valentis 1.0 - en to ms translation catalogue (1473 entries)

en: %1$s Font
ms: %1$s Fon

en: %1$s Font Size
ms: %1$s Saiz Fon

en: %1$s Text Color
ms: %1$s Warna Teks

en: %1$s Letter Spacing
ms: %1$s Jarak Huruf

en: %1$s Line Height
ms: %1$s Tinggi Garisan

en: %1$s All Caps
ms: %1$s Semua Huruf Besar

en: Off
ms: Tutup

en: On
ms: Buka

en: Background Color
ms: Warna Latar

en: Background Image
ms: Imej Latar Belakang:

en: Upload an image
ms: Muat naik imej

en: Choose a Background Image
ms: Pilih Imej Latar Belakang

en: Set As Background
ms: Tetapkan Sebagai Latar Belakang

en: Use Border
ms: Guna Batas

en: No
ms: Tidak

en: Yes
ms: Ya

en: Border Color
ms: Warna Batas

en: Border Width
ms: Lebar Batas

en: Border Style
ms: Gaya Batas

en: Custom Margin
ms: Jidar Tersuai

en: Custom Padding
ms: Pad Tersuai

en: Use Custom Styles for %1$s
ms: Menggunakan Gaya Biasa untuk %1$s

en: %1$s Text Size
ms: %1$s Saiz Teks

en: %1$s Background Color
ms: %1$s Warna Latar belakang

en: %1$s Border Width
ms: %1$s Perbatasan Lebar

en: %1$s Border Color
ms: %1$s Warna Sempadan

en: %1$s Border Radius
ms: %1$s Perbatasan Radius

en: Add %1$s Icon
ms: Tambah %1$s Ikon

en: Default
ms: Lalai

en: %1$s Icon
ms: %1$s Ikon

en: %1$s Icon Color
ms: %1$s Ikon Warna

en: %1$s Icon Placement
ms: %1$s Ikon Penempatan

en: Right
ms: Kanan

en: Left
ms: Kiri

en: Only Show Icon On Hover for %1$s
ms: Hanya Menunjukkan Ikon Di Hover untuk %1$s

en: %1$s Hover Text Color
ms: %1$s Hover Teks

en: %1$s Hover Background Color
ms: %1$s Hover Warna Latar belakang

en: %1$s Hover Border Color
ms: %1$s Hover Warna Sempadan

en: %1$s Hover Border Radius
ms: %1$s Hover Perbatasan Radius

en: %1$s Hover Letter Spacing
ms: %1$s Hover Surat Jarak

en: Before
ms: Sebelum

en: Main Element
ms: Elemen Utama

en: After
ms: Selepas

en: Hex Value
ms: Nilai Warna

en: Choose Custom Color
ms: Pilih Warna Tersuai

en: Upload
ms: Muat Naik

en: Choose image
ms: Pilih Imej

en: Set image
ms: Tetap Imej

en: Top
ms: Atas

en: Bottom
ms: Bawah

en: General Settings
ms: Tetapan Umum

en: Advanced Design Settings
ms: Tetapan Rekaan Lanjutan

en: Custom CSS
ms: CSS Peribadi

en: You don't have sufficient permissions to access the settings
ms: Anda tidak memiliki cukup keizinan untuk mengakses pengaturan

en: Content
ms: Kandungan

en: Here you can define the content that will be placed within the current tab.
ms: Di sini anda boleh menentukan kandungan yang akan dimasukkan dalam tab semasa.

en: Add New Item
ms: Tambah Perkara Baru

en: Add New %s
ms: Tambah %s Baharu

en: %1$s %2$s Settings
ms: Tetapan %1$s %2$s

en: Module
ms: Modul

en: Column
ms: Lajur

en: Padding
ms: Pad

en: Parallax Effect
ms: Kesan Paralaks

en: Parallax Method
ms: Kaedah Parallax

en: True Parallax
ms: Paralaks Benar

en: CSS ID
ms: ID CSS

en: CSS Class
ms: Kelas CSS

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
ms: Paparan ini dilindungi kata laluan. Masukkan kata laluan untuk melihat komennya.

en: 0 Comments
ms: 0 Komen

en: 1 Comment
ms: 1 Komen

en: Comments
ms: Komen

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older Comments
ms: <span class="meta-nav">&larr;</span> Komen-komen Terdahulu

en: Newer Comments <span class="meta-nav">&rarr;</span>
ms: Komen-komen Terbaru <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Submit Comment
ms: Hantar Komen

en: Submit a Comment
ms: Hantar Komen

en: Leave a Reply to %s
ms: Tinggalkan Balasan kepada %s

en: Add New Layout
ms: Tambah Reka Letak Baharu

en: Edit Layout
ms: Edit Reka Letak

en: New Layout
ms: Reka Letak Baharu

en: All Layouts
ms: Semua Reka Letak

en: View Layout
ms: Lihat Reka Letak

en: Search Layouts
ms: Cari Reka Letak

en: Nothing found
ms: Tiada ditemui

en: Nothing found in Trash
ms: Tiada ditemui dalam bahagian Sampah

en: Scope
ms: Skop

en: Layout Type
ms: Jenis Susun Atur

en: Module Width
ms: Lebar Modul

en: Category
ms: Kategori

en: <strong>%1$s</strong> widget area has been created. You can create more areas, once you finish update the page to see all the areas.
ms: <strong>%1$s</strong> ruangan widget telah diwujudkan. Anda boleh mewujudkan lebih banyak ruang setelah anda selesai mengemaskini halaman untuk melihat kesemua ruangan.

en: Replace the existing content with loaded layout
ms: Gantikan kandungan sedia ada dengan reka letak baharu

en: Load
ms: Muat Naik

en: Delete
ms: Padam

en: You have not saved any items to your valentis Library yet. Once an item has been saved to your library, it will appear here for easy use.
ms: Anda masih belum simpan sebarang item ke Pustaka valentis anda. Sebaik sahaja item disimpan ke pustaka, ia akan muncul di sini agar mudah digunakan.

en: Configuration error
ms: Konfigurasi ralat

en: Please enter first name
ms: Masukkan nama pertama

en: Incorrect email
ms: - Tidak-e-mel

en: Configuration error: List is not defined
ms: Konfigurasi ralat, Daftar ini tidak ditentukan

en: Subscribed - look for the confirmation email!
ms: Langganan - cari emel pengesahan!

en: Configuration error: api key is not defined
ms: Konfigurasi ralat: api kuncinya adalah tidak didefinisikan

en: Aweber: Wrong configuration data
ms: Aweber: Salah konfigurasi data

en: Nonce failed.
ms: Botak. satu kali lagi gagal.

en: Authorization code is empty.
ms: Otorisasi kode kosong.

en: Authorization code is invalid. Try regenerating it and paste in the new code.
ms: Otorisasi kode tidak sah. Coba beregenerasi dan pasta di new kode.

en: Aweber API Exception
ms: Aweber API Pengecualian

en: Type
ms: Jenis

en: Message
ms: Mesej

en: Documentation
ms: Dokumentasi

en: Nonce failed
ms: Botak. satu kali lagi gagal

en: Projects
ms: Proyek

en: Project
ms: Proyek

en: Add New
ms: Tambah Baru

en: Add New Project
ms: Tambah Proyek Baru

en: Edit Project
ms: Edit Proyek

en: New Project
ms: Proyek Baru

en: All Projects
ms: Semua Proyek

en: View Project
ms: Pemandangan Proyek

en: Search Projects
ms: Mencari Proyek

en: Project Categories
ms: Proyek Kategori

en: Project Category
ms: Proyek Kategori

en: Search Categories
ms: Pencarian Kategori

en: All Categories
ms: Semua Kategori

en: Parent Category
ms: Orang Tua Kategori

en: Parent Category:
ms: Orang Tua Kategori:

en: Edit Category
ms: Edit Kategori

en: Update Category
ms: Update Kategori

en: Add New Category
ms: Tambah Kategori Baru

en: New Category Name
ms: Kategori Baru Nama

en: Categories
ms: Kategori

en: Project Tags
ms: Proyek Tag

en: Project Tag
ms: Proyek Tag

en: Search Tags
ms: Pencarian Tag

en: All Tags
ms: Semua Tag

en: Parent Tag
ms: Orang Tua Tag

en: Parent Tag:
ms: Orang Tua Tag:

en: Update Tag
ms: Kemas Kini Tag

en: Add New Tag
ms: Tambah Baru Tag

en: New Tag Name
ms: Baru Nama Tag

en: Tags
ms: Tag

en: You are using the %1$s plugin. We recommend clearing the plugin cache after updating your theme.
ms: Anda sedang menggunakan plugin %1$s. Kami mengesyorkan anda membersihkan cache plugin selepas mengemaskini tema anda.

en: Clear Plugin Cache
ms: Bersihkan Cache Plugin

en: Builder files may also be cached in your browser. Please clear your browser cache.
ms: Fail Builder mungkin telah disembunyikan dalam pelayar anda. Sila bersihkan cache pelayar anda.

en: Clear Browser Cache
ms: Bersihkan Cache Pelayar

en: Builder Cache Warning
ms: Amaran Cache Builder

en: The valentis Builder has been updated, however your browser is loading an old cached version of the builder. Loading old files can cause the builder to malfunction.
ms: valentis Builder telah dikemaskini, walau bagaimanapun pelayar anda sedang memuatkan versi lama cache pembina. Memuatkan fail lama boleh menyebabkan pembina malfungsi.

en: Reload The Builder
ms: Muatkan semula Builder

en: If you have cleared your plugin cache and browser cache, but still get this warning, then your files may be cached at the DNS or Server level. Contact your host or CDN for assistance.
ms: Jika anda telah membersihkan cache plugin dan cache pelayar, tetapi masih menerima amaran ini, fail anda mungkin telah disembunyikan di DNS atau aras Pelayan. Hubungi hos anda atau CDN untuk bantuan.

en: valentis Builder Timeout
ms: Masa Tamat valentis Builder

en: Save & Exit
ms: Simpan & Keluar

en: You have WP_DEBUG enabled. Please disable this setting in wp-config.php
ms: Anda telah mengaktifkan WP_DEBUG. Sila lumpuhkan tetapan ini dalam wp-config.php

en: Disable Debug Mode
ms: Lumpuhkan Mod Nyahpepijat

en: You are using third party plugins. Try disabling each plugin to see if one is causing a conflict.
ms: Anda sedang menggunkan plugin pihak ketiga. Cuba lumpuhkan setiap plugin untuk memastikan jika salah satu daripadanya menyebabkan konflik.

en: Manage Your Plugins
ms: Uruskan Plugin Anda

en: You are using an outdated version of WordPress. Please upgrade.
ms: Anda sedang menggunakan versi WordPress yang sudah lapuk. Sila lakukan peningkatan.

en: Upgrade WordPress
ms: Tingkatkan WordPress

en: Please increase your PHP Memory Limit to 128M. You can return the value to default via the valentis Theme Options in the future
ms: Sila tambahkan Had Ingatan PHP anda ke 128M. Anda boleh mengembalikan nilai itu ke nilai lalai melalui Pilihan Tema valentis pada masa akan datang

en: Increase Your Memory Limit Now
ms: Tambahkan Had Ingatan Anda Sekarang

en: You are using an outdated version of the theme. The latest version is %1$s
ms: Anda sedang menggunakan versi tema yang sudah lapuk. Versi terbaru adalah %1$s

en: Upgrade
ms: Peningkatan

en: Disable Memory Limit Increase
ms: Lumpuhkan Penambahan Had Ingatan

en: valentis Role Editor Settings
ms: Tetapan valentis Role Editor

en: valentis Builder Layout
ms: Tataletak valentis Builder

en: valentis Builder Layouts
ms: Tataletak valentis Builder

en: Please, check the fields below to make sure you entered the correct information.
ms: Tolong, memeriksa tanah di bawah ini, untuk memastikan kau memasuki informasi yang benar.

en: Please, fill in the following fields:
ms: Sila isi dalam bidang berikut:

en: Please, fix the following errors:
ms: Diminta memperbetul ralat berikut:

en: Invalid email
ms: E-mel tidak sah

en: Prev
ms: Sebelum @ action

en: Previous
ms: Sebelumnya

en: Next
ms: Berikutnya

en: You entered the wrong number in captcha.
ms: Anda masukkan nombor yang salah di captcha.

en: Unauthorized access. Preview cannot be accessed outside %1$s.
ms: Akses tanpa ijin. Preview tak bisa diakses di luar %1$s.

en: Clear
ms: Buang

en: Select Color
ms: Pilih Warna

en: Current Color
ms: Warna Semasa

en: Your memory limit has been increased
ms: Had ingatan anda telah bertambah

en: Your memory limit can't be changed automatically
ms: Had ingatan anda tidak boleh berubah secara automatik

en: Name
ms: Nama

en: Email Address
ms: Alamat E-mel

en: Column %s Background Image
ms: Lajur %s Imej Latar Belakang

en: If defined, this image will be used as the background for this module. To remove a background image, simply delete the URL from the settings field.
ms: Jika ditentukan, imej ini akan digunakan sebagai latar belakang untuk modul ini. Untuk membuang imej latar belakang, hanya padamkan URL daripada medan tetapan.

en: Column %s Parallax Effect
ms: Lajur %s Kesan Paralaks

en: Here you can choose whether or not use parallax effect for the featured image
ms: Di sini anda boleh pilih untuk guna atau tidak kesan parallax bagi imej ditampilkan

en: Column %s Parallax Method
ms: Lajur %s Kaedah Paralaks

en: Here you can choose which parallax method to use for the featured image
ms: Di sini anda boleh pilih jenis kaedah parallax untuk digunakan bagi imej ditampilkan

en: Column %s Background Color
ms: Lajur %s Warna Latar Belakang

en: Column %s Custom Padding
ms: Lajur %s Pad Khas

en: Adjust padding to specific values, or leave blank to use the default padding.
ms: Laraskan pad kepada nilai-nilai tertentu, atau biarkan kosong untuk menggunakan pad lalai.

en: Column %s CSS ID
ms: Lajur %s ID CSS

en: Column %s CSS Class
ms: Lajur %s Kelas CSS

en: Column %s before
ms: Lajur %s sebelum

en: Column %s Main Element
ms: Lajur %s Elemen Utama

en: Column %s After
ms: Lajur %s Selepas

en: Thanks for contacting us
ms: Terima kasih kerana menghubungi kami

en: Submit
ms: Hantar

en: Day(s)
ms: Hari(s)

en: Day
ms: Hari

en: Hour(s)
ms: Jam(s)

en: Hrs
ms: Jam

en: Second(s)
ms: Kedua(s)

en: Sec
ms: Saat

en: First Name
ms: Nama Pertama

en: Last Name
ms: Nama Akhir

en: Email
ms: E-mel

en: All
ms: Semua

en: Login as %s
ms: Log masuk sebagai %s

en: Login
ms: Daftar Masuk

en: Log out
ms: Daftar Keluar

en: Forgot your password?
ms: Lupa kata laluan anda?

en: Username
ms: Nama Pengguna

en: Password
ms: Kata Laluan

en: Search
ms: Carian

en: Search for:
ms: Cari:

en: Save
ms: Simpan

en: Save Draft
ms: Simpan Draf

en: Publish
ms: Terbit

en: Text
ms: Teks

en: Add Media
ms: Tambah Media

en: Insert Media
ms: Masukkan Media

en: Update Gallery
ms: Kemas Kini Galeri

en: Find
ms: Cari

en: Geocode was not successful for the following reason
ms: Geokod tidak berjaya atas sebab yang berikut

en: Geocoder failed due to
ms: Geokod gagal kerana

en: No results found
ms: Tiada keputusan dijumpai

en: Invalid Pin and address data. Please try again.
ms: Pin dan maklumat alamat tidak sah.

