
he: ‏Aweber

en: Here you can choose a service provider.
he: כאן אתה יכול לבחור ספק שירות

en: Feed Title
he: כותרת פיד

en: Enter <a href="%1$s" target="_blank">Feed Title</a>.
he: הזן <a href="%1$s" </a> כותרת Feed target="_blank">.

en: MailChimp lists
he: רשימת  MailChimp

en: Here you can choose MailChimp list to add customers to. If you don't see any lists here, you need to make sure MailChimp API key is set in %1$s and you have at least one list on a MailChimp account. If you added new list, but it doesn't appear here, activate 'Regenerate MailChimp Lists' option in %1$s.%2$s
he: כאן תוכל לבחור רשימת מיילצ׳ימפ בכדי להוסיף אליה לקוחות. אם אינך רואה כאן רשימות, עליך לוודא שמפתח API במיילצ׳ימפ מכוון ל%1$s ושבחשבון המיילצ׳ימפ לפחות רשימה אחת. אם הוספת רשימה חדשה, אך היא אינה מופיעה כאן, הפעל את אפשרות ״צור מחדש רשימת מיילצ׳ימפ״ בתוך %1$s.%2$s

en: valentis Plugin Options
he: אפשרויות רכיב valentis

en: Don't forget to disable it once the list has been regenerated.
he: אל תשכח לכבות אותו ברגע שהרשימה נוצרה מחדש.

en: Aweber lists
he: רשימות Aweber

en: Here you can choose Aweber list to add customers to. If you don't see any lists here, you need to make sure Aweber is set up properly in %1$s and you have at least one list on a Aweber account. If you added new list, but it doesn't appear here, activate 'Regenerate Aweber Lists' option in %1$s.%2$s
he: כאן תוכל לבחור רשימת Aweber בכדי להוסיף אליה לקוחות. אם אינך רואה כאן רשימות, עליך לוודא שמפתח API בAweber מכוון ל%1$s ושבחשבון הAweber לפחות רשימה אחת. אם הוספת רשימה חדשה, אך היא אינה מופיעה כאן, הפעל את אפשרות ״צור מחדש רשימת Aweber״ בתוך %1$s.%2$s

en: Choose a title of your signup box.
he: בחר כותרת לתיבת ההרשמה שלך.

en: Here you can change the text used for the signup button.
he: כאן אתה יכול לשנות את הטקסט של תיבת ההרשמה

en: Here you can adjust the alignment of your text.
he: כאן אתה יכול לכוונן את יישור הטקסט שלך

en: Form Field Background Color
he: צבע הרקע של אזור הטופס

en: Form Field Text Color
he: צבע המלל באזור הטופס

en: Focus Background Color
he: צבע הרקע של אזור מסומן

en: Focus Text Color
he: צבע המלל של אזור מסומן

en: Use Focus Border Color
he: השתמש בצבע גבול באזור מסומן

en: Focus Border Color
he: צבע הגבול של האזור המסומן

en: Login Description
he: תיאור כניסה

en: Login Form
he: תופס כניסה

en: Login Fields
he: שדות כניסה

en: Login Button
he: כפתור כניסה

en: Choose a title of your login box.
he: בחר כותרת לתיבת הכניסה שלך

en: Redirect To The Current Page
he: נתב מחדש לעמוד הנוכחי

en: Here you can choose whether the user should be redirected to the current page.
he: כאן אתה יכול לבחור האם המשתמש ינותב מחדש לעמדו הנוכחי

en: Logged in as %1$s
he: ‏%1$s מחובר כ

en: Portfolio
he: תיק

en: Portfolio Image
he: תמונת תיק

en: Portfolio Title
he: כותרת תיק

en: Portfolio Post Meta
he: Meta המתלווה לתיק

en: Choose your desired portfolio layout style.
he: סגור את סגנון פריסת התיק הנבחר שלך

en: Define the number of projects that should be displayed per page.
he: הגדר את מספר הפרויקטים שיוצגו בכל עמוד

en: Select the categories that you would like to include in the feed.
he: בחר את הקטגוריות שאתה רוצה לכלול בפיד

en: Show Title
he: הצג כותרת

en: Turn project titles on or off.
he: הדלק/כבה כותרות פרוייקט

en: Show Categories
he: הצג קטגוריות

en: Turn the category links on or off.
he: הצג/כבה את קישורי הקטגוריות

en: &laquo; Older Entries
he: ‏‪&‬laquo‪;‬ רשומות ישנות

en: Next Entries &raquo;
he: הרשומות הבאות ‪&‬r‪aquo;‬

en: Filterable Portfolio
he: תיק סינון

en: Filter
he: סנן

en: Portfolio Filters
he: סנני תיק

en: Active Portfolio Filter
he: סנן תיק פעיל

en: Portfolio Pagination
he: עימוד פורטפוליו

en: Bar Counters
he: מונה בארים

en: Bar Counter
he: סופר שורה

en: Percent
he: אחוז

en: Counter Title
he: כותרת הסופר

en: Counter Container
he: מכולת הסופר

en: Counter Amount
he: מספר הסופר

en: This will adjust the color of the empty space in the bar (currently gray).
he: זה יתאים את הצבע של החלל הריק בסרגל (כרגע אפור).