en: General
ms: Am

en: Design
ms: Reka bentuk

en: Change API Key
ms: Ubah kekunci API

en: Generate From Video
ms: Janakan Daripada Video

en: Undo
ms: Batalkan

en: Redo
ms: Mengulang

en: Lock
ms: Kunci

en: Unlock
ms: Membuka kunci

en: Copy
ms: Salin

en: Paste
ms: Pasta

en: Disable
ms: Matikan

en: Enable
ms: Aktifkan

en: Save to Library
ms: Simpan ke Pustaka

en: Row
ms: Baris

en: Section
ms: Ruang

en: Disable Global
ms: Lumpuhkan Global

en: Insert Module
ms: Masukkan Modul

en: Insert Columns
ms: Masukkan Ruangan

en: Insert Section
ms: Masukkan Bahagian

en: Insert Row
ms: Masukkan Baris

en: New Module
ms: Modul Baharu

en: New Row
ms: Baris Baharu

en: New Section
ms: Bahagian Baharu

en: Add From Library
ms: Tambah dari Pustaka

en: Add to Library
ms: Tambah kepada Pustaka

en: loading...
ms: memuatkan…

en: Regular
ms: Biasa

en: Fullwidth
ms: Kelebaran Penuh

en: Specialty
ms: Khusus

en: Choose Layout
ms: Pilih Tataletak

en: Clear Layout
ms: Kosongkan Susun Atur

en: All of your current page content will be lost. Do you wish to proceed?
ms: Semua kandungan halaman semasa anda akan hilang. Adakah anda ingin teruskan?

en: Load From Library
ms: Muat dari Pustaka

en: Predefined Layouts
ms: Susun Atur Pratakrif

en: Replace existing content.
ms: Ganti kandungan sedia ada.

en: Portability
ms: Mudah alih

en: Export
ms: Eksport

en: Exporting your valentis Builder Layout will create a JSON file that can be imported into a different website.
ms: Mengeksport Tataletak valentis Builder anda akan mencipta fail JSON yang boleh diimport ke dalam laman web lain.

en: Export File Name
ms: Nama Fail Eksport

en: Export valentis Builder Layout
ms: Eksport Tataletak valentis Builder

en: Importing a previously-exported valentis Builder Layout file will overwrite all content currently on this page.
ms: Mengimport fail Tataletak valentis Builder yang sebelum ini dieksport akan menulis ganti semua kandungan dalam halaman ini.

en: Select File To Import
ms: Pilih Fail untuk mengimport

en: Download backup before importing
ms: Muat turun penyalinan sebelum mengimport

en: Import valentis Builder Layout
ms: Import Tataletak valentis Builder

en: No File Selected
ms: Tiada fail telah dipilih

en: Choose File
ms: Pilih Fail

en: Include General Settings
ms: Sertakan Tetapan Am

en: Include Advanced Design Settings
ms: Sertakan Tetapan Rekaan Lanjutan

en: Include Custom CSS
ms: Sertakan CSS Tersuai

en: Select category(ies) for new template or type a new name ( optional )
ms: Pilih kategori untuk template baharu atau taipkan satu nama ( opsyenal )

en: Template Name
ms: Nama Templat

en: Selective Sync
ms: Segerak Selektif

en: Please select at least 1 tab to save
ms: Sila pilih sekurang-kurangnya 1 tab untuk disimpan

en: Save as Global
ms: Simpan sebagai Global

en: Make this a global item
ms: Jadikan ini item global

en: Create New Category
ms: Buat Kategori Baharu

en: Add To Categories
ms: Tambah ke Kategori

en: Here you can add the current item to your valentis Library for later use.
ms: Di sini anda boleh menambah item semasa ke Pustaka valentis anda untuk kegunaan kemudian.

en: Save your current page to the valentis Library for later use.
ms: Simpan laman semasa anda ke Pustaka valentis untuk digunakan kemudian.

en: Page Settings
ms: Tetapan Halaman

en: Editing History
ms: Mengedit Sejarah

en: History States
ms: Keadaan Sejarah

en: Exit Visual Builder
ms: Keluar daripada Pembina Visual

en: You do not have permission to edit the module, row or section in this split test.
ms: Anda tiada kebenaran untuk mengedit modul, barisan atau bahagian dalam ujian split ini.

en: A split testing goal cannot be moved inside of a split testing subject. To perform this action you must first end your split test.
ms: Matlamat ujian split tidak boleh dialihkan dalam subjek ujian split. Untuk melakukan tindakan ini, anda mesti menamatkan ujian split terlebih dahulu.

en: A split testing subject cannot be moved inside of a split testing goal. To perform this action you must first end your split test.
ms: Subjek ujian split tidak boleh dialihkan dalam matlamat ujian split. Untuk melakukan tindakan ini anda mesti menamatkan ujian split terlebih dahulu.

en: Once set, a goal that has been placed inside a split testing subject cannot be moved outside the split testing subject. You can end your split test and start a new one if you would like to make this change.
ms: Sebaik ditetapkan, matlamat yang telah diletakkan dalam subjek ujian split tidak boleh dialihkan di luar subjek ujian split. Anda boleh menamatkan ujian split dan mulakan yang baharu jika anda ingin melakukan perubahan ini.

en: The section should have at least one row.
ms: Bahagian ini harus mempunyai sekurang-kurangnya satu barisan.

en: You cannot add global modules into global sections or rows
ms: Anda tidak boleh tambah modul global ke dalam ruang atau baris global

en: 3 column row can't be used in this column.
ms: Barisan 3 lajur tidak boleh digunakan dalam ruang ini.

en: Zoom Out
ms: Zum Keluar

en: Desktop View
ms: Paparan Desktop

en: Tablet View
ms: Paparan Tablet

en: Phone View
ms: Paparan Telefon

en: Save To Library
ms: Simpan ke Pustaka

en: Expand Settings
ms: Kembangkan Tetapan

en: Collapse Settings
ms: Runtuhkan Tetapan

en: Save as Draft
ms: Simpan sebagai Draf

en: Expand Modal
ms: Kembangkan Modal

en: Contract Modal
ms: Kecilkan Modal

en: Resize Modal
ms: Saiz Semula Modal

en: Snap to Left
ms: Detapkan ke Kiri

en: Separate Modal
ms: Asingkan Modal

en: Discard All Changes
ms: Buang Semua Perubahan

en: Save Changes
ms: Simpan Perubahan

en: Text Color
ms: Warna Teks

en: Move Section
ms: Alihkan Bahagian

en: Section Settings
ms: Tetapan Bahagian

en: Duplicate Section
ms: Duplikasi Bahagian

en: Save Section To Library
ms: Simpan Bahagian Ke Pustaka

en: Delete Section
ms: Padam Bahagian

en: Add New Section
ms: Tambah Bahagian Baharu

en: Move Row
ms: Alih Baris

en: Row Settings
ms: Tetapan Baris

en: Duplicate Row
ms: Duplikasi Baris

en: Save Row To Library
ms: Simpan Baris Ke Pustaka

en: Delete Row
ms: Padam Baris

en: Change Column Structure
ms: Ubah Lajur Struktur

en: Add New Row
ms: Tambah Baris Baharu

en: Move Module
ms: Alih Modul

en: Module Settings
ms: Tetapan Modul

en: Duplicate Module
ms: Duplikasi Modul

en: Save Module To Library
ms: Simpan Modul Ke Pustaka

en: Delete Module
ms: Padam Modul

en: Add New Module
ms: Tambah Modul Baharu

en: Unsaved changes will be lost if you leave the valentis Builder at this time.
ms: Perubahan tidak tersimpan akan hilang jika anda meninggalkan Pembina valentis pada masa ini.

en: Modules
ms: Modul

en: Rows
ms: Barisan

en: Sections
ms: Ruangan

en: Layouts
ms: Tata Atur

en: Global/not Global
ms: Global/tidak Global

en: not Global
ms: tidak Global

en: you don't have sufficient permissions to access this page
ms: anda tidak memiliki cukup keizinan untuk mengakses halaman ini

en: Mine
ms: Kepunyaan saya

en: Center
ms: Tengah

en: Justified
ms: Wajar

en: Select a menu
ms: Pilih menu

en: No Comments
ms: Tiada Komen

en: %d Comments
ms: %d Komen

en: Posts by %s
ms: Disiarkan oleh %s

en: You currently don't have any projects assigned to a category.
ms: Anda tidak mempunyai sebarang projek yang ditugaskan berdasarkan kategori.

en: Solid
ms: Pejal

en: Dotted
ms: Bertitik

en: Dashed
ms: Bersengkang

en: Double
ms: Berganda

en: Groove
ms: Lekuk

en: Ridge
ms: Bergerigi

en: You do not have sufficient permissions to export the content of this site.
ms: Anda tidak mempunyai kebenaran yang sesuai untuk mengeksport kandungan halaman ini.

en: Manage Categories
ms: Urus Kategori

en: Use Default Editor
ms: Gunakan Editor Lalai

en: Use The valentis Builder
ms: Guna Pembangun valentis

en: Use Visual Builder
ms: Guna Pembina Visual

en: Here you can create new widget areas for use in the Sidebar module
ms: Di sini anda boleh mewujudkan ruangan widget baru untuk digunakan di modul Bar Sisi

en: Note: Naming your widget area "sidebar 1", "sidebar 2", "sidebar 3", "sidebar 4" or "sidebar 5" will cause conflicts with this theme
ms: Nota: Menamakan ruangan widget anda "sidebar 1", "sidebar 2", "sidebar 3", "sidebar 4" or "sidebar 5" akan mengakibatkan konflik dengan tema ini

en: Widget Name
ms: Nama Widget

en: Create
ms: Wujudkan

en: Fullwidth Module
ms: Modul Lebar Penuh

en: Fullwidth Section
ms: Ruang lebar penuh

en: Specialty Section
ms: Ruang Khas

en: Layout
ms: Tata Atur

en: Template Type
ms: Jenis Templat

en: New Template Settings
ms: Tetapan Templat Baharu

en: Fullwidth module can't be used outside of the Fullwidth Section.
ms: Modul lebar penuh tidak boleh digunakan di luar Bahagian lebar penuh.

en: Preview
ms: Prebiu

en: Still images cannot be generated from this video service and/or this video format
ms: Imej pegun tidak boleh dijana daripada perkhidmatan video dan/atau format video ini

en: No available options for this configuration.
ms: Tiada opsyen bagi konfigurasi ini.

en: You're about to update global module. This change will be applied to all pages where you use this module. Press OK if you want to update this module
ms: Anda bakal kemas kini modul global. Perubahan ini akan dikenakan kepada semua kaman di mana anda gunakan modul ini. Tekan OK jika anda ingin kemas kini modul ini.

en: You cannot add global rows into global sections
ms: Anda tidak boleh tambah baris global ke dalam ruang global

en: Map Pin Address cannot be empty
ms: Alamat Peta Pin tidak boleh ditinggalkan kosong

en: You do not have permission to unlock this section.
ms: Kau tidak memiliki izin untuk membuka bagian ini.

en: You do not have permission to unlock this row.
ms: Kau tidak memiliki izin untuk membuka baris ini.

en: You do not have permission to unlock this module.
ms: Kau tidak memiliki izin untuk membuka modul ini.

en: You do not have permission to perform this task.
ms: Kau tidak memiliki izin untuk melakukan tugas ini.

en: Unable to perform copy/paste process due to inavailability of localStorage feature in your browser. Please use latest modern browser (Chrome, Firefox, or Safari) to perform copy/paste process
ms: Tidak dapat melaksanakan salin/pasta proses karena inavailability dari localStorage fitur di pelayar. Silakan gunakan terbaru modern pelayar (Krom, Firefoxname, atau Safari) untuk melakukan salin/pasta proses

en: Invalid Color
ms: Tidak Sah Warna

en: Sales
ms: Jualan

en: Total
ms: Jumlah

en: Unauthorized Action
ms: Tindak yang tidak dibenarkan

en: Select Split Testing Subject
ms: Pilih Subjek Ujian Split

en: You have activated the valentis Leads Split Testing System. Using split testing, you can create different element variations on your page to find out which variation most positively affects the conversion rate of your desired goal. After closing this window, please click on the section, row or module that you would like to split test.
ms: Anda telah mengaktifkan Sistem valentis Leads Split Testing. Dengan menggunakan ujian Split, anda boleh mencipta unsur variasi berbeza pada halaman anda untuk mengetahui variasi yang mempengaruhi kadar penukaran matlamat anda secara positif. Selepas menutup tetingkap ini, sila klik pada bahagian, barisan atau modul yang anda ingin menguji.

en: Select Your Goal
ms: Pilih Matlamat Anda

en: Congratulations, you have selected a split testing subject! Next you need to select your goal. After closing this window, please click the section, row or module that you want to use as your goal. Depending on the element you choose, valentis will track relevant conversion rates for clicks, reads or sales. For example, if you select a Call To Action module as your goal, then valentis will track how variations in your test subjects affect how often visitors read and click the button in your Call To Action module. The test subject itself can also be selected as your goal.
ms: Tahniah, anda telah memilih subjek ujian split! Seterusnya anda perlu memilih matlamat anda. Selepas menutup tetingkap ini, sila klik bahagian, barisan atau modul yang anda ingin gunakan sebagai matlamat anda. Berdasarkan unsur yang anda pilih, valentis akan menjejaki kadar penukaran berkaitan dengan klik, bacaan atau jualan. Contohnya, jika anda memilih modul Call To Action sebagai matlamat anda, valentis akan menjejaki bagaimana variasi dalam subjek ujian anda mempengaruhi kekerapan pelawat membaca dan mengklik butang dalam modul Call To Action. Subjek ujian juga boleh dipilih sebagai matlamat anda.

en: Configure Subject Variations
ms: Konfigurasi Variasi Subjek

en: Congratulations, your split test is ready to go! You will notice that your split testing subject has been duplicated. Each split testing variation will be displayed to your visitors and statistics will be collected to figure out which variation results in the highest goal conversion rate. Your test will begin when you save this page.
ms: Tahniah, ujian split anda sudah sedia untuk digunakan! Anda akan mendapati subjek ujian split telah disalin. Setiap variasi ujian split akan dipaparkan kepada pelawat anda dan statistik akan dikumpul untuk mengenal pasti variasi yang menghasilkan kadar penukaran matlamat tertinggi. Ujian anda akan bermula apabila anda menyimpan halaman ini.

en: Select Split Testing Winner
ms: Pilih Pemenang Ujian Split

en: Before ending your split test, you must choose which split testing variation to keep. Please select your favorite or highest converting subject. Alternative split testing subjects will be removed.
ms: Sebelum menamatkan ujian split anda, anda mesti memilih ujian split untuk disimpan. Sila pilih subjek penukaran kegemaran atau tertinggi. Subjek ujian split alternatif akan dibuang.

en: You need to select a split testing subject first.
ms: Anda perlu memilih subjek ujian split terlebih dahulu.

en: Select Split Testing Goal
ms: Pilih Matlamat Ujian Split

en: You need to select a split testing goal first.
ms: Anda perlu memilih matlamat ujian split terlebih dahulu.

en: Select A Different Goal
ms: Pilih Matlamat Berbeza

en: This element cannot be used as a your split testing goal. Please select a different module, or section.
ms: Unsur ini tidak boleh digunakan sebagai matlamat ujian split anda. Sila pilih modul, atau bahagian berbeza.

en: Can't Save Layout
ms: Tidak boleh Menyimpan Tataletak

en: You cannot save layout while a split test is running. Please end your split test and then try again.
ms: Anda tidak boleh menyimpan tataletak semasa ujian split sedang dijalankan. Sila tamatkan ujian split anda kemudian cuba sekali lagi.

en: Can't Save Section
ms: Tidak boleh Menyimpan Bahagian

en: You cannot save this section while a split test is running. Please end your split test and then try again.
ms: Anda tidak boleh menyimpan bahagian ini semasa ujian split sedang dijalankan. Sila tamatkan ujian split anda kemudian cuba sekali lagi.

en: Can't Save Row
ms: Tidak boleh Menyimpan Barisan

en: You cannot save this row while a split test is running. Please end your split test and then try again.
ms: Anda tidak boleh menyimpan barisan ini semasa ujian split sedang dijalankan. Sila tamatkan ujian split anda kemudian cuba sekali lagi.