en: Bar Background Color
he: צבע רקע של הבאר

en: This will change the fill color for the bar.
he: זה ישנה את צבע המילוי של הבאר

en: Use Percentages
he: השתמש באחוזים

en: Bar Top Padding
he: מרווח עילי של השורה

en: Bar Bottom Padding
he: מרווח תחתי של השורה

en: Border Radius
he: רדיוס גבול

en: New Bar Counter
he: מונה באר חדש

en: Bar Counter Settings
he: הגדרות מונה בארים

en: Input a title for your bar.
he: הוסף כותרת לבאר שלך

en: Define a percentage for this bar.
he: הצג אחוזים לגרף זה

en: Label Color
he: צבע תווית

en: Percentage Color
he: צבע אחוז

en: Circle Counter
he: מונה עגול

en: Number
he: מספר

en: Percent Container
he: אחוז מיכל

en: Circle Counter Title
he: כותרת סופר מעגלי

en: Percent Text
he: אחוז טקסט

en: Input a title for the circle counter.
he: הוסף כותרת עבור מונה עגול

en: Define a number for the circle counter. (Don't include the percentage sign, use the option below.). <strong>Note: You can use only natural numbers from 0 to 100</strong>
he: הגדר מספר עבור מונה עגול (אל תכלול את סימן האחוזים, השתמש באפשרות מטה). שים לב: אתה יכול להשתמש רק במספרים מוחלטים מ-0 עד 100

en: Percent Sign
he: סימן אחוז

en: Here you can choose whether the percent sign should be added after the number set above.
he: כאן אתה לבחור האם להוסיף את סימן האחוזים אחרי המספר לעיל

en: Circle Color Opacity
he: שקיפות סופר מעגלי

en: Number Counter
he: מונה מספרים

en: Number Counter Title
he: כותרת סופר מספרים

en: Input a title for the counter.
he: הוסף כותרת עבור המונה

en: Define a number for the counter. (Don't include the percentage sign, use the option below.)
he: הגדר מספר עבור המונה (אל תכלול את סימן האחוזים, השתמש באפשרות מטה)

en: Counter Text Color
he: צבע טקסט המונה

en: Here you can choose whether your title text should be light or dark. If you are working with a dark background, then your text should be light. If your background is light, then your text should be set to dark.
he: כאן אתה יכול לבחור האם טקסט הכותרת יהיה בהיר או כהה. אם אתה עובד עם רקע כהה, אז הטקסט צריך להיות בהיר. אם אתה עובד עם רקע בהיר, אז הטקסט צריך להיות כהה.

en: Accordion
he: אקורדיון

en: Toggle
he: ‏Toggle

en: Open Toggle
he: פתח מתג

en: Toggle Title
he: כותרת מתג

en: Toggle Icon
he: אייקון מתג

en: Toggle Content
he: תוכן מתג

en: Open Toggle Background Color
he: צבע הרקע של מתג פתוח

en: Open Toggle Text Color
he: צבע המלל של מתג פתוח

en: Closed Toggle Background Color
he: צבע הרקע של מתג סגור

en: Closed Toggle Text Color
he: צבע המלל של מתג סגור

en: The toggle title will appear above the content and when the toggle is closed.
he: כותרת ה-toggle תופיע מעל התוכן וכאשר ה-toggle סגור

en: State
he: מצב

en: Close
he: סגור

en: Open
he: פתוח

en: Choose whether or not this toggle should start in an open or closed state.
he: בחר האם ה-toggle יתחיל במצב פתוח או סגור

en: Contact Form
he: טופס יצירת קשר

en: Field
he: שדה

en: Form Field
he: אזור הטופס

en: Contact Title
he: כותרת צור קשר

en: Contact Button
he: כפתור צור קשר

en: Form Fields
he: שדה תפסים

en: Message Field
he: שדה הודעות

en: Captcha Field
he: שדה Captcha

en: Captcha Text
he: טקסט Captcha

en: Display Captcha
he: הצג את Captcha

en: Turn the captcha on or off using this option.
he: הפעל/כבה את Captcha באמצעות אפשרות זאת

en: Input the email address where messages should be sent.<br /><br /> Note: email delivery and spam prevention are complex processes. We recommend using a delivery service such as <a href="%1$s">Mandrill</a>, <a href="%2$s">SendGrid</a>, or other similar service to ensure the deliverability of messages that are submitted through this form
he: הכנס/י את כתובת האימייל שאליה יש לשלוח את ההודעות. <br /><br /> שים/י לב: משלוח אימייל ומניעת ספאם הם תהליכים מורכבים. אנו ממליצים להשתמש בשירות משלוח כמו
    ‏<a href="%1$s">Mandrill</a>,  <a href="%2$s">SendGrid</a> או שירות דומה, כדי להבטיח את אפשרות ההעברה של הודעות שנשלחו באמצעות טופס זה.

en: Define a title for your contact form.
he: הגדר כותרת לטופס יצירת הקשר שלך

en: Message Pattern
he: דפוס הודעה

en: Here you can define the custom pattern for the email Message. Fields should be included in following format - <strong>%%field_id%%</strong>. For example if you want to include the field with id = <strong>phone</strong> and field with id = <strong>message</strong>, then you can use the following pattern: <strong>My message is %%message%% and phone number is %%phone%%</strong>. Leave blank for default.
he: כאן תוכל להגדיר דפוס מותאם להודעת המייל. יש להוסיף שדות באופן הבא - <strong>%%field_id%%</strong>. לדוגמא, אם ברצונך לכלול שדה עם זיהוי = <strong>phone</strong> ושדה עם זיהוי = <strong>phone</strong>, השתמש בשורה:  <strong>ההודעה שלי היא %%message%% ומהספר הטלפון הוא %%phone%%</strong>. השאר ריק לברירת מחדל.

en: Enable Redirect URL
he: אפשר כתובות URL מופנת

en: Redirect users after successful form submission.
he: שלח משתמשים לאחר שליחת תופס מוצלחת.