en: Can't Save Module
ms: Tidak boleh Menyimpan Modul

en: You cannot save this module while a split test is running. Please end your split test and then try again.
ms: Anda tidak boleh menyimpan modul ini semasa ujian split sedang dijalankan. Sila tamatkan ujian split anda kemudian cuba sekali lagi.

en: Can't Load Layout
ms: Tidak boleh Memuat Tataletak

en: You cannot load a new layout while a split test is running. Please end your split test and then try again.
ms: Anda tidak boleh memuatkan tataletak baharu semasa ujian split sedang dijalankan. Sila tamatkan ujian split anda kemudian cuba sekali lagi.

en: Can't Clear Layout
ms: Tidak boleh Membersih Tataletak

en: You cannot clear your layout while a split testing is running. Please end your split test before clearing your layout.
ms: Anda tidak boleh membersihkan tataletak semasa ujian split sedang dijalankan. Sila tamatkan ujian split anda sebelum membersihkan tataletak.

en: Can't Import/Export Layout
ms: Tidak boleh Mengimport/Mengeksport Tataletak

en: You cannot import or export a layout while a split test is running. Please end your split test and then try again.
ms: Anda tidak boleh mengimport atau mengeksport tataletak ketika ujian pisahan sedang berjalan. Sila tamatkan ujian pisahan anda dan cuba lagi.

en: Can't Move Goal
ms: Tidak boleh Mengalihkan Matlamat

en: Can't Move Subject
ms: Tidak boleh Mengalihkan Subjek

en: Can't Clone Section
ms: Tidak boleh Mengklon Bahagian

en: This section cannot be duplicated because it contains a split testing goal. Goals cannot be duplicated. You must first end your split test before performing this action.
ms: Bahagian ini tidak boleh disalin kerana ia mengandungi matlamat ujian split. Matlamat tidak boleh disalin. Anda mesti menamatkan ujian split sebelum melakukan tindakan ini.

en: Can't Clone Row
ms: Tidak boleh Mengklon Barisan

en: This row cannot be duplicated because it contains a split testing goal. Goals cannot be duplicated. You must first end your split test before performing this action.
ms: Barisan ini tidak boleh disalin kerana ia mengandungi matlamat ujian split. Matlamat tidak boleh disalin. Anda mesti menamatkan ujian split sebelum melakukan tindakan ini.

en: Can't Remove Section
ms: Tidak boleh Membuang Bahagian

en: This section cannot be removed because it contains a split testing goal. Goals cannot be deleted. You must first end your split test before performing this action.
ms: Bahagian ini tidak boleh dibuang kerana ia mengandungi matlamat ujian split. Matlamat tidak boleh dibuang. Anda mesti menamatkan ujian split sebelum melakukan tindakan ini.

en: Can't Remove Row
ms: Tidak boleh Membuang Barisan

en: This row cannot be removed because it contains a split testing goal. Goals cannot be deleted. You must first end your split test before performing this action.
ms: Barisan ini tidak boleh dibuang kerana ia mengandungi matlamat ujian split. Matlamat tidak boleh dihapuskan. Anda mesti menamatkan ujian split terlebih dahulu sebelum melakukan tindakan ini.

en: Split testing requires at least 2 subject variations. This variation cannot be removed until additional variations have been added.
ms: Ujian Split memerlukan sekurang-kurangnya 2 variasi subjek. Variasi ini tidak boleh dibuang sehingga variasi tambahan telah ditambah.

en: Split testing requires at least 2 subject variations. This variation cannot be removed until additional variations have been added
ms: Ujian Split memerlukan sekurang-kurangnya 2 variasi subjek. Variasi ini tidak boleh dibuang sehingga variasi tambahan telah ditambah

en: Subject
ms: Subjek

en: Impressions
ms: Tanggapan

en: Clicks
ms: Klik

en: Clickthrough Rate
ms: Klik melalui Kadar

en: Reads
ms: Bacaan

en: Reading Rate
ms: Kadar Bacaan

en: Stays
ms: Kekal

en: Bounce Rate
ms: Kadar Lantunan

en: Goal Views
ms: Lihat Matlamat

en: Goal Reads
ms: Baca Matlamat

en: Engagement Rate
ms: Kadar Penglibatan

en: Conversion Goals
ms: Matlamat Penukaran

en: Conversion Rate
ms: Kadar Penukaran

en: Shortcode Conversions
ms: Penukaran Kod Pintas

en: Did
ms: Apakah

en: Added
ms: Ditambahkan

en: Edited
ms: - "Edit"

en: Removed
ms: Dihapus

en: Moved
ms: Pindah

en: Expanded
ms: Diperluas

en: Collapsed
ms: Runtuh

en: Locked
ms: Terkunci

en: Unlocked
ms: Terkunci

en: Cloned
ms: Kloning

en: Cleared
ms: Dibersihkan

en: Enabled
ms: Dihidupkan

en: Disabled
ms: Dinonaktifkan

en: Copied
ms: Disalin

en: Renamed
ms: Menamakannya

en: Loaded
ms: Dimuat

en: Turned On
ms: Matikan

en: Turned Off
ms: Hidupkan

en: Saved Section
ms: Selamatkan Bahagian

en: Saved Row
ms: Menyelamatkan Baris

en: Saved Module
ms: Menyelamatkan Modul

en: Page
ms: Halaman

en: Split Testing
ms: Ujian Split

en: Settings
ms: Tetapan

en: on Phone
ms: Sila cuba lagi.pada Telefon

en: on Tablet
ms: pada Tablet

en: on Desktop
ms: pada Desktop

en: The valentis Builder
ms: Pembangun valentis

en: % Comments
ms: % Komen

en: by
ms: oleh

en: Rename
ms: Namakan

en: Paste After
ms: Setelah Pasta

en: Split Test
ms: Ujian Split

en: End Split Test
ms: Tamatkan Ujian Split

en: Expand
ms: Diperluas

en: Collapse
ms: Runtuh

en: Cancel
ms: Batal

en: Enter a new name for this module
ms: Masukkan nama baru untuk modul ini

en: See History
ms: Lihat Sejarah

en: View Stats
ms: Lihat Statistik

en: View Split Testing Stats
ms: Lihat Statistik Ujian Split

en: Clone Section
ms: Klon Bahagian

en: Unlock Section
ms: Buka Bagian

en: Expand Section
ms: Memperluas Area

en: Standard Section
ms: Ruang Standard

en: Clone Row
ms: Klon Baris

en: Change Structure
ms: Tukar Struktur

en: Unlock Row
ms: Buka Baris

en: Expand Row
ms: Melebarkan Baris

en: Add Row
ms: Tambah Baris

en: Insert Column(s)
ms: Masukkan Ruangan

en: Clone Module
ms: Klon Modul

en: Remove Module
ms: Padam Modul

en: Unlock Module
ms: Buka Modul

en: Save & Add To Library
ms: Simpan & Tambah ke Pustaka

en: Load Layout
ms: Muat Naik Susun Atur

en: Insert Module(s)
ms: Masukkan Modul

en: Disable Builder
ms: Nyahdaya Pembangun

en: All content created in the valentis Builder will be lost. Previous content will be restored.
ms: Semua kandungan yang dihasilkan dalam Pembangun valentis akan hilang. Kandungan terdahulu akan dipulihkan.

en: Do you wish to proceed?
ms: Adakah anda ingin teruskan?

en: All of your current page content will be lost.
ms: Semua kandungan laman semasa anda akan hilang.

en: All advanced module settings in will be lost.
ms: Semua tetapan modul lanjutan akan hilang.

en: Layout Name:
ms: Nama Susun Atur:

en: Save And Add To Library
ms: Simpan Dan Tambah ke Pustaka

en: Add To Categories:
ms: Tambah ke Kategori:

en: Include General settings
ms: Sertakan tetapan Am

en: Include Advanced Design settings
ms: Sertakan tetapan Rekaan Canggih

en: Here you can save the current item and add it to your valentis Library for later use as well.
ms: Di sini anda boleh simpan item semasa dan tambahkannya ke Pustaka valentis anda untuk digunakan kemudian.

en: Save as Global:
ms: Simpan sebagai Global:

en: valentis Builder Settings
ms: Tetapan valentis Builder

en: End Split Test?
ms: Tamatkan Ujian Split?

en: Upon ending your split test, you will be asked to select which subject variation you would like to keep. Remaining subjects will be removed.
ms: Setelah menamatkan ujian split, anda akan diminta untuk memilih variasi subjek yang anda ingin simpan. Subjek selebihnya akan dibuang.

en: Note: this process cannot be undone.
ms: Nota: proses ini tidak boleh dibuat asal

en: An Error Occurred
ms: Ralat telah berlaku

en: For some reason, you cannot perform this task.
ms: Atas sebab-sebab tertentu, anda tidak boleh menjalankan tugas ini.

en: Proceed
ms: Teruskan

en: Save as Global Item
ms: Simpan sebagai Butiran Global

en: Set Winner Status
ms: Tetapkan Status Pemenang

en: You were using global item as split testing winner. Consequently, you have to choose between:
ms: Anda sedang menggunakan butiran global sebagai pemenang ujian split. Oleh itu, anda perlu memilih antara:

en: Save winner as global item (selected subject will be synced and your global item will be updated in the valentis Library)
ms: Simpan pemenang sebagai butiran global (subjek yang telah dipilih akan disegerakkan dan butiran global anda akan dikemaskini dalam valentis Library)

en: Save winner as non-global item (selected subject will no longer be a global item and your changes will not modify the global item)
ms: Simpan pemenang sebagai butiran bukan global (subjek yang dipilih tidak lagi menjadi butiran global dan perubahan anda tidak akan mengubahsuai butiran global)

en: Last 24 Hours
ms: 24 Jam Lepas

en: Last 7 Days
ms: 7 Hari Lepas

en: Last Month
ms: Bulan Lepas

en: All Time
ms: Setiap Masa

en: Summary &amp; Data
ms: Ringkasan & Data

en: Statistics are still being collected for this time frame
ms: Statistik masih dikumpul untuk jangka masa ini

en: Stats will be displayed upon sufficient data collection
ms: Statistik akan dipaparkan apabila pengumpulan data mencukupi

en: Split Testing Statistics
ms: Statistik Ujian Split

en: Bounces
ms: Lantunan

en: Goal Engagement
ms: Penglibatan Matlamat

en: Conversions
ms: Penukaran

en: Statistics are being collected
ms: Statistik sedang dikumpul

en: Refresh Stats
ms: Segar semula Statistik

en: End Split Test &amp; Pick Winner
ms: Tamatkan Ujian Pisahan & Pilih Pemenang

en: Add Specialty Section
ms: Tambah Bahagian Khas

en: Smartphone
ms: Telefon pintar

en: Enable Split Testing
ms: Aktifkan Ujian Split

en: Bounce Rate Limit
ms: Had Kadar Lantunan

en: Stats refresh interval
ms: Jeda Statistik segar semula

en: Hourly
ms: Setiap Jam

en: Daily
ms: Setiap hari

en: Shortcode Tracking
ms: Penjejakan Kod Pintas

en: Shortcode for Tracking:
ms: Kod Pintas untuk Penjejakan:

en: Color Picker Color Pallete
ms: Palet Warna Pemilih Warna

en: Gutter Width
ms: Jarak Lajur

en: Light Text Color
ms: Teks Berwarna Cerah

en: Dark Text Color
ms: Teks Berwarna Gelap

en: Content Area Background Color
ms: Kawasan Kandungan Warna Latar belakang

en: Section Background Color
ms: Bahagian Warna Latar belakang

en: Connecting...
ms: Menghubungkan...

en: Connection failed
ms: Hubungan gagal

en: Removing connection...
ms: Menghapus hubungan...

en: Done
ms: Selesai

en: Step 1:
ms: Langkah 1:

en: Generate authorization code
ms: Menjana kod pengesahan

en: Step 2: Paste in the authorization code and click "Make a connection" button:
ms: Langkah 2: Pasta di otorisasi kode, dan klik "Membuat sambungan" tombol:

en: Make a connection
ms: Membuat sambungan

en: Aweber is set up properly. You can remove connection here if you wish.
ms: Aweber adalah mengatur dengan benar. Kau dapat melepas kaitan di sini jika anda ingin.

en: Remove the connection
ms: Menghapus hubungan

en: Read more
ms: Baca lebih banyak.

en: Theme Customizer
ms: Penyesuai Tema

en: Module Customizer
ms: Penyesuai Modul

en: Page Options
ms: Halaman Pilihan

en: Plugin Options
ms: Plug Pilihan

en: Theme Options
ms: Tema Pilihan

en: valentis Library
ms: Pustaka valentis

en: Builder Interface
ms: Pembangun Interface

en: Add/Delete Item
ms: Tambah/Hapuskan Item

en: Move Item
ms: Bergerak Item

en: Disable Item
ms: Matikan Item

en: Lock Item
ms: Kunci Item

en: Toggle valentis Builder
ms: Peringatan valentis Pembangun

en: Library Settings
ms: Perpustakaan Pengaturan

en: Edit Global Items
ms: Edit Global Item

en: Settings Tabs
ms: Pengaturan Tab

en: Advanced Settings
ms: Maju Ke Pengaturan

en: Settings Types
ms: Pengaturan Jenis

en: Edit Colors
ms: Edit Warna

en: Edit Content
ms: Edit Puas

en: Edit Fonts
ms: Edit Font

en: Edit Buttons
ms: Edit Kancing

en: Edit Configuration
ms: Edit Konfigurasi

en: Module Use
ms: Modul Gunakan

en: Author
ms: Penulis

en: Contributor
ms: Penyumbang

en: valentis Role Editor
ms: valentis Peran Editor

en: Save valentis Roles
ms: Menyelamatkan valentis Peran

en: Using the valentis Role Editor, you can limit the types of actions that can be taken by WordPress users of different roles. This is a great way to limit the functionality available to your customers or guest authors to ensure that they only have the necessary options available to them.
ms: Menggunakan valentis Peran Editor, kalian dapat membatasi jenis tindakan yang bisa diambil oleh WordPress pengguna dari peran yang berbeda. Ini adalah cara yang bagus untuk membatasi menjalankan fungsinya disediakan untuk pelanggan atau tamu penulis untuk memastikan bahwa mereka hanya perlu pilihan yang tersedia bagi mereka.

en: Reset Roles
ms: Ulang Peranan

en: All of your current role settings will be set to defaults. Do you wish to proceed?
ms: Semua dari anda saat peran pengaturan akan mengatur untuk default. Apakah kamu ingin melanjutkan?

en: no
ms: tidak

note: translators: 1: date, 2: time
en: on %1$s at %2$s
ms: di %1$s pada %2$s

en: (Edit)
ms: (Sunting)

en: Reply
ms: Balasan

en: Your comment is awaiting moderation.
ms: Komen anda sedang dinilai.

en: Enable Visual Builder
ms: Dayakan Pembina Visual

en: Built For Any
ms: Dibina Untuk Apa Sahaja

en: Built For
ms: Dibina Untuk

en: Global Layout
ms: Tata Atur Global

en: Standard
ms: Piawai

en: Homepage Basic
ms: Laman Utama Asas

en: Homepage Shop
ms: Laman Utama Kedai

en: Homepage Portfolio
ms: Laman Utama Portfolio

en: Homepage Company
ms: Laman Utama Syarikat

en: Homepage Corporate
ms: Laman Utama Korporat

en: Homepage Extended
ms: Laman Utama Lanjutan

en: Page Fullwidth
ms: Halaman Kelebaran Penuh

en: Page Right Sidebar
ms: Bar Sisi Kanan Halaman

en: Page Left Sidebar
ms: Bar Sisi Kiri Halaman

en: Page Dual Sidebars
ms: Bar Sisi Duaan Halaman

en: Portfolio 1 Column
ms: Portfolio 1 Ruangan

en: Portfolio Fullwidth Carousel
ms: Portfolio Karusel Kelebaran Penuh

en: Portfolio Fullwidth Grid
ms: Portfolio Grid Kelebaran Penuh

en: Project Extended
ms: Projek Lanjutan

en: Project Extended 2
ms: Projek Lanjutan 2

en: Blog Masonry
ms: Blog Grid

en: Shop Basic
ms: Kedai Asas

en: Shop Extended
ms: Kedai Lanjutan

en: Splash Page
ms: Halaman Splash

en: Maintenance Mode
ms: Mod Penyelenggaraan

en: Coming Soon
ms: Akan Datang

en: Landing Page
ms: Halaman Daratan

en: About Me
ms: Mengenai Saya

en: About Us
ms: Mengenai Kami

en: Contact Us
ms: Hubungi Kami

en: Our Team
ms: Kumpulan Kami

en: Creative Agency
ms: Agensi Kreatif

en: Sales Page
ms: Halaman Jualan

en: Case Study
ms: Kajian Kes

en: Product Features
ms: Ciri-ciri Produk

en: Image
ms: Imej

en: Left To Right
ms: Kiri Ke Kanan

en: Right To Left
ms: Kanan Ke Kiri

en: Top To Bottom
ms: Atas Ke Bawah

en: Bottom To Top
ms: Bawah Ke Atas

en: Fade In
ms: Pendam Masuk

en: No Animation
ms: Tiada Animasi

en: Image URL
ms: URL Imej

en: Choose an Image
ms: Pilih Imej

en: Set As Image
ms: Tetapkan Sebagai Imej

en: Upload your desired image, or type in the URL to the image you would like to display.
ms: Muat naik imej yang anda inginkan, atau taip masukkan URL kepada imej yang anda ingin paparkan.

en: Image Alternative Text
ms: Teks Alternatif Imej

en: This defines the HTML ALT text. A short description of your image can be placed here.
ms: Ini menentukan teks alternatif imej. Satu penerangan pendek imej anda boleh ditempatkan di sini.

en: Image Title Text
ms: Teks Tajuk Imej

en: This defines the HTML Title text.
ms: Ini menentukan teks Tajuk HTML

en: Open in Lightbox
ms: Open dal am Lightbox

en: Here you can choose whether or not the image should open in Lightbox. Note: if you select to open the image in Lightbox, url options below will be ignored.
ms: Di sini anda boleh memilih sama ada imej patut dibuka di dalam Lightbox atau tidak. Nota: jika anda memilih untuk membuka imej dalam Lightbox, opsyen URL di bawah akan tidak diendahkan.

en: Link URL
ms: Pautkan URL

en: If you would like your image to be a link, input your destination URL here. No link will be created if this field is left blank.
ms: Jika anda inginkan imej anda untuk menjadi pautan, masukkan URL destinasi anda di sini. Tiada pautan akan diwujudkan jika ruang ini dibiarkan kosong.

en: Url Opens
ms: Bukaan URL

en: In The Same Window
ms: Di Dalam Tetingkap Yang Sama

en: In The New Tab
ms: Di Dalam Tab Yang Baru

en: Here you can choose whether or not your link opens in a new window
ms: Di sini anda boleh memilih sama ada pautan anda dibuka di dalam tetingkap yang baru atau tidak.

en: Image Overlay
ms: Imej Tindihan

en: If enabled, an overlay color and icon will be displayed when a visitors hovers over the image
ms: Jika diaktifkan, warna dan ikon tindihan akan dipaparkan apabila pelawat melalui pada imej tersebut

en: Overlay Icon Color
ms: Warna Ikon Tindihan

en: Here you can define a custom color for the overlay icon
ms: Di sini anda boleh nyatakan warna yang dikehendaki untuk ikon tindihan

en: Hover Overlay Color
ms: Warna Tindihan Digerak

en: Here you can define a custom color for the overlay
ms: Di sini anda boleh nyatakan warna yang dikehendaki untuk tindihan

en: Hover Icon Picker
ms: Pemilih Ikon Digerak

en: Here you can define a custom icon for the overlay
ms: Di sini anda boleh nyatakan ikon yang dikehendaki untuk tindihan

en: Animation
ms: Animasi

en: This controls the direction of the lazy-loading animation.
ms: Ini mengawal arah animasi.

en: Remove Space Below The Image
ms: Buang Ruang Di Bawah Imej

en: Here you can choose whether or not the image should have a space below it.
ms: Di sini anda boleh memilih sama ada imej patut mempunyai ruang di bawahnya atau tidak.

en: Image Alignment
ms: Penjajaran Imej

en: Here you can choose the image alignment.
ms: Di sini anda boleh pilih imej penjajaran.

en: Image Max Width
ms: Lebar Maksimum Imej

en: Force Fullwidth
ms: Jadikan Skrin Penuh

en: Always Center Image On Mobile
ms: Sentiasa Letakkan Imej pada Mudah Alih

en: Disable on
ms: Sekatan diaktifkan

en: Phone
ms: Telefon

en: This will disable the module on selected devices
ms: Ini akan mematikan modul pada peranti yang dipilih

en: Admin Label
ms: Label Admin

en: This will change the label of the module in the builder for easy identification.
ms: Ini akan menukar label modul di dalam pembina supaya mudah dikenalpasti.

en: Gallery
ms: Galeri

en: Caption
ms: Kapsyen

en: Title
ms: Tajuk

en: Gallery Item
ms: Item Galeri

en: Overlay
ms: Tindihan

en: Overlay Icon
ms: Ikon Tindihan

en: Gallery Item Title
ms: Tajuk Item Galeri

en: Gallery Item Caption
ms: Kapsyen Perkara Galeri

en: Gallery Pagination
ms: Penomboran Galeri

en: Pagination Active Page
ms: Penomboran Halaman Aktif

en: Gallery Images
ms: Imej-imej Galeri

en: Slider
ms: Peluncur

en: Toggle between the various blog layout types.
ms: Togol antara pelbagai jenis susun atur blog.

en: Images Number
ms: Jumlah Imej

en: Define the number of images that should be displayed per page.
ms: Tentukan jumlah imej yang patut dipaparkan sehalaman.

en: Show Title and Caption
ms: Perlihatkan Tajuk dan Kapsyen

en: Here you can choose whether to show the images title and caption, if the image has them.
ms: Di sini anda boleh memilih sama ada untuk memperlihatkan tajuk dan kapsyen imej-imej, jika imej mempunyainya.

en: Show Pagination
ms: Perlihatkan Penomboran Halaman

en: Enable or disable pagination for this feed.
ms: Bolehkan atau lumpuhkan penomboran halaman untuk suapan ini.

en: Dark
ms: Gelap

en: Light
ms: Cerah

en: Here you can choose whether your text should be light or dark. If you are working with a dark background, then your text should be light. If your background is light, then your text should be set to dark.
ms: Di sini anda boleh memilih sama ada teks anda cerah atau gelap. Jika anda bekerja dengan latar belakang gelap, teks anda patut cerah. Jika latar belakang anda cerah, teks anda patut di tetapkan gelap.

en: Automatic Animation
ms: Animasi Automatik

en: If you would like the slider to slide automatically, without the visitor having to click the next button, enable this option and then adjust the rotation speed below if desired.
ms: Jika anda inginkan peluncur untuk meluncur secara automatik tanpa pengunjung perlu mengklik butang seterusnya, bolehkan opsyen ini dan kemudian laraskan kelajuan putaran dibawah jika perlu.

en: Automatic Animation Speed (in ms)
ms: Kelajuan Animasi Automatik (dalam batu sesaat)

en: Here you can designate how fast the slider fades between each slide, if 'Automatic Animation' option is enabled above. The higher the number the longer the pause between each rotation.
ms: Di sini anda boleh menentukan kepantasan peluncur memendam antara setiap luncur, jika opsyen "Animasi Automatik" dibolehkan di atas. Lebih tinggi nombor, lebih lama henti antara setiap putaran.

en: Zoom Icon Color
ms: Warna Ikon Zoom

en: Video Icon
ms: Ikon Video

en: Video MP4/URL
ms: Video .MP4 URL

en: Upload a video
ms: Muat naik video

en: Choose a Video MP4 File
ms: Pilih Fail .MP4 Video

en: Set As Video
ms: Tetapkan Sebagai Video

en: Upload your desired video in .MP4 format, or type in the URL to the video you would like to display
ms: Muat naik video yang anda inginkan dalam format .MP4, atau taip masukkan URL video yang anda ingin paparkan.

en: Video Webm
ms: Video .WEBM

en: Choose a Video WEBM File
ms: Pilih Fail .WEBM Video

en: Upload the .WEBM version of your video here. All uploaded videos should be in both .MP4 .WEBM formats to ensure maximum compatibility in all browsers.
ms: Muat naik versi .WEBM video anda di sini. Kesemua video yang dimuat naik perlu berada di dalam kedua-dua format .MP4 .WEBM untuk memastikan kebersesuaian maksimum dalam semua pelayar.

en: Image Overlay URL
ms: URL Lapisan Imej

en: Upload your desired image, or type in the URL to the image you would like to display over your video. You can also generate a still image from your video.
ms: Muat naik imej yang anda inginkan, atau taip masukkan URL imej yang anda ingin paparkan atas video anda. Anda juga boleh menjana imej pegun daripada video anda.

en: Play Icon Color
ms: Warna Ikon Main

en: Video Slider
ms: Peluncur Video

en: Play Button
ms: Butang Main

en: Thumbnail Item
ms: Item Gambar Kecil

en: Slider Arrows
ms: Anak Panah Slaider

en: Display Image Overlays on Main Video
ms: Paparkan Lapisan Imej di Video Utama

en: Hide
ms: Sorok

en: Show
ms: Perlihat

en: This option will cover the player UI on the main video. This image can either be uploaded in each video setting or auto-generated by valentis.
ms: Opsyen ini akan menutup antara muka pemain di video utama. Imej ini boleh dimuat naikkan di dalam setiap tetapan video atau dijanakan secara automatik oleh valentis.

en: Arrows
ms: Anak Panah

en: Show Arrows
ms: Perlihatkan Anak Panah

en: Hide Arrows
ms: Sorokkan Anak Panah

en: This setting will turn on and off the navigation arrows.
ms: Tetapan ini akan menghidup dan mematikan anak panah pengemudian.

en: Slider Controls
ms: Kawalan Peluncur

en: Use Thumbnail Track
ms: Gunakan Jalur Thumbnail

en: Use Dot Navigation
ms: Gunakan Pengemudian Titik

en: This setting will let you choose to use the thumbnail track controls below the slider or dot navigation at the bottom of the slider.
ms: Tetapan ini akan membenarkan anda untuk memilih menggunakan kawalan jalur thumbnail di bawah peluncur atau pengemudian titik di sebelah bawah peluncur.

en: Slider Controls Color
ms: Warna Kawalan Peluncur

en: This setting will make your slider controls either light or dark in color. Slider controls are either the arrows on the thumbnail track or the circles in dot navigation.
ms: Tetapan ini akan membuatkan kawalan peluncur sama ada berwarna cerah atau gelap. Kawalan peluncur adalah sama ada anak panah untuk jalur thumbnail atau bulatan untuk pengemudian titik.

en: Thumbnail Overlay Color
ms: Warna Tindihan Gambar Kecil

en: New Video
ms: Video Baru

en: Video Settings
ms: Tetapan Video

en: This will change the label of the video in the builder for easy identification.
ms: Ini akan menukar label video anda di dalam pembina supaya mudah dikenalpasti.

en: Slider Arrows Color
ms: Warna Anak Panah Peluncur

en: This setting will make your slider arrows either light or dark in color.
ms: Tetapan ini akan membuatkan anak panah peluncur anda sama ada berwarna cerah atau gelap.

en: Here you can choose the value of your text. If you are working with a dark background, then your text should be set to light. If you are working with a light background, then your text should be dark.
ms: Di sini anda boleh memilih ciri teks anda. Jika anda berkerja dengan latar belakang gelap, teks anda patut ditetapkan cerah. Jika anda bekerja dengan latar belakang cerah, teks anda patut gelap.

en: Text Orientation
ms: Haluan Teks

en: This controls the how your text is aligned within the module.
ms: Ini mengawal bagaimana teks anda dijajarkan dalam modul.

en: Here you can create the content that will be used within the module.
ms: Di sini anda boleh mewujudkan kandungan yang akan digunakan dalam modul.

en: Max Width
ms: Lebar Maksimum

en: Body
ms: Isi

en: Blurb Image
ms: Imej Blurb

en: Blurb Title
ms: Tajuk Blurb

en: Blurb Content
ms: Kandungan Blurp

en: The title of your blurb will appear in bold below your blurb image.
ms: Tajuk blurb anda akan muncul dalam huruf tebal di bawah imej blurb anda.

en: Url
ms: URL

en: If you would like to make your blurb a link, input your destination URL here.
ms: Jika anda inginkan blurb anda menjadi pautan, masukkan URL destinasi anda di sini.

en: Use Icon
ms: Gunakan Ikon

en: Here you can choose whether icon set below should be used.
ms: Di sini anda boleh memilih sama ada ikon yang ditetapkan di bawah patut digunakan.

en: Icon
ms: Ikon

en: Choose an icon to display with your blurb.
ms: Pilih ikon untuk dipaparkan bersama blurb anda.

en: Icon Color
ms: Warna Ikon

en: Here you can define a custom color for your icon.
ms: Di sini anda boleh menentukan warna khas untuk ikon anda.

en: Circle Icon
ms: Ikon Bulatan

en: Here you can choose whether icon set above should display within a circle.
ms: Di sini anda boleh memilih sama ada ikon yang ditetapkan di atas perlu dipaparkan di dalam bulatan.

en: Circle Color
ms: Warna Bulatan

en: Here you can define a custom color for the icon circle.
ms: Di sini anda boleh menentukan warna khas untuk bulatan ikon.

en: Show Circle Border
ms: Perlihatkan Sempadan Bulatan

en: Here you can choose whether if the icon circle border should display.
ms: Di sini anda boleh memilih sama ada sempadan bulatan ikon perlu dipaparkan.

en: Circle Border Color
ms: Warna Sempadan Bulatan

en: Here you can define a custom color for the icon circle border.
ms: Di sini anda boleh menentukan warna khas untuk sempadan bulatan ikon.

en: Upload an image to display at the top of your blurb.
ms: Imej

en: Image Alt Text
ms: Teks Alternatif Imej

en: Define the HTML ALT text for your image here.
ms: Tentukan teks alternatif imej untuk imej anda di sini.

en: Image/Icon Placement
ms: Peletakan Imej/Ikon

en: Here you can choose where to place the icon.
ms: Di sini anda boleh memilih di mana untuk meletak ikon.

en: Image/Icon Animation
ms: Animasi Imej/Ikon

en: This will control how your blurb text is aligned.
ms: Ini akan mengawal bagaimana teks blurb anda dijajarkan.

en: Input the main text content for your module here.
ms: Masukkan kandungan teks utama untuk modul anda di sini.

en: Use Icon Font Size
ms: Guna Saiz Fon Ikon

en: Icon Font Size
ms: Saiz Fon Ikon

en: Tabs
ms: Tab

en: Tab
ms: Butang

en: Tabs Controls
ms: Tab Kawalan

en: Active Tab
ms: Tab Aktif

en: Tabs Content
ms: Isi Kandungan Tab

en: Active Tab Background Color
ms: Warna Latar Tab Aktif

en: Inactive Tab Background Color
ms: Warna Latar Tab Tidak Aktif

en: New Tab
ms: Tab Baru

en: Tab Settings
ms: Tetapan Tab

en: The title will be used within the tab button for this tab.
ms: Tajuk akan digunakan dalam butang tab untuk tab ini.

en: Slide
ms: Slaid

en: Button
ms: Butang

en: Slide Description
ms: Penerangan Slaid

en: Slide Title
ms: Tajuk Slaid

en: Slide Button
ms: Butang Slaid

en: Slide Controllers
ms: Kawalan Slaid

en: Slide Active Controller
ms: Kawalan Aktif Slaid

en: Slide Image
ms: Imej Slaid

en: Slide Arrows
ms: Anak Panah Slaid

en: Show Controls
ms: Papar Kawalan

en: This setting will turn on and off the circle buttons at the bottom of the slider.
ms: Tetapan ini akan menghidup dan mematikan butang bulatan di sebelah bawah peluncur.