en: Redirect URL
he: הפנה מחדש כתובת URL

en: Type the Redirect URL
he: הקלד את כתובת ה-URL להפניה

en: Success Message
he: הודעת הצלחה

en: Type the message you want to display after successful form submission. Leave blank for default
he: הקלד את ההודעה שברצונך להציג לאחר מילוי הטופס. השאר ריק לברירת מחדל.

en: Form Background Color
he: צבע הרקע של הטופס

en: Input Border Radius
he: רדיוס הגבול של הקלט

en: Make sure you entered the captcha.
he: אנא וודאו שמילאתם את הקפצ'ה.

en: Make sure you fill in all required fields.
he: הקפד למלא את כל שדות החובה

en: Invalid Email.
he: אימייל לא תקין.

en: Please refresh the page and try again.
he: נא לרענן את העמוד ולנסות שוב.

en: New Message From %1$s%2$s
he: הודעה חדשה מ %1$s%2$s

en: New Field
he: שדה חדשה

en: Field Settings
he: הגדרות שדה

en: Field ID
he: זיהוי שדה

en: Define the unique ID of this field. You should use only English characters without special characters and spaces.
he: הגדר זיהוי ייחודי לשדה זה. השתמש רק באותיות אנגלית ללא תוים מיוחדים ורווחים.

en: Input Field
he: שדה הזנה

en: Email Field
he: שדה מייל

en: Textarea
he: אזור טקסט

en: Choose the type of field
he: בחר את סוג השדה

en: Required Field
he: שדה חובה

en: Define whether the field should be required or optional
he: הגדר אם שדה זה הכרחי או אפשרי

en: Make Fullwidth
he: הפוך לרוחב מלא

en: If enabled, the field will take 100% of the width of the content area, otherwise it will take 50%
he: כשאפשרות זו מופעלת, השדה יתפוס 100% מרוחב אזור התוכן, אחרת הוא יתפוס 50%.

en: Sidebar
he: סרגל צדדי

en: Widget
he: ווידג'ט

en: Orientation
he: כיוון

en: Choose which side of the page your sidebar will be on. This setting controls text orientation and border position.
he: בחר באיזה צד של הדף שלך הסרגל הצדדי יופיע. הגדרה זזאת קובעת את כיוון הטקסט ומיקום הגבול

en: Widget Area
he: איזור וידג'ט

en: Select a widget-area that you would like to display. You can create new widget areas within the Appearances > Widgets tab.
he: בחר איזור וידג'ט שאתה רוצה להציג. אתה יכול ליצור איזורי וידג'ט חדש בתוך המראה של כרטיסיית וידג'ט

en: Remove Border Separator
he: הסר גבול מפריד

en: Divider
he: חוצץ

en: Don't Show Divider
he: אל תראה את החוצץ

en: Show Divider
he: הראה את החוצץ

en: Color
he: צבע

en: This will adjust the color of the 1px divider line.
he: זה יתאים את הצבע של קו החוצץ

en: Visibility
he: נראות

en: This settings turns on and off the 1px divider line, but does not affect the divider height.
he: הגדרות אלה מכבות/מדליקות את קו החוצץ אבל לא משפיעות על גובה החוצץ

en: Height
he: גובה

en: Define how much space should be added below the divider.
he: הגדר כמה רווח צריך להיות מתחת למחלק.

en: Divider Style
he: סגנון מחלק

en: Divider Position
he: מיקום מחלק

en: Vertically Centered
he: ממורכז אנכית

en: Divider Weight
he: משקל המחלק

en: Hide On Mobile
he: הסתר בנייד

en: Person
he: אדם

en: Member Image
he: תמונת חבר

en: Member Description
he: תיאור חבר

en: Member Position
he: מיקום חבר

en: Member Social Links
he: קישורים חברתיים של החבר

en: Input the name of the person
he: הכנס את השם של האדם

en: Position
he: תפקיד

en: Input the person's position.
he: הכנס את תפקידו של האדם

en: Facebook Profile Url
he: ‏URL לפרופיל Facebook

en: Input Facebook Profile Url.
he: הכנס URL. של פרופיל  Facebook

en: Twitter Profile Url
he: ‏URL לפרופיל Twitter

en: Input Twitter Profile Url
he: הכנס URL. של פרופיל  Twitter

en: Google+ Profile Url
he: ‏URL לפרופיל Google+

en: Input Google+ Profile Url
he: הכנס URL. של פרופיל   Google+

en: LinkedIn Profile Url
he: פרופיל LinkedIn URL

en: Input LinkedIn Profile Url
he: הכנס URL. של פרופיל   LinkedIn

en: Description
he: תיאור

en: Icon Hover Color
he: צבע אייקון מסומן

en: Facebook
he: ‏Facebook

en: Twitter
he: ‏Twitter

en: Google+
he: ‏Google+

en: LinkedIn
he: ‏LinkedIn

en: Blog
he: בלוג

en: Post Meta
he: פרסם meta

en: Pagenavi
he: ניווט בדף

en: Featured Image
he: תמונה נבחרת

en: Read More Button
he: כפתור 'למידע נוסף'

en: Choose how much posts you would like to display per page.
he: בחר כמה פוסטים תרצה שיוצגו בעמוד אחד

en: Choose which categories you would like to include in the feed.
he: בחר איזה קטגוריות אתה רוצה שיכללו בפיד

en: Meta Date Format
he: פורמט תאריך

en: If you would like to adjust the date format, input the appropriate PHP date format here.
he: אם אתה רוצה להתאים את תבנית התאריך, הכנס כאן את תבנית תאריך PHP המתאימה.