en: Continue Automatic Slide on Hover
ms: Terus Otomatis Slide pada Hover

en: Turning this on will allow automatic sliding to continue on mouse hover.
ms: Jalan ini akan memungkinkan otomatis geser untuk melanjutkan tikus melayang.

en: Use Parallax effect
ms: Guna kesan Parallax

en: Enabling this option will give your background images a fixed position as you scroll.
ms: Membolehkan opsyen ini akan memberikan kedudukan tetap kepada imej latar belakang anda semasa anda menatal.

en: Parallax method
ms: Kaedah paralaks

en: Define the method, used for the parallax effect.
ms: Tentukan kaedah, digunakan untuk kesan paralaks.

en: Remove Inner Shadow
ms: Singkir Bebayang Dalaman

en: Background Image Position
ms: Latar Belakang Posisi Imej

en: Top Left
ms: Atas Kiri

en: Top Center
ms: Tengah Atas

en: Top Right
ms: Kanan Atas

en: Center Right
ms: Pusat Tepat

en: Center Left
ms: Pusat Kiri

en: Bottom Left
ms: Kiri Bawah

en: Bottom Center
ms: Tengah Bawah

en: Bottom Right
ms: Kanan Bawah

en: Background Image Size
ms: Latar Belakang Gambar Ukuran

en: Fit
ms: Cocok

en: Actual Size
ms: Ukuran Aslinya

en: Top Padding
ms: Pad Atas

en: Bottom Padding
ms: Pad Bawah

en: Hide Content On Mobile
ms: Sembunyi Kandungan di Mudah Alih

en: Hide CTA On Mobile
ms: Sembunyikan CTA di Mudah Alih

en: Show Image / Video On Mobile
ms: Tunjuk Imej / Video Di Mudah Alih

en: New Slide
ms: Slaid Baru

en: Slide Settings
ms: Tetapan Slaid

en: Slide Description Container
ms: Bekas Perihal Peluncur

en: Heading
ms: Tajuk

en: Define the title text for your slide.
ms: Tentukan tajuk teks untuk slaid anda.

en: Button Text
ms: Butang Teks

en: Define the text for the slide button
ms: Tentukan teks untuk butang slide anda

en: Button URL
ms: URL Butang

en: Input a destination URL for the slide button.
ms: Masukkan URL destinasi untuk butang slaid.

en: Use the color picker to choose a background color for this module.
ms: Gunakan pemilih warna untuk memilih warna latar belakang untuk modul ini.

en: Choose a Slide Image
ms: Pilih Imej Slaid

en: Set As Slide Image
ms: Tetapkan sebagai Imej Slaid

en: If defined, this slide image will appear to the left of your slide text. Upload an image, or leave blank for a text-only slide.
ms: Jika ditentukan, imej slaid ini akan muncul di sebelah kiri teks slaid anda. Muat naik imej, atau biarkan kosong untuk slaid teks sahaja.

en: Use Background Overlay
ms: Guna Tindihan Latar

en: yes
ms: ya

en: When enabled, a custom overlay color will be added above your background image and behind your slider content.
ms: Apabila diaktifkan, warna tindihan yang dikehendaki akan ditambah di atas imej latar anda dan di sebalik isi kandungan slaider.

en: Background Overlay Color
ms: Warna Tindihan Latar

en: Use the color picker to choose a color for the background overlay.
ms: Guna pemilih warna untuk memilih warna untuk tindihan latar.

en: Use Text Overlay
ms: Guna Tindihan Teks

en: When enabled, a background color is added behind the slider text to make it more readable atop background images.
ms: Apabila diaktifkan, warna latar akan di tambah di sebalik teks slaider agar mudah dibaca di atas imej latar.

en: Text Overlay Color
ms: Warna Tindihan Teks

en: Use the color picker to choose a color for the text overlay.
ms: Guna pemilih warna untuk memilih warna untuk tindihan teks.

en: Slide Image Vertical Alignment
ms: Penjajaran Menegak Imej Slaid

en: This setting determines the vertical alignment of your slide image. Your image can either be vertically centered, or aligned to the bottom of your slide.
ms: Tetapan ini menentukan penjajaran menegak imej slaid anda. Imej anda boleh sama ada menegak di tengah, atau dijajarkan ke sebelah bawah slaid anda.

en: Slide Video
ms: Video Slaid

en: If defined, this video will appear to the left of your slide text. Enter youtube or vimeo page url, or leave blank for a text-only slide.
ms: Jika ditentukan, video ini akan muncul di sebelah kiri teks slaid anda. Masukkan URL laman Youtube atau Vimeo, atau biarkan kosong untuk slaid teks sahaja.

en: If you have a slide image defined, input your HTML ALT text for the image here.
ms: Jika anda mempunyai imej slaid yang ditentukan, masukkan teks imej alternatif untuk imej yang di sini.

en: Here you can choose whether your text is light or dark. If you have a slide with a dark background, then choose light text. If you have a light background, then use dark text.
ms: Di sini anda boleh memilih sama ada teks anda cerah atau gelap. Jika anda mempunyai slaid dengan latar belakang gelap, pilih teks cerah. Jika anda mempunyai latar belakang cerah, gunakan teks gelap.

en: Background Video MP4
ms: Video .MP4 Latar Belakang

en: Choose a Background Video MP4 File
ms: Pilih Fail .MP4 Video Latar Belakang

en: Set As Background Video
ms: Tetapkan Sebagai Video Latar Belakang

en: All videos should be uploaded in both .MP4 .WEBM formats to ensure maximum compatibility in all browsers. Upload the .MP4 version here. <b>Important Note: Video backgrounds are disabled from mobile devices. Instead, your background image will be used. For this reason, you should define both a background image and a background video to ensure best results.</b>
ms: Semua video perlu di muat naik dalam kedua-dua format .MP4 dan .WEBM untuk memastikan kebersesuaian maksimum dalam semua pelayar. Muat naik versi .MP4 di sini. Nota penting: Video latar belakang dilumpuhkan daripada peranti mudah alih. Sebaliknya, imej latar belakang anda akan digunakan. Atas sebab ini, anda perlu menentukan kedua-dua imej latar belakang dan video latar belakang untuk memastikan hasil yang terbaik.

en: Background Video Webm
ms: Video .WEBM Latar Belakang

en: Choose a Background Video WEBM File
ms: Pilih Fail .WEBM Video Latar Belakang

en: All videos should be uploaded in both .MP4 .WEBM formats to ensure maximum compatibility in all browsers. Upload the .WEBM version here. <b>Important Note: Video backgrounds are disabled from mobile devices. Instead, your background image will be used. For this reason, you should define both a background image and a background video to ensure best results.</b>
ms: Semua video perlu di muat naik dalam kedua-dua format .MP4 dan .WEBM untuk memastikan kebersesuaian maksimum dalam semua pelayar. Muat naik versi .WEBM di sini. Nota penting: Video latar belakang dilumpuhkan daripada peranti mudah alih. Sebaliknya, imej latar belakang anda akan digunakan. Atas sebab ini, anda perlu menentukan kedua-dua imej latar belakang dan video latar belakang untuk memastikan hasil yang terbaik.

en: Background Video Width
ms: Kelebaran Video Latar Belakang

en: In order for videos to be sized correctly, you must input the exact width (in pixels) of your video here.
ms: Dalam memastikan video disaizkan dengan betul, anda perlu memasukkan kelebaran (dalam piksel) video anda dengan tepat di sini.

en: Background Video Height
ms: Ketinggian Video Latar Belakang

en: In order for videos to be sized correctly, you must input the exact height (in pixels) of your video here.
ms: Dalam memastikan video disaizkan dengan betul, anda perlu memasukkan kelebaran (dalam piksel) video anda dengan tepat di sini.

en: Pause Video
ms: Jedakan Video

en: Allow video to be paused by other players when they begin playing
ms: Benarkan video untuk dijedakan oleh pemain yang lain apabila video mula dimainkan.

en: Input your main slide text content here.
ms: Masukkan kandungan teks slaid utama anda di sini.

en: Arrows Custom Color
ms: Warna Tersuai Anak Panah

en: Dot Nav Custom Color
ms: Warna Tersuai Navigasi Titik

en: This will change the label of the slide in the builder for easy identification.
ms: Ini akan mengubah label of the slide dalam pembuat mudah untuk identifikasi.

en: Text Overlay Border Radius
ms: Radius Sempadan Tindihan Teks

en: Post Slider
ms: Hebahkan Slaider

en: Posts Number
ms: Jumlah Pos

en: Choose how many posts you would like to display in the slider.
ms: Pilihan bilangan hebahan yang anda mahu paparkan pada slaider.

en: Include Categories
ms: Kemasukan Kategori

en: Choose which categories you would like to include in the slider.
ms: Pilih kategori yang anda mahu di masukkan ke dalam slaider.

en: Order By
ms: Pesan Mengikut

en: Date: new to old
ms: Tarikh: baru ke lama

en: Date: old to new
ms: Tarikh: lama ke baru

en: Title: a-z
ms: Tajuk: a-z

en: Title: z-a
ms: Tajuk: a-z

en: Random
ms: Rawak

en: Here you can adjust the order in which posts are displayed.
ms: Di sini anda boleh mengubah usai turutan hebahan yang dipaparkan.

en: Show Read More Button
ms: Papar Butang Baca Lagi

en: This setting will turn on and off the read more button.
ms: Tetapan ini akan mengaktifkan dan mematikan butang baca lagi.

en: Define the text which will be displayed on "Read More" button. leave blank for default ( Read More )
ms: Nyatakan teks yang akan dipaparkan pada butang \"Read More\". Tinggalkan kosong untuk tetapan asal ( Baca Lagi )

en: Content Display
ms: Paparan Isi Kandungan

en: Show Excerpt
ms: Perlihatkan Petikan

en: Show Content
ms: Perlihatkan Kandungan

en: Showing the full content will not truncate your posts in the slider. Showing the excerpt will only display excerpt text.
ms: Memaparkan seluruh isi kandungan tidak akan mencacatkan hebahan anda pada slaider. Memaparkan petikan hanya akan memaparkan teks petikan.

en: Use Post Excerpt if Defined
ms: Guna Petikan Status jika Dinyatakan

en: Disable this option if you want to ignore manually defined excerpts and always generate it automatically.
ms: Matikan pilihan ini jika anda mahu mengabaikan petikan yang dinyatakan secara manual dan lakukannya secara automatik.

en: Automatic Excerpt Length
ms: Panjang Petikan Automatik

en: Define the length of automatically generated excerpts. Leave blank for default ( 270 )
ms: Nyatakan panjang petikan yang dihasilkan secara automatik. Tinggalkan kosong untuk tetapan asal ( 270 )

en: Show Post Meta
ms: Tunjuk Hebahan Meta

en: This setting will turn on and off the meta section.
ms: Tetapan ini akan mengaktifkan dan mematikan seksyen meta.

en: Choose a Background
ms: Pilih Latar Belakang

en: Upload your desired image, or type in the URL to the image you would like to use as the background for the slider.
ms: Muat naik imej yang anda mahu, atau taip URL imej yang anda mahu guna sebagai latar belakang slaid.

en: Show Featured Image
ms: Perlihatkan Imej yang Diketengahkan

en: This setting will turn on and off the featured image in the slider.
ms: Tetapan ini akan mengaktifkan dan mematikan imej pada slaid.

en: Image Placement
ms: Perletakan Imej

en: Background
ms: Latar Belakang

en: Select how you would like to display the featured image in slides
ms: Pilih bagaimana anda mahu memaparkan imej pada slaid

en: Show Image On Mobile
ms: Papar Imej Pada Telefon

en: by %s
ms: oleh %s

en: Testimonial Portrait
ms: Potret Testimonial

en: Testimonial Description
ms: Penerangan Testimonial

en: Testimonial Author
ms: Pengarang Testimonial

en: Testimonial Meta
ms: Meta Testimonial

en: Author Name
ms: Nama Penulis

en: Input the name of the testimonial author.
ms: Masukkan nama penulis testimonial.

en: Job Title
ms: Pekerjaan

en: Input the job title.
ms: Masukkan pekerjaan.

en: Company Name
ms: Nama Syarikat

en: Input the name of the company.
ms: Masukkan nama syarikat.

en: Author/Company URL
ms: URL Penulis/Nama Syarikat

en: Input the website of the author or leave blank for no link.
ms: Masukkan laman web penulis atau biarkan kosong untuk tiada pautan.

en: URLs Open
ms: Bukaan URLs

en: Choose whether or not the URL should open in a new window.
ms: Pilih sama ada URL perlu di buka di tetingkap baru atau tidak.

en: Portrait Image URL
ms: URL Imej Potret

en: Quote Icon
ms: Ikon Kata-kata

en: Visible
ms: Dilihatkan

en: Hidden
ms: Tersorok

en: Choose whether or not the quote icon should be visible.
ms: Pilih sama ada ikon kata-kata perlu dilihatkan atau tidak.

en: Use Background Color
ms: Gunakan Warna Latar

en: Here you can choose whether background color setting below should be used or not.
ms: Di sini anda boleh memilih sama ada tetapan warna latar belakang di bawah perlu digunakan atau tidak.

en: Here you can define a custom background color for your CTA.
ms: Di sini anda boleh menentukan warna latar belakang khas untuk panggilan tindakan anda.

en: This will adjust the alignment of the module text.
ms: Ini akan melaraskan penjajaran teks modul.

en: Quote Icon Color
ms: Warna Ikon Tanda Petikan

en: Portrait Border Radius
ms: Radius Batas Potret

en: Portrait Width
ms: Lebar Potret

en: Portrait Height
ms: Tinggi Potret

en: Pricing Tables
ms: Senarai Harga

en: Pricing Table
ms: Jadual Harga

en: Pricing Heading
ms: Subkepala Harga

en: Pricing Title
ms: Tajuk Harga

en: Pricing Subtitle
ms: Menetapkan nilai Sari Kata

en: Pricing Top
ms: Atas Harga

en: Price
ms: Harga

en: Currency
ms: Mata Wang

en: Frequency
ms: Frekuensi

en: Pricing Content
ms: Kandungan Harga

en: Pricing Item
ms: Menetapkan Nilai Barangan

en: Excluded Item
ms: Perkara Yang Dikecualikan

en: Pricing Button
ms: Butang Harga

en: Featured Table
ms: Senarai Ditampilkan

en: Subheader
ms: Subkepala

en: Currency &amp; Frequency
ms: Mata uang &amplifier-nya; Frekuensi

en: Featured Table Background Color
ms: Warna Latar Senarai Ditampilkan

en: Table Header Background Color
ms: Warna Latar Header Senarai

en: Featured Table Header Background Color
ms: Warna Latar Header Senarai Ditampilkan

en: Featured Table Header Text Color
ms: Warna Teks Header Senarai Ditampilkan

en: Featured Table Subheader Text Color
ms: Warna Teks Subkepala Senarai Ditampilkan

en: Featured Table Price Color
ms: Warna Senarai Harga Ditampilkan

en: Featured Table Body Text Color
ms: Warna Teks Isi Senarai Ditampilkan

en: Show Bullet
ms: Tunjuk Titik

en: Bullet Color
ms: Warna Titik

en: Featured Table Bullet Color
ms: Warna Titik Senarai Ditampilkan

en: Remove Featured Table Drop Shadow
ms: Singkir Bebayang Jatuh Senarai Ditampilkan

en: Center List Items
ms: Item Senarai Tengah

en: New Pricing Table
ms: Jadual Harga Baru

en: Pricing Table Settings
ms: Tetapan Jadual Harga

en: Make This Table Featured
ms: Ketengahkan Jadual Ini

en: Featuring a table will make it stand out from the rest.
ms: Mengetengahkah jadual akan menonjolkannya daripada yang lain.