en: This will turn thumbnails on and off.
he: זה ידליק ויכבה לסירוגין את התמונות הממוזערות

en: Showing the full content will not truncate your posts on the index page. Showing the excerpt will only display your excerpt text.
he: מציג את התוכן המלא שלך ולא חותך אותו בעמוד האינדקס. הצגת קטע יציג רק קטע מתוך הטקסט שלך

en: Here you can define whether to show "read more" link after the excerpts or not.
he: כאן אתה יכול לבחור האם להציג קישור 'למידע נוסף' לאחר הקטעים

en: Show Author
he: הצג מחבר

en: Turn on or off the author link.
he: הדלק/כבה קישור מחבר

en: Show Date
he: הצג תאריך

en: Turn the date on or off.
he: הדלק/כבה את התאריך

en: Show Comment Count
he: להראות אחד נחשב

en: Turn comment count on and off.
he: להפוך אחד נחשב לסירוגין.

en: Turn pagination on and off.
he: הדלק/כבה מספור עמודים

en: Offset Number
he: מספר מקזז

en: Choose how many posts you would like to offset by
he: בחר על ידי כמה פוסטים תרצה להיות מקוזז

en: Featured Image Overlay
he: כיסוי תמונה נבחרת

en: If enabled, an overlay color and icon will be displayed when a visitors hovers over the featured image of a post.
he: כשאפשרות זו מופעלת, צבע כיוסי ואייקון יוצגו כשמבקרים מרחפים מעל לתמונה הנבחרת של פוסט.

en: Grid Tile Background Color
he: צבע הרקע של טייל רשת

en: Use Dropshadow
he: השתמש בהטלת צל

en: read more...
he: קראו עוד‪...‬

en: read more
he: קראו עוד

en: Shop
he: קנה

en: Product
he: מוצר

en: Onsale
he: במבצע

en: Rating
he: דירוג

en: Old Price
he: מחיר ישן

en: Recent Products
he: מוצרים אחרונים

en: Featured Products
he: מוצרים נבחרים

en: Sale Products
he: מוצרים בהנחה

en: Best Selling Products
he: המוצרים הנמכרים ביותר

en: Top Rated Products
he: המוצרים עם הדירוג הגבוה ביותר

en: Product Category
he: מוצר קטגוריה

en: Choose which type of products you would like to display.
he: בחר איזה סוג של מוצרים אתה רוצה להציג

en: Control how many products are displayed.
he: בחר כמה מוצרים יוצגו

en: Choose which categories you would like to include.
he: בחר את הקטגוריות שאליהן ברצונך לכלול.

en: Columns Number
he: כמות עמודות

en: default
he: ברירת מחדל

en: %1$s Columns
he: %1$s טורים

en: 1 Column
he: טור 1

en: Choose how many columns to display.
he: בחר כמה טורים להציג

en: Default Sorting
he: מיון ברירת מחדל

en: Sort By Popularity
he: מיין על פי פופלריות

en: Sort By Rating
he: מיין על פי דירוג

en: Sort By Date
he: מיין על פי תאריך

en: Sort By Price: Low To High
he: מיין לפי מחיר: מהנמוך עד הגבוה

en: Sort By Price: High To Low
he: מיין לפי מחיר: מהגבוה עד הנמוך

en: Choose how your products should be ordered.
he: בחר כיצד למיין את המוצרים שלך

en: Sale Badge Color
he: צבע תג מבצע

en: Countdown Timer
he: טיימר ספירה לאחור

en: Numbers
he: מספרים

en: Label
he: תווית

en: Container
he: מכולה

en: Timer Section
he: אזור הטיימר

en: Countdown Timer Title
he: כותרת טיימר ספירה לאחור

en: This is the title displayed for the countdown timer.
he: זוהי כותרת שתוצג עבור טיימר ספירה לאחור

en: Countdown To
he: ספירה לאחור ל

en: This is the date the countdown timer is counting down to. Your countdown timer is based on your timezone settings in your <a href="%1$s" target="_blank" title="WordPress General Settings">WordPress General Settings</a>
he: זה התאריך טיימר ספירה לאחור הוא סופר למטה. את טיימר מבוסס על הזמן שלך בהגדרות שלך. <a href="%1$s" target="_blank" title="WordPress" הגדרות כלליות">וורדפרס הגדרות כלליות</a>

en: Here you can define a custom background color for your countdown timer.
he: כאן אתה יכול להגדיר רקע מותאם אישית לטיימר ספירה לאחור שלך

en: Map
he: מפה

en: Pin
he: פין

en: Google API Key
he: מפתח API  גוגל

en: Add Your API Key
he: הוסף את מפתח API  שלך

en: The Maps module uses the Google Maps API and requires a valid Google API Key to function. Before using the map module, please make sure you have added your API key inside the valentis Theme Options panel. Learn more about how to create your Google API Key <a href="%1$s" target="_blank">here</a>.
he: מודול המפות משתמש ב-API של גוגל מפות וצריך מפתח API  גוגל חוקי כדי לתפקד. קודם לשימוש במודול המפות, נא לוודא שהוספת את מפתח ה-API שלך בתוך פנל האפשרויות ערכת נושא של valentis. מידע נוסף על יצירת מפתח API גוגל שלך: <a href="%1$s" target="_blank">here</a>.

en: Map Center Address
he: כתובת מרכז המפה

en: Enter an address for the map center point, and the address will be geocoded and displayed on the map below.
he: הכנס כתובת לנקודת מרכז המפה, על הכתובת ייערך גיאוקוד ותוצג על המפה מתחת

en: Mouse Wheel Zoom
he: זום גלגל עכבר

en: Here you can choose whether the zoom level will be controlled by mouse wheel or not.
he: כאן אתה יכול להחליט האם רמת הזום ניתנת לשליטה באמצעות גלגל העכבר

en: Draggable on Mobile
he: ניתן לגרירה בנייד

en: Here you can choose whether or not the map will be draggable on mobile devices.
he: כאן אפשר לבחור אם המפה תהיה ניתנת לגרירה במכשירים ניידים.

en: Use Grayscale Filter
he: השתמש בפילטר סולם אפור

en: Grayscale Filter Amount (%)
he: כמות פילטר סולם אפור (%)

en: New Pin
he: סיכה חדשה

en: Pin Settings
he: הגדרות סיכה

en: Map Pin Address
he: כתובת סיכת מפה

en: Enter an address for this map pin, and the address will be geocoded and displayed on the map below.
he: הכנס כתובת של סיכת המפה, והכתובת תהיה מקודדת גיאוגרפית ותוצג על המפה בהמשך

en: Here you can define the content that will be placed within the infobox for the pin.
he: כאן אתה יכול להגדיר תוכן שיוצג בתיבת המידע עבור הסיכה

en: Social Media Follow
he: עקוב ברשת חברתית

en: Social Network
he: רשת חברתית

en: Social Follow
he: מעקב חברתי

en: Social Icon
he: אייקון חברתי

en: Follow Button
he: כפתור עקוב

en: Link Shape
he: צורת הקישור

en: Rounded Rectangle
he: מלבן מעוגל

en: Circle
he: עיגול

en: Here you can choose the shape of your social network icons.
he: כאן אתה יכול לבחור את עיצוב של סמלי רשתות חברתיות

en: Here you can choose whether or not to include the follow button next to the icon.
he: כאן אתה יכול לבחור האם לכלול את כפתור עקוב ליד הסמל

en: New Social Network
he: רשת חברתית חדשה

en: Social Network Settings
he: הגדרות רשת חברתית

en: Select a Network
he: בחר רשת

en: facebook
he: ‏facebook

en: Pinterest
he: ‏Pinterest

en: tumblr
he: ‏tumblr

en: Instagram
he: ‏Instagram

en: skype
he: ‏skype

en: flikr
he: ‏flikr

en: MySpace
he: ‏MySpace

en: dribbble
he: ‏dribbble

en: Youtube
he: ‏Youtube

en: Vimeo
he: ‏Vimeo

en: RSS
he: ‏RSS

en: Choose the social network
he: בחר את הרשת החברתית

en: Account URL
he: ‏URL חשבון

en: The URL for this social network link.
he: ה-  URL של קישור הרששת החברתית

en: Account Name
he: שם החשבון

en: The Skype account name.
he: את חשבון Skype שם.

en: Skype Button Action
he: סקייפ לחצן פעולה

en: Call
he: לקרוא

en: Chat
he: צ ' אט

en: Here you can choose which action to execute on button click
he: כאן אתה יכול לבחור איזה פעולה לבצע לחיצה על כפתור

en: This will change the icon color.
he: זה ישנה את צבע הסמל

en: Follow
he: עקבו

en: Post Title
he: כותרת פרסום

en: Here you can choose whether or not display the Post Title
he: כאן אתה יכול לבחור אם להראות או לא להראות את כותרת הפרסום

en: Show Meta
he: הראה meta

en: Here you can choose whether or not display the Post Meta
he: כאן אתה יכול לבחור אם להראות או לא להראות את ה Meta של הפרסום

en: Here you can choose whether or not display the Author Name in Post Meta
he: כאן אתה יכול לבחור אם להראות או לא להראות את שם הכותב ב Meta של הפרסום

en: Here you can choose whether or not display the Date in Post Meta
he: כאן אתה יכול לבחור אם להראות או לא להראות את התאריך ב Meta של הפרסום

en: Date Format
he: פורמט תאריך

en: Here you can define the Date Format in Post Meta. Default is 'M j, Y'
he: כאן אתה יכול להגדיר את פורמט התאריך ב Metaשל הפוסט. ברירת המחדל היא 'M j, Y'

en: Show Post Categories
he: הראה קטגוריית פרסום

en: Here you can choose whether or not display the Categories in Post Meta. Note: This option doesn't work with custom post types.
he: כאן אתה יכול לבחור אם להראות או לא להראות את הקטגוריות ב Metaשל הפוסט. הערה: אפשרות זאת לא עובדת עם סוגי פרסומים מותאמים אישית.

en: Show Comments Count
he: הראה כמות תגובות

en: Here you can choose whether or not display the Comments Count in Post Meta.
he: כאן אתה יכול לבחור אם להראות או לא להראות את כמות התגובות ב Metaשל הפוסט.

en: Here you can choose whether or not display the Featured Image
he: כאן אתה יכול לבחור אם להראות או לא להראות את התמונה המומלצת

en: Featured Image Placement
he: מיקום תמונה מומלצת

en: Below Title
he: כותרת מתחת

en: Above Title
he: כותרת מעל

en: Title/Meta Background Image
he: תמונת רקע של הכותרת

en: Here you can choose where to place the Featured Image
he: כאן אתה יכול לבחור איפה למקם את התמונה המומלצת

en: Use Parallax Effect
he: השתמש באפקט פרלקס

en: Here you can choose the orientation for the Title/Meta text
he: כאן אתה יכול לבחור את הכיוון של מלל הכותרת

en: Here you can choose the color for the Title/Meta text
he: כאן אתה יכול לבחור את הצבע של מלל הכותרת

en: Use Text Background Color
he: השתמש בצבע רקע לטקסט

en: Here you can choose whether or not use the background color for the Title/Meta text
he: כאן אתה יכול לבחור אם להשתמש או להשתמש בצבע הרקע עבור מלל הכותרת

en: Text Background Color
he: צבע רקע המלל

en: 0 comments
he: אפס תגובות

en: 1 comment
he: תגובת אחת.