en: Define a title for the pricing table.
ms: Tentukan tajuk untuk jadual harga.

en: Subtitle
ms: Tajuk Kecil

en: Define a sub title for the table if desired.
ms: Tentukan tajuk kecil untuk jadual jika perlu.

en: Input your desired currency symbol here.
ms: Masukkan simbol mata wang yang diinginkan di sini.

en: Per
ms: Se

en: If your pricing is subscription based, input the subscription payment cycle here.
ms: Jika harga anda adalah berasaskan langganan, masukkan kitaran bayaran langganan di sini.

en: Input the value of the product here.
ms: Masukkan nilai produk di sini.

en: Input the destination URL for the signup button.
ms: Masukkan URL destinasi untuk butang daftar di sini.

en: Adjust the text used from the signup button.
ms: Laraskan teks yang digunakan ke atas butang daftar.

en: Input a list of features that are/are not included in the product. Separate items on a new line, and begin with either a + or - symbol:
ms: Masukkan senarai ciri-ciri yang termasuk/tidak termasuk di dalam produk. Asingkan setiap ciri dengan baris yang baru, dan mulakan dengan simbol + atau -

en: Included option
ms: Opsyen yang termasuk

en: Excluded option
ms: Opsyen yang tidak termasuk

en: Excluded Item Color
ms: Tidak Termasuk Warna Item

en: Call To Action
ms: Panggilan Tindakan

en: Promo Description
ms: Penerangan

en: Promo Button
ms: Butang

en: Promo Title
ms: Tajuk Promosi

en: Input your value to action title here.
ms: Masukkan tajuk arahan tindakan anda di sini.

en: Input the destination URL for your CTA button.
ms: Masukkan URL destinasi untuk butang panggilan tindakan anda.

en: Input your desired button text, or leave blank for no button.
ms: Masukkan butang teks yang diinginkan, atau biarkan kosong untuk tiada butang.

en: Input the destination URL for your button.
ms: Masukkan destinasi URL untuk butang anda.

en: Input your desired button text.
ms: Masukkan teks butang yang diingini.

en: Button alignment
ms: Penjajaran Butang

en: Here you can define the alignemnt of Button
ms: Anda boleh menentukan penjajaran Butang di sini

en: Audio Cover Art
ms: Imej Audio

en: Audio Content
ms: Kandungan Audio

en: Audio Title
ms: Tajuk Audio

en: Audio Meta
ms: Meta Audio

en: Player Buttons
ms: Butang Pemain

en: Player Timer
ms: Pemasa Pemain

en: Player Sliders
ms: Slaider Pemain

en: Player Sliders Current
ms: Slaider Pemain Terkini

en: Upload an audio file
ms: Muat naik fail audio

en: Choose an Audio file
ms: Pilih fail Audio

en: Set As Audio for the module
ms: Tetapkan Sebagai Audio untuk modul

en: Define the audio file for use in the module. To remove an audio file from the module, simply delete the URL from the settings field.
ms: Tentukan fail audio untuk digunakan di dalam modul. Untuk membuang fail audio daripada modul, hanya padamkan URL daripada medan tetapan.

en: Define a title.
ms: Tentukan tajuk

en: Artist Name
ms: Nama Artis

en: Define an artist name.
ms: Tentukan nama artis.

en: Album name
ms: Nama album

en: Define an album name.
ms: Tentukan nama album.

en: Cover Art Image URL
ms: URL Imej Seni Depan

en: Define a custom background color for your module, or leave blank to use the default color.
ms: Tentukan warna latar belakang khas untuk modul anda, atau biarkan kosong untuk menggunakan warna lazim.

en: Email Optin
ms: E-Optin

en: Subscribe
ms: Langgan

en: Newsletter Description
ms: Penerangan Newsletter

en: Newsletter Form
ms: Borang Newsletter

en: Newsletter Fields
ms: Bidang Surat Berita

en: Newsletter Button
ms: Butang Newsletter

en: Select the list
ms: Pilih senarai

en: Service Provider
ms: Pembekal Perkhidmatan

en: Here you can choose a service provider.
ms: Di sini anda boleh memilih pembekal perkhidmatan.

en: Feed Title
ms: Tajuk Suapan

en: Enter <a href="%1$s" target="_blank">Feed Title</a>.
ms: Masukkan <a href="%1$s" target="_blank">Feed Title</a>.

en: MailChimp lists
ms: Senarai MailChimp

en: Here you can choose MailChimp list to add customers to. If you don't see any lists here, you need to make sure MailChimp API key is set in %1$s and you have at least one list on a MailChimp account. If you added new list, but it doesn't appear here, activate 'Regenerate MailChimp Lists' option in %1$s.%2$s
ms: Di sini anda boleh memilih senarai MailChimp untuk menambah pelanggan. Jika anda tidak melihat sebarang senarai di sini, sila pastikan kunci API MailChimp ditetapkan di %1$s dan anda mempunyai sekurangnya satu senarai pada akaun MailChimp. Jika anda menambah senarai baru, tetapi tidak muncul di sini, aktifkan 'Regenerate MailChimp Lists' pada %1$s.%2$s

en: valentis Plugin Options
ms: valentis Pilihan

en: Don't forget to disable it once the list has been regenerated.
ms: Jangan lupa untuk mematikannya sebaik sahaja senarai dihasilkan semula.

en: Aweber lists
ms: Senarai Aweber

en: Here you can choose Aweber list to add customers to. If you don't see any lists here, you need to make sure Aweber is set up properly in %1$s and you have at least one list on a Aweber account. If you added new list, but it doesn't appear here, activate 'Regenerate Aweber Lists' option in %1$s.%2$s
ms: Di sini anda boleh memilih senarai Aweber untuk menambah pelanggan. Jika anda tidak melihat sebarang senarai di sini, anda perlu memastikan Aweber di tetapkan dengan betul di %1$s dan anda mepunyai sekurang-kurangnya satu senarai dalam akaun Aweber. Jika anda menambah senarai baru namun tidak muncul si sini, aktifkan pilihan 'Regenerate Aweber Lists" pada %1$s.%2$s

en: Choose a title of your signup box.
ms: Pilih tajuk untuk kotak daftar anda.

en: Here you can change the text used for the signup button.
ms: Di sini anda boleh mengubah teks yang digunakan untuk butang daftar.

en: Here you can adjust the alignment of your text.
ms: Di sini anda boleh melaraskan penjajaran teks anda.

en: Form Field Background Color
ms: Warna Latar Ruang Borang

en: Form Field Text Color
ms: Warna Teks Ruang Borang

en: Focus Background Color
ms: Warna Latar Fokus

en: Focus Text Color
ms: Warna Teks Fokus

en: Use Focus Border Color
ms: Guna Warna Batas Fokus

en: Focus Border Color
ms: Warna Batas Fokus

en: Login Description
ms: Penerangan Log Masuk

en: Login Form
ms: Borang Log Masuk

en: Login Fields
ms: Medan Log Masuk

en: Login Button
ms: Butang Log Masuk

en: Choose a title of your login box.
ms: Pilih tajuk untuk kotak log masuk anda.

en: Redirect To The Current Page
ms: Ubah Hala Ke Halaman Semasa.

en: Here you can choose whether the user should be redirected to the current page.
ms: Di sini anda boleh memilih sama ada pengguna perlu diubah hala ke halaman semasa.

en: Logged in as %1$s
ms: Daftar masuk sebagai %1$s

en: Portfolio Image
ms: Imej Portfolio

en: Portfolio Title
ms: Tajuk Portfolio

en: Portfolio Post Meta
ms: Post Meta Portfolio

en: Choose your desired portfolio layout style.
ms: Pilih gaya susun atur portfolio yang anda inginkan.

en: Define the number of projects that should be displayed per page.
ms: Tentukan jumlah projek yang perlu dipaparkan sehalaman.

en: Select the categories that you would like to include in the feed.
ms: Pilih kategori-kategori yang anda ingin masukkan ke dalam suapan.

en: Show Title
ms: Perlihatkan Tajuk

en: Turn project titles on or off.
ms: Menghidup atau mematikan tajuk-tajuk projek.

en: Show Categories
ms: Perlihatkan Kategori

en: Turn the category links on or off.
ms: Menghidup atau mematikan pautan-pautan kategori.

en: &laquo; Older Entries
ms: &laquo; Catatan Terdahulu

en: Next Entries &raquo;
ms: Catatan Seterusnya &raquo;

en: Filterable Portfolio
ms: Portfolio Boleh Turas

en: Filter
ms: Penapis

en: Portfolio Filters
ms: Penapis Portfolio

en: Active Portfolio Filter
ms: Penapis Portfolio Aktif

en: Portfolio Pagination
ms: Penomboran Porfolio

en: Bar Counters
ms: Bar Pengira

en: Bar Counter
ms: Kaunter Bar

en: Percent
ms: Peratus

en: Counter Title
ms: Tajuk Kaunter

en: Counter Container
ms: Penyimpan Kaunter

en: Counter Amount
ms: Nombor Kaunter

en: This will adjust the color of the empty space in the bar (currently gray).
ms: Ini akan melaraskan warna ruang yang kosong di dalam bar (kini kelabu).

en: Bar Background Color
ms: Warna Latar Belakang Bar

en: This will change the fill color for the bar.
ms: Ini akan mengubah warna sepenuh untuk bar.

en: Use Percentages
ms: Guna Peratusan

en: Bar Top Padding
ms: Pad Atas Bar

en: Bar Bottom Padding
ms: Pad Bawah Bar

en: Border Radius
ms: Radius Batas

en: New Bar Counter
ms: Kiraan Bar Baru

en: Bar Counter Settings
ms: Tetapan Kiraan Bar

en: Input a title for your bar.
ms: Masukkan tajuk untuk bar anda.

en: Define a percentage for this bar.
ms: Tentukan peratusan untuk bar ini.

en: Label Color
ms: Warna Label

en: Percentage Color
ms: Warna Peratus

en: Circle Counter
ms: Bulatan Pengira

en: Number
ms: Nombor

en: Percent Container
ms: Penyimpan Peratus

en: Circle Counter Title
ms: Tajuk Kaunter Bulatan

en: Percent Text
ms: Teks Peratus

en: Input a title for the circle counter.
ms: Masukkan tajuk untuk bulatan pengira.

en: Define a number for the circle counter. (Don't include the percentage sign, use the option below.). <strong>Note: You can use only natural numbers from 0 to 100</strong>
ms: Tentukan nombor untuk bulatan pengira. (Jangan masukkan tanda peratusan, gunakan opsyen di bawah). Nota: Anda hanya boleh menggunakan nombor semula jadi daripada 0 hingga 100.

en: Percent Sign
ms: Tanda Peratus

en: Here you can choose whether the percent sign should be added after the number set above.
ms: Di sini anda boleh memillih sama ada tanda peratus perlu ditambah selepas nombor ditetapkan di atas.

en: Circle Color Opacity
ms: Kelegapan Warna Bulatan

en: Number Counter
ms: Nombor Pengira

en: Number Counter Title
ms: Tajuk Kaunter Nombor

en: Input a title for the counter.
ms: Masukkan tajuk untuk pengira.

en: Define a number for the counter. (Don't include the percentage sign, use the option below.)
ms: Tentukan nombor untuk pengira. (Jangan masukkan tanda peratusan, gunakan opsyen di bawah.)

en: Counter Text Color
ms: Warna Text Pengira

en: Here you can choose whether your title text should be light or dark. If you are working with a dark background, then your text should be light. If your background is light, then your text should be set to dark.
ms: Di sini anda boleh memilih sama ada teks tajuk anda perlu cerah atau gelap. Jika anda bekerja dengan latar belakang gelap, teks anda perlu cerah. Jika anda bekerja dengan latar belakang cerah, teks anda perlu ditetapkan kepada gelap.

en: Accordion
ms: Akordion

en: Toggle
ms: Togol

en: Open Toggle
ms: Togol Buka

en: Toggle Title
ms: Tajuk Togol

en: Toggle Icon
ms: Ikon Togol

en: Toggle Content
ms: Kandungan Togol

en: Open Toggle Background Color
ms: Warna Latar Togol Buka

en: Open Toggle Text Color
ms: Warna Teks Togol Buka

en: Closed Toggle Background Color
ms: Warna Latar Togol Tertutup

en: Closed Toggle Text Color
ms: Warna Teks Togol Tertutup

en: The toggle title will appear above the content and when the toggle is closed.
ms: Tajuk togol akan muncul di atas kandungan dan apabila togol ditutup.

en: State
ms: Keadaan

en: Close
ms:  Tutup

en: Open
ms: Buka

en: Choose whether or not this toggle should start in an open or closed state.
ms: Pilih sama ada togol ini perlu mula dalam keadaan dibuka atau ditutup.

en: Contact Form
ms: Borang Berhubung

en: Field
ms: Medan

en: Form Field
ms: Ruang Borang

en: Contact Title
ms: Tajuk Hubungan

en: Contact Button
ms: Butang Hubungan

en: Form Fields
ms: Medan Borang

en: Message Field
ms: Medan Pesanan

en: Captcha Field
ms: Medan Captcha

en: Captcha Text
ms: Teks Captcha

en: Display Captcha
ms: Paparkan Captcha

en: Turn the captcha on or off using this option.
ms: Hidupkan atau matikan Captcha dengan menggunakan opsyen ini.

en: Input the email address where messages should be sent.<br /><br /> Note: email delivery and spam prevention are complex processes. We recommend using a delivery service such as <a href="%1$s">Mandrill</a>, <a href="%2$s">SendGrid</a>, or other similar service to ensure the deliverability of messages that are submitted through this form
ms: Masukkan alamat emel pada mesej yang perlu dihantar.<br /><br /> Nota: penghantaran emel dan pencegahan spam adalah proses yang rumit. Kami mengesyorkan anda menggunakan perkhidmatan penghantaran seperti <a href="%1$s">Mandrill</a>, <a href="%2$s">SendGrid</a>, atau perkhidmatan yang sama untuk memastikan mesej yang diserahkan melalui bentuk ini boleh dihantar.

en: Define a title for your contact form.
ms: Tentukan tajuk untuk borang berhubung anda.

en: Message Pattern
ms: Corak Pesanan

en: Here you can define the custom pattern for the email Message. Fields should be included in following format - <strong>%%field_id%%</strong>. For example if you want to include the field with id = <strong>phone</strong> and field with id = <strong>message</strong>, then you can use the following pattern: <strong>My message is %%message%% and phone number is %%phone%%</strong>. Leave blank for default.
ms: Di sini anda boleh menyatakan aturan yang diingini untuk Pesanan e-mel. Bidang berkaitan hendaklah memasukkan format yang berikut - <strong>%%field_id%%</strong>. Contoh, jika anda mahu memasukkan medan tersebut dengan id = <strong>phone</strong> dan medan dengan id = <strong>message</strong>, anda boleh menggunakan ern berikut: <strong> Pesanan saya ialah %%message%% dan nombor telefon ialah %%phone%%</strong>. Tinggalkan kosong untuk tetapan asal.

en: Enable Redirect URL
ms: Aktifkan URL Menyambung

en: Redirect users after successful form submission.
ms: Sampaikan pengguna setelah penghantaran borang berjaya.

en: Redirect URL
ms: Menyambung URL

en: Type the Redirect URL
ms: Taip URL yang Menyambung

en: Success Message
ms: Mesej yang Berjaya

en: Type the message you want to display after successful form submission. Leave blank for default
ms: Taip pesanan yang anda ingin paparkan setelah penghantaran borang berjaya. Tinggalkan kosong untuk tetapan asal.

en: Form Background Color
ms: Warna Latar Borang

en: Input Border Radius
ms: Radius Batas Input

en: Make sure you entered the captcha.
ms: Pastikan anda isikan captcha.

en: Make sure you fill in all required fields.
ms: Pastikan anda mengisi semua perkara yang wajib.

en: Invalid Email.
ms: E-mel Tidak Sah.

en: Please refresh the page and try again.
ms: Sila segar semula halaman dan cuba sekali lagi.

en: New Message From %1$s%2$s
ms: Mesej Baharu Daripada %1$s%2$s

en: New Field
ms: Medan Baru

en: Field Settings
ms: Tetapan Medan

en: Field ID
ms: ID Medan

en: Define the unique ID of this field. You should use only English characters without special characters and spaces.
ms: Nyatakan ID untuk medan ini. Anda hendaklah menggunakan huruf Bahasa Inggeris sahaja tanpa huruf tertentu beserta jarak.

en: Input Field
ms: Medan Input

en: Email Field
ms: Medan E-mel

en: Textarea
ms: textarea

en: Choose the type of field
ms: Pilih jenis medan

en: Required Field
ms: Medan Wajib

en: Define whether the field should be required or optional
ms: Nyatakan sama ada medan adalah wajib atau bebas

en: Make Fullwidth
ms: Jadikan kelebaran penuh

en: If enabled, the field will take 100% of the width of the content area, otherwise it will take 50%
ms: Jika diaktifkan, medan ini akan memakan ruang 100% keluasan isi kandungan, tetapi yang sebaliknya hanya memakan ruang 50%.

en: Sidebar
ms: Bar Sisi

en: Orientation
ms: Haluan

en: Choose which side of the page your sidebar will be on. This setting controls text orientation and border position.
ms: Pilih bahagian tepi halaman mana bar sisi anda akan berada. Tetapan ini mengawal haluan teks dan kedudukan sempadan.

en: Widget Area
ms: Ruangan Widget

en: Select a widget-area that you would like to display. You can create new widget areas within the Appearances > Widgets tab.
ms: Pilih ruangan widget yang anda ingin paparkan. Anda boleh mewujudkan ruang widget baru dalam tab Penampilan > Widget

en: Remove Border Separator
ms: Padam Pemisah Batas

en: Divider
ms: Pembahagi

en: Don't Show Divider
ms: Jangan Perlihatkan Pembahagi

en: Show Divider
ms: Perlihatkan Pembahagi

en: Color
ms: Warna

en: This will adjust the color of the 1px divider line.
ms: Ini akan melaraskan warna garisan pembahagi 1px.

en: Visibility
ms: Keterlihatan

en: This settings turns on and off the 1px divider line, but does not affect the divider height.
ms: Tetapan ini menghidup dan mematikan garisan pembahagi 1px, tetapi tidak menjejaskan ketinggian pembahagi.

en: Height
ms: Ketinggian

en: Define how much space should be added below the divider.
ms: Nyatakan keluasan ruang yang patut ditambah di bawah pemisah.

en: Divider Style
ms: Gaya Pemisah

en: Divider Position
ms: Kedudukan Pemisah

en: Vertically Centered
ms: Berpusat Menegak

en: Divider Weight
ms: Berat Pemisah

en: Hide On Mobile
ms: Sembunyi di Mudah Alih

en: Person
ms: Individu

en: Member Image
ms: Imej Ahli

en: Member Description
ms: Penerangan Ahli

en: Member Position
ms: Kedudukan Ahli

en: Member Social Links
ms: Pautan Sosial Ahli

en: Input the name of the person
ms: Masukkan nama individu tersebut

en: Position
ms: Jawatan

en: Input the person's position.
ms: Masukkan jawatan individu tersebut.

en: Facebook Profile Url
ms: URL Profil Facebook

en: Input Facebook Profile Url.
ms: Masukkan URL Profil Facebook.

en: Twitter Profile Url
ms: URL Profil Twitter

en: Input Twitter Profile Url
ms: Masukkan URL Profil Twitter

en: Google+ Profile Url
ms: URL Profil Google+

en: Input Google+ Profile Url
ms: Masukkan URL Profil Google+

en: LinkedIn Profile Url
ms: URL Profil LinkedIn

en: Input LinkedIn Profile Url
ms: Masukkan URL Profil LinkedIn

en: Description
ms: Keterangan

en: Icon Hover Color
ms: Warna Ikon Digerak

en: Pagenavi
ms: Navigasi Laman

en: Featured Image
ms: Ciri-ciri Imej

en: Read More Button
ms: Butang Baca Lagi

en: Choose how much posts you would like to display per page.
ms: Pilih jumlah pos yang anda ingin paparkan sehalaman.

en: Choose which categories you would like to include in the feed.
ms: Pilih kategori mana yang anda ingin masukkan ke dalam suapan.

en: Meta Date Format
ms: Format Tarikh

en: If you would like to adjust the date format, input the appropriate PHP date format here.
ms: Jika anda ingin melaraskan format tarikh, masukkan tarikh PHP yang sesuai di sini.

en: This will turn thumbnails on and off.
ms: Ini akan menghidup dan mematikan thumbnail.

en: Showing the full content will not truncate your posts on the index page. Showing the excerpt will only display your excerpt text.
ms: Memperlihatkan kandungan penuh tidak akan memendekkan pos anda di halaman indeks. Memperlihatkan petikan hanya akan memaparkan teks petikan anda.

en: Here you can define whether to show "read more" link after the excerpts or not.
ms: Di sini anda boleh menentukan sama ada untuk memperlihatkan pautan baca lagi selepas petikan atau tidak.

en: Show Author
ms: Perlihatkan Penulis

en: Turn on or off the author link.
ms: Menghidup atau mematikan pautan penulis.

en: Show Date
ms: Perlihatkan Tarikh

en: Turn the date on or off.
ms: Menghidup atau mematikan tarikh.

en: Show Comment Count
ms: Tunjukkan Komentar Count

en: Turn comment count on and off.
ms: Belok komentar mengandalkan dan pergi.

en: Turn pagination on and off.
ms: Menghidup dan mematikan penomboran halaman.

en: Offset Number
ms: Nombor Ofset

en: Choose how many posts you would like to offset by
ms: Pilih jumlah pos yang anda ingin diofsetkan.

en: Featured Image Overlay
ms: Tindihan Imej yang Dipilih

en: If enabled, an overlay color and icon will be displayed when a visitors hovers over the featured image of a post.
ms: Jika diaktifkan, warna tindihan dan ikon akan dipaparkan apabila pelawat melalui imej pada sesuatu hebahan.

en: Grid Tile Background Color
ms: Warna Latar Petak Grid

en: Use Dropshadow
ms: Guna Dropshadow

en: read more...
ms: baca lagi...

en: read more
ms: baca lagi

en: Shop
ms: Kedai

en: Product
ms: Produk

en: Onsale
ms: Dijual

en: Old Price
ms: Harga Lama

en: Recent Products
ms: Produk-produk Terbaru

en: Featured Products
ms: Produk-produk yang Diketengahkan

en: Sale Products
ms: Produk-produk Jualan Murah

en: Best Selling Products
ms: Produk-produk Terlaris

en: Top Rated Products
ms: Produk-produk yang Dinilai Tinggi

en: Product Category
ms: Produk Kategori

en: Choose which type of products you would like to display.
ms: Pilih jenis produk-produk yang anda ingin paparkan.

en: Control how many products are displayed.
ms: Kawal jumlah produk yang dipaparkan.

en: Choose which categories you would like to include.
ms: Pilih yang mana kategori kau ingin termasuk.

en: Columns Number
ms: Jumlah Ruangan

en: default
ms: lalai

en: %1$s Columns
ms: Lajur %1$s

en: 1 Column
ms: 1 Lajur

en: Choose how many columns to display.
ms: Pilih berapa banyak lajur untuk dipaparkan.

en: Default Sorting
ms: Pengisihan Lazim

en: Sort By Popularity
ms: Pengisihan Mengikut Populariti

en: Sort By Rating
ms: Pengisihan Mengikut Penilaian

en: Sort By Date
ms: Pengisihan Mengikut Tarikh

en: Sort By Price: Low To High
ms: Pengisihan Mengikut Harga: Rendah Ke Tinggi

en: Sort By Price: High To Low
ms: Pengisihan Mengikut Harga: Tinggi Ke Rendah

en: Choose how your products should be ordered.
ms: Pilih bagaimana produk anda patut dipesan.

en: Sale Badge Color
ms: Warna Lencana Jualan

en: Countdown Timer
ms: Kiraan Penentuan Masa

en: Numbers
ms: Nombor

en: Container
ms: Penyimpan

en: Timer Section
ms: Ruang Masa

en: Countdown Timer Title
ms: Tajuk Kiraan Penentuan Masa

en: This is the title displayed for the countdown timer.
ms: Ini adalah tajuk yang dipaparkan untuk kiraan penentuan masa.

en: Countdown To
ms: Kiraan hingga

en: This is the date the countdown timer is counting down to. Your countdown timer is based on your timezone settings in your <a href="%1$s" target="_blank" title="WordPress General Settings">WordPress General Settings</a>
ms: Ini adalah kencan penghitung waktunya sudah menghitung mundur. Anda mundur waktu didasarkan pada anda zon waktu pengaturan di <href="%1$s" target="_blank" judul="WordPress Jenderal Pengaturan">WordPress Jenderal Pengaturan</>

en: Here you can define a custom background color for your countdown timer.
ms: Di sini anda boleh menentukan warna latar belakang khas untuk kiraan penentuan masa anda.

en: Map
ms: Peta

en: Google API Key
ms: Kekunci API Google

en: Add Your API Key
ms: Tambah Kekunci API Anda

en: The Maps module uses the Google Maps API and requires a valid Google API Key to function. Before using the map module, please make sure you have added your API key inside the valentis Theme Options panel. Learn more about how to create your Google API Key <a href="%1$s" target="_blank">here</a>.
ms: Modul Peta menggunakan API Peta Google dan memerlukan Kekunci API Google yang sah untuk berfungsi. Sebelum menggunakan modul peta, sila pastikan anda telah menambah kekunci API anda ke dalam panel Pilihan Tema valentis. Ketahui lebih lanjut mengenai bagaimana untuk mencipta kekunci API Google anda <a href="%1$s" target="_blank">here</a>.

en: Map Center Address
ms: Alamat Pusat Peta

en: Enter an address for the map center point, and the address will be geocoded and displayed on the map below.
ms: Masukkan alamat untuk titik pusat peta, dan alamat akan digeokodkan dan dipaparkan di atas peta di bawah.

en: Mouse Wheel Zoom
ms: Zum Roda Tetikus

en: Here you can choose whether the zoom level will be controlled by mouse wheel or not.
ms: Di sini anda boleh memilih sama ada tahap zum akan dikawal oleh roda tetikus atau tidak.

en: Draggable on Mobile
ms: Boleh seret pada Mudah Alih

en: Here you can choose whether or not the map will be draggable on mobile devices.
ms: Di sini anda boleh memilih sama ada peta boleh diseret pada peranti mudah alih atau tidak.

en: Use Grayscale Filter
ms: Guna Penapis Skala Kelabu

en: Grayscale Filter Amount (%)
ms: Amaun Penapis Skala Kelabu (%)

en: New Pin
ms: Pin Baru

en: Pin Settings
ms: Tetapan Pin

en: Map Pin Address
ms: Alamat Pin Peta

en: Enter an address for this map pin, and the address will be geocoded and displayed on the map below.
ms: Masukkan alamat untuk pin peta ini, dan alamat akan digeokodkan dan dipaparkan di atas peta di bawah.

en: Here you can define the content that will be placed within the infobox for the pin.
ms: Di sini anda boleh menentukan kandungan yang akan dimasukkan ke dalam kotak maklumat pin.

en: Social Media Follow
ms: Ikut Media Sosial

en: Social Network
ms: Rangkaian Sosial

en: Social Follow
ms: Ikut Sosial

en: Social Icon
ms: Ikon Sosial

en: Follow Button
ms: Butang Ikut

en: Link Shape
ms: Bentuk Pautan

en: Rounded Rectangle
ms: Segi Empat Bujur

en: Circle
ms: Bulat

en: Here you can choose the shape of your social network icons.
ms: Di sini anda boleh memilih bentuk ikon rangkaian sosial anda.

en: Here you can choose whether or not to include the follow button next to the icon.
ms: Di sini anda boleh memilih sama ada butang ikut perlu diletakkan di sebelah ikon atau tidak.

en: New Social Network
ms: Rangkaian Sosial Baru

en: Social Network Settings
ms: Tetapan Rangkaian Sosial

en: Select a Network
ms: Pilih Rangkaian

en: facebook
ms: Facebook

en: Choose the social network
ms: Pilih rangkaian sosial

en: Account URL
ms: URL akaun

en: The URL for this social network link.
ms: URL untuk pautan rangkaian sosial ini.

en: Account Name
ms: Nama Akun

en: The Skype account name.
ms: Skype rekening nama.

en: Skype Button Action
ms: Skype Tombol Tindakan

en: Call
ms: Hubungi

en: Here you can choose which action to execute on button click
ms: Di sini anda bisa memilih mana tindakan untuk melaksanakan di klik tombol

en: This will change the icon color.
ms: Ini akan mengubah warna ikon.

en: Follow
ms: Ikut

en: Post Title
ms: Tajuk Paparan

en: Here you can choose whether or not display the Post Title
ms: Di sini anda boleh pilih untuk pamer atau tidak Tajuk Paparan

en: Show Meta
ms: Tunjuk Meta

en: Here you can choose whether or not display the Post Meta
ms: Di sini anda boleh pilih untuk pamer atau tidak Meta Paparan

en: Here you can choose whether or not display the Author Name in Post Meta
ms: Di sini anda boleh pilih untuk pamer atau tidak Nama Pengarang dalam Meta Paparan

en: Here you can choose whether or not display the Date in Post Meta
ms: Di sini anda boleh pilih untuk pamer atau tidak Tarikh dalam Meta Paparan

en: Date Format
ms: Format Tarikh

en: Here you can define the Date Format in Post Meta. Default is 'M j, Y'
ms: Di sini anda boleh nyatakan Format Tarikh dalam Meta Paparan. Lalai ialah 'M j, Y'

en: Show Post Categories
ms: Tunjuk Kategori Paparan

en: Here you can choose whether or not display the Categories in Post Meta. Note: This option doesn't work with custom post types.
ms: Di sini anda boleh pilih untuk pamer atau tidak Kategori dalam Meta Paparan. Nota: Opsyen ini tidak berfungsi dengan paparan tersuai.

en: Show Comments Count
ms: Tunjuk Kiraan Komen

en: Here you can choose whether or not display the Comments Count in Post Meta.
ms: Di sini anda boleh pilih untuk pamer atau tidak Kiraan Komen dalam Meta Paparan.

en: Here you can choose whether or not display the Featured Image
ms: Di sini anda boleh pilih untuk pamer atau tidak Imej Ditampilkan

en: Featured Image Placement
ms: Penempatan Imej Ditampilkan

en: Below Title
ms: Bawah Tajuk

en: Above Title
ms: Atas Tajuk

en: Title/Meta Background Image
ms: Imej Latar Tajuk

en: Here you can choose where to place the Featured Image
ms: Di sini anda boleh pilih untuk pamer atau tidak Imej Ditampilkan

en: Use Parallax Effect
ms: Gunakan Kesan Paralaks

en: Here you can choose the orientation for the Title/Meta text
ms: Di sini anda boleh pilih orientasi bagi teks Tajuk

en: Here you can choose the color for the Title/Meta text
ms: Di sini anda boleh pilih warna bagi teks Tajuk

en: Use Text Background Color
ms: Guna Warna Latar Teks

en: Here you can choose whether or not use the background color for the Title/Meta text
ms: Di sini anda boleh pilih untuk guna atau tidak warna latar bagi teks Tajuk

en: Text Background Color
ms: Warna Latar Teks

en: 0 comments
ms: 0 Komen

en: 1 comment
ms: 1 Komen

en: comments
ms: Komen

en: Exclude Pages
ms: Kecualikan Halaman

en: Turning this on will exclude Pages from search results
ms: Mengaktifkan ini akan mengecualikan Halaman daripada hasil carian

en: Exclude Posts
ms: Kecualikan Hebahan

en: Turning this on will exclude Posts from search results
ms: Mengaktifkan akan mengecualikan Hebahan daripada hasil carian

en: Exclude Categories
ms: Kecualikan Kategori

en: Choose which categories you would like to exclude from the search results.
ms: Pilih kategori yang anda ingin kecualikan daripada hasil carian.