en: comments
he: תגובות

en: Input
he: הזנה

en: Exclude Pages
he: אל תכלול עמודים

en: Turning this on will exclude Pages from search results
he: כשאפשרות זו מופעלת, עמודים לא יכללו בתוצאות חיפוש.

en: Exclude Posts
he: אל תכלול פוסטים

en: Turning this on will exclude Posts from search results
he: כשאפשרות זו מופעלת, פוסטים לא יכללו בתוצאות חיפוש.

en: Exclude Categories
he: אל תכלול קטגוריות

en: Choose which categories you would like to exclude from the search results.
he: בחר אילו קטגוריות אינך רוצה לכלול בתוצאות החיפוש.

en: Hide Button
he: הסתר כפתור

en: Turning this on will hide the Search button
he: הפעלת אפשרות זו תסתיר את כפתור החיפוש

en: Placeholder Text
he: טקסט שומר מקום

en: Type the text you want to use as placeholder for the search field.
he: הקלד את הטקסט שברצונך להציג כשומר מקום בשדה החיפוש.

en: Button and Border Color
he: צבע כפתור וגבול

en: Input Field Background Color
he: צבע רקע שדה הזנה

en: Placeholder Color
he: צבע שומר מקום

en: Comment
he: תגובה

en: Field border
he: גבול שדה

en: Comments Count
he: ספירות תגובות

en: Comment Body
he: גוף התגובה

en: Comment Meta
he: תגובת Meta

en: Comment Content
he: תוכן התגובה

en: Comment Avatar
he: צלמית התגובה

en: Reply Button
he: כפתור מענה

en: New Comment Title
he: כותרת תגובה חדשה

en: Name Field
he: שדה השם

en: Website Field
he: שדה האתר

en: Submit Button
he: כפתור שליחה

en: Show author avatar
he: הצג תמונת הכותב

en: Show reply button
he: הצג כפתור השב

en: Show comments count
he: הצג ספירת תגובות

en: Fields Background Color
he: צבע רקע שדות

en: Fields Border Radius
he: רדיוס גבול שדות

en: Post Navigation
he: ניווט פוסט

en: Links
he: קישורים

en: Previous Link
he: קישור קודם

en: Previous Link Arrow
he: חץ קישור קודם

en: Next Link
he: קישור הבא

en: Next Link Arrow
he: חץ קישור הבא

en: In the same category
he: בתוך אותה קטגוריה

en: Here you can define whether previous and next posts must be within the same taxonomy term as the current post
he: כאן תוכל לבחור אם פוסט הבא וקודם חייבים להיות בתוך אותם מושגי טקסונומיה כמו הפוסט הנוכחי.

en: Custom Taxonomy Name
he: שם טקסונומיה מותאם

en: Leave blank if you're using this module on a Project or Post. Otherwise type the taxonomy name to make the 'In the Same Category' option work correctly
he: השאר ריק אם הינך משתמש במודול זה בפרוייקט או בפוסט. אחרת, הקלד את שם המיון בכדי שאפשרות ״בתוך אותה קטגוריה״ תפעל כראוי

en: Hide Previous Post Link
he: הסתר קישור לפוסט קודם

en: Here you can choose whether to hide or show the previous post link
he: כאן תוכל לבחור אם להסתיר או להציג קשיור לפוסט הקודם.

en: Hide Next Post Link
he: הסתר קישור לפוסט הבא

en: Here you can choose whether to hide or show the next post link
he: כאן תוכל לבחור אם להסתיר או להציג קשיור לפוסט הבא.

en: Previous Link Text
he: טקסט לקישור הקודם

en: Define custom text for the previous link. You can use the <strong>%title</strong> variable to include the post title. Leave blank for default.
he: הגדר טקסט מותאם לקישור הקודם. ניתן להשתמש במשתנה  <strong>%title</strong> כדי לכלול את שם הפוסט. השאר ריק לברירת מחדל.

en: Next Link Text
he: טקסט לקישור הבא

en: Define custom text for the next link. You can use the <strong>%title</strong> variable to include the post title. Leave blank for default.
he: הגדר טקסט מותאם לקישור הבא. ניתן להשתמש במשתנה  <strong>%title</strong> כדי לכלול את שם הפוסט. השאר ריק לברירת מחדל.

en: Fullwidth Header
he: כותרת רוחב מלא

en: Title Styling
he: עיצוב כותרת

en: Subhead Styling
he: עיצוב תת-כותרת

en: Content Styling
he: עיצוב תוכן

en: Subhead
he: תת-כותרת

en: Button One
he: כפתור אחד

en: Button Two
he: כפתור שני

en: Header Container
he: כותרת מיכל

en: Header Image
he: תמונת כותרת

en: Logo
he: לוגו

en: Scroll Down Button
he: כפתור גלילה למטה

en: Enter your page title here.
he: הכנס כאן את כתובת העמוד שלך

en: Subheading Text
he: טקסט כותרת משנה

en: If you would like to use a subhead, add it here. Your subhead will appear below your title in a small font.
he: אם אתה רוצה להשתמש בכותרת משנה, הוסף אותה כאן. כותרת המשנה שלך תופיע מתחת לכותרת בפונט קטן