en: Hide Button
ms: Sembunyi Butang

en: Turning this on will hide the Search button
ms: Menagktifkan akan menyembunyikan butang Carian

en: Placeholder Text
ms: Teks Sandaran

en: Type the text you want to use as placeholder for the search field.
ms: Taip teks yang anda ingin gunakan sebagai sandaran untuk medan carian.

en: Button and Border Color
ms: Warna Butang dan Sempadan

en: Input Field Background Color
ms: Warna Latar Medan

en: Placeholder Color
ms: Warna Sandaran

en: Comment
ms: Komen

en: Field border
ms: Sempadan Medan

en: Comments Count
ms: Kiraan Ulasan

en: Comment Body
ms: Isi Ulasan

en: Comment Meta
ms: Meta Ulasan

en: Comment Content
ms: Kandungan Ulasan

en: Comment Avatar
ms: Avatar Ulasan

en: Reply Button
ms: Butang Jawab

en: New Comment Title
ms: Tajuk Ulasan Baharu

en: Name Field
ms: Medan Nama

en: Website Field
ms: Medan Tapak Web

en: Submit Button
ms: Butang Hantar

en: Show author avatar
ms: Papar avatar penulis

en: Show reply button
ms: Papar butang balasan

en: Show comments count
ms: Papar bilangan komen

en: Fields Background Color
ms: Warna Latar Medan

en: Fields Border Radius
ms: Radius Sempadan Medan

en: Post Navigation
ms: Navigasi Hebahan

en: Links
ms: Pautan

en: Previous Link
ms: Pautan Sebelumnya

en: Previous Link Arrow
ms: Anak panah Pautan Sebelumnya

en: Next Link
ms: Pautan Seterusnya

en: Next Link Arrow
ms: Anak panah Pautan Seterusnya

en: In the same category
ms: Dalam kategori yang sama

en: Here you can define whether previous and next posts must be within the same taxonomy term as the current post
ms: Di sini anda boleh memilih sama ada hebahan sebelum dan selepasnya hendaklah memunpunyai istilah taksonomi yang sama sebagaimana hebahan yang terkini.

en: Custom Taxonomy Name
ms: Nama Taksonomi Yang Dikehendaki

en: Leave blank if you're using this module on a Project or Post. Otherwise type the taxonomy name to make the 'In the Same Category' option work correctly
ms: Tinggalkan kosong jika anda menggunakan modul ini pada Projek atau Hebahan. Sebaliknya, taip nama taksonomi untuk menjadikan pmilihan 'Kategori Sama' berfungsi dengan tepat

en: Hide Previous Post Link
ms: Sembunyikan Pautan Hebahan Sebelumnya

en: Here you can choose whether to hide or show the previous post link
ms: Di sini anda boleh memilih sama ada mahu menyembunyikan atau menunjukkan pautan hebahan sebelumnya

en: Hide Next Post Link
ms: Sembunyikan Pautan Hebahan Seterusnya

en: Here you can choose whether to hide or show the next post link
ms: Di sini anda bole memilih sama ada mahu sembunyikan atau memaparkan pautan hebahan seterusnya

en: Previous Link Text
ms: Teks Pautan Sebelumnya

en: Define custom text for the previous link. You can use the <strong>%title</strong> variable to include the post title. Leave blank for default.
ms: Nyatakan teks yang dikehendaki untuk pautan sebelumnya. Anda boleh menggunakan pemboleh ubah <strong>%title</strong> untuk memasukkan tajuk hebahan. Tinggalkan kosong untuk tetapan asal.

en: Next Link Text
ms: Teks Pautan Seterusnya

en: Define custom text for the next link. You can use the <strong>%title</strong> variable to include the post title. Leave blank for default.
ms: Nyatakan teks yang diingini untuk pautan seterusnya. Anda boleh menggunakan pemboleh ubah <strong>%title</strong> untuk memasukkan tajuk hebahan. Tinggalkan kosong untuk tetapan asal.

en: Fullwidth Header
ms: Pengepala Kelebaran Penuh

en: Title Styling
ms: Gaya Tajuk

en: Subhead Styling
ms: Gaya Subkepala

en: Content Styling
ms: Gaya Kandungan

en: Subhead
ms: Anak Judul

en: Button One
ms: Tombol Satu

en: Button Two
ms: Tombol Dua

en: Header Container
ms: Sundulan Kontainer

en: Header Image
ms: Imej Pengepala

en: Scroll Down Button
ms: Butang Skrol ke Bawah

en: Enter your page title here.
ms: Masukkan tajuk halaman anda di sini.

en: Subheading Text
ms: Teks Tajuk Kecil

en: If you would like to use a subhead, add it here. Your subhead will appear below your title in a small font.
ms: Jika anda ingin menggunakan tajuk kecil, tambahnya di sini. Tajuk kecil anda akan muncul di bawah tajuk anda dalam huruf kecil.

en: Text & Logo Orientation
ms: Orientasi Teks & Logo

en: Make Fullscreen
ms: Jadikan Skrin Penuh

en: Here you can choose whether the header is expanded to fullscreen size.
ms: Di sini anda boleh pilih sama ada header diluaskan atau tidak ke saiz skrin penuh.

en: Show Scroll Down Button
ms: Tunjuk Butang Skrol Ke Bawah

en: Here you can choose whether the scroll down button is shown.
ms: Di sini anda boleh pilih sama ada atau tidak butang skrol ke bawah ditunjukkan.

en: Choose an icon to display for the scroll down button.
ms: Pilih satu ikon untuk dipamer bagi butang skrol ke bawah.

en: Scroll Down Icon Color
ms: Warna Ikon Skrol Ke Bawah

en: Scroll Down Icon Size
ms: Saiz Ikon Skrol Ke Bawah

en: Title Font Color
ms: Warna Fon Tajuk

en: Subhead Font Color
ms: Warna Fon Subkepala

en: Content Font Color
ms: Warna Fon Kandungan

en: Text Max Width
ms: Teks Max Lebar

en: Button %1$s Text
ms: Teks Butang %1$s

en: Enter the text for the Button.
ms: Masukkan teks bagi Butang.

en: Button %1$s URL
ms: URL Butang %1$s

en: Enter the URL for the Button.
ms: Masukkan URL bagi Butang.

en: Background Image URL
ms: URL Imej Latar

en: If enabled, your background images will have a fixed position as your scroll, creating a fun parallax-like effect.
ms: Jika dibolehkan, imej latar belakang anda akan mempunyai kedudukan yang tetap semasa anda menatal, mewujudkan kesan ala paralaks yang menyeronokkan.

en: Logo Image URL
ms: URL Imej Logo

en: Logo Image Alternative Text
ms: Logo Gambar Alternatif Teks

en: Logo Title
ms: Logo Judul

en: Text Vertical Alignment
ms: Penjajaran Menegak Teks

en: This setting determines the vertical alignment of your content. Your content can either be vertically centered, or aligned to the bottom.
ms: Tetapan ini menentukan penjajaran menegak kandungan anda. Kandungan anda boles sam a ada berpusat menegak atau dijajarkan ke bawah.

en: Header Image URL
ms: URL Imej Header

en: Image Vertical Alignment
ms: Penjajaran Menegak Imej

en: This controls the orientation of the image within the module.
ms: Ini mengawal orientasi imej dalam modul.

en: Fullwidth Menu
ms: Menu Kelebaran Penuh

en: Menu Link
ms: Pautan Menu

en: Active Menu Link
ms: Pautan Menu Aktif

en: Dropdown Menu Container
ms: Penyimpan Menu Jatuh Bawah

en: Dropdown Menu Links
ms: Pautan Menu Jatuh Bawah

en: Select a menu that should be used in the module
ms: Pilih menu yang perlu digunakan di dalam modul

en: Click here to create new menu
ms: Klik di sini untuk mewujudkan menu baru

en: Sub-Menus Open
ms: Bukaan Submenu

en: Downwards
ms: Menurun

en: Upwards
ms: Menaik

en: Here you can choose the direction that your sub-menus will open. You can choose to have them open downwards or upwards.
ms: Di sini anda boleh memilih arah bukaan submenu anda. Anda boleh memilih untuk submenu dibuka menurun atau menaik.

en: Make Menu Links Fullwidth
ms: Membuat Menu Link Fullwidth

en: Active Link Color
ms: Warna Pautan Aktif

en: Dropdown Menu Background Color
ms: Warna Latar Menu Tarik Turun

en: Dropdown Menu Line Color
ms: Warna Garis Menu Tarik Turun

en: Dropdown Menu Text Color
ms: Warna Teks Menu Tarik Turun

en: Dropdown Menu Animation
ms: Animasi Menu Tarik Turun

en: Fade
ms: Pudar

en: Flip
ms: Balikan

en: Mobile Menu Background Color
ms: Mobile Menu Warna Latar Belakang

en: Mobile Menu Text Color
ms: Mobile Menu Teks

en: Home
ms: Halaman Utama

en: Fullwidth Slider
ms: Peluncur Kelebaran Penuh

en: This setting allows you to turn the navigation arrows on or off.
ms: Tetapan ini membenarkan anda untuk menghidup atau mematikan anak panah pengemudian.

en: Controls
ms: Kawalan

en: Show Slider Controls
ms: Perlihatkan Kawalan Peluncur

en: Hide Slider Controls
ms: Sorokkan Kawalan Peluncur

en: Disabling this option will remove the circle button at the bottom of the slider.
ms: Melumpuhkan opsyen ini akan membuang butang bulatan di sebelah bawah peluncur.

en: Fullwidth Portfolio
ms: Portfolio Kelebaran Penuh

en: Portfolio Item
ms: Porfolio Perkara

en: Item Overlay
ms: Tindihan Perkara

en: Item Title
ms: Tajuk Perkara

en: Navigation Arrows
ms: Anak Panah Navigasi

en: Title displayed above the portfolio.
ms: Tajuk yang dipaparkan di atas portfolio.

en: Carousel
ms: Karusel

en: Control how many projects are displayed. Leave blank or use 0 to not limit the amount.
ms: Kawal jumlah projek yang dipaparkan. Biarkan kosong atau gunakan 0 untuk tidak mengehadkan jumlah.

en: Turn the date display on or off.
ms: Menghidup atau mematikan paparan tarikh.

en: Automatic Carousel Rotation
ms: Putaran Karusel Automatik

en: If you the carousel layout option is chosen and you would like the carousel to slide automatically, without the visitor having to click the next button, enable this option and then adjust the rotation speed below if desired.
ms: Jika opsyen atur susun karusel dipilih dan anda inginkan karusel untuk meluncur secara automatik, tanpa pengunjung perlu mengklik butang seterusnya, bolehkan opsyen ini dan kemudian laraskan kelajuan putaran di bawah jika perlu.

en: Automatic Carousel Rotation Speed (in ms)
ms: Kelajuan Putaran Karusel Automatik (dalam batu sesaat)

en: Here you can designate how fast the carousel rotates, if 'Automatic Carousel Rotation' option is enabled above. The higher the number the longer the pause between each rotation. (Ex. 1000 = 1 sec)
ms: Di sini anda boleh menentukan berapa pantas karusel berputar, jika opsyen 'Putaran Karusel Automatik' di atas dibolehkan. Lebih tinggi nombor lebih lama henti antara setiap putaran. (Cth. 1000 = 1 saat)

en: Fullwidth Map
ms: Peta Kelebaran Penuh

en: Code
ms: Kod

en: Fullwidth Code
ms: Kod Lebar Penuh

en: Fullwidth Image
ms: Imej Lebar Penuh

en: Open In Lightbox
ms: Buka Dalam Lightbox

en: Fullwidth Post Title
ms: Tajuk Paparan Lebar Penuh

en: Fullwidth Post Slider
ms: Peleret Pos Keluasan Penuh

en: Define the text which will be displayed on "Read More" button. Leave blank for default ( Read More )
ms: Nyatakan teks yang akan dipaparkan pada butang "Read More". Tinggalkan kosong untuk tetapan asal ( Baca Lagi )

en: Transparent Background Color
ms: Warna Latar Belakang Lut Sinar

en: Enabling this option will remove the background color of this section, allowing the website background color or background image to show through.
ms: Mendayakan pilihan ini akan memadam warna latar belakang bahagian ini, yang membolehkan warna latar laman web atau imej latar ditunjukkan.

en: Show Inner Shadow
ms: Perlihatkan Bayang-bayang Dalaman

en: Here you can select whether or not your section has an inner shadow. This can look great when you have colored backgrounds or background images.
ms: Di sini anda boleh memilih sama ada bahagian anda ada mempunyai bayang-bayang dalaman atau tidak. Ini akan kelihatan menarik apabila anda mempunyai latar belakang berwarna atau imej latar belakang.

en: If enabled, your background image will stay fixed as your scroll, creating a fun parallax-like effect.
ms: Jika dibolehkan, imej latar belakang anda akan kekal apabila anda menatal, mewujudkan kesan ala paralaks yang menyeronokkan.

en: Keep Custom Padding on Mobile
ms: Kekalkan Pad Tersuai di Mudah Alih

en: Allow custom padding to be retained on mobile screens
ms: Benarkan pad tersuai dikekalkan di skrin mudah alih

en: Make This Section Fullwidth
ms: Membuat Bagian Ini Fullwidth

en: Use Custom Width
ms: Guna Lebar Tersuai

en: px
ms: piksel

en: Custom Width
ms: Lebar Tersuai

en: Equalize Column Heights
ms: Samakan Tinggi Lajur

en: Use Custom Gutter Width
ms: Guna Selokan Lebar

en: This will change the label of the section in the builder for easy identification when collapsed.
ms: Ini akan mengubah label bahagian dalam pembina untuk memudahkan pengenalan apabila ia runtuh.

en: Make This Row Fullwidth
ms: Jadikan Baris Ini Lebar Penuh

en: Enable this option to extend the width of this row to the edge of the browser window.
ms: Dayakan opsyen ini untuk melebarkan baris ini ke hujung tetingkap pelayar.

en: Change to Yes if you would like to adjust the width of this row to a non-standard width.
ms: Tukar ke Ya jika anda ingin ubah lebar baris ini kepada lebar bukan standard.

en: Define custom width for this Row
ms: Nyatakan lebar tersuai bagi Baris ini

en: Enable this option to define custom gutter width for this row.
ms: Aktifkan ini pilihan untuk mendefinisikan kebiasaan selokan lebar untuk baris ini.

en: Adjust the spacing between each column in this row.
ms: Ubah jarak di antara setiap lajur dalam baris ini.

en: Keep Column Padding on Mobile
ms: Terus Kolom Padding dalam Mobil

en: This will change the label of the row in the builder for easy identification when collapsed.
ms: Ini akan mengubah label dari baris di pembuat untuk mudah identifikasi ketika runtuh.

en: Authentication failed. You cannot preview this item.
ms: Pengesahan gagal. Kau tak bisa preview item ini.

en: Authentication failed. You are not logged in.
ms: Pengesahan gagal. Kau tidak login.

en: Authentication failed. You have no permission to preview this item.
ms: Pengesahan gagal. Kau tidak memiliki izin untuk menyaksikan item ini.

en: Loading preview...
ms: Memuatkan ulasan...

en: Link Disabled
ms: Link Dinonaktifkan

en: During preview, link to different page is disabled
ms: Selama preview, link ke yang berbeda halaman ini dinonaktifkan

[ctx: Layout type general name]
en: Layouts
ms: Reka Letak

[ctx: Layout type singular name]
en: Layout
ms: Reka Letak

[ctx: Layout item]
en: Add New
ms: Tambah Baharu

[ctx: Audio Module meta information]
en: by <strong>%1$s</strong>
ms: oleh <strong>%1$s</strong>

[ctx: number of comments]
en: 1 Comment | %s Comments
ms[0]: %s Komen