en: Text & Logo Orientation
he: כיוון טקסט ולוגו

en: Make Fullscreen
he: עבור למסך מלא

en: Here you can choose whether the header is expanded to fullscreen size.
he: כאן אתה יכול לבחור אם הכותרת מוגדלת לגודל של מסך מלא

en: Show Scroll Down Button
he: הראה כפתור גלילה מטה

en: Here you can choose whether the scroll down button is shown.
he: כאן אתה יכול לבחור אם כפתור הגלילה מטה מוצג

en: Choose an icon to display for the scroll down button.
he: בחר אייקון להצגת כפתור הגלילה מטה

en: Scroll Down Icon Color
he: צבע אייקון הגלילה מטה

en: Scroll Down Icon Size
he: גודל אייקון הגלילה מטה

en: Title Font Color
he: צבע גופן הכותרת

en: Subhead Font Color
he: צבע גופן כותרת המשנה

en: Content Font Color
he: צבע גופן התוכן

en: Text Max Width
he: מקס טקסט רוחב

en: Button %1$s Text
he: מלל כפתור %1$s

en: Enter the text for the Button.
he: הכנס את המלל עבור הכפתור

en: Button %1$s URL
he: קישור כפתור %1$s

en: Enter the URL for the Button.
he: הכנס את הURL עבור הכפתור

en: Background Image URL
he: URL של תמונת רקע

en: If enabled, your background images will have a fixed position as your scroll, creating a fun parallax-like effect.
he: אם תפעיל אפשרות זאת, לתמונות הרקע שלך יהיה מקום קבוע כאשר תגוגלל את העכבר, מה שייצור אפקט פרלקס כייפי

en: Logo Image URL
he: קישור של תמונת לוגו

en: Logo Image Alternative Text
he: הלוגו לתמונה טקסט חלופי

en: Logo Title
he: לוגו כותרת

en: Text Vertical Alignment
he: יישור טקסט אנכי

en: This setting determines the vertical alignment of your content. Your content can either be vertically centered, or aligned to the bottom.
he: הגדרה זאת קובעת את היישור האנכי של התוכן שלך. התוכן שלך יכול להיות ממורכז אנכית או מיושר לתחתית.

en: Header Image URL
he: URL של תמונת כותרת

en: Image Vertical Alignment
he: יישור תמונה אנכי

en: This controls the orientation of the image within the module.
he: זה שולט בכיוון של התמונה בתוך המודול

en: Fullwidth Menu
he: תפריט רוחב מלא

en: Menu
he: תפריט

en: Menu Link
he: קישור לתפריט

en: Active Menu Link
he: קישור לתפריט פעיל

en: Dropdown Menu Container
he: מיכל תפריט נפתח

en: Dropdown Menu Links
he: קישורים תפריט נפתח

en: Select a menu that should be used in the module
he: בחר תפריט שאתה רוצה להשתמש בו במודול

en: Click here to create new menu
he: לץ כאן כדי ליצור תפריט חדש

en: Sub-Menus Open
he: תפריט משנה ייפתח

en: Downwards
he: למטה

en: Upwards
he: למעלה

en: Here you can choose the direction that your sub-menus will open. You can choose to have them open downwards or upwards.
he: כאן אתה יכול לבחור לאיזה כיוון תפריט המשנה ייפתח. אתה יכול לקבוע שהם ייפתחו למטה או למעלה

en: Make Menu Links Fullwidth
he: צור תפריט קישורים Fullwidth

en: Active Link Color
he: צבע לינק פעיל

en: Dropdown Menu Background Color
he: צבע הרקע של התפריט המופל

en: Dropdown Menu Line Color
he: צבע הקו של התפריט המופל

en: Dropdown Menu Text Color
he: צבע המלל של התפריט המופל

en: Dropdown Menu Animation
he: האנימציה של התפריט המופל

en: Fade
he: מתעמעם

en: Flip
he: מתהפך

en: Mobile Menu Background Color
he: נייד צבע רקע של תפריט

en: Mobile Menu Text Color
he: נייד תפריט צבע טקסט

en: Home
he: בית

en: Fullwidth Slider
he: סליידר רוחב מלא

en: This setting allows you to turn the navigation arrows on or off.
he: הגדרה זאת מאפשרת להדליק ולכבות את חצי הניווט

en: Controls
he: בקרה

en: Show Slider Controls
he: הצג הגדרות סליידר

en: Hide Slider Controls
he: הסתר הגדרות סליידר

en: Disabling this option will remove the circle button at the bottom of the slider.
he: כיבוי אופציה זאת תסיר את כפתור העיגול בתחתית הסליידר

en: Fullwidth Portfolio
he: תיק רוחב מלא

en: Portfolio Item
he: פריט פורטפוליו

en: Item Overlay
he: פריט כיסוי

en: Item Title
he: כותרת פריט

en: Navigation Arrows
he: חצי ניווט

en: Title displayed above the portfolio.
he: הכותרת שתוצג מעל התיק

en: Carousel
he: קרוסלה

en: Control how many projects are displayed. Leave blank or use 0 to not limit the amount.
he: בקרה של כמה פרויקטים יוצגו . השאר ריק או השתמש ב-0 עד ללא הגבלת כמות

en: Turn the date display on or off.
he: הדלק/כבה את תצוגת התאריך

en: Automatic Carousel Rotation
he: סיבוב קרוסלה אוטומטי

en: If you the carousel layout option is chosen and you would like the carousel to slide automatically, without the visitor having to click the next button, enable this option and then adjust the rotation speed below if desired.
he: אם פריסת הקרוסלה נבחרה ואתה רוצה שהקרוסלה תגלוש באופן אוטומטי, מבלי שהמבקר צריך ללחוץ על הכפתור הבא, אפשר אופציה זאת וקבע את מהירות ההחלפה מטה

en: Automatic Carousel Rotation Speed (in ms)
he: מהירות מחזור אוטומטי של הקרוסלה (באלפיות השנייה)

en: Here you can designate how fast the carousel rotates, if 'Automatic Carousel Rotation' option is enabled above. The higher the number the longer the pause between each rotation. (Ex. 1000 = 1 sec)
he: כאן אתה יכול להחליט באיזה מהירות הקרוסלה תסובב,  אם תבחר למעלה באופציה של "מהירות קרוסלה אוטומטית". ככל שהמספר יהיה יותר גבוה כך ההפסקה בין כל סיבוב תגדל (לדוגמא 1000=שנייה אחת)

en: Fullwidth Map
he: מפה ברוחב מלא

en: Code
he: קוד

en: Fullwidth Code
he: קוד ברוחב מלא

en: Fullwidth Image
he: תמונה ברוחב מלא

en: Open In Lightbox
he: פתח בלייטבוקס

en: Fullwidth Post Title
he: כותרת פרסום ברוחב מלא

en: Fullwidth Post Slider
he: מחוון פוסט ברחוב מלא

en: Define the text which will be displayed on "Read More" button. Leave blank for default ( Read More )
he: הגדר את הטקסט שיוצג בכפתור "Read More". השאר ריק לברירת מחדל (קרא עוד).

en: Transparent Background Color
he: צבע רקע שקוף

en: Enabling this option will remove the background color of this section, allowing the website background color or background image to show through.
he: הפעלת האפשרות הזאת תסיר את צבע הרקע של הסעיף הזה, מאפשר לרקע האתר או לרקע התמונה להראות דרך הסעיף.

en: Show Inner Shadow
he: הצג צל פנימי

en: Here you can select whether or not your section has an inner shadow. This can look great when you have colored backgrounds or background images.
he: כאן אתה יכול להכניס האם למקטע שלך יש או אין צל פנימי. זה יכול להיראות מצוין כאשר יש לך רקע צבעוני או תמונות רקע

en: If enabled, your background image will stay fixed as your scroll, creating a fun parallax-like effect.
he: אם תאפשר, תמונת הרקע שלך תישאר קבועה כאשר אתה תגולל עם העכבר, ותיצור אפקט פרלקס כייפי

en: Keep Custom Padding on Mobile
he: שמור מרווח מותאם אישית בנייד

en: Allow custom padding to be retained on mobile screens
he: אפשר למרווח מותאם אישית להישמר על מסכים ניידים

en: Make This Section Fullwidth
he: להפוך סעיף זה Fullwidth

en: Use Custom Width
he: השתמש ברוחב מותאם מראש

en: Unit
he: יחידה

en: px
he: פיקסלים

en: Custom Width
he: רוחב מותאם אישית

en: Equalize Column Heights
he: השווה גבהיי טורים

en: Use Custom Gutter Width
he: שימוש מותאם אישית הביוב רוחב

en: This will change the label of the section in the builder for easy identification when collapsed.
he: זה ישנה את תווית המקטע ב- builderכדי להקל על הזיהוי לאחר כיווץ.

en: Make This Row Fullwidth
he: הפוך את השורה הזאת לרוחב מלא

en: Enable this option to extend the width of this row to the edge of the browser window.
he: הפעל את האפשרות הזאת על מנת להרחיב את הרוחב של השורה הזאת לקצה חלון הדפדפן.

en: Change to Yes if you would like to adjust the width of this row to a non-standard width.
he: שנה לכן אם ברצונך לשנות את רוחב השורה הזאת לרוחב לא סטנדרטי.

en: Define custom width for this Row
he: הגדר רוחב מותאם אישית עבור השורה הזאת

en: Enable this option to define custom gutter width for this row.
he: בחר באפשרות זו כדי להגדיר מותאם אישית הביוב רוחב עבור שורה זו.

en: Adjust the spacing between each column in this row.
he: כוון את המרווח בין כל טור בשורה זאת

en: Keep Column Padding on Mobile
he: ממשיך הטור ריפוד ניידים

en: This will change the label of the row in the builder for easy identification when collapsed.
he: זה יהיה לשנות את התוויות של שורה הקבלן זיהוי קל כאשר התמוטט.

en: Authentication failed. You cannot preview this item.
he: האימות נכשל. ניתן להציג תצוגה מקדימה של פריט זה.

en: Authentication failed. You are not logged in.
he: האימות נכשל. אתה לא מחובר.

en: Authentication failed. You have no permission to preview this item.
he: האימות נכשל. אין לך הרשאה כדי להציג תצוגה מקדימה של פריט זה.

en: Loading preview...
he: טעינת תצוגה מקדימה...

en: Link Disabled
he: קישור זמין

en: During preview, link to different page is disabled
he: במהלך התצוגה המקדימה, קישור אל דף אחר אינו זמין

[ctx: Layout type general name]
en: Layouts
he: תבניות

[ctx: Layout type singular name]
en: Layout
he: תבנית

[ctx: Layout item]
en: Add New
he: הוסף חדש

[ctx: Audio Module meta information]
en: by <strong>%1$s</strong>
he: על ידי <strong>%1$s</strong>

[ctx: number of comments]
en: 1 Comment | %s Comments
he[0]: תגובת אחת.
he[1]: ‏%s תגובות
